2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Oğlumun psikoloğu doğumdan önce uyarmıştı, bebeği oglunuzun yanında sevin, böylece o da sevilesi bı canlı olduğunu anlasın, sevgide sizi model alıyor cocuklar, siz bebeği sevin ki o da sevsin demişti. Gizli saklı ya da onun olmadığı ortamlarda sevmeniz fayda yerine zarar sağlar demişti. Bir de ilk 1 ay biraz zor geçer, bir de 1 yaş civarı zor geçer. Büyük çocuklar kardeşlerinin ilk 1 ayı ile ilk 1 yaşı civarı biraz davranış sorunları gösterebilir geçici süreç demişti. Biz 1 aylık olduk, dediği gibi oğlum daha alıştı, sakinleşti, kabullendi, kardeşine karşı biraz daha yavaşladı. 1 yaşta bebek ayaklaninca bı kriz dönemi olucak o da bir kaç ay içinde sönecek demisti.

Benim kanamam 37. Gün bitti 45. Gün adet oldum. Adet olmadan evvel sezeryan yerim hafif sızlıyordu mesela. Doğumdaki gibi ama daha hafif. Emzirdigim halde oldum. Sütüm azaldı adet olunca toplamaya çalışıyorum şu an

Hayır ya benimkide 1 kg almıştı hatta 1 kg 100 Gr almıştı. Anne sütü mü evet dedim iyi devam dedi. Tabi öncesinde mama da vardı . İlk aylar 1 kg çok normal
Biz de kontrolden geldik, 1.150 Gr almış, benim evdeki tartı 100 Gr kadar eksik tartiyor demekki. İlk 3 gün sadece mama, ilk 1 hafta mama ve meme sonra sadece anne sütü dedim, kilo alımı iyi mama ile desteklemeye gerek yok dedi.

Benim de oldu adet sancısı ama çok hafif bi sızı gibi. çok sağmadım dolaba atmak için 3-5 kere sağdım sadece. Gündüz çok sık emiyor gece 4 saate kadar uzayabiliyor. Süt üretimim azalmadı gibi ben de o yüzden adet beklemiyordum aman ya regl den kurtulduk 3-5 ay derken nerden çıktı şimdi bi bu eksikti

Kızlar bu arada power pumping yalan kimdi ya burda gorduydum şimdi geri gidip bulamadım ise yaradi mi? Ay sutum gitti gidiyorrrr help me

Buna katılıyorum oğlum beni rol model alıyor kardeşini benim Kelimelerimle seviyor babasını ve beni taklit ediyor. Başta küçüğü severken büyükle göz göze geldim içim ezilmişti sonra farkettim ki rahatsız olmuyor tam tersi gözlemliyor ve o da seviyor. Mesela babası bulaşık yıkarken yada cam silerken de görmesini sağlarım bardağı babana götürür müsün bu da yıkansın derim. bu işlerin cinsiyetle ilgisi olmadığını anlaması için. hatta bazen oyun oynamak istediğinde işim var diyorum boşver babam yapar diyor hayat müşterek erkek çocuklarını iyi yetiştirelim hemcinslerimiz ilerde bari rahat etsin geçmişte çok çekmiş kadınlar erkek işi kadın işi yaftalarından

Ya bi de hala göğüs pompasi almadım elektrikli olanları yorumları okuyorum bir müddet sonra hepsi çekiş gücü düştü diyor Manuel mi alayım ne yapayım? Ay nolur yardimm Manuel çekişi güçlü ve performansı dusmeyen birşey varmı? Veya elektrikli olup epeydir kullandim çekiş guci hiç düşmedi dediğiniz biri?

Biz kızımla uyuyoruz yatak odasında yanıma alıyorum gece sık uyandığı için babamız yan odada yatıyor

Kızlar 2. Aya girerken oyun halısı alanlar var mı? Kullandınız mı?
Biz kullanıyoruz o da fark etmeye başladı ayaklarını vurdukça müzik çaldığını hoşuna gidiyor ama oyuncaklara uzansın diye emzirme yastığına yatırıp koyuyorum
Acurayı söylemiştim daha önce hala ısrarla tavsiye ediyorum çok iyi bir marka fp açısından nebulizatör de aldım şimdi aynı marka kaliteli ürünler
Biz kızımla uyuyoruz yatak odasında yanıma alıyorum gece sık uyandığı için babamız yan odada yatıyor
Gece kaç defa uyanıyor son uykusuna ne zaman yatıyor ne zaman kalkıyor bende bir düzen tutturmuştum ama grip olduğumız için yalan oldu

Biz kullanıyoruz o da fark etmeye başladı ayaklarını vurdukça müzik çaldığını hoşuna gidiyor ama oyuncaklara uzansın diye emzirme yastığına yatırıp koyuyorum
e bebekten mi aldın peki? Ben bir kaç model beğendim ama gerçekten burda da kullanan memnun kalan varsa içim rahat alıcam. Zaman içinde aynı oyuncaktan sıkılır mı diye de düşündüm ayrıca bizde takabiliriz herhalde oyuncak tepesine

bizim bebiş bizim kokumuza alıştı yatağında uyumuyor bi kaç kez aramıza yatırdık öyle kaldı. Okula gidene kadar aramızda yatacak heralde bu arada reflü yatağında yatıyo bebiş o yüzden ezilme tehlikesi yok sadece biz mezarda gibi dümdüz hareketsiz uyuyoruz

Yok orada biraz pahalıydı ben baktığımda o kadar para vermek istemedim trendyoldan aldım şimdi stoğu yok ama gelir belki BabyLondy Dinozorlu GüneÅli Piyanolu Bebek Oyun Halısı EÄitici Oyuncak Mavi Fiyatı, Yorumları - Trendyol dediğin gibi oyuncakları değiştirebilirsin ama çok sıkılacağını zannetmiyorum zaten oturmaya başlayana kadar kullanılıyor diye biliyorum o da 5-6. Ay falan çok pahalı bişey almaya gerek yok bence

Uygulamada da böyle yazıyor canım belki fikir olur highheellls

Eklentiler

• IMG_1622.png
    193 KB · Görüntüleme: 54
rosaline16 bu arada cold mix damla aldım ben burun tıkanıklığına iyi geliyor geceleri kullanıyorum burnuna yakın bir yere 2-3 damla damlatıyorum elini kolunu vuramayacağı bir yere cilde zararlıymış sanırım her uyanıp geri yattığında en azından gece burun tıkanıklığı için uyanmıyor viks kullanamıyoruz ya bu iyi geliyor onun gibi bir kokusu var ama içinde okaliptüs mu ne varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…