2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yatarak emziriypr musunuz kızlar bebeğinizi
Ben her gece yatarak emziriyorum, başka yapanları görmek içimi rahatlattı doğrusu:)) sonradsn ikimiz de uyuyakalmış oluyoruz strese girmiyorum gece uyuma konusunda böylelikle. Tabi çok dikkatli olmak lazım biz analar tek göz her türlü birşey yapmaya alışıyoruz sanırım bu süreçte

Bende gece meme istediğinde yatarak emziriyorum. İkimizde uyuyoruz ama anne olmak farklı tabi gözüm onda oluyor. Zaten 15 dk emip bırakıyor sonra uykuya devam ediyoruz. Çok gazlı bir bebek değil ondan genelde gaz sancısı olmuyor. Gaz çıkarmak zorunda kalmıyorum.

Kanamam bir iki gündür kesildi, kanama kesilince bu ağrı başladı ben de o yüzden tedirgin oldum zaten. Genelde bu tip ağrılar adet bitiminde olurdu bende eskiden.
Anladım sen sor muayeneye gidince tabi ama kötü dusunmemek lazım . Bu arada sen tamamen anne sütü mü veriyorsun bebeğe ?

Kilo alımı nasıl peki ?
Yarın kontrolü var farklı bı tartıda kaç çıkacak merak ediyorum ben de ama evde bebek tartısı var. Doğumdan bu zamana 1 kg civari almış görünüyor ama evdeki tartıyı başka tartilarla karşılaştırmadim, yarın doktorun tartısı ile karsilastircam. Umarım doğru olcuyordur

Çok güzel çok sevindim senin adına demek ki sütün yetiyordur

Bu arada emzirme danismani olarak takip ettiginiz ya da eğitim aldığınız biri var mı ?
İlk bebeğimde almıştım online, hesabını kapatmış sanırım eskiden ekliydi bende çünkü. Ama emzirme danışmanı ile calisacaksan sertifikasını işte mutlaka, bı de hemşire olmasi önemli. Ben sen de sertifika alırız ama saglik alanında olması lazım böyle danışmanların.

Ben online danışmanlık almak istemiyorum açıkçası . Bir gün yüzyüze bile olsa benim için yeterli olucak . Emzirme tekniğinde bir yanlislik varsa onun düzeltilmesi için istiyorum aslında . Sertifika işini iyi söyledin . Onu da sorayım . Hemşire olur zaten diye düşünmüştüm . Fakat hemşire olmayan da yapabilir haklısın .

Üniversite hastanelerinde emzirme hemşiresi oluyor özel universiteleri arastirabilirsin

Teşekkürler canım Aylık kontrole gitmiştik boyun kısalığı ile ilgili bir sey söylemedi doktor.Çok gazı oluyor ondandır diye düşünüyorum ben de.

Kanamam bir iki gündür kesildi, kanama kesilince bu ağrı başladı ben de o yüzden tedirgin oldum zaten. Genelde bu tip ağrılar adet bitiminde olurdu bende eskiden.
Benimde hala var kanamam, çok değişik biraz ağrım oluyor sonra bi pedin yarısını dolduruyor sonra bitiyor, bi gün sonra yine aynısı oluyor. Bugün tam bi ay oldu doğum yapalı, 40 imdan sonra da devam ederse yazicam doktoruma

Aylık kontrol 3100 doğan bebeğim 4140 çıktı mama meme gidiyorduk sizce çok Mümtaz’la doktor mamayı yarı yarıya azalt dedi

Üniversite hastanelerinde emzirme hemşiresi oluyor özel universiteleri arastirabilirsin
Ben öle bir hastanede doğum yaptım oradakiler bile çok yardımcı olmaya çalışmışlardı fakat en son çocuğun tabiatı bu alışır zamanla dediler
Başka özel üni hastanelerini de arastiracagim ,çok tşk ederim .

Benim bugün baya arttı ağrım. Böyle devam ederse 40 kontrolünü beklemeden gidicem doktora. Yürürken hareket ederken karnım et kesiği gibi ağrıyor.

Aylık kontrol 3100 doğan bebeğim 4140 çıktı mama meme gidiyorduk sizce çok Mümtaz’la doktor mamayı yarı yarıya azalt dedi
Hayır çok normal, gayet iyi kilo almış. 600-1000 Gr arası almaları gerekiyor zaten ama mama olmadan da kilo alabilir diye düşünmüş doktorun demekki. Bence de sütün yeterli olur. 1 kilo aldıysa mamaya gerek olmayabilir zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…