2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bnmde Molfix 1 aslında ama turco da 2 aldım o 1 e denk gelio kalıp farkı var ama Molfix 1 olmasına rağmen turco gibi satmio yukarı uçları havada kalio buyukmu gelio anlamadım ondan mı taşıyor acaba🙄🥴
Evet molfix kalıp olarak büyük. Ama çok da büyük geleceğini zannetmiyorum. Hatta benim bebe 2 kilo doğmuştu sleepy molfixe göre daha küçüktü. Bende küçük diye onu kullanmıştım. Sleepy de sizmalar yaşadım molfix büyük olmasına rağmen bez kaydığı zaman ıslandı.

Eklentiler

• IMG_4969.png
    IMG_4969.png
    383,1 KB · Görüntüleme: 48
herhalde en şanslı olduğum konu pişik konusu ilk günden ona uygun tavsiye verebilirim kızlar ben hiç altını yıkamıyorum. Hep ıslak mendil krem ikilisi ama altın sır hangi krem ilk günden hastanenin hediye çantasında mustela ve bepanthol vardı hiç kullanmadım yanımda 500 ml kiehls yüz vücut kremi vardı hemşire bebeğin gazını çıkarırken kremin koruyuculuğu nedir diye sordum o da “içeriğinde çinko oranı yüksek kaliteli bir nemlendirici kullanın pişik olmaz” dedi ilk günden beri bu şekilde ilerliyorum pişik sorunu yaşamadım daha 2 aylık olmamıza az kaldı. Yani kendi nemlendiricinizin büyük boy olanını alıp sadece bebeğin popişine kullanıyoruz içerisinde çinko yüksek bir nemlendirici olay bu kısaca
Ben ıslak mendil ve krem kullanmak hiç istemiyorum. O yüzden yıkıyorum. Yikayinca pişik daha az oluyor. Ogullarımda belli bı aydan sonra hiç krem kullanmamıştık bu şekilde yıkayarak. Yine öyle yapmak istiyorum. Geçen bı biraktım kremi pisik oldu. Az bişey kaldı simdi. O da geçsin yine deneyeceğim inşallah.

Kızlar benim bugün 44. Günüm akıntım şefafa yakın sarımsıydı ve kokuyodu fitil kullandım ama geçmedi bende önemsemedim gitmedim doktora. az önce kıpkırmızı avuç içi kadar kan geldi. Sizde de oldu mu böyle yoksa doktora gideyim mi

Valla tasmiski ne hemde omuzları sapsarı ydi kafada ıslanmış şuan baygın uyuyo çok endişe ettim usuttum diye üstünü çıkarıp battaniyeye sardım hemen ama kendide mayisikti naptım ben der gibi kıyamam 😞 bezi kuruydu anlamadım bende Molfix hep cikario bzm yaa gece 2 saat duruo taş çatlasın yine cikio anlamıyorum ki
Geçmiş olsun. Üsütmemistir hemen. Benimki de kaldıboyle bir iki defa elhamdülillah bisey olmadı. Bizim de ilk defa dün 2 kere geldi basımıza. Hatta biri geceydi. Koltuk altına kadar cıs olmuştu. Ben de saşırdım erkek çocuğu degil ki nasıl yukarı doğru işiyor bu diye. Biz Molfix 2 kullanıyoruz. Acaba artık küçük mü gelmeye basladı diye düşünüyorum . Çünkü daha önce hiç yapmazdı. Ya da eşim gevsek baglamıştır. Başka bir acıklama gelmiyor aklıma.

Kızlar benim bugün 44. Günüm akıntım şefafa yakın sarımsıydı ve kokuyodu fitil kullandım ama geçmedi bende önemsemedim gitmedim doktora. az önce kıpkırmızı avuç içi kadar kan geldi. Sizde de oldu mu böyle yoksa doktora gideyim mi
Ara ara lekelenme hala aluyor bende de. 55. gün bugün.

Kizlar yine ben ve sorularım .
Şimdi elle ssgim yaptım ucu yara die sadece 60 ml çıktı . Neyse bunu 2 saat içinde vericem diyelim maksimum 3 . Buzdolabına mi koymaliyim ?
İlk ay aşısını dün oldu bugün banyo yapabilir mi ?
Evet dışarda en fazla 1 saat kalabilir, onun üstünde dolapta bekletmek en garantisi

Bez mendil Molfix. Pudrayi kiz çocuklarında kullanmayın diyolar cesaretim yok nolur nolmaz diye 🙄
Yarin kontrol var doktora sorucam cihazı al derse alirim. Ama ilac kullanmam ya kalp durumu felan çok korkarım. Hatta serumu bile çok çok nadir kullanırım sanirim.
Pudra normalde de zararlı, nemli yere bizim pudra serpip oturdugumuzu düşünün 😬 arkadaşımın kizinin vajinasinda pişik kreminden dolayı yapışıklık olmuştu. Kız cocuklarinin biraz daha dikkatli kullanması gerek bunları diye biliyorum

Benim de 44. Gün gelmeye başladı tekrar. Karnımdaki sıvı nedeniyle ben 1 haftadır doktordayim zaten, dün de kadın doğuma muayene oldum bı sorun yok. Çoğu kişide oluyor, buna 40 başı olmak deniyormus. Adet degil ama daha az miktarda adet gibi olmak. Benim iki üç gün az az sürdü geçti dünden beri yok.

Kizlar yine ben ve sorularım .
Şimdi elle ssgim yaptım ucu yara die sadece 60 ml çıktı . Neyse bunu 2 saat içinde vericem diyelim maksimum 3 . Buzdolabına mi koymaliyim ?
İlk ay aşısını dün oldu bugün banyo yapabilir mi ?
60 ml çok iyi. 2 - 3 saat için buzdolabına koymaya gerek yok, ama verirken yine ılık suyun içinde az bekletebilirsin vücut sıcaklığına yakın olsun.
Ben 1. ay aşısının ertesi günü yıkamıştım, sorun yaşamadık.

Valla tasmiski ne hemde omuzları sapsarı ydi kafada ıslanmış şuan baygın uyuyo çok endişe ettim usuttum diye üstünü çıkarıp battaniyeye sardım hemen ama kendide mayisikti naptım ben der gibi kıyamam 😞 bezi kuruydu anlamadım bende Molfix hep cikario bzm yaa gece 2 saat duruo taş çatlasın yine cikio anlamıyorum ki
Görümcemin 2 kızdan sonra oğlu olmuştu o demişti ilk zamanlar bebeğin idrarı hep taşıyormuş. Meğer pipisi yukarı doğru kalıyormuş bezin içinde ve çocuk çiş yağınca aşağı değil yukarı karnına doğru geliyormuş. Pipisini aşağı çevirmek gerekiyormuş bezi takarken. Öyle birşey olabilir mi acaba? 🤔

Benim de 44. Gün gelmeye başladı tekrar. Karnımdaki sıvı nedeniyle ben 1 haftadır doktordayim zaten, dün de kadın doğuma muayene oldum bı sorun yok. Çoğu kişide oluyor, buna 40 başı olmak deniyormus. Adet degil ama daha az miktarda adet gibi olmak. Benim iki üç gün az az sürdü geçti dünden beri yok.
Tamamen mi geçti akıntı yoksa sadece kanama mı geçti

Tamamen mi geçti akıntı yoksa sadece kanama mı geçti
Ben şuan antibiyotik kullanıyorum iltihap için, bı de fitil verdi doktor. Ama kanın enfeksiyon ile ilgisi yok, lohusalık biterken olabiliyormus. Kanama geçti, akıntım yoktu zaten. Sıvı vardı pelviste

Hangi ıslak mendili kullaniyosunuz ben de şüpheleniyorum da tahriş gibi. Emin de değilim ama 😞
O kadar memnunum ki anlatamam 😳 ilk başka marka kullandım poposu kızardı bunu kullanmaya başladığımdan beri yok 😍 ben ilk bezden zannettim ama değilmiş ıslak mendildenmiş

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    94,1 KB · Görüntüleme: 44
Kızlar başıma ne haller geldi halime ağladım bian ,annemi aradım hemen bı sokak ötede bugün 40 licaktik sabah sabah kirklamis olduk ztn özel bıse yapmadım annem taş yüzük fln koyuo suyuna bide okuo fln hallettik başıma gelen durumda Molfix kullanıyorum ve hiç memnun kalamiyorum 10 da uyandı dışına çıkmıştı yine değiştirdim alt üst kıyafet emzirdim uyudu bebeğim sürekli yokluyorum ztn beşiğinde 11.5 da baktimki sırılsıklam yatak döşek üstü başı saçları heryeri kıyafetleri sapsarı olmuş kusmuk mu dedim bı baktım idrar okdr kusmuk mümkün değil sarı bide sırtı asitten pişmiş anında hemen annemi aradım ağlamaklı sıcak suyunu fln ayarladım banyoda yıkadık kafasına kdr nasıl cikabilio cildiriyorum artık yan yatio bide hep bezden bıktım turcoya gecicem 2 numara kullanıyorum 3 alsam hiç tutmaz heralde sizlerde de Molfix kullanan varsa başına böyle bişey gelen varmı bebeğim erkek dipnot 🙈 kızımda hiç olmuoduda 🙈😄
Bende molfix kullanıyorum ama sadece aşırı kaka yaparsa taşma oluyor ama aşırı aşırı kaka yani 😳 nasıl becermiş helal valla 😂😂

Kızlar başıma ne haller geldi halime ağladım bian ,annemi aradım hemen bı sokak ötede bugün 40 licaktik sabah sabah kirklamis olduk ztn özel bıse yapmadım annem taş yüzük fln koyuo suyuna bide okuo fln hallettik başıma gelen durumda Molfix kullanıyorum ve hiç memnun kalamiyorum 10 da uyandı dışına çıkmıştı yine değiştirdim alt üst kıyafet emzirdim uyudu bebeğim sürekli yokluyorum ztn beşiğinde 11.5 da baktimki sırılsıklam yatak döşek üstü başı saçları heryeri kıyafetleri sapsarı olmuş kusmuk mu dedim bı baktım idrar okdr kusmuk mümkün değil sarı bide sırtı asitten pişmiş anında hemen annemi aradım ağlamaklı sıcak suyunu fln ayarladım banyoda yıkadık kafasına kdr nasıl cikabilio cildiriyorum artık yan yatio bide hep bezden bıktım turcoya gecicem 2 numara kullanıyorum 3 alsam hiç tutmaz heralde sizlerde de Molfix kullanan varsa başına böyle bişey gelen varmı bebeğim erkek dipnot 🙈 kızımda hiç olmuoduda 🙈😄
Bende molfix kullanıyordum sürekli taşıyordu degiştirmek için goon aldım hala kargoya verecek e bebek. O ara eşim baby turco almış (tamamen pintilikten en ucuzu o diye) ama çok memnun kaldım hiç taşmıyo 🤪

Bende molfix kullanıyordum sürekli taşıyordu degiştirmek için goon aldım hala kargoya verecek e bebek. O ara eşim baby turco almış (tamamen pintilikten en ucuzu o diye) ama çok memnun kaldım hiç taşmıyo 🤪
Baby turco dan ben de memnun kaldım. Sleepy ve turco stoklamistim sleepynin çok kötüydü 3 numarada baby turco ya geçtim sleepyden sonra çok daha iyi geldi bana.

60 ml çok iyi. 2 - 3 saat için buzdolabına koymaya gerek yok, ama verirken yine ılık suyun içinde az bekletebilirsin vücut sıcaklığına yakın olsun.
Ben 1. ay aşısının ertesi günü yıkamıştım, sorun yaşamadık.
Çok iyi mi bilmiyorum ama benim kızım 2 dk da bitirdi 1 saat uğraştım 😂 ben bu sağım isini hiç sevmedim . Durumum elverse ABD deki giyilebilir sagma makinelerinden almak isterdim .
Bizde yıkadık bugün temiz temiz iyi oldu ☺️☺️

X