2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet 1 aylıkken her bezde kaka oluyordu 2.ayda günde 1 defa dolu dolu yapıyordu 3. Ayda yine basa dondu kilo alımı iyi dedi ebe gaz sorunu da kalmadı 1 haftadır. Annelik cidden delilik bokunu inceliyorum resmenyapsa dert yapmada dert

Üzülme sakinleş biraz büyüdüğünde sümüğünü kendisi yiyecek zaten içinden çıkardığını tekrar içine atmışsın bişey olmaz ah o 2. Atak haftası benim bitmesine 7 gün kaldı Allahım bitsin artık diyorum geçecek inanıyorum

Canım sen herkes dogurunca birşey anlatcam diyordun dogumla ilgili anlattın mi ya ben mi kacirdim anlatmadiysan da anlatır mısın çatlıyorum aklıma geldikçe
Hahaha.. benimde o aklımda hala ben yazamadım doğurunca bir sürü sıkıntım cıktı anca anca biraz kendime geldim

Yaa geçmiş olsun bişey olmaz ki sümükten, hepimiz yutuyoruz. Ben de ilk hafta meme uçlarım kanarken bebek kanı yuttuğunda bi garip oluyordu içim, hemşire bişey olmaz demişti. Geçen hafta meme ucumda süt kabarcığı oluştu, bir süt kanalının ucu bir parça deri ile kapanmış, yanıklarda olan su toplayan kabarcıklara benzer, içi beyaz süt dolu boncuk gibi birşey. Bir emzirme sonrası farkettim ki bebeğim onu koparıp yutmuş, yerinde yara gibi birşey var, bu kez hiç içim fena olmadı, oh dedim ne güzel kanalı açtı memem rahatlayacak. Yavaş yavaş alışıyor insan sanırım..

Canım sen herkes dogurunca birşey anlatcam diyordun dogumla ilgili anlattın mi ya ben mi kacirdim anlatmadiysan da anlatır mısın çatlıyorum aklıma geldikçe
Anlattı anlattı. Bak aşağı koyuyorum ben de çok merak etmiştim de hiç kötü grkmedş bana.

Benzeri bende olmuştu, benimki kan toplamıştı ucunda, emerken onu koparıp yutmuş oğlum. Ama acısı da geçmişti onu koparinca. Çok aciyordu oradaki kan pıhtısı

Kızım 3100 doğdu 2 ay 5 kilo annesütü ilk zamanlar olmadığında mama da almıştı şu an sadece anne sütü çok mu fazla sizce
Aya boldugunde aylık 950 civarı almış, bence çok ideal maşallah anne sütüyle alınan kilodan korkma canım, kaç alırsa alsın fazla olmaz, anne sütünün obez yaptığını hiç duymadım.

Aynen ben de sling bağlayınca garibimden sesler geliyor odaklanamıyırım zaten işe falan slingle anca uyuturum işler nanay bi de kafası geri doğru düşüyor tek elle kafayı desteklemem gerekiyor
Evet eğilip kalkarken özellikle çok oluyor. Benimki 3 aylik olacak nerdeyse biraz daha başını tutmayı öğrendi. Yatınca slingde yan çevirip sıkıştiriyorum. İşler benimde nanay . İkinci üçüncü çocuğu olan analar size saygım sonsuz

Benimkide öyle yapıyor . Korkuyorum boğulacak diye. Kafasını çekiyorum bende. Ama yine dediğiniz gibi yapıştırıyor burnunu. Herhalde kokumuzu alıp daha rahat ediyorlar

Ya biliyorum bi sümükten bişey olmayacak ama çok kızdım kendime nasıl oldu düşüverdi anlamadım. 2 hafta sürüyormuş atak evet ya. Bugün bizim ilk gün olarak görünüyor. İnşallah başladığı gibi bitsin

Benimki de küçük değil 74 günlük kafayı artık tutmaya başladı da uyuyunca yana sarkıyor onu sıkıştırmayı beceremedim sanırım slingim mi dandik anlamadım ki. Eşim homeoffice çalışıyor yardım ediyor büyük oğlan da düzenlidir o yüzden evet zor ama yuvarlanıp gidiyoruz

Kendi sütünün kanalını kendisi açmış senin bebiş ay çok küçükler ya daha ne bileyim bi tuhaf oldum ağzına düşürünce. Emeklemeye başladıklarında herşeyi yalayıp yutacaklar tabi

Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik
Çok geçmiş olsun hemencecik atlatır inşallah minik kuzu yüksek ateş olunca hastanede tedavi oluyordu diye biliyorum yatış yapmadan ilaç tedavisi mı verdiler

Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik
Çok geçmiş olsun. Oğullarimda çok yasardık bu durumu. Devlet hastanesindekiler daha tecrübeli oluyor çok hasta gördükleri için. Özelde mahfediyorlardı cocukları. Kaç kişi ugrasıyordu. Sonra bir kere de devlete gittik. Hemencecik alıverdi kanı. Çok minnettar olmuştum. Cabucaknatlatırsınız inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…