2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar arada ben rezene çayı iciyordum dün doktora da dedim. O da feryat etti kadın ya az önceki hastası rezene yuzunde bebegin karaciger degerleri çok kötü etkilenmis. Daha öncede duymustum da karacigeri etkilediğini oralı olmamistim.dun doktor da diyince artık bi daha içmem. İçen varsa da kulağında bulunsun bebskolar.
Rezene için genotoksik etkisi var diyorlar, günde 2 fincandan fazla içilmemesini öneriyorlar

Kızlar bebeğim uykudan resmen nefes alamıyorum dercesine uyandı çekiyorum 2 saatte yine doluo nasıl müdahale etsem bilmiyorum başına gelen varmı bu denli nasıl bı çözüm buldu doktora gitsem yardımcı olur mu ki

Kızlar bebeğim uykudan resmen nefes alamıyorum dercesine uyandı çekiyorum 2 saatte yine doluo nasıl müdahale etsem bilmiyorum başına gelen varmı bu denli nasıl bı çözüm buldu doktora gitsem yardımcı olur mu ki
Şırıngayla yıkama yapabiliyorsan onu dene yapamıyorsan da nebül dene o da olmazsa sağlık ocağı yakındaysa yardımcı oluyorlar
Azitro verdi canım calpol bide
Azitroyu bana da verdi 5 gün kullan dedi sana da öyle mi verdi acaba

Çok geçmiş olsun buhar vermeyi denesen faydası olur biraz da olsa

Kızlar tummy time zeka kartlarından alan var mı?
Civil’de de var e bebekte de gerçi e bebek sağolsun iki haftadır yağmurluk ve emzirme önlüğünü teslim edemedi.
Arada fiyat farkı gördüm alanlarınız var mı?

Civil’de de var e bebekte de gerçi e bebek sağolsun iki haftadır yağmurluk ve emzirme önlüğünü teslim edemedi.
Ben aynalı tummy time kartlarından almıştım .Kartlar 4 haftalıkken falan ilgisini çekti fakat yüz üstü pozisyonda değil 😂 43 günlük oldu yavaştan denemeye başlamam lazim. E bebek mağazadan almıştım ben . İnternetten birşeyler aldığımda çok geç teslim ediliyor artık . Hepsi birbirine benziyo zaten hangisini beğendiysen onu al bence :)

Vitamin hiç almadım ne tavsiye edersiniz kullndklarnzdan ,doktorda hiç bişi yazmadı kontrolede cagirmadi özel bide anlamadım gitti, valla 2 çocukla pertim resmen sinirlerim harab oldu büyük kızımdan cikariorm bzn vicdanım perişan biri uyumuo kızım benide salla dio hala emzik emio biraktiramiyorum nezle oldu burnum cekmio diyo emziği çıkar diye bağırdım artık öyle yorgunumki belki bikacgun tutmam kuccuge mama icirdim uykuya dalsin diye salla salla peşine meme istio uyumak bilmiyo bu bebeler
Ben yıllardır aynı vitaminleri kullanıyorum hamilelikte de değerlerim iyi çıkmıştı doktorun verdiği regenesisi dört gün kullandım attım çöpe ( aşırı iştah açtı bende içeriğini sağlam bulmadım )
Askorbik asit artı redexonun c vitamini karıştırıp ikisini içiyorum ( saf askorbik asitin tadı çok kötü redexonla tatlandırıyor en azından) bunun suyuyla Venatura’nın magnezyumu
Haftada 2 3 kez D colefor içiyorum hemen güneşe çıkmak lazım ama hiçbir d vitamini içildikten sonra evde oturulmaz güneşle etkileşime girer.
multivitaminler ayrı ayrı içilen bu vitler kadar etki etmiyor

Ben aynalı tummy time kartlarından almıştım .Kartlar 4 haftalıkken falan ilgisini çekti fakat yüz üstü pozisyonda değil 😂 43 günlük oldu yavaştan denemeye başlamam lazim. E bebek mağazadan almıştım ben . İnternetten birşeyler aldığımda çok geç teslim ediliyor artık . Hepsi birbirine benziyo zaten hangisini beğendiysen onu al bence :)
Evet e bebekte civilde hepsi aynalı galiba bunların
Aynada kendilerine şaşkın şaşkın bakışlarına bitiyorum ama 😍
İkisi de aynı görünüyor fiyat farkı kafamı karıştırdı sadece biraz daha bakayım biz 2 aylık olduk artık umarım çocuk 3 aylık olunca yollamazlar

Teşekkür ederim. Astım değil de hafif düzeyde alerji demişlerdi . Canım da tatlıdır biraz😊. Çok zor oluyor. Bazı mağazalara girdiğim gibi cıkiyorum kokudan. Allah'tan ev ve sıniflarda yok artık. Eskiden oda kokusu sikarlardı her yere. Her teneffüste sinıflara. Derdim benim kokulara alerjim var ben geleceğim zaman sikmayön olur mu diye. Kim hatırlayacak. Sen neden dayanamiyorsum?
Seni çok iyi anlıyorum araba kokusu oda kokusu hepsi mahvediyor bende astım başlangıcı vardı o yüzden sanırım araba da iki dk havasız kalayım hemen midem bulanır boğulacak gibi olurum Ama benden başka herkes çok rahattır 😏

Biz aldık ikinci gün eşim koltuktayken farketmedebn ustune oturup kutusunu pert etti,ama kartlar iş görüyor Allah'tan. Gerçi benim bebeğim etrafı gozetlemeyi daha çok seviyor kartları burnunun dibine kadar sokuyorum, o yine de sağa sola bakiniyor. Ha bı TV açıksa asla affetmez, ekran bağımlısı mı olacak nedir 😬 civil ebebekten daha uygun, alabiliyorsan civilden al boyle ürünleri, kutu içeriği aynıdır, ben netten sipariş etmiştim en uygun saticidan

Biz aldık ikinci gün eşim koltuktayken farketmedebn ustune oturup kutusunu pert etti,ama kartlar iş görüyor Allah'tan. Gerçi benim bebeğim etrafı gozetlemeyi daha çok seviyor kartları burnunun dibine kadar sokuyorum, o yine de sağa sola bakiniyor. Ha bı TV açıksa asla affetmez, ekran bağımlısı mı olacak nedir 😬 civil ebebekten daha uygun, alabiliyorsan civilden al boyle ürünleri, kutu içeriği aynıdır, ben netten sipariş etmiştim en uygun saticidan
Tv daha önünde açmadım ama tabletten dizi izliyordum içeriye 5 dakikalığına gitmiştim tablet önünde açık kalmış diziye büyülenmiş gibi bakıyordu hemen kaldırdm önünden.

Yalnız üstüne oturup pert etmesi olayının benzerini biz oyun halısında yaşadık 😂 ay ne üzülmüştüm o zaman
bu arada sen atak haftasındaydın nasıl gidiyor? Geceleri uyutuyor mu?

Tv daha önünde açmadım ama tabletten dizi izliyordum içeriye 5 dakikalığına gitmiştim tablet önünde açık kalmış diziye büyülenmiş gibi bakıyordu hemen kaldırdm önünden.

Yalnız üstüne oturup pert etmesi olayının benzerini biz oyun halısında yaşadık 😂 ay ne üzülmüştüm o zaman
bu arada sen atak haftasındaydın nasıl gidiyor? Geceleri uyutuyor mu?
Uyuyor ama bu ara kuş uykusu gibi uykuları özellikle de geceleri. Dün gündüz baya uyudu, gece 2 ye kadar uyutamadik mesela, bı de uyku sorunundan ziyade huysuzlugu daha fazla, hep ağlamaya bahane arıyor. Dün gece büyük oğlumu uyutmaya gittim, onu babasına biraktim, sanki öcü görmüş gibi babasına bakıp bakıp ağlamış. Daha yabancı seçecek aya da gelmediler, kaldi ki her gün gördüğü adam yani yabanci da gelmez 😅 ataktan dolayı asabi olduğunu düşündüm ben de.

Hamile kaldığım kilodan 4-5 kilo fazlayım. İlkinde de hepsini hemen veremedim ama 4-5 sene sonra hiç doğum yapmadığım kiloma dönmüştüm bunda da kendime zaman vermek istiyorum sen de üzülme daha yeni doğurduk kendine zaman ver emzirme bitince bakarız çaresine

Benim de bu sefer sütüm daha çok yarıyor ama alıyoken alsın bebişim diye yiyorum hiç kısmıyorum boğazımdan ilkinin acısını çıkarır gibiyim😅 bebeğin için sık dişini verirsin kiloları gerçekten çok erken daha 2 ay oldu göbek bile tam toplamadı

Ben 54 ile hamile kaldım, 73 ile doğuma girdim, 2 gün sonra taburcu olduğumda 64 kiloydum, 10 gün içinde 62'ye düştüm ve hala oradayım.. 🫣
İlk doğumum benim, emzirirken hızla kilo verirsin diyorlardı ama ben emzirdikçe susuyorum acıkıyorum bazen gece emzirmelerinde de kuru meyve, kuruyemiş falan atıştırıyorum dikkat edemiyorum elimde değil. Hamile pantolonlarımı giyiyorum normalleri olmuyor. 😞

Bı ara durmuştu 20 gün bir Gr kipirdamadi, son günlerde yine az az gitmeye başladı ama hala hiç bir kiyafetim olmuyor. Bı de benim karnım inmedigi için hala hamile pantolonları mi ve taytlarimi giyiyorum 🤦 hastaneden geldiğimden bugüne 8 kilo verdim, ilk 6 kilo çık hızlı gitti, sonra uzunca bı sure durdu, son gunlerde de 2 kilo gitti.

Kızlar yaa lafı attım ortaya bir cevap bile yazamadım kaç gündür :/
Neyse, inanıyorum zayıflayacağız, benim daha 1.5 ayı yeni geçti ama bi panik oldum niyeyse. Şu bıdıklar az daha büyüsün zayıflama motivasyon grubu yaparız artık 😁

Benimki de sürekli aynı şekilde uyanıyor. Kucağımda tutuyorum çoğunlukla. Öyle uyuyor bir tek. Bir tanidiğa doktor burun tikaninca sıkı giydirip soğuk havaya çıkarın demiş. Dün çikardım. Bugün yorgunum gece de sık uyandığı için. Doktora gitmeyi düşündüm ben de ama aşı için cağiracaklar bugün yarın. Boşuna hastane ortamına girmesin dedim. Kalça ultrasonu için de gideceğiz.

Bende bundan var. Beğendim ben
Kartlar kalın. Renkler canlı.

Eklentiler

• Screenshot_20240314_125035.jpg
    Screenshot_20240314_125035.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20240314_124927.jpg
    Screenshot_20240314_124927.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 20
X