2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bebiş için bilet/ücret alınıyor mu peki veya herhangi rapor isteniyor mu uçağa almak için? Bebekli olunacağı önden bildirmek gerekiyor mu bagaj teslimde filan? Ben de niyetleniyorum da araştırmadım henüz nasıl oluyor diye ☺️
Sanırım alınmadı 2 yetişkin 1 bebek olarak aldık bileti 0 2 yaş ücretsiz diye biliyorum bebeğin bilgileri de alındı tc falan yazdık bebekli yolcu olarak geçiyorum o yüzden kimlikten başka bişey istemezler diye umuyorum

Günaydın kızlar. Günaydın diyorum da gecemiz gündüzümüz kalmadı. Hamileyken gece kimse yazmazdı buraya. Şimdi 7/24 Online durumdayız 🤣 Kocama kızmaya başladım ya. Çok emziriyorsun çocuk şişman olacak diyor. Sürekli meme istiyor diye kızıma da obur muamelesi yapıyor. Obur demiyor da sanki sürekli memede durması çocukta bi sorunmuş gibi konuşuyor. Bebek dediğin böyle olur kaç bebek büyüttün sanki diyorum. Bizim kız hem hızlı kilo aldı hem hızlı uzadı hiç 1 aylık gibi durmuyor. Anne olarak beni inanılmaz mutlu ediyor bu. İri bebek her anneyi mutlu eder.Ama eşim laf sokup durdukça sinir oluyorum. Gündüz eşim yanımda yokken emzirmek daha keyifli. Ama akşamları imalı imalı bakıp duruyor ben emzirirken sinirlerim çok bozuldu😕
Ay buna da karışmasınlar bari ya! Bazı erkekler gerçekten çok bilmiş oluyor. Ne güzel sütün var ki emziriyorsun. Buna bulup da bunamak denir. Olmasaydı da sutün yok diye hayiflanırdı. Anne olmak gerçekten çok yorucu. İnsan arkasında destek arıyor. Moral bozmaya gerek yok ki. Sen duymazdan görmezden gel. Bir süre sonra alısacaktır.

Kızlar deprem oldu çok korktum. Eşim de büyüğü okula bırakırken ufak bi kaza yapmış arabada oğlumun 2 arkadaşı da vardı o da korkmuş homeoffice çalışıyordu arabayı götürdü şimdi evde bebekle yalnızım elim ayağıma dolandı deprem olunca. İçim sıkılıyordu zaten son günlerde herşey üst üste geliyor benim içim dua eder misiniz 😞
Çok geçmiş olsun canım. 🙏

iki saattir ağlıyor kafayı yedim şuanlık biraz sakinleşti o ağladıkça ben ağlayacam resmen öyle bir psikolojiye geldim 😭
Bilirim ne zordur o. Çaresizlik. Tez zamanda geçsin inşallah. Ben ikizlerde çok çekmiştim sebepsiz aglamalardan. Koliklerdi. Şu an hatırlamıyorum bile. Birden geciveriyor. Kendini hep öyle telkin et. Geçecek. Hatırlamayacaksin bbile belki.

Bende eşime gıcık olmuşum sorma bide tatlı tatlı hareketler yapıyor bana zombi gibiyim hiç çekemem dedim
Çemkirince bal gibi oluyolar🧿 eşim bir gece ağlayan bebek için uyandı ağlatm çocuğu diyip geri uyudu, sanki ben gece 4 de 5 deağlayan bebeğe bayılıyorum😡 bir de ben erken kalkıyorum demez mi dediğin gibi biz zombi gibiyken🫢

Gecen biri ebebek in toz leke çıkarıcısına çok iyi demişti tamamen cikariyormus sanırım. Ben de ebebek e gidince alicam. Kaka lekelerini iyi çıkarıyor demiş. Bendeki leke çıkarıcı da kaka lekelerinde yetersiz. Zibinlari ile alt pijamaları sapsarı bazilari
Ben dedim. Çok memnun kalcaksanız. Kovada kaynar suyun içine 2-3 yemek kaşığı toz leke çıkarıcı koyunca köpürüyor sonrasında lekelileri koyup bekletiyorum. Sonra normal yıkıyorum. Leke çıkarıcı olmadan önce yıkayıp lekesi çıkmayan zıbınlardaki kaka lekeleri bile çıkıyo

Kızlar nolur yardım edin nolursunuz. Bebeğim 36+6 da doğdu. Şu an 29 günlüğüz. Bugün sabah 8:40 dan beri toplasınız 2-3 saat bile uyumadı sürekli ben yatırıyorum 10 dakika geçmiyor ağlayarak uyanıyor, memede sakinleşiyor ama aç değil ve içtikçe kusuyor. Gezmekle sakinleşmiyor, oynamakla sakinleşmiyor. Dün çok daha iyiydi, kolik desem 17-8 saat oldu, aralıksız ağlama yok, 5. Hafta atağı desem evet 5. Hafta içindeyiz ama güya düzeltilmiş yaş olacakmış normal doğmasına göre hesaplasam daha 1. Haftada oluyor böyle bir durum yaşayan var mı?

Ben dedim. Çok memnun kalcaksanız. Kovada kaynar suyun içine 2-3 yemek kaşığı toz leke çıkarıcı koyunca köpürüyor sonrasında lekelileri koyup bekletiyorum. Sonra normal yıkıyorum. Leke çıkarıcı olmadan önce yıkayıp lekesi çıkmayan zıbınlardaki kaka lekeleri bile çıkıyo
Ben de yarın ebebek e gitmeyi düşünüyorum, gidersem alicam. Bugün bile sırtına kadar kaka çıkmış, bütün zibinlari sarı

Kızlar bebeğimin boynu pişik olmuş öyle böyle değil. Güzelce temizledim Bepanthol sürdüm umarım iyi gelir. Kıyamam kim bilir nasıl acıyordur😢
Bizimkinin de bugün poposu bir pişik oldu yanık gibi kıpkırmızı, dokunuyorum semsert bir katman oluşmuş, hareket edip bir yerlere değdikçe ağlıyordu.. 🥺 Gün boyu açık bıraktım çiş kaka yaptıkça yıkadım, eşim hamezinc aldı sürdüm normal bezini takıp giydirdim. İnşallah iyi gelir geçirir yavrumun acısını.

Bebiş için bilet/ücret alınıyor mu peki veya herhangi rapor isteniyor mu uçağa almak için? Bebekli olunacağı önden bildirmek gerekiyor mu bagaj teslimde filan? Ben de niyetleniyorum da araştırmadım henüz nasıl oluyor diye ☺️
Bilet alırken bebek de seçiyorsun yaşını giriyorsun 170 lira gibi bi ücret alıyorlar yakıt ücreti mi ne öyle bişey geçiyot yani thy de öyleydi bagaj teslimde sadece bebek arabası varsa kapıya götüreceksen onu söylemen gerekiyor
Sanırım alınmadı 2 yetişkin 1 bebek olarak aldık bileti 0 2 yaş ücretsiz diye biliyorum bebeğin bilgileri de alındı tc falan yazdık bebekli yolcu olarak geçiyorum o yüzden kimlikten başka bişey istemezler diye umuyorum
Ücret detayına baksaydın canım thy 170 lira alıyordu ben giderken geçen ay kimlik yeterli oluyor zaten ama havalimanına yinede bi tık erken git birde bebek arabası havalimanında oyalamak için iyi oluyor gideceğin yerde de rahat edersin benimki bebek arabası tıkırdadığı zaman uyuyor hemen ondan baya lazım oldu kucakta sıkılıyorlar çünkü ben taşlı tarlada sürdüm hiç uyanmadı bile o kadar seviyoruz yani 😂
Kızlar nolur yardım edin nolursunuz. Bebeğim 36+6 da doğdu. Şu an 29 günlüğüz. Bugün sabah 8:40 dan beri toplasınız 2-3 saat bile uyumadı sürekli ben yatırıyorum 10 dakika geçmiyor ağlayarak uyanıyor, memede sakinleşiyor ama aç değil ve içtikçe kusuyor. Gezmekle sakinleşmiyor, oynamakla sakinleşmiyor. Dün çok daha iyiydi, kolik desem 17-8 saat oldu, aralıksız ağlama yok, 5. Hafta atağı desem evet 5. Hafta içindeyiz ama güya düzeltilmiş yaş olacakmış normal doğmasına göre hesaplasam daha 1. Haftada oluyor böyle bir durum yaşayan var mı?
36 sonrası normal doğum sayılıyor canım düzeltilmiş kısmına takılma ağlamıyorsa bir şeyi yoktur beslenmesi de normalse dış dünyaya alışana kadar böyle zamanlar olabiliyor bizimkide renkleri görmeye başladı mesela kapatıyor gözünü 10 sn sonra faltaşı gibi açıyor her yeri izliyor geri uyuyor ☺️ gazı olabilir atak olabilir geçiyor hepsi

Çemkirince bal gibi oluyolar🧿 eşim bir gece ağlayan bebek için uyandı ağlatm çocuğu diyip geri uyudu, sanki ben gece 4 de 5 deağlayan bebeğe bayılıyorum😡 bir de ben erken kalkıyorum demez mi dediğin gibi biz zombi gibiyken🫢
Bana da dedi ağlatma diye ne diyorsun sen ben onun annesiyim dedim daha o günden sonra demedi 5 dk çocuğu oyalayamıyor ya

Bizimkinin de bugün poposu bir pişik oldu yanık gibi kıpkırmızı, dokunuyorum semsert bir katman oluşmuş, hareket edip bir yerlere değdikçe ağlıyordu.. 🥺 Gün boyu açık bıraktım çiş kaka yaptıkça yıkadım, eşim hamezinc aldı sürdüm normal bezini takıp giydirdim. İnşallah iyi gelir geçirir yavrumun acısını.
Benim miniğimin poposu da öyleydi ama bepanthole geçince rahat ettik. 1 haftada çok şükür düzeldi poposu. Şimdi boynuna da sürmeye başladım

Bilirim ne zordur o. Çaresizlik. Tez zamanda geçsin inşallah. Ben ikizlerde çok çekmiştim sebepsiz aglamalardan. Koliklerdi. Şu an hatırlamıyorum bile. Birden geciveriyor. Kendini hep öyle telkin et. Geçecek. Hatırlamayacaksin bbile belki.
Sanırım gerçekten kolik sebepsiz yere saatlerce ağlıyor sonra sakinleşiyor ama ağlarken ömrümüzden ömür gidiyor

Bibs yuvarlar uçlu emzik aldım bugün geldi kargodan. Kaynatıp verdim havada kaptı resmen emdi baya. Amaaa sadece bir seferlik kullanıldı ve bir emzik daha boşa gitti. Katiyen ağzına almıyor tekrar. Emzik alsa herşey nasıl güzel olacak. Şu an yanıma yatırdım uyusun diye bekliyorum. Daha kendi kendine uyuduğu görülmüş şey değil ama ağlayana kadar 5 dk yatsa sırtım dinlenir en azından diyorum. Gözleri kocaman açık sevimli sevimli suratıma bakıyor yicem sanırım 🥹🥹

X