2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar çocuğumdaki göz enfeksiyonu bir türlü geçmiyor bir aydan fazladır var. Geçirenler ne yaptı . Çay denedim masaj yapıyorum ilacı kullanıyorum. Bir gün iyi ertesi gün yine kötü oluyor.
Netira göz damlası kullanıyorum sabah akşam doktor yazdı ve masaj yapıyorum bakalım geçecek mi çapak hep gözü

Bnmki 20 günlük ama bana pür odaklı bakiyo suratıma direk hatta eşim sana bakio dio hep anneci olacak dio 🤭 yada bana öle gelio blmem gülümsemesi ses isitmesinden sevildiğini bilmesinden olblr
Sese bakıyor benimki ışığa bakıyor ama göz teması kuramıyoruz. Bana da babası anneci olacak diyor yok babacı olacak diyorum ilki zaten anneci hiç bana yıkma ben emziriyorsam sen de uyutacaksın diyorum hiç kaytarmasınlar 😅

Sezaryen olan arkadaşlar 20. Günden sonra ağrılarınız oldu mu. Dikiş ağrısı değil de değişik bı ağrı, karnıma bastirinca ağrıyor. Sanki mekik çekmişim de karın kaslarim arıyormuş gibi, böyle bişey yaşayan oldu mu. Bı de göbek deligimin alt tarafı sert baya, orası bastirinca daha çok ağrıyor. Göbek fıtığı olabilir mi acaba

Tartidan tartıya fark olabilir. Hastanedeki tartiyla sağlık ocağı farklı olabilir. Bana mesela 3 kg yazmışlardı bebeğe ben başında değildim sezeryandan. Ama kesinlikle tam 3000 olmasının imkanı yok. Uydurmasyon yazmışlar 😂 10.gun 2940 gr filandi. Kesin doğum kilosu buydu dedim hatta daha az bile olabilir. Eğer gözünüze kilo almış gelsiyse kesin kilo almıştır. Çünkü anneler anlıyor . Birde kitapta okumuştum meme ve mama beraber alan bebekler sadece mama veya meme alanlara göre daha az kilo alıyormuş. Çok şaşırmıştım. Yani sadece memeye devam. İnanın büyüdükçe sasiracaksiniz bunu ben mi besliyorum diye ❤️🥲
Hala memeyi çok zor alıyor . Israr ,kıyamet ve çok zor bırakıyor . Sessiz sakin emziren annelere özeniyorum resmen 😔
Annem ,kayınvalidem bile 60 yaşına geldik böyle bı meme savaşı gormedik dediler. Önce ayakta deniyorum ,yürüyorum falan . Alıyor ,bırakıyor o zaman anliyorum hala gazı var . Tekrar gaz çıkarıp deniyorum. Bazen 20 30 dk çabalıyorum .Bir de memede uyuma huyu var . Yatirinca tekrar uyanıyor . Memeyi arıyor . Neyi yanlış yapıyorum acaba die yenidogan hemşiresi bı yakınımiza sordum . O da bir çözüm getiremedi .

Hala memeyi çok zor alıyor . Israr ,kıyamet ve çok zor bırakıyor . Sessiz sakin emziren annelere özeniyorum resmen 😔
Annem ,kayınvalidem bile 60 yaşına geldik böyle bı meme savaşı gormedik dediler. Önce ayakta deniyorum ,yürüyorum falan . Alıyor ,bırakıyor o zaman anliyorum hala gazı var . Tekrar gaz çıkarıp deniyorum. Bazen 20 30 dk çabalıyorum .Bir de memede uyuma huyu var . Yatirinca tekrar uyanıyor . Memeyi arıyor . Neyi yanlış yapıyorum acaba die yenidogan hemşiresi bı yakınımiza sordum . O da bir çözüm getiremedi .
Destekli uyuyan bebek genelde yerine koyunca uyanıyor. Memede uyudugunda yerine konar konmaz memeyi arıyor, ya da sallanarak uyuyan bebek hafif uyandığında yine sallanmak istiyor. Ben desteksiz uyutmaya çare bulamadim iki bebeğimde de. Uyku eğitimi 4. Aydan sonra verilebilir ama o konuda da çocuk alanındaki uzmanlar ikiye ayrılmış durumda. Anne çocuk ilişkisine zarar verebilecegini iddia ediyorlar. Çocuğun mizacına, ihtiyacına göre karar verilmeli bence de. Büyük oğlum asla uyku eğitimini kabul etmezdi mesela, bu bebeğim de 4 aylık olunca bakicam duruma göre.

Netira göz damlası kullanıyorum sabah akşam doktor yazdı ve masaj yapıyorum bakalım geçecek mi çapak hep gözü
Bende netira kullandım. Geçmedi hala. Çok uzunsa kullanmamak gerekiyormuş. Şimdi bende de oldu . Muhtemelen göz masajı sonrası dikkat etmeden bende gözümü kasidim bana da bulaştı. Kendimi geçtim bebek bir iyiesse iyi olacak .

Sezaryen olan arkadaşlar 20. Günden sonra ağrılarınız oldu mu. Dikiş ağrısı değil de değişik bı ağrı, karnıma bastirinca ağrıyor. Sanki mekik çekmişim de karın kaslarim arıyormuş gibi, böyle bişey yaşayan oldu mu. Bı de göbek deligimin alt tarafı sert baya, orası bastirinca daha çok ağrıyor. Göbek fıtığı olabilir mi acaba
Ben göbeğime karnıma hiç dokunmuyorum ama üst kısımlarda bı çekilme var bence rahim toparlandigi için dikişlerde çekildi onlar arada sizlio gibi geliyor ama onun dışında ağrı yok şükr kanamam bitmedi hala sadece ayaklarını üşütme gaz sancısı çektim bı ikigun bende ağrım coktu belki öyle birseydir

Baskı gibi oluyor bende de

Ben göbeğime karnıma hiç dokunmuyorum ama üst kısımlarda bı çekilme var bence rahim toparlandigi için dikişlerde çekildi onlar arada sizlio gibi geliyor ama onun dışında ağrı yok şükr kanamam bitmedi hala sadece ayaklarını üşütme gaz sancısı çektim bı ikigun bende ağrım coktu belki öyle birseydir
Gaz sancısı değil gibi, yatıp kalkarken bı de bastirinca ağrı var ama baya ağrıyor.

X