2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Acilde ultrasonla bakiyolarmi ? Ben önceki gebeligimde 11+5 ken çok az lekelenme ile acile gittim resmen ultrason ultrason diye yalvardım bakmadılar icimden bi türlü atamıyorum 🙄🙁
Ben kadın doğum acile gittim şehir hastanesine orda baktılar bakmasına ama vajinal bakılması gerekiyormuş kural öyleymiş ben de istemiyorum deyince ağlatana kadar üstüme geldi kız. Sonra işte ölümle ilgili falan bir kağıtlar imzalattırıp karından baktılar . Ama ağlaya ağlaya geçti tüm süreç. İç çekerek ağladığım için karından bakarken de kızdı. Kımıldayıp durma diye

Kizlar tsh kac cikti sizde? Benim 0.40 cikmis da cok mu dusuk acaba ya? Ona gore ilac kullanilmasi lazimmis falan diye okudum
Doktoruma haftaya gidicem daha

Kizlar tsh kac cikti sizde? Benim 0.40 cikmis da cok mu dusuk acaba ya? Ona gore ilac kullanilmasi lazimmis falan diye okudum
Benim 2,88di. İlaca başladım. 0,77 ye düşmüş. Düşüklüğünde sıkıntı olmuyor diye biliyorum ben

0.236 çıktı benim de düşük yani, dr gebelikten olabilir 15 gün sonra tekrar kan verelim dedi birdaha kan verip baktırıcam ona göre ilaç başlıcak heralde, muhtemelen senin de kan tahlilini tekrar eder diye düşünüyorum bi sorarsın ben de endişelendim referans aralığında çıkmayınca

Kızlar dünden beri göbek deliğimin birkaç parmak altına bazen sağ bazen sol tarafa kramp gibi bıçak ya da iğne batması gibi ağrı giriyo bi süre durup geçiyo sonra başka bir yerde oluyo. Yaşayan oluyor mu bunu 9+6yım
Ya bu benim ani harekette oluyor aynı anlattığın gibi bıçak batıyor sanki, mesela oturuyorum birden ayağa kalktım o zaman. Geçen gece yatar pozisyondayken hapşırdım o zaman da oldu 6-7 saniye geçmedi batma hissi , korktum biraz ama doktoruma yazmadım gidince sorarım bi

Ya bu benim ani harekette oluyor aynı anlattığın gibi bıçak batıyor sanki, mesela oturuyorum birden ayağa kalktım o zaman. Geçen gece yatar pozisyondayken hapşırdım o zaman da oldu 6-7 saniye geçmedi batma hissi , korktum biraz ama doktoruma yazmadım gidince sorarım bi
Ben de salı gittiğimde hepsini soracağım bakalım

Ayy kızlar hiç derdim bitmiyo bugün kaşıntım çok fazla . Bir şey mi çıktı acaba diye bakarken . İç dudak kısmının başladığı yerde bi et parçası gibi bir şey var. Daha önce hiç böyle detaylı bakmadığım için önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum çok panikledim 🥺 duyan bilen var mı bunu . Bide akıntımda azalma var, nette bakıyorum enfeksiyon olunca aksine artış olurmuş enfeksiyonda . Benim azaldı neden oldu anlamadım da hiç

Kızlar ilk tahlillerimi verdim bende özelde çok para istedikleri için aile hekimimde yaptırdım, 4 tanede devlet hastanesinde yaptırmam gerekiyormuş. Devlette alttan ultrasonla baktılar bebeği ve kalp atışını gördük dediler ama ben hiçbi şey anlamadım ultrason makinesi çok kötüydü :KK43: Şekerim düşükmüş, kanımda iltihap varmış, tiroid yüksekmiş.. Bu durumlarda ne oluyor bu yoldan geçenler var mı ister istemez üzüldüm

Kızlar ilk tahlillerimi verdim bende özelde çok para istedikleri için aile hekimimde yaptırdım, 4 tanede devlet hastanesinde yaptırmam gerekiyormuş. Devlette alttan ultrasonla baktılar bebeği ve kalp atışını gördük dediler ama ben hiçbi şey anlamadım ultrason makinesi çok kötüydü :KK43: Şekerim düşükmüş, kanımda iltihap varmış, tiroid yüksekmiş.. Bu durumlarda ne oluyor bu yoldan geçenler var mı ister istemez üzüldüm
Merhaba digerleri hakkında cok bilgim yok ama tiroid icin ilaca baslarsiniz muhtemelen. Benimde tsh yüksek çıktı. 5. Haftadan beri ilac kullaniyorum

Ayy kızlar hiç derdim bitmiyo bugün kaşıntım çok fazla . Bir şey mi çıktı acaba diye bakarken . İç dudak kısmının başladığı yerde bi et parçası gibi bir şey var. Daha önce hiç böyle detaylı bakmadığım için önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum çok panikledim 🥺 duyan bilen var mı bunu . Bide akıntımda azalma var, nette bakıyorum enfeksiyon olunca aksine artış olurmuş enfeksiyonda . Benim azaldı neden oldu anlamadım da hiç
Canim bence kaşıdiysan kızarmış şişmistir. Benimde kaşıntım oluyor. Akıntı bazen cok oluyor bazen az oluyor bence önemli degil bunlar cok kafana takip kendini bos yere üzüyorsun sen biraz sakin olmaya çalış sürekli birşeyler araştırırsan yanlış şeyler var sanıp iyice korkarsin doktoruna güven internetten araştırma yapma

Canım seninle aynı durumdaydım bende 5+2 den itibaren artarak bulantılarım başladı 😢 Prilama başlattı doktor yatmadan bir tane al diye fayda etmedi ben sabahta aç karnına bir tane içmeye başladım. Yataktan kalkmadan önce birde çubuk kraker atıyorum ağzıma öyle kalkıyorum midem rahatlıyor dene istersen bi belki faydası olur 🙏 ilacı sabah akşam kullanmaya başlayınca midem çok şükür iyi 3 gündür gözüm açık 🙏 8+6 dayım bu arada ☺️
Maşallah canım, bende prilamı gece yatmadan 2 tane alıyordum, evet artık boş midemle öğürerek kusmuyorum ama hiç birşey yiyemiyorum yesem hep kusacak gibi oluyorum, bazen bir günü sadece bir yoğurt yada muzla geçirdiğim oluyor 2 haftada çöktüm resmen, su asla içemiyorum bir bardak içsem seviniyorum o derece, bu sabah bir tanede sabah kullandım prilamı ama bir değişlik olmadı bende 😔 inşallah bulantıların bittği günlere yaklaşmışızdır, yemek yemeyi çok özledim ☺️ teşekkürler cevabın için 😘

Canim bence kaşıdiysan kızarmış şişmistir. Benimde kaşıntım oluyor. Akıntı bazen cok oluyor bazen az oluyor bence önemli degil bunlar cok kafana takip kendini bos yere üzüyorsun sen biraz sakin olmaya çalış sürekli birşeyler araştırırsan yanlış şeyler var sanıp iyice korkarsin doktoruna güven internetten araştırma yapma
Doktora fotoğrafını attım hpv gibi duruyor dedi.iyice moralim bozuldu

IMG_5520.jpeg
kızlar kendimi tutamayıp bir şeyler sipariş vereceğim. Cinsiyet belli olmadığı için ortak şeyler almak istiyorum. Sizce kıza da erkeğe de olur mu 💁‍♀️🙈

Eklentiler

• IMG_5519.jpeg
    IMG_5519.jpeg
    78,9 KB · Görüntüleme: 23
Kızlar dünden beri göbek deliğimin birkaç parmak altına bazen sağ bazen sol tarafa kramp gibi bıçak ya da iğne batması gibi ağrı giriyo bi süre durup geçiyo sonra başka bir yerde oluyo. Yaşayan oluyor mu bunu 9+6yım
Bu bende de oluyordu idrar yolu enfeksiyonu belirtisi demişti doktor ve öyle çıktı. Gebelikte çok olurmuş ilaç içmeniz gerekir geçiyor sonra

X