2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bikaç sorunum var yetişin ☺️
1) Tıkalı minnak bi burun var elimde😕 doktorumuz sterimar sprey önerdi. Ama serum fizyolojikle enjektörle yaparsak daha iyi olurmuş. Yapamazsanız sprey yapın dedi. Siz neler yapıyorsunuz burun açmak için?
2) Kızım uyurken uykumun kaçması, uyanıkken uykumun gelmesi 🤦‍♀️ Uyumam için baya fırsat tanıyor aslında bana ama uyumak zorundayım diyince uyuyamıyorum o yüzden aşırı uykusuz ve yorgunum.
3) Deli gibi tatlı yiyesim var. Süt yüzünden mi yoksa şekerim mi düşüyor anlamadım
Tatlı birşeyler yeme olayı bende de var kendimi durduramıyorum doğumdan beri sadece 8 kilo gitti, tatlı yemezsem daha da veririm aslında ama kaldım böyle 🙄
Bize de doktor sterimar sprey önerdi ama ise yaramadı, başka bir doktor küçük serum ve ardından aspiratörle çekeceksiniz dedi 2-3 günde bir öyle yapıyoruz anca açılıyor burnu.
Bizimki de şu an uyuyor mesela ama ben uyumuyorum dizi izleyeceğim diye bu sefer de gece o uyumayacak Benim gözümden uyku akacak 😑

Kızlar merhaba ,
size bir şey danışacağım .
Benim bebeğimle ilgili en büyük derdim beslenmesi. Yemin ederim doğumdan bile daha çok zorlanıyorum. Sütüm az mı çok öu yetiyor mu yetmiyor mu aç mı kalıyo yoksa fazladan mama mı veriyorum anlamıyorum. Güya tartı almıştım evde kendim tartarım diye onda da mümkün değil üstünde durmuyor.
Sağım yaptığımda bebeğimi emzirdikten sonra iki göğüs toplam 30 cc çıkıyor . Diyorum 30 cc çıkan memelerde bebek nasıl doysun mama ver. Ama memelerimde de hep süt dolu her emzirmeden önce baktığımda sıkarak uzağa fışkırarak süt geliyor. 1. ay kontrolüne gittiğimizde kilo alımı azdı. O yüzden mamayı çoğaltmıştım ama kızımın emmesi de daha yeni yeni iyileşti max 5-6 gündür falan bu kadar emiyor beni. Ve o daha çok emmeye başladıkça sütümüh de arttığını hissediyorum ama az önce emzirme sonrası bir sağım yapayım dedim yşne 30 cc çıktı. Onu görünce de sütüm asla yetmiyordur diye mama veriyorum. Ama acaba yetiyor mudur? Çok mu evham yapıyorum bilmiyorum Ay ne zormuş bebeği beslemek ya 😞
Canım emzirme sonrası 30 ml geliyorsa sütğn yetiyor demek ki. Ben emzirmeden bazen sağoyorum iki memeden 80-100 çıkıyor. Sonra emziriyorum ki kalan sütü çeksin de rahatlayayım biraz diye. Kalan sütü emiyor gerçekten yutuyor ve ağzı süt oluyor. Sen de telaşlanma emzirme sonrası 30 var demek ki sütün.

Pazı gaz yapıyor diye biliyorum bir tek ama diğerlerinde sorun olacağjnı zannetmiyorum tabi bünyeden bünyeye değişiyor bişey diyemem yinede

Düzeltilmiş kaç günlük şu an? bizim 25. Gün bugün gelişimi nasıl neler yapabiliyor bebiş görmeye başladı mı acaba

Ay benim annemle kv hatta kocamda böyle ben zaten çocuğu havaya göre giydiriyorum birde üstünü sarıp sarmalıyorlar çocuk sıcaktan ağlıyor üşüyor ondan diyorlar sanki hasta olsalar bile onlar bakacak o kadarını da bi zahmet biz düşünelim 😒
Düzeltilmiş 2 haftalık gözüküyor görmeye başladı takip ediyor. Benim kocam benden yana da anası ikimizi de dinlemiyor çocuk sıcaktan hasta olacak evimiz çok sıcak ben kısa kollu geziyorum o kadar sıcak

Ben odaya girince ilk tartı aradı gözüm ama yoktu, sordum 1 aylıkken takip için gelelim mi diye, sağlık ocağına gidip boy kilo ölçümü yaptır, 40 günlükken bana gelin dedi. Anladığım kadarıyla boy kilo takibi yapmıyor ama gelişim takibi ne kadar güvenilir olur şimdi bilemedim bu şekilde. Bı arkadaşım da bebeğini orada yasemin hanıma götürüyor bı ona sorayım boy kilo bakıyor mu yasemin hanım diye.
Bana da haber eder misin canım öğrenince

Kızlar ya oğlumun kafası yamulmuş bugün fark ettim ben hep düz yatırıyordum o kendi kafasını çeviriyordu ama hep sağa çeviriyormuş sağ garaf içeri çökmeye başlamış sabahtan beri diğer tarafa yatırmaya özen gösteriyorum ama düzelir mi acaba

Kızlar ya oğlumun kafası yamulmuş bugün fark ettim ben hep düz yatırıyordum o kendi kafasını çeviriyordu ama hep sağa çeviriyormuş sağ garaf içeri çökmeye başlamış sabahtan beri diğer tarafa yatırmaya özen gösteriyorum ama düzelir mi acaba
Düzelir canim merak etme

Kızlar sanırım mastit oldum sol göğsümün alt tarafı aşırı acıyor şişti. Lahanalar soğuk sıcak uygulamalar her şeyi denedim canım çok yanıyor ne yapmam lazım uyuyamıyorum artık o derece

Kızlar sanırım mastit oldum sol göğsümün alt tarafı aşırı acıyor şişti. Lahanalar soğuk sıcak uygulamalar her şeyi denedim canım çok yanıyor ne yapmam lazım uyuyamıyorum artık o derece
Sıcak suyun altına girip uzun uzun ovalayın koltuk altından meme ucuna doğru, sonra hafif hafif sıkarak biraz sağmaya çalışın. Yavaş yavaş yumuşayacaktır, 15 - 20 dk sonra da çıkıp zeytinyağı ya da hindistan ceviz yağı gibi bir yağla ovalamaya devam edin açılacaktır inşallah.

Fıskiye ile sıcak duş masaj cnm bende doğumdan 2 3 gün sonra oldum yukarıdan aşağıya indirerek masaj yap duşu tutarak ertesi gün ferahlarsn inş

Sıcak suyun altına girip uzun uzun ovalayın koltuk altından meme ucuna doğru, sonra hafif hafif sıkarak biraz sağmaya çalışın. Yavaş yavaş yumuşayacaktır, 15 - 20 dk sonra da çıkıp zeytinyağı ya da hindistan ceviz yağı gibi bir yağla ovalamaya devam edin açılacaktır inşallah.
Teşekkür ederim sıcak uygulama daha da arttırdı sanki ağrımı soğuk daha iyi geldi ama bilemedim 🥺

Masaj iyi geldi mi size bir de kaç günde geçti aşırı acı verici bir şey dayanamıyorum artık 😞
Ben o şekilde boşaltabilmiştim, baya uzunca suyun altında ovaladıkça sütler inmiş meme boşalıp yumuşamıştı. Ama sizinki daha sertleştiyse bilemedim. Çok acı veriyor ve ateş yapıyor hemen doktora başvurun bence , belki artık tıbbi çözüm gerekiyordur. Çok çok geçmiş olsun. 🙏

Öncelikle memeyi boşaltmalısın kanallar açılsa makşne ile sağıp duşta masaja devam etmelisin. En güzel eline biraz yağ alıp masaj yapmak oluyor.

Beraberinde ateş , halsizlik varsa antibiyotik kullanman gerekebilir.

Ben o şekilde boşaltabilmiştim, baya uzunca suyun altında ovaladıkça sütler inmiş meme boşalıp yumuşamıştı. Ama sizinki daha sertleştiyse bilemedim. Çok acı veriyor ve ateş yapıyor hemen doktora başvurun bence , belki artık tıbbi çözüm gerekiyordur. Çok çok geçmiş olsun. 🙏
Aslında sert olan yer sadece sol meme altı benim. Emdikçe yumuşuyor ama bir saate kalmadan yine süt doluyor yine ağrı başlıyor 😣 ateşim yok hiç olmadı belki mastit değil süt tıkanıklığıdır. Yumuşasa da tekrar sertleşiyor o dediğim yer bilemedim 🤷‍♀️

Öncelikle memeyi boşaltmalısın kanallar açılsa makşne ile sağıp duşta masaja devam etmelisin. En güzel eline biraz yağ alıp masaj yapmak oluyor.

Beraberinde ateş , halsizlik varsa antibiyotik kullanman gerekebilir.
Memeyi boşaltsam da bir saate kalmadan yine süt doluyor ağrı oluyor. Ateşim yok 🙏🏻 önce sağıp sonra emziriyorum inşallah geçer bir an önce doğum acısından betermiş bu

Memeyi boşaltsam da bir saate kalmadan yine süt doluyor ağrı oluyor. Ateşim yok 🙏🏻 önce sağıp sonra emziriyorum inşallah geçer bir an önce doğum acısından betermiş bu
Geçmiş olsun. Orada hassasiyet var mıydı hamile kalmadan önce? Benim sağ göğsümde minik bir şey var eskiden beri hassas. Şuanda da çok dolduğunda orasında ağrı hassasiyet oluyor. Doktora gitmiştim ama monografi istemişti o da 6 ay sonraya vardı randevu. Gidemedim.

Kızlar kiwi'nin süt sagma makinası giderek islevini yitirdi acilen yeni bişey almam lazım. Geçen burda konusuluyordu lansinoh ve weewell makinalar hakkında hangisini tavsiye edersiniz? Çok yüksek miktarlara çıkamam bu ikisi veya esdeger çekişi iyi bir makina tavsiyesi acilll çünkü zaten sütüm azaldi tamamen gitsin istemiyorum bir an once almam gerek🥺

Geçmiş olsun. Orada hassasiyet var mıydı hamile kalmadan önce? Benim sağ göğsümde minik bir şey var eskiden beri hassas. Şuanda da çok dolduğunda orasında ağrı hassasiyet oluyor. Doktora gitmiştim ama monografi istemişti o da 6 ay sonraya vardı randevu. Gidemedim.
Yoktu canım zaten göğüslerim küçüktü benim süt dolalı iki beden büyüdü bir anda hassasiyetim arttı. Emzirme bitmeden aslında gidip baktırmak lazım apse yaptı mı kist vs oluştu mu diye.

X