2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bizim bebek 20 günlüktü biz yıkamaya başlamıştık maalesef. Hala hiç sevmiyor ama mecbur geceleri aşırı burnu tıkanıyor. Nem makinası olduğu halde. Burnu tikaliyken asla emmiyor . Emdiği de az oluyor ve geceleri saat başı kalkıyor beslenmeye

Aynı cihaz bende de var. Doğumdan önce almıştım. Şunu belirteyim mükemmel bir çekiş gücü yok maalesef. Sizin gibi kullanılacaksa çok mantıklı . Ama sütüm artsın fosur fosur süt gelsin diyolarsa medala almak lazım. Medalanin eller serbest cihazida varmış ama yurt dışında satılıyor ve maalesef aşırı pahalı.

Bende bu 5 ml lik serumlardan var onla verdim sağ sol ama yetmedi sanırım boşaltmaya çekmeden fışkırtma yapım dedim olmadı korkuyorum da daha çok minik ama şuan perişan haldeyiz aşırı tıkalı fokur fokur çek çek canı acıdı çokta çekmek zararluyms sanırım çok cektim tumgun

Nasıl yikiyorsunuz siringayla vermek sartmi çok kaçarsa diye korkuyorum beceremez bişi olursa diye endişem çok bizde hiril hiriliz uyuyamio hemen uyanio sicrio nefessiz kalio korkuyorum

Kizlar bu atak canıma okudu benim, bu nasıl bişey böyle, uyumadan 24 saati dolduruyorum, gündüz ufak tefek şekerleme yaptı ama asla derin uzun uyku uyumadı, haliyle ben hiç uyumadım, bu saat oldu hala uyumaya niyeti yok. Yerine yatırır yatirmaz açıyor gözlerini. Çok yoruldum. Bu gece de uyumazsa beni evden sedye ile çıkarırlar. Az önce eşimin kucaginda kiyametleri kopardı, bı de asabi ki sormayın. Atak haftasının bitmesine de daha çok var

Kaçıncı ayda haftada oluo bu cnm benimkide burnu tıkalı ondan mı atak haftasımı ondan mı nedir sürekli sicrayp uyanio 10sn de bir yada saatte bi bilemedim şaştık valla uykular haram oldu

Çektikten sonra nazalnem kullanıyorum ben o baya rahatlatıyo

sab implex diyecektib herhalde benimde 3 ocak dogum 1 ay erken geldi :) gunde 5 kez 8 damla verın dedı doktor bol gazlı peki su veriyormusunuz eğer su verilmezse zor kakasını yapar dediler günde bir tatlı kaşığı yeni yeni vermeye başladım hem anne sütü hem mama veriyorum doymuyorm sizinkiler ne alemde :)

Meme ucu yarası için yardimci krem kullanın arkadaşlar herşeyin çaresi var

Eğer makine kullanıyorsanız ve sütle beraber kan geliyorsa bu memenin tıkanık olduğundandır

bu 4 saatt
O kadar gazlı ki ikinmadigi bı an yok diyebilirim. Arada bı rahatladıgı dönemde emzirince sorun yok, dediğin gibi gazdan memeyle kavga ediyor sanırım. Yarın doktora goturcem bı çare bulur umarım damla filan
Eğer öyleyse az emzir gazını çıkar tekrar emzir gazdan dolayı ememiyor yoksa aç bebe

Biberon kullananlar hangi marka kullanıyorsunuz? Kızlarım 1 aylık. Biri lansinoh sağma makinasından çıkanı kullanıyor diğer kızım chicco nun biberonunu kullanıyor. Ama ikisi de 2 gündür biberonlara savaşıyor sinirleniyor ağızlarından geri akıyor açlar ama içmek istemiyorlar itiyorlsr zorlayınca da sinirlenerek içiyorlar. Önceden daha iyi içiyorlardı ama şimdi biberonları istemiyorlar gibi ve iki biberonda aşırı içeride köpük köpük yapıyor hiç memnun değilim bence ikizlerimde biberonalrdan memnun değil. Savaş veriyorum içirirken. Yarın elim dr. Browns alacak antikolik inşallah memnun kalırız. Sizler hangisini kullanıyorsunuz? Dr. Browns 270 ml olanından alacağım zaten 0+ ay olarak geçiyor ilerisi içinde kullanımı uygun olur diye düşündüm

Sab Simplex diyecektin herhalde ne kadar uyuz bir isimse düzeltme yapan dahi hataya düşüyor
Ben 5 10 kullanımdan sonra çöpe attım maflor’a başladım gaz damlaları daha çok rahatsız ediiyor probiyotikle devam ediyorum onu da artık 2 3 günde bir kullanım.
Suyu ben zaten damla vermesem bile veriyorum ama bir çay kaşığı kadar tatlı kaşığı fazla henüz

Kaçıncı ayda haftada oluo bu cnm benimkide burnu tıkalı ondan mı atak haftasımı ondan mı nedir sürekli sicrayp uyanio 10sn de bir yada saatte bi bilemedim şaştık valla uykular haram oldu
7,5-9 hafta aralarında ama doğumunu 40. Haftaya hesaplayıp öyle alıyorsun

Sağlık ocağı hemsiremizlede yazistim ama yıkarız vs demiyor çok kötü bebeğim napcam şaşırdım resmen nefes almak için mücadele ediyor
Gerekirse sağlık ocağındakilere götür onlar yapsınlar sen korkuyorsan
Bebişin burnu artık alışmış o serum fizyolojiklere vs ben daha hiç kullanmadım kullandıkça tıkanmalar daha çok yaşanıyor kısır döngüye giriyor bir an evvel güzel haberleri gelsin bebişin

Bende bu nezlesnde cektgimde gelmediği için kullanmaya mecbur kaldım hemşire yenidoğan her bebekte oluyor diyor gerçektende doğduğundan beri hırıltı yasioduk biz doktor onemsemedi hiç bide odasını nemlendr tuzlu suyla çek dedi hemsirede onlarda yikarz demediler mesajlastim .o yüzden goturmucem ama şükr bebeğim daha iyi gece iyice çektim uykusuz kalmış kıyamam ilk kez deliksz 3 4 saat uyudu bende dokunmadım rahat nefes alio diye kendim kontrole uyandm uyandrmadim minnosu çaresizlikden ağladım resmen dün hafif var hırıltıda o hep vardı instgda bı doktor hergun çekmek gerekir nezle olsun olnasin kanallar dar olduğu icin az bı mukus tıkar dio bende iyilsince 2 3 günde de olsun çekmeyi düşünüyorum artık

Çok çok geçmiş olsun strese girme desem de ağlamasını görünce soğukkanlı olmak çok güç oluyor.
Canım bari günde sadece bir kez yap üstüne nem ver. Ben bu serum fizyolojikler konusunda yabancı bir hekimin yazısını okumuştum içeriğinde polietilen, pet opp ham maddeleri bulunuyor. Plastik poşetlerde uzun süre tutulması da ne denli zararlı olduğu konusunda açık
Hastanede ilk gün verdiklerinde ben bunu kullanmazsam ne olur diye sordum doktor gelince o zaman sadece nem ve aspiratör ikilisiyle gidebilirsin o da tıkanınca yap dedi.
Durmadan yapmak alışkanlık yapıyor bebekte tabii senin fikrin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…