2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben emzirdikten sonra 9 gibi yatmadan 6 damla veriyorum baya rahat uyuyor gece gaz seslerinden işe yaradığını anlıyorum

Yatarak emziriypr musunuz kızlar bebeğinizi
Maalesef ben yatarak emziriyorum. Çok yanlış biliyorum ama kucakta oturarak uygun pozisyon tutturamadık ya. Sol göğsümün delikleri fazla sanırım yatarak emzirşnce zorlanıyor süt doluyor ağzında ve nefes alamıyor bazen. Oturarak denedim aynısı yine de. Boğuluyor gibi oluyor sonra ağlıyor rahat ememediği için. Napcam bilmiyorum. Hep yatarak mı gidecek artık.

Ağrılarım azaldı benim ama yürürken arada karnımın sağ tarafı ağrıyor. Onun dışında dikiş ağrım kalmadı nerdeyse. Sanırım o karın içi ağrılarda bebeği çıkarırken karnı iyice sağdan ve soldan iyice açtıkları içinmiş

Evet gece yatarak emziriyorum
Ya ben de bugün denedim çok rahat ettim. Hatta hiç yanımdan ayırmak istemedim sıcacık olduk kuzumla. Ama yanlışmış gibi geldi uykum geldi baya. Uyurken hareket etmem ama yanımdayken uyumaya cesaret edemem yine de. Çok zor geldi ama kaldırıp yatağına yatırdım. Bi de orta kulak iltihabı falan olur mu yatarak emince

Sanmıyorum orta kulak iltihabı olacağını. Ama uyuyakalmamamız lazım ezilir falan Allah korusun

Dediğin gibi olabilir, bu sefer sezaryenim ilkinden daha zor geçti gibi geldi bana, ağrılarım ilkine oranla daha fazlaydı, küçük oğlum abisinden daha iri doğdu ondan dolayı daha fazla açtıklarını düşündüm ben de.

Ben denedim de sanırım beceremedim tutturmayı, çok zor geldi bana. Biri öğretsen kolaysa arada yatarken emzirsem.

Gülünce oluyor daha çok

Ben denedim de sanırım beceremedim tutturmayı, çok zor geldi bana. Biri öğretsen kolaysa arada yatarken emzirsem.
Ben de yapamam diye düşünüyordum. Dün bi deneyeyim dedim tuttu gayet çok mutlu oldum. Biri varsa yakınında yardımcı olabilecek bi göstersin sana olmazsa. Büyük rahatlık ama yine de çok sık yapamam herhalde büyüyene kadar. Biraz korktum uyuyakalırım diye

Maşallah 41 kere. Benim de ikizler ateşli 3 gündür. O yüzden çok daha sık emziriyorum bebeği. Elhamdülillah şimdiye kadar ateşlenmedi. Sürekli dokunuyorum. Bazen uykusundan uyandırıyorum atesini kontrol edeceğim diye. Bundan sonra daha ateslenmez diye tahmin ediyorum çünkü abileri sagolsunlar dibine kadar gelip öyle oksürüyorlar. İlla gelmiştir ona da ayrı tutma şansım yok. Bikaç defa söyledim kardesinize gecmesin yaklasmayın ona çok diye. Sabah trip atıyor biri bana beni uzak tutuyorsun kardeşimden diye.

Bende de oldu benzeri ama kaç günlükken hatırlamiyorum. Karnımda etlerim agrıyordu. Şimdi hala var hafif. Bı ara benim de göbek kısmım sertti sonra geçti. Göbek fıtığı hakkında bilgim yok. Ama o kadar hafif bir ağrı olacağını zannetmiyorum.

İnternetten baktım ben de çoğu kişide olmuş göbek deliğinin etrafında şişlik. Karın etlerinin ağrısı da olmuş. Sen de yazınca rahatladim şimdi. Benim böyle bı ağrım yoktu iyilesmistim tamamen son iki gündür başladı ama normal demekki. Ben endometriozis hastasıyım. Bu ağrı da aynı onun ağrısına benziyor. Biraz da o yüzden tedirgin oldum. Lohusa kanaması uzun sürünce karın içinde yapışıklık mi yapti acaba diye. Bizde adet kanamaları yapışıklık ve çikolata kistine dönüşüyor çünkü, ama çoğu kişi yaşayınca normal sanırım. 10 gün sonra kontrole gittiğimde doktora da sorucam, gerçi usg ile yapışıklıklar görülmez kist varsa görünür sadece ama umarım yoktur temizdir

Bu şekilde kendini çok üzüyor ben o yüzden kaygılıyım aslında .Doğduğu ilk günden beri kucağımda ten tene temas modundayiz. Üzerimde kiyafet dahi istemiyor . Bazı bebekler desteksiz uyuyabiliyorlar ama tamamen alışkanlıkla ilgili sanırım . Sağlık ocağındaki hemşire emzir sonra annene ya da eşine ver gazını çıkarıp uyutsunlar diyor . Geçen haftadan beri bu yöntemi deniyoruz ara ara çocuk çok ağlıyor ben kiyamiyorum .
Uyku eğitimi konusunda sana katılıyorum bebekten bebeğe fark ediyor .Bende belki denerim fakat basarabilecegimizi hiç düşünmüyorum :)

Ben çok isterdim aslında yatarak emzirmek ama deli gbi korkuyorum . Kayınvalide doğumdan sonra 5 gün bizdeydi . Bana o yardımcı olup göstermişti . Çok konforlu ama hem korkuyorum hem de beceremem gbi geliyor yardımsız . Bizim evde hala meme savaşları devam ediyor çünkü .

Şu an en kötüsünü düşünüyorsun öle düşünme . Belki hala sezaryenin etkileridir . Hala kanaman devam ediyor değil mi ?

O da evlat o da evlat hangisini hangisinden sakınabilirsin ki onlara çok ciddi bir durum olarak gelmiyor tabi ama bir yandan ne kadar güzel bağlılar kardeşlerine hepsi bir atlatır geçer gider inşallah en kısa zamanda

Şu an en kötüsünü düşünüyorsun öle düşünme . Belki hala sezaryenin etkileridir . Hala kanaman devam ediyor değil mi ?
Kanamam bir iki gündür kesildi, kanama kesilince bu ağrı başladı ben de o yüzden tedirgin oldum zaten. Genelde bu tip ağrılar adet bitiminde olurdu bende eskiden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…