2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar deprem oldu çok korktum. Eşim de büyüğü okula bırakırken ufak bi kaza yapmış arabada oğlumun 2 arkadaşı da vardı o da korkmuş homeoffice çalışıyordu arabayı götürdü şimdi evde bebekle yalnızım elim ayağıma dolandı deprem olunca. İçim sıkılıyordu zaten son günlerde herşey üst üste geliyor benim içim dua eder misiniz

canım çok geçmiş olsun . Bazen her şey üst üste gelir. Eşiniz ve çocuklarda iyidir inşallah. Bugün cuma abdest al dua et iyi gelir ferahlarsın inşallah.

Ya madem babaları çekiştiriyoruz ben de yazayım, hayatı minimum değişti kıskanmamı bilmiyorum ama bu duruma gıcık oluyorum öncelikle, çalışıyo tüm gün yok, akşam geliyor hergün kendine bir iş buluyor hiç bişey bulamazsa sahibindende almayacağı arabalara bakıyor.. Geçen çocuk 5 saat durmadı yazık gaz sancısından kızdım bende araba bakana kadar az ilgilen diye bir korktu anlatamam hemen çocuğu alıyor filan, bir öncede yine çocuk 2 3 saat ağlarken uyudu en son altını açtığımızda bağırdığında uykudan uyandı ver ver diye çocuğu aldı tövbe yarabbim ben de bıraktım yatak odasına gittim napıyosa yapsın diye.. gece de çocuğu duyunca dönüyor pış pış diyip dönüp geri uyuyor diyorum içimden harika baba pış dedin ve ilgilenmiş oldun ayy bi de 40 gündür annemler var yemek temizlik oluyor mis gibi diyorum sonra ben yapamayabilirim bana diyo ki o uyurken filan yaparsın diyorum ne bereketli zaman duşumu alıyorum, yemek yapıyorum, temizlik ütü filan hep yapıp bir de o her uyuyunca ben de uyuyorum dedim ki ben superwomen olduğum için tabii yaparım Ay baya baya şişmişim valla anneler de ilginç soru sorunca sen bilirsin ben bilmem diyorlar, sormadığım herşeyle ilgili de fikirleri var ara ara isyan ediyorum Allah affetsin az kaldı..

Kızlar hangi leke çıkarıcıyı tavsiye ediyorsunuz? Ben greenclean kullanıyorum tam çıkarmıyor
Gecen biri ebebek in toz leke çıkarıcısına çok iyi demişti tamamen cikariyormus sanırım. Ben de ebebek e gidince alicam. Kaka lekelerini iyi çıkarıyor demiş. Bendeki leke çıkarıcı da kaka lekelerinde yetersiz. Zibinlari ile alt pijamaları sapsarı bazilari

Gündüz dert değil, emzirmeyi de çok seviyorum ben, her talep ettiğinde emziriyorum ama geceleri ikinip sikinmaktan kendini uyandırıyor ona bı çare arıyorum. Derin uykudayken beslesem ikinirken hemen uyanmaz belki diyorum. Bu arada benim bebeğim komple silikona karşı sanırım. İlk zamanlar meme ucum olmadığı için silikon uç kullandim 2 gün, sonra uykusunda uçları çıkarıp normal verdim hemen kabul etti, meme uclarim yara olunca bı sure uclarla emzireyim dedim uçları geri kabul etmedi, emzikte asla kabul etmiyor. Her yolu denedim hiç bir emziği modeli markayı almıyor. Biberon olarak çok farklı markaları denemedim, kaşık biberonun normal biberon başlığı vardı acil durumlarda o yeterli diye başka almamıştım. Neticede kaşık biberonu bile zoraki kullanıyor öteki başlığı ağzına almiyor. Gecen buyuk oğlanı doktora götürdük annem evde zorla 60 CC süt icirebilmis kaşık biberonla. Meme istiyor dedi. Kendi kadın dogumcuma giderken 3 saat gidiş geliş yolda bebegimi de götürdük mecburen biberon reddi yapıyor diye

Çok geçmiş olsun, Allah büyük afetlerden korusun. Hava orada iyiyse eşin gelene kadar bebeği alip açık havada dolaş biraz istersen. Hem kendini güvende hissedersin hem de hava almak stresini azaltabilir. Allah daha buyuk korkularla sinamasin bununla atlatmış olun

Kim dedi hatırlamıyorum ama marka baby me demişti galiba rosaline16
canım çok geçmiş olsun . Bazen her şey üst üste gelir. Eşiniz ve çocuklarda iyidir inşallah. Bugün cuma abdest al dua et iyi gelir ferahlarsın inşallah.
Amin bununla kalır inşallah her türlü doğal afetten Allah korusun hepimizi Teşekkür ederim Kızlar eşim çocuklar iyi Allaha şükür

Ç
Büyük oğlum böyleydi öyle çocuk memeyi bırakmaz bence çok güzel bişey bu. Ne biberon ne emzik asla kabul ettiremedim tabi zorlandığım zamanlar oldu ama memeyle aşk yaşıyordu. Zorla bıraktırdım zaten hamile olduğum için. Gazı düzene girince uykuları da düzene girer biraz daha sık dişini sonra rahatlarsınız eminim.

Ayy o kadar detaylı anlatmışsın ki yapabilirim diye korktum emzirme işi zor olacak sanırım ama mecbur emzireceğim ben emzik veririm diye düşünüyordum ama o da iyi değil diyorsun . Emzirme önlüğü ile emzireceğim mecbur çünkü mama kullanmıyoruz. İnşallah bir sıkıntı olmaz

Nerde oturuyorsun Bursa da mı ? Bişey olmaz umarım sakin kalmaya çalış bebeğin hisseder sıkıntını

Bende eşime gıcık olmuşum sorma bide tatlı tatlı hareketler yapıyor bana zombi gibiyim hiç çekemem dedim

Evet işte o satılık yok olsun istiyorum

Uçuş boyunca özellikle kalkış esnasında emzirmen gerekli kulaklarindaki basıncı azaltmak için. Uçakta emzirmek kolay daracık olduğu için ve kimse ayağa kalkamadigi için mahrem açıdan da sıkıntı olmuyor pek. Ortunu örtüp rahat rahat emzirirsin. Şimdiden hayırlı yolculuklar

Tek başına değilsen halledersin hele gece uçuşuysa zaten karanlık oluyor iniş kalkışta daha rahat edersin ama emzik verme iniş kalkışta havada verebilirsin ama iniş kalkışta tam yutkunması lazım

Teşekkür ederim çok heyecanlıyım annemlere sürpriz yapacağım bi de bebişle ilk yolculuk heyecanımı kimseye anlatamıyorum sürpriz olduğu için birden size yazmak istedim

Tek başına değilsen halledersin hele gece uçuşuysa zaten karanlık oluyor iniş kalkışta daha rahat edersin ama emzik verme iniş kalkışta havada verebilirsin ama iniş kalkışta tam yutkunması lazım
Eşimle olacağım ben cam kenarına otururum o da yanıma oturur zaten baya kapatmış oluruz etrafı emzırmek için bebek arabası da götürmeyeceğim için sıkıntı olmaz zaten

Eşimle olacağım ben cam kenarına otururum o da yanıma oturur zaten baya kapatmış oluruz etrafı emzırmek için bebek arabası da götürmeyeceğim için sıkıntı olmaz zaten
Bebiş için bilet/ücret alınıyor mu peki veya herhangi rapor isteniyor mu uçağa almak için? Bebekli olunacağı önden bildirmek gerekiyor mu bagaj teslimde filan? Ben de niyetleniyorum da araştırmadım henüz nasıl oluyor diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…