2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim karnımda büyük nasıl gidecek bilmiyorum korse bana göre değil sıkan şeyler giyemem
Peki sarkık yağ ve yumuşak deri şeklinde mi yoksa şişkin hamile gibi mi. Sarkık olsa korse işe yarar da şişkin karna yarar mı bilmiyorum. 30 günlükken kontrole gitmiştim rahim gayet iyi görünüyor demişti doktor ama acaba tam toparlamadi mi bu karnım hala hamile gibi diyorum. Salı 40. Gün olacak ama 1 aylıkken gittiğim için 40 kontrolune gitmeyi düşünmüyorum ama aklıma da takılıyor. Gören herkes karnıma şaşırıyor içerde bı tane daha varmış gibi diyor. Sis olması normal degilmis gibi geliyor o yüzden.

Maasallah sen bunların hepsini yapabiliyorsun .
Benim bebeğim hep omzumda olduğu için yemek yapmak hayal şu an için

Anladım teşekkür ederim. Benim karnım da son bir haftada indi baya tombikti hatta annem kayınvalidem niye böyle kaldı karnın diyorlardı.

Ne güzel annenin evi yakınmış bu çok güzel bir avantaj . Benim annem şehir dışında yaşıyor . Yakında gidicek artık yavaştan alışmış olmam gerekiyordu ama bebeğim kucaktan hiç inmiyor . Ne ara yemek yapıp yicem ,duş alicam kafamda deli sorular Eşim vardiyalı çalışıyor . Bebekle uyanıp bebekle uyuyor geceleri ama ben yine uyuyamıyorum ki sonuç olarak . Annem kalsın bir ayda diyor fakat zaten yeni gitti . Bir de şimdi bebekle ilgili onu öle yap bunu böyle yap hiç çekemem gbi geliyor . En iyi çözüm yardımcı tutmak fakat ona da bütçem yetmiyor. Zaten tasinmamiz lazım fakat ev kiraları uçuyor . Ay bir dokun bin ah ısıt gbi oldu,üzgünüm .

Kendi uykuları kıymetli halbuki uyuyamayan uyuyamayana empati yapması gerek dediğin gibi ne zmn uyuozki biz, gündüz bebek uyuo ev işi bitmio gece uykusu rezil gibi yat kalk ztn valla 3 de uyudu bnm oğlan şimdide gaz derdine uyuyamadi kafam kazan gibi oldu bide uykuda sürekli kukruo bişe oldu sanip 40 kere uyaniorum uyku mu şimdi bu valla ben eşime gece boyu yasadklarimi anlatıyorum haftasonu gaz sancısına ağlamasına kendide şahit oldu anlatıp gozleriylede görünce dokunmuolar pek yoksa herşey güllük gülistanlk saniyo bu erkekler

Olabilir YouTube da videosu vardr cnm ordan izle istersen

Benimki sarktı yürüyüş koşu falan toparlamaz mı ya

Ay ne güzel ya karnabahar ,pırasa bana bebekten bağımsız normalde de gaz yapar . O yüzden hiç yiyemiyorum Ne yiyecegimi şaşırdım .
Amanın yaaa ben zaten herşeyi yemem yemek seçerim kızım inşallah bana çekmez çok zor olmuyor onun için sanırım gazlı yiyecekleri yemiyorum gibi görünüyor peki gaz yapan yiyecekleri yediğinde bebekte de gaz oluyor mu kesin mi yani ben kuru mercimek kuru börülce haşlamasını çok severim bol limonlu z.yağlı haftanın 3 günü garanti taze soğan sarımsakla onları yiyorum sütte yapıyormuş sonrada annem ne pişirirse artık

Ahahahha kesinlikle hamileyken ne yedim ki ben ya kusmaktan yemek yememi gören herkes 9 ayın acısını çıkartıyorsun galiba diyorlar

Yani küçük bi bebek daha başını tutamıyordu bazen gözleri açık uyuyor benimki bazen gözleri şaşı yapıyor bazen birini kapatıyor birini açık bırakıp uyuyor muayene etmeden sadece böyle bi sebepten sorun olacağının söylenmesini de anlamadım

Bize de dr 40 günlükken gösterin dedi enteresan.

Dün çok uykusuz kaldım. 1 saat bende dursun da git yat diyeceğine annen yarın gelir uyursun diyor şaka gibi
Ay kızlar okudukça kocama şükrettim vallahi benimkide ilk zamanlar annem gelsin modundaydı ama kv küçük çocuk bakamıyor anlamıyor yani o da anladı artık çocuk onda rezil oluyor ben hep laf söylüyorum bıraktı artık kendi öğrenmeye başladı ilk günden beri ne annem ne kv istedim evde çok zor oldu bide prematüre ama hep inat ettim evin işini de bıraktım bezini değiştir diye getiriyordu otur kendin bağla dedim her seferinde birinde cırtını kapatamadı beli açıldı birinde çok sıkı yaptı kızardığını gördü birinde sızdır derken en son çözdü olayı şimdi kendi yapıyor mamasını da öyle öğrettim şimdi akşam eve geldi mi ona bırakıyorum doğru da yapsa yanlış da yapsa hiç elimi sürmüyorum ağlıyor gözümün içine bakıyor neye ağladığını söylüyorum uykusu var aç gazı var vs hiç ellemiyorum bi şekilde avutuyor geze geze gece ağladı mı kalkıp mamasını yapıyor cuma gecesi ben salonda yatıyorum o tüm gece kalkıyor ben mışıl mışıl uyuyorum cumartesi de gündüz bakıyor ben temizliğimi hallediyorum akşamları yemekten sonra bulaşıkları dizer bebiş durmuyorsa makineyi boşaltır valla yatıp kalkıp şükredeyim adama ben bu kadar düşünmemiştim

Ay maasallah sana
Evet maalesef gaz olayi doğru . 2 3 gün yarı aç gezdim . Çok dikkat ettim . Çocuk rahattı . Bu sefer de süt azaldı .

Oh süper , normalde ben de eşimin yaptığı her işe bi laf söylerim elinden gelmez bebekle birlikte kendimi dizginlemeyi öğrendim muhtacım çünkü. Öyle böyle derken bakıyor ben de kendime bakabiliyorum. Bazen 10 dakika duşa girebilmek nimet gibi geliyordu şimdi herkes alıştı birbirine yuvarlanıp gidiyoruz. Hiçbir şey muhteşem değil ama yetiyor .
Benim annem zaten gelmezdi kv de bakar ama kendi işi gücü olduğunu kalmak istemediğini yeterince belirtince kocama düştü yardım etmek

Hiç sorma teşhisi koyanlarda doktor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…