2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yok ben o kadar yapmam. Damla damla yaparken bile rahatsız oluyorum. 4,5 defa açiyorum günlük. Ama tekrar tıkanıyor. Uyuyamiyor. hemen uyanıyor. Kucağımda uyutuyorum. Bugün dışarı cıktık. Slinge koydum tam bir saat uyudu o şekilde. Bundan sonra evde olduğum her gün çikarmayı düşünüyorum. Temi hava işe yarar İnşallah.

Ben de geçen sahile götürdüm, çocuğun beynine oksijen gitti sonunda kış bebeği olmanın dezavantajini yasiyor kuzucuklar, 55 gün sonra ilk kez ciddi anlamda hava aldı dışarda.

Aynen öyle ya. Kaş yapayım derken... Çok panik oldum. Bir de ben sondureyim falan derken duman içinde cok kalinca tıkandım. (Normwlde de baskasının parfümü bile tıkar beni.) ben boyleysen onne haldedir diye bir an önce bişey yapmma gerekiyor gibi hissettim. Çok üzülüyorum o yüzden. O acı çektikçe benim yuzümden diye düşünüyorum. İyileşsin tüm hasta yavrûlarimız bir an önce inşallah

aynı zamanlarda içiyor aslında ama niye böyle oldu bilemedim sen emziriyorsun sanırım birde ben emzirmiyorum o yüzden 150 çok rahat içiyor 3. Ayda sadece mamayla beslenmede 150 ml öneriyorlar zaten
Ben emziriyorum çoğunlukla sağıp veriyorum ondan olabilir bize fazla geliyor bebeğe ve sütün kalitesine de bağlı sanırım bir de biz 3 aylık olamadık henüz :)

Kendini suçlama isteyerek yapmadın ki diyorum ya duman yutmasından daha iyidir bu arada astımın mı var bende parfüm kokusuna ve havasızlığa asla dayanamıyorum

Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik
İlaç ne verdi acaba
Ben emziriyorum çoğunlukla sağıp veriyorum ondan olabilir bize fazla geliyor bebeğe ve sütün kalitesine de bağlı sanırım bir de biz 3 aylık olamadık henüz :)
Sen benden önce doğurdun basıl 3 olmadınız

Biz öğlen mama destekli olduğumuz için çok etkilemiyor cnm pesinede 2 saat uyku yapıyor şükr sıkıntı olmadı yani bende 2 gündür tutuyorum ilk gün başlı olmasın diye tutmadım ne olur ne olmaz diye ama suanlik iyi dediğin gibi susama oluyor sadece acıkma yok ama akşam iyi yiyorum epey valla

Dün bı doktorun paylaşımını gördüm, oruç tutan emziren annelerde karbonhidrat protein vs gibi makro bilesenlerde eksilme olmuyormuş ama çinko, magnezyum, potasyum gibi mikro vitaminlerde biraz eksilme oluyormuş. Bu dönem vitamin takviyelerini aksatma yorgun dusmeyesin.

Vitamin hiç almadım ne tavsiye edersiniz kullndklarnzdan ,doktorda hiç bişi yazmadı kontrolede cagirmadi özel bide anlamadım gitti, valla 2 çocukla pertim resmen sinirlerim harab oldu büyük kızımdan cikariorm bzn vicdanım perişan biri uyumuo kızım benide salla dio hala emzik emio biraktiramiyorum nezle oldu burnum cekmio diyo emziği çıkar diye bağırdım artık öyle yorgunumki belki bikacgun tutmam kuccuge mama icirdim uykuya dalsin diye salla salla peşine meme istio uyumak bilmiyo bu bebeler

Benim 4 Ocak 38. Haftada doğurmuştum yanlış yazılmış

Vitamin mutlaka kullan bence bu süreçte, zaten emzirirken vücudumuzda çoğu şey eksiliyor üstüne oruç tutuyorsan daha da çok ihtiyaç duyarsın. Vitamin degerleri eksilirse kaygı bozukluğu depresyon vs bunlar da daha fazla görülüyor emziren annelerde zaten. O yüzden iyi bı vitamin al en kısa sürede. Ben ocean mummy kullanıyordum gayet iyiydi özellikle sabahları alınca direncimi de artırıyordu ama süt üretimini de artırsın diye imom latteye geçtim ondan da memnunum. İkisinden birini alabilirsin. Ocean mummy ile imom latte aynı fiyat ama ocean 1 ay gidiyor imom 2 ay. Ocean içeriği daha yüksek vitamin değerlerinde. İmom onun yarısı kadar genelde.

Tşk ederim canım imomu araştırmıştım emziren anneler için önerilen bir vitaminmis ondan alayım madem evet depresiflesiyorum özellikle geceleri

Herkese merhaba
Benim yardiminiza ihtiyacim var. Yasadigim sehirde kan unitesi olmadigi icin doktorum dogumu kabul etmedi. Plesanta marjinal asagi yerlesimliymis. Istanbul da doktor arayisi icindeyim. Benimle ayni durumu yasayan var mi? Doktor onerisi verebilir misiniz?

Kendini suçlama isteyerek yapmadın ki diyorum ya duman yutmasından daha iyidir bu arada astımın mı var bende parfüm kokusuna ve havasızlığa asla dayanamıyorum
Teşekkür ederim. Astım değil de hafif düzeyde alerji demişlerdi . Canım da tatlıdır biraz. Çok zor oluyor. Bazı mağazalara girdiğim gibi cıkiyorum kokudan. Allah'tan ev ve sıniflarda yok artık. Eskiden oda kokusu sikarlardı her yere. Her teneffüste sinıflara. Derdim benim kokulara alerjim var ben geleceğim zaman sikmayön olur mu diye. Kim hatırlayacak. Sen neden dayanamiyorsum?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…