2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay kızlar o kadar canım sıkkın ki .
2. ay kontrolünden çıktık. Bebeğim 3450 doğmuştu 1. hafta 3300 a düşmüştü 1. ay kontrolünde 3720 idi doktor az dedi mamayla devam et dedi yşne. Çünkp bebeğim çok fazla ememiyordu. Sonra güzel emmeye başladı. Çişli bez sayısı iyiydi, kusuyordu zaman zaman bende doyuyor diye düşünüyordum arada 1 bazen 2 defa falan mama da veriyordum tabi. Bugün 2. ay kontrolünden çıktık 4500 olmuş. Beğenmedim günde 6 defa 90 ml den mama ver mutlaka dedi. 780 gram almış 1. aydan 2. aya .
Doktor 6 defa mama deyince çok üzüldüm ya . Tabi ki her şey onun sağlığı için ondan önemli olamaz ama yşne de içim bir kötü oldu

780 Gr aylık alım bana çok iyi geldi. Doktordan doktora değişiyor demekki. Büyük oğlum bu şekilde kilo alırdı, çok ideal kilo alıyor derdi doktoru. Kademeli mamayı da azalttirmisti bana. 6 defa mama içen çocuk ne kadar emer bilemedim. Bu şekilde bı durumla karsilassam farklı bı doktorun fikrini daha kesin alırdım. Ben ilk 2 ay aradığım doktor bu diyene kadar bı kac doktor denicem demiştim mesela, suana kadar doğduğu hastane dahil 40 günde 4 farklı doktor gördü oğlumu, 2-3 doktor daha deneyip kararımı vericem. Büyük oglumda da öyle yapmıştım. Ama ne olursa olsun 800 Gr civarı almış bı bebeği günde 6 kez mamaya yönlendiren doktoru bı sorgulardim.

Başka bir doktorla daha görüş mutlaka ayda 780 gr az değil

Sıkma canını canım gayeye iyi kilo alımı. Her bebek bir olmaz. Bir ebe şey demişti her insan bir mi sanki kimi şu içse yarar kimi dünyayı yese kilo almaz. Sağlığı yerinde olduğu sürece ayda 600 gram minimum aldığı sürece bence takilma çok fazla bir doktor görüşü daha al

780 gram bana da iyi geldi . 600 gramla bile mama vermemelisin diyen doktorlar duydum . Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem tabi de . Günde 6 kez mama alırsa geriye maks 3 4 öğün kaliyor . Bende tecrübeli bı anne değilim .1.ay kontrolunu bekliyorum .Nacizane tavsiyem birkaç doktora danışmakta fayda var. Keza ben öyle yapicam büyük ihtimalle .

Kızlar imkan varsa evinize salıncak kurun. Her türlü ana kucağı beşiği vardı asla durmaz ve uyumazdu pes edip salıncak kurdum salonun ortasına ve sallana sallana uyuyup uyumasa bile kendi kendine oyalaniyor
Bebek hamağı var bizde, oğlum uyumayinca en son çare onu almıştık. Onda bayiliyordu bı tek. 2 aylık olsun ortaliga cikaricam hamağı daha önce çıkaracaktım ama annem tehlikeli olabilir diye izin vermedi. Hamakta 1 yaş öncesi tek birakilmamaliymis çocuklar, boğulma riskine karşın dikkatli olmak lazımmış. Bu bilgiyi öğrenmiş bı yerden hamak dursun şimdi anakucaginda uyut dedi. Bence en güzel hamak, salıncak vs gibi şeylerde uyuyor çocuklar. Hem de vestibuler sistemlerini çok iyi destekliyor. Uyutup tek bırakmam ama en azından ben başındayken uyur sonra alıp yerine koyarım.

Evet evet gerçekten yani nerde en basit şey var en rezil o şekilde uyumayı seviyo. Benim bebis 3 aylik olmak üzere salıncağı da aşağıya doğru gorebilecegim hizada içine de reflu yatağını koydum en azından yemek yapabiliyorum sukur

Dün çok uykusuz kaldım. 1 saat bende dursun da git yat diyeceğine annen yarın gelir uyursun diyor şaka gibi

Ya benim kocama alt değişmeyi bir ogretemedim. Akşam işten gelince ona bırakıyorum uyutuyor bebeği gidip yatıyorum ama kalkıyorum bebeğin bezi dolmuş. Kalk temizle 10 dk daha uyuyim . Bende inat edicem öğreteyim ne yapayım olmaz böyle .

Canım kilo alamama sebebi alerji olabilir mi ? Aşırı gazlı bitmeyen pişik ve kusma var ise kakası mukuslu ise alerjiden şüphelenebilirsin

S Sariucurtma çok haklısınız. Sürekli mama alırsa bu sefer sütde kesilir. Birde dediğiniz doğru ayda 750-1000 Gr normal

Yani kızlarda demiş ama bende tecrübeli değilim ama bende 500 gr 1 kilo arası ideal 1 ayda her bebek bir değil bencede 2. Bi görüş al ve bu sürede bildiğin gibi beslemeeye devam et canım doktorlarda hep bi fazla kilo alsın durumu olabiliyor
Valla benimki de bakıyor ediyor ama bazen unutuyor vicdan yaptırıyorum artık yazık çocuk pişmiş inşallah idrar yolu enfeksiyonu falan olmaz diye söyleniyorum vicdan yapıyor bağlamayı da ben hiç ellemedim deneye deneye yaptırdım sende öyle yap o bağlasın sonra çaktırmadan bak neresi olmamış mesela çok sıkı bağlamış diyelim bir sonraki değiştirmede çocuğu ver kucağına sen bi altını açda da ben bi su içip geleyim yada tuvalete girip geleyim de o bezi açarken canım biraz çok mu sıkmışsın acaba bak çocukta iz kalmış falan de kendi yaptığını görsün bir sonrakinde ona göre bağlasın hepimiz anamızın karnında öğrenmiyoruz sonuçta bez bağlamayı onlarda öğrenecek

Ya kızlar benim oğlum elini yumruk yapıp emmeye başladı yani tam emmiyorda ağzında oynuyor emzik verdim kaç çeşit almıyor aç zannediyorum aç da değil parmak emmeye okeyim normal de yumruğu ilk defa gördüm normal mi acaba yada salyalanmaya başladı acaba ondan hoşuna mı gidiyor bilemedim birde sleepy bionaturel kullanan varsa kaç bedendesiniz şuan biz 4 e geçtik ama fazla hızlı mı değiştirdim acaba diyorum

Benim kızım doğduğu günden beri elini milyonlarca çeşit şekilde emiyor. Bazen bir parmak, bazen dört parmak birden ağzında oluyor, sıklıkla yumruğunu emiyor, emzik aldığında emzikle birlikte mukahhak bir iki parmak sokuyor ağzına normaldir diye düşündüm hep.

Bende aç olduğunu düşünüyorum hep böyle yapınca sadece anne sütü ile gidince de kafam karışıyor Sürekli bı aç mı acaba kaygısı var .

Bende aç olduğunu düşünüyorum hep böyle yapınca sadece anne sütü ile gidince de kafam karışıyor Sürekli bı aç mı acaba kaygısı var .
Emzirirken arada nefes nefese memeyi bırakıp elini ağzına alıyor, bazen üstüne süt akıyor meme ucunu ararken elini kapıyor Sadece uyanırken elini ağzına soktuğumda hah tamam acıkmış diyorum.

Benimki bunu doğduğundan beri yapıyor nasıl elini denk getiriyor diye şaşırıyorum ama buluyor bi şekilde bebeğin kaç kg oldu. Benim kız geçen hafta 5250ydi 3 biraz büyük geldi bana 4 numara aşırı büyük olmaz mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…