2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
3 saat dışarda 3 gün alt dolapta 3 ay buzlukta kalabilir anne sütü
İlk ay aşısında duş almak için gün yok ikinci ayında üç gün yıkama diyorlar

Molfix kullanıyorum hiç bu kadarını yaşamadım gece özellikle alt değiştirmek istemiyorum uykusu açılmasın diye yatağında yediriyorum bırakıyorum gazını bile almıyorum doktorun bilgisi var tabi gece bez değişmediğim için bazı sabahlar bizde de öyle oluyor ama gece bez dolduğu için taşıyor onun dışında bir problem yaşamadım valla benimde erkek

aa neler okuyorum. Ay inşallah bi sıkıntı yaşamayız ya.

Vajina hijyeni kız bebeklerde çok sıkıntı o kadar haklısın ki . Dün hastanede kaka yaptı . Haliyle ıslak mendille temizledim . Normalde pamuk kullanıyorum . Eve gelince bı yikayayim dedim . Vajinasının iç kısmına kadar bulaşmış . Oradan mikrop kapabilir eğer durursa Hep çok dikkat etmem gerekiyor . Bir de altı açılınca inanılmaz ağlıyor birşey var gbi . Panik oluyorum .

O kadar memnunum ki anlatamam ilk başka marka kullandım poposu kızardı bunu kullanmaya başladığımdan beri yok ben ilk bezden zannettim ama değilmiş ıslak mendildenmiş
Elimdekiler bitince bundan deniyim bari. İnşallah sıkıntısız ilerlersinjz

Evet ya kız çocuklarında idrar yolu enfeksiyonu da daha fazla görülüyor malesef. Bezi bırakana kadar kakanin vajinaya bulaşması nedeniyle sık tekrarliyor. Ben de bebekken çok sık idrar yolu enfeksiyonu olurmusum. Ne kadar dikkat edersen et silerken bezin içinde bulaşıyor işte. Neyse ki kız çocukları daha erken tuvalet alışkanlığı kazanabiliyor.

Kızlar, son günlerde emzirirken kızım memeyi alıyor iki emip bırakıyor arkasından hemen tekrar alıyor bırakıyor alıyor bırakıyor huzursuz huzursuz.. neden böyle yapıyor olabilir? Sizinkiler de yaptığı oluyor mu?

Bizimki kaka yapmaya çalışıyorsa ağlıyor meme istiyor, memede de aynen anlattığınız gibi savaşıyor. Tuvaletini yapıp rahatlayınca normal emmeye başlıyor.

Soracaktım ben de size, üç yudum çekip bırakıyor tekrar alıyor birakiyor oyuna çevirdi resmen. Bu şekilde emiyor sürekli, önceden vantuz gibi bı yapisirdi doyana kadar ağzından çıkarmazdı. Şimdi oyun gibi yapıyor. Huzursuz değil ama beni huzursuz ediyor, al bırak al bırak canım aciyor

Evet bi de canı acıyor insanın ısırıyor ters yerini tekrar kapıyor filan, elimin biri olsun serbest emziremez oldum zaten sağ meme ucumda ağrı var bazen şiddetli bazen hafif…bağırsak gazı veya reflü mü acaba ki

Kızlar ben bugün çocuğumu bi üşüttüm anlatamam kardiyoloji doktoruna gittik önce ekg çekildi ben soydum tulum giydirmiştim sonra doktorda soyacak giydirme dediler battaniyeye sardım bekliyorum birde geç aldılar beni doktorun ultrason ile muayene etti belki 20 dakika o kadar sakindik ki anlatamam sonra doktordan çıktık çocuk doktoruna bilet soralım dedim bi bastı ağlamayı anlatamam etrafa gülücükler saçan çocuk hastaneyi inletti emziriyorum emmiyor resmen gaz oldu nasıl ağlıyor içi çıktı gözyaşlarıyla tişörtüm ıslandı yaaa içim parçalandı bu ikinci oluşu böyle kahroldum bi osurdu ama bomba atılmış gibi Kesin poposu ağrıdı daha da ağladı ben sıkıca battaniyelere sweetime sardım arabaya gidene kadar ağladı ısınınca herhalde memeyi aldı çocuk memeyi bile almadı başta ayyy gaz böyle bişey mi yaaaa Allah gazlı bebekleri olan annelerin yar yar yardımcısı olsun bebeciklerime de acilen şifa olsun

Kizlar emzirirken fitil kullaniliyor mu?
Crp hafif yuksek cikti akinti da vardi doktor donaxyl yazdi kendi doktorum izinde diye baska doktora gittim ama kullansam mi bilemedim süte gecer mi bilgisi olan var mi bu konuda

Çektiremedim kuzum çocuk doktoru ultrasonu yazdı taaa 1 ay sonraya onun şokuyla sormak aklıma gelmedi
O zaman aynı durum olmuş biz 19 unda gideceğiz ne yaparlarsa ben sana söylerim o halde

Bu arada bugün paşam acaip kustu böyle fışkırır gibi ama ardından da kaka ve çiş yaptı, çok emmeden uyudu hemen de susuz aç kalır mı kızlar korktum biraz

Pamukçuk olmadığına eminsen genelde gaz/kaka kaynaklı yapıyor benimki özellikle atak haftasında deli gibi yaptı bu hareketi sütümden şüphe ediyordum gelmiyor mu diye… bir de ayağını bacağıma koyup destek alıp geri geri atıyordu kendini şimdi nadiren uyurken ve gazı gelince yapıyor hemen kaldırıp gazını atıp tekrar memeye geçişte sorun çözülüyor gibi ama pamukçuk olunca da yapıyorlar bunu
Bir de olduğun ortam değil de mesela salona geçmek istediğinde de arada yer değişikliği istediğinde de aynı hareketleri yapıyor

Aa sizinde mi erken doğum gozum kulağım kızda bi ses bi gülücük yakalarım diye bakalim ne zaman başlayacak
Asi oncesi versem nasıl olur?
Evet 33 haftalık doğdu grubun en erken bebişi aşı öncesi verme belki ateş yapmaz bizim ikinci aşıda ateş olmadı mesela boşuna ilaç içmiş olmasın bebiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…