2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Millet memede dursun diye uğraşır seninki ona mı laf yapıyor çok biliyorsan al sen emzir deseydin çocuk bu bir dönem kilo alacak tombiş olacak zaten hareketlenmeye başladı mı verecek nasıl olsa bizimkide çabuk toparladı prematüre olmasına rağmen babası 194 boyu çabuk uzadı mesela 3 ay zıbınlar olmuyor 6 ay tulumlar olmuyor şuan kilosu da öyle tombikleşti gıdısı çıktı bacakları bilekleri boğum boğum oldu ama napyım aç mı bırakayım çocuğu daha 1-2 aylıklar sağlıklı oldukları sürece bir sorun yok bence hareketlendikçe verecek enerjiye dönüşecek zaten hepsi ek gıdaya alışana kadar belki kilo kaybı olacak ne bileyim daha çok erken kilo konuşmak için bence takılma hiç benimkide grip doktora da götürdüm ilaç vs hastalığın sonu artık öksürüyor çocuk bana diyorki hasta bu öocuk baksana nasıl öksürüyor hasta zaten diyorum yok başka bişey var diyor sende babasısın al götür o zaman çocuğunu doktora dedim öyle diyince sustu çok biliyorlar sanırsın bana 3 çocuk büyüttü benimkide öyle takılma kaynanam gibi akşam oldu mu başlıyor şöyle böyle diye bana bişey soruncada sen daha iyi bilirsin herşeyi biliyorsun ya diyorum anneme dert yanıyorum bazen herbokolog o ne biliyormuş diyor sen bildiğini yapmaya devam et 😂
Evet ya kaynana gibi oluyorlar bazen. Başımda bıdırdayıp duruyor. Hiç bi fikri yok çocuk bakmakla ilgili. Bazen mutfakta falan oluyorum bi gidiyorum içeri yavrum mızıklayıp duruyor. Kucağına niye almadın diyorum. Bekleyince susar diyor. Ben hemen kucağıma alıyorum diye de ben suçlanıyorum. Bebek mi zor baba mı karar veremiyorum açıkçası

Günaydın kızlar. Günaydın diyorum da gecemiz gündüzümüz kalmadı. Hamileyken gece kimse yazmazdı buraya. Şimdi 7/24 Online durumdayız 🤣 Kocama kızmaya başladım ya. Çok emziriyorsun çocuk şişman olacak diyor. Sürekli meme istiyor diye kızıma da obur muamelesi yapıyor. Obur demiyor da sanki sürekli memede durması çocukta bi sorunmuş gibi konuşuyor. Bebek dediğin böyle olur kaç bebek büyüttün sanki diyorum. Bizim kız hem hızlı kilo aldı hem hızlı uzadı hiç 1 aylık gibi durmuyor. Anne olarak beni inanılmaz mutlu ediyor bu. İri bebek her anneyi mutlu eder.Ama eşim laf sokup durdukça sinir oluyorum. Gündüz eşim yanımda yokken emzirmek daha keyifli. Ama akşamları imalı imalı bakıp duruyor ben emzirirken sinirlerim çok bozuldu😕
Bence eşin bebeğin sende sakinlesmesine ve seninle daha fazla vakit geçirmesine içten içe üzülüyordur .
Kg konusuna niye takiliyorsunuz . Ay keşke benim bebeğim de iri bir bebek olsa . Doğum kilosu itibariyle ufak tefek bir bebekti .Hala da öyle . Anne sütüyle bebek obez olmaz ki zaten bir zararı yok ☺️

Sen acıkınca yemek yeme o zaman susayınca su içme durabiliyorsan bende emzirmem o zaman de 😡 Allahım ya bu kocaların her şeyi bildiklerini zannetmesi ne kadar sinir bozucu. Allah yardımcın olsun bazen çevredekilerle mücadele etmek bebekle ilgilenmekten daha zor
Sorma gerçekten tek başıma baksam daha kolay olacak gibi geliyor

Mantarı nasıl geçirdiniz galiba benimde mantar oldu çok hassas :KK43: emerken canım çok yanıyo
Ben başta karbonatli su kullandım etki etmedi . Sonra internetten araştırdım cannesten krem aldım. Ama emzirdikten sonra kullanıp emzirmeden evvel zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı ile pamukla temizleyip öyle emzirdimm. Yıkamak orayı hem yipratiyormus tekrardan hemde çıkmıyor ilaç zaten. Birde sonradan öğrendim tam ismini hatırlamıyorum ama bir şey moru diye geçiyor. O daha dogalmis onu da kullanabilirsiniz.

Yaran olmaması çok güzel . Öyle zor ki yara olması 🤷
İnşallah yeniden artar sütün 🙏
Bestlak damla da işe yarıyor belki denemek istersin .
Sanırım azalmasının sebebi birincisi adet oldum o zaman azaldı zaten ikincisi bebek huzursuz süt emmiyor emince kendini geri atıyor. Sagmaya da vaktim yok açıkçası . Makinamda iyi değil zaten. Ama bence bebek doyuyor. Süt akmıyor evet ama bebek çiş yapıyor.

Günaydın kızlar. Günaydın diyorum da gecemiz gündüzümüz kalmadı. Hamileyken gece kimse yazmazdı buraya. Şimdi 7/24 Online durumdayız 🤣 Kocama kızmaya başladım ya. Çok emziriyorsun çocuk şişman olacak diyor. Sürekli meme istiyor diye kızıma da obur muamelesi yapıyor. Obur demiyor da sanki sürekli memede durması çocukta bi sorunmuş gibi konuşuyor. Bebek dediğin böyle olur kaç bebek büyüttün sanki diyorum. Bizim kız hem hızlı kilo aldı hem hızlı uzadı hiç 1 aylık gibi durmuyor. Anne olarak beni inanılmaz mutlu ediyor bu. İri bebek her anneyi mutlu eder.Ama eşim laf sokup durdukça sinir oluyorum. Gündüz eşim yanımda yokken emzirmek daha keyifli. Ama akşamları imalı imalı bakıp duruyor ben emzirirken sinirlerim çok bozuldu😕
Günaydın canım. Sen bildiğinden şaşma. Benim kızım bir saat 1.5 saatte bir emiyor gece de öyle gündüz de. Bazen 2-3 saate çıkıyor o da dışarıya çıkarsa ya da çok uzun süre uyanık kalıp uyuyunca. Bizim bugün 1 aylık aşımız vardı 4,5 kilo olmuşuz bir ayda 1150 gram almış. Çok normal ne yapıyorsan devam et dedi. 1 saatte 1.5 saatte emzirmende sakınca yok dedi. Zaten 3-4 aylıktan sonra hareketlenmeye başlıyor kilo alımı çok olmaz. Emzirmenin keyfini çıkar.Dua etsin sütün geliyor bebeğin anne sütü alıyor.

Duymazlıktan gel, anne sütü obez yapmaz diye biliyorum. Sağlıklı kilo alıyorsa, üst sınırı geçmiyorsa hızlı kilo almasının ne gibi sakıncası olsun. Boyu da uzuyormus zaten, sadece kilo alsa boyu daha yavaş uzasa o zaman haklı olabilir aşırı şişmanlık bebekler için de sakıncalı ama nihayetinde anne sütü ile ne kadar şişmanlayabilirler. Sen bildiğinden şaşma annelik iç gudusune doktorlar bile güvenir. İçinden geldiği gibi emzir
Ben de anne sütü obez yapmaz diye biliyorum. Ek gıdaya geçip bebek de hareketlenince zayıflıyor illaki. Zaten şişman değil çocuk ya eşim abartıyor. Doktorumuz da memnun. Kulak ardı etmek istiyorum eşimi ama çok konuşunca sinir geliyor 🤦‍♀️

Kızlar kanguru alan ve deneyimleyen var mi.biz birbirimize yapisik yasiyoruz slinge cok guvenmiyorum en azindan evde veya arada disari cikarken kullanmak icin almak istiyorum.baby jorn onermis herkes instada ama asiri pahali geldi bana daha uygun ne tavsiye edersiniz
Canim cocugun sagligi acisindan sling daha iyi duser diye korkuyorsan cok saglam duruyor dusme ihtimalk olmuyor arkadan dugum atiyorsun zaten biz sling kullaniyoruz bayiliyor resmen ona hemen uyuyor gogsumde o sekilde uyuttugum cok oldu benim kanguru belli bir aya kadar onerilmiyor zaten

Kızlar aramızda havaalanında çalışan bir annemiz vardı adını hatırlayamadım. Yarın uçuşumuz var bebişle 1 buçuk saat sürecek yanıma neler almalıyım bebek için ekstra bişey istiyorlar mı emzirme işi nasıl olacak tavsiyelerinizi bekliyorum
Kendi deneyimimi anlatayım sana mutlaka havalimanına gitmeden checkin yaptır cam kenarı veriyorlar bebekli yolcu için eğer mama kullanıyorsan mamayı kendi kutusunda taşı ve güvenlik kontrol noktalarında çantandan çıkartıp xrayden geçirmek istemediğini söyle ilk kapıda sorun olmuyor ama 2. Kapıda bazen laf yapıyorlar doktorumun talimatı gıda bozuluyor napayım çöpe mi atayım de sıcak su normal su falan da termosda taşıyabilirsin çantanda sorun yok valiz mutlaka ver bebekle kabin bagajı 2 kişide olsan olmuyor bebek arabası uçağın kapısına kadar götürebilirsin sana poşet veriyorlar valiz teslimde arabaya etiket yapıştırıyorlar eğer yanında biri varsa uçağa geldin mi çocuğu ver ona direk içeri gönder çünkü kapının önünde arabayı paketlemen lazım yada eşin olacaksa orda görevliye söyle yardım ediyorlar bebek kemeri taktırıyorlar içerde mutlaka ama o halde emzirmen biraz zor uçak yerde hızlanmaya başladığı gibi emzirmen yada mama vermen lazım yani çenesi mutlaka hareket etmeli ve yutkunmalı emzikle falan olmuyor birde tam uçağa bindiğinde acıkacağı şekilde ayarlaman lazım beslenme saatini koltuk televizyonundan uçuş bilgilerini aç 4500 m den sonra emzirmene gerek yok doymadıysa bile ağlamıyorsa eğer bıraktır çünkü inerken de aynı emmesi yutkunması lazım yine aynı 4500 m ye gelince emzirmeye başla yukardayken görmeye başladıysa eğer hışırtılı kitap al yanına o hoşuna gitmişti oğlumun sürekli kucağında tut sırtını ov sakin kalsın başka soracağın bişey varsa yardımcı olabilirim kendi deneyimimle

Kızlar kanguru alan ve deneyimleyen var mi.biz birbirimize yapisik yasiyoruz slinge cok guvenmiyorum en azindan evde veya arada disari cikarken kullanmak icin almak istiyorum.baby jorn onermis herkes instada ama asiri pahali geldi bana daha uygun ne tavsiye edersiniz
Ergobaby iyi, daha uygun fiyatlı olsun dersen solomombaby da güzel diyorlar.

Kizlar 1 ay asisindan ne kadar sonra yikadiniz bebisleri. Dün aşı yapıldı hemşire 1 gün yıkamayın dedi ama yine de size sorayım dedim genel olarak kaç gün dendi. Bana 1 gün az gibi geldi sanki hep 2 diye aklımda kalmış. Kaka yapınca poposunu yikayamiyorum şuan ama 1 günse bugün yıkamaya başlayım tekrar.

Kizlar 1 ay asisindan ne kadar sonra yikadiniz bebisleri. Dün aşı yapıldı hemşire 1 gün yıkamayın dedi ama yine de size sorayım dedim genel olarak kaç gün dendi. Bana 1 gün az gibi geldi sanki hep 2 diye aklımda kalmış. Kaka yapınca poposunu yikayamiyorum şuan ama 1 günse bugün yıkamaya başlayım tekrar.
Ben bikaç gün yıkamadım zaten çok huzursuzdu

Ben de deneyim bunu, uyanıkken asla biberonu ağzına almiyor. Bu kadar biberona tepkili olmasına da üzülüyorum. Neticede acil bişey olsa, annem oyalacak olsa nasıl besleyecek bu çocuğu. Haftayw doktor randevum var ne kadar sürer bilmiyorum iki bölüme birden gidicem, annem bakacak, kara kara onu düşünüyorum nasıl yapacaklar diye. Bugüne kadar normal biberonla hiç tanismamisti, sadece kaşık biberon kullandık biz, artık kaşık biberonla da beslenmiyor onu da reddediyor ama normal biberonu hele diline değince itiyor hemen. Gece uykusunda biberon ile deneyim ben de hem biraz aşinalık olur hem de beslenmeyi kabul ederse uyanmadan doymuş olur belki daha çok uyur. Gerçekten aralıksız 4 saat uyusam dinlenicem gibi bı his var.
Ama almaması güzel birşey, ilk doğduğunda benimki 3 gün memeyi almayı silikon uca başladım mecburen. Sonra onu bırakmadı bi türlü 20. Günde soluğu emzirme danışmanında aldım. Silikon ucu bırakıp memeye döndük ama ısrarla meme ve biberonun bi arada gitmeyeceğini sadece meme alması gerektiğini defalarca vurguladı. Bende ne emzik ne biberon vermedim çünkü benimki bırakmaya çok meyilliydi. Şimdi 2 aylık olmak üzere ve daha dün emziğe başladım 1 dk bile beni bırakmayınca. Geceleri vermiyorum onu da sadece gündüzleri veriyorum. Biberonu da son 15 gündür gece derin uykuya geçtiğinde 1 defaya mahsus olmak üzere veriyorum. 4. Ay civarı meme reddi oluyor bebeklerde o zaman asla ağzına biberon değmemeli yoksa memeyi bir daha kolay kolay almaz. Yani bu biberon ile uyutma yöntemi de kısa süreli max 1 ay daha veririm böyle geceden geceye tek sefer o kadar. Demem o ki hazır memeye düşkünken bol bol emzir zor biliyorum ama geçecek. Derin uykuda geceden geceye tek sefer ver ama gündüz teklif etme kolay gelir çünkü onu ister hep. Her çocuk meme-biberon beraber yürütemiyor maalesef işe başlayacağın zamana kadar bol bol emzir sonrasını o zaman şekillendirirsin

Bence eşin bebeğin sende sakinlesmesine ve seninle daha fazla vakit geçirmesine içten içe üzülüyordur .
Kg konusuna niye takiliyorsunuz . Ay keşke benim bebeğim de iri bir bebek olsa . Doğum kilosu itibariyle ufak tefek bir bebekti .Hala da öyle . Anne sütüyle bebek obez olmaz ki zaten bir zararı yok ☺️
Ben çok memnunum zaten ama babası biraz takılıyor. Şu an için o da sorun etmiyor ama sanki obur olup ilerde şişman olacak diye kafaya takıyor. Çok saçma gerçekten

X