2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bebeğimin 2 gündür gündüz uykusu neredeyse tamamen bitti. Sürekli bakınmak gezinmek istiyor. Uyuyunca gözünü açıp kendini yalnız görünce çığlık atıyor. Çok hoşuma gidiyor gelişim göstermesi ama el kadar bebek bu kadar uykusuz nasıl duruyor anlamıyorum. Geçenlerde de gece uyumamıştı böyle ama düzelmişti sonra. İnşallah bu da düzelir

Benimki bunu doğduğundan beri yapıyor nasıl elini denk getiriyor diye şaşırıyorum ama buluyor bi şekilde 🤣 bebeğin kaç kg oldu. Benim kız geçen hafta 5250ydi 3 biraz büyük geldi bana 4 numara aşırı büyük olmaz mı
Biz en son 14 şubatta gitmiştik 5700 olmuştu şuan 6 olmuştur diye tahmin ediyorum yarın 2. Ay aşısı var tartılırız yine de ben bacakları artık çok sıkmaya başlayınca değiştirdim hep birde bacakları babasına çekmiş baldırları tombik 😂
Bebeğimin 2 gündür gündüz uykusu neredeyse tamamen bitti. Sürekli bakınmak gezinmek istiyor. Uyuyunca gözünü açıp kendini yalnız görünce çığlık atıyor. Çok hoşuma gidiyor gelişim göstermesi ama el kadar bebek bu kadar uykusuz nasıl duruyor anlamıyorum. Geçenlerde de gece uyumamıştı böyle ama düzelmişti sonra. İnşallah bu da düzelir
Etrafı görmeye renkleri görmeye başlayınca öyle oluyor bende şaşırıyordum ama geçiyor benimki önceden uykusu geldimi yatağına koyardım kıpırdanırken uyurdu şimdi gündüz uykularında ağlıyor uyumak için o da mesela renkleri görmeye başladığından dikkati dağılıyormuş 😂 yalnız bıraktığımda da diğer odadan bağırıyorum hep konuşuyorum biraz öyle duruyor tabi sonra yine bağırıyor 😏

Ya kızlar benim oğlum elini yumruk yapıp emmeye başladı yani tam emmiyorda ağzında oynuyor emzik verdim kaç çeşit almıyor aç zannediyorum aç da değil parmak emmeye okeyim normal de yumruğu ilk defa gördüm normal mi acaba yada salyalanmaya başladı acaba ondan hoşuna mı gidiyor bilemedim birde sleepy bionaturel kullanan varsa kaç bedendesiniz şuan biz 4 e geçtik ama fazla hızlı mı değiştirdim acaba diyorum
3 numaraya geçtik bugün ama bizimki henüz 40 günlük. Sleepy nin bedenleri çok küçük. Molfix ya da Prima olsa 2 numara baya daha kullanılırdı.

Atak haftasindasin sanırım. Çıktığında çok güzel degisimler göreceksin. Biz de deli gibi uykusuz kaldık, dün atağın son günüydü gece biraz daha güzel uyudu. Bugün değişimi farkettim oglumda. Yeni güzel guncellemeler gelmiş 🥰

Ya kızlar benim oğlum elini yumruk yapıp emmeye başladı yani tam emmiyorda ağzında oynuyor emzik verdim kaç çeşit almıyor aç zannediyorum aç da değil parmak emmeye okeyim normal de yumruğu ilk defa gördüm normal mi acaba yada salyalanmaya başladı acaba ondan hoşuna mı gidiyor bilemedim birde sleepy bionaturel kullanan varsa kaç bedendesiniz şuan biz 4 e geçtik ama fazla hızlı mı değiştirdim acaba diyorum
Benim kızımda emzik almıyor ama sürekli elini yumruk yapıp emiyor, birde misal çıngırak vs yaklastirinca iki elini yumruk yapıp ağzına götürüyor o nesneyi ağzına götürdüğünü zannediyor 😂

Reflü yatağı kullanan varmı aranızda? 1 aydan fazladır kullanıyoruz, 2 gündür reflü yatagina yatırıyorum uyanınca reflu yatağından kaymış beşiğin içinde farklı bir noktasinda buluyorum. Acaba artık normal mi yatirsam, kusarsa kendini kurtarır artık değilmi kızlar?

Hemşire bana demişti ki arada Bi 5 - 10 dk dalıp kalkar, onlar onun için sağlam uykudur sen uyumadı diye dert etme demişti.

Hanımlar bu memeler ne zaman terbiye oluyor tam olarak? Birkaç gündür daha da beter oldu, çok şişiyor lar semsert oluyor ateşleniyorum. Bebek de tutamıyor sertliğinden dolayı, emzirmeye başlamak çile oldu. Bebek emse de yumuşamıyor, biraz boşalsa bir saat sonra yine aynı oluyor. Ne yapabilirim bunlar için? Sağmak iyi olır mu bilemedim o da daha çok uyarıp daha da doldurur diye..

Hanımlar bu memeler ne zaman terbiye oluyor tam olarak? Birkaç gündür daha da beter oldu, çok şişiyor lar semsert oluyor ateşleniyorum. Bebek de tutamıyor sertliğinden dolayı, emzirmeye başlamak çile oldu. Bebek emse de yumuşamıyor, biraz boşalsa bir saat sonra yine aynı oluyor. Ne yapabilirim bunlar için? Sağmak iyi olır mu bilemedim o da daha çok uyarıp daha da doldurur diye..
Çok sisince bebek tutamiyor, hava yutuyor daha çok. Ben makine ile sağıp yumusatiyorum. Bebeğim biberon almıyor, sagdigim sütleri ne yapicam onu bilmiyorum gerci

Ay benimkide emiyor yumruğunu yaaa 🙈🙈 hemde cokkudu cokkudu kaç tane emzik denedim hiç birini almadı aventin %98 bebeklerin aldığı emzik varmış onu bile denedim benim kız yüzde 2 lik grupta çıktı 🙈 biz biraz minnak doğduk diye mi ya biz daha 2 numara kullanıyoruz 🙈🙈

Reflü yatağı kullanan varmı aranızda? 1 aydan fazladır kullanıyoruz, 2 gündür reflü yatagina yatırıyorum uyanınca reflu yatağından kaymış beşiğin içinde farklı bir noktasinda buluyorum. Acaba artık normal mi yatirsam, kusarsa kendini kurtarır artık değilmi kızlar?
Ay bunu bende çok merak ediyorum 🙄 sepet beşik bizimki yanında korumalık var bide reflü yatağını sıkıştırdım şimdiden sığmıyor gibi sanki 🙄🙄

Benim beneğim de ellerim yumruk yapıp emiyor şapır şupur ses geliyor normalmiş güven duyma rahatlama haz veriyormuş bebeklere.

Bez ben 3 numaraya geçtim 1 haftadır sleepy çok küçük kalıbı o yüzden 4 anca olur benimki de 5600 purebaby deniyorum şuan 3 numarası iyi gibi bu bitince goon denicem

Uyku konusu🤤 ilk 35 gün falan neredeyse hiç uyanık kalmıyordu emip uyuyordu sonra gaz başladı gazını iyi çıkarınca yine uyuyordu ama son 2-3 gündür biraz daha net görmeye başladığı için mi atak haftasına mı girdi ne oldu bilmiyorum sabah 11 den beri yeni uyudu yarım saat oldu kucakta duruyor sadece kollarım koptu terledim bi de çok yoruldum ya.. uyudu anca şimdi yarım saat oldu umarım sabaha kadar uyur. Cumartesi annemlere gittik orda da hiç uyumadı dün bütün gün uyudu bugün yine uyumadı. Bi ortası olsaydı iyi olurdu🥹

Biz en son 14 şubatta gitmiştik 5700 olmuştu şuan 6 olmuştur diye tahmin ediyorum yarın 2. Ay aşısı var tartılırız yine de ben bacakları artık çok sıkmaya başlayınca değiştirdim hep birde bacakları babasına çekmiş baldırları tombik 😂

Etrafı görmeye renkleri görmeye başlayınca öyle oluyor bende şaşırıyordum ama geçiyor benimki önceden uykusu geldimi yatağına koyardım kıpırdanırken uyurdu şimdi gündüz uykularında ağlıyor uyumak için o da mesela renkleri görmeye başladığından dikkati dağılıyormuş 😂 yalnız bıraktığımda da diğer odadan bağırıyorum hep konuşuyorum biraz öyle duruyor tabi sonra yine bağırıyor 😏
Maşallah tombul kuzuya 🥰 4 yine de çok büyük ya sızdırma yapmasın sonra☺️ Ben de diğer odadan sesleniyorum biraz duruyor ama sonra yine çığlık atıyor. Çok tatlı ya. Bitirdi beni yorgunluktan ama yataktan alıp kucağıma alırken hep kalbime bastırıyorum 5 dk bile geçmiş olsa özlüyorum 🥰

Atak haftasindasin sanırım. Çıktığında çok güzel degisimler göreceksin. Biz de deli gibi uykusuz kaldık, dün atağın son günüydü gece biraz daha güzel uyudu. Bugün değişimi farkettim oglumda. Yeni güzel guncellemeler gelmiş 🥰
Ben geçenkini atak sanıyordum ama bir gün olup bitti. Bu iki gündür devam ediyor. Cin gibi bakınıp duruyor etrafına. Atak sanırım ☺️

Benim kızımda emzik almıyor ama sürekli elini yumruk yapıp emiyor, birde misal çıngırak vs yaklastirinca iki elini yumruk yapıp ağzına götürüyor o nesneyi ağzına götürdüğünü zannediyor 😂
Çıngırak almadım ben henüz kızıma. Anlıyorlarsa alayım bari acele etmemiştim ☺️ Ana kucağında renkli toplar var tepesinde onları izliyor baya. Yavaş yavaş oyuncak almaya başlasak iyi olacak sanırım 🥰

Ben 2 haftadır düz yatırıyorum. Aşağı kayıyor eciş bücüş buluyorum çocuğu yatakta 🤣

X