2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İkisinden toplam o şekilde cıkti. Sonra 120 leri gordüm tabi. Biraktım sagmayı amaç hasıl olmustur diye. Uyurken biberonla verdim lansinoh. Ama içim rahat değil hiç biberon konusunda. S Sariucurtma medela çalma biberon onermişti. Calışmaya başlamadan ondan almayı düşünüyorum. Ya da eşim kaşık biberonla vermeyi kabul ederse daha iyi olur. Ama işte bogazına kaçırmaktan korkuyor o da. Aklım evde kalsın da istemiyorum. Çok bilinmeyenli bir denklem. Çöz çozebilirsen.
İşte kaşık biberonda bebek büyüdükçe kullanması zorlaşan bir şey ne yazık ki😞

Kızlar merhaba nasipse bende yakında anne olacağım bebişleriniz ultrasonda kaç kg dendi kaç kg doğdu birde gebelik şekeri olanlar bir sıkıntı yaşadınız mı yakın zamanda yaşayan görüşleri almaya ihtiyacım var
Hayırlı olsun. Allah'ım sağlikla kucağına alıp buyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲. Bizimki tam dedikleri gibi çıktı. En son doğumdan bir hafta önce ölçmüştü. 2600 cıkmıştı. 2.850 doğdu. Gebelik şekeri vardı bende de. Dogduğunda kan şekeri düşük olabilir demişlerdi. O da olmadı elhamdülillah. Hasılı bir sıkıntı yok Allah'ın izniyle 😊. Sende de olmasın inşallah 🌸.

Kozlar ben o kadar sütümle falan sildim gözlerini ama sağ gözünde akıntı var kirpikleri falan çapak oluyor pazartesi doktora gidicez geç kalınacak bi durum olmaz dimi normal çapak gibi değil çünkü gözü baya hasta gibi görünüyor😔 dün oldu sütümle siliyorum ama bi değişiklik yok şu anda 😔😔

Kozlar ben o kadar sütümle falan sildim gözlerini ama sağ gözünde akıntı var kirpikleri falan çapak oluyor pazartesi doktora gidicez geç kalınacak bi durum olmaz dimi normal çapak gibi değil çünkü gözü baya hasta gibi görünüyor😔 dün oldu sütümle siliyorum ama bi değişiklik yok şu anda 😔😔
Bizim de sol gözü aynı. Büyük oğlumda da böyleydi. Gözyaşı damar tıkanıklığı vardı. Masajla düzeliyor. Pamukla çapağı temizleyip masaj yapıyoruz ama henüz düzelmedi. Düzeliyor ama endişe etme. Doktordan sonra bana da yazar mısın ne diyecek bakalım

Bizim de sol gözü aynı. Büyük oğlumda da böyleydi. Gözyaşı damar tıkanıklığı vardı. Masajla düzeliyor. Pamukla çapağı temizleyip masaj yapıyoruz ama henüz düzelmedi. Düzeliyor ama endişe etme. Doktordan sonra bana da yazar mısın ne diyecek bakalım
Tamam canım yazarım internette okudum bende masajı ama başka bişeyse diye cesaret edemedim 🙄

Tamam canım yazarım internette okudum bende masajı ama başka bişeyse diye cesaret edemedim 🙄
Doktorun damar tıkanıklığı diyeceğini düşünüyorum ama bakalım , Antibiyotikli damla verir bir de masaj yapın der. Sabah öyle gözünü açamayınca ne hissettiğini çok iyi anlıyorum düzeliyor ama korkma🥰

Merhaba sevgili Ocak anneleri. İlk doğumu olup vajinal doğum yapan arkadaşlara bir sorum olacak, bugün tam 38 haftayım , normalde de yalancı kasılmalar vardı ama özelikle son 1 haftadır aşırı kasılmalarım ve eşlik eden bel ağrılarım var ama düzenli hale gelmedi henüz, 3-5 dkda 1 değil yani. Açıklık da bakılmadı randevum pazartesi günü. Bu kadar kasılma var ama benim karnım hiç inmedi aşağıya, teorik bilgide ilk doğumdan 2-3 hafta önce kanala inmesi gerekir bebeğin diye biliyorum. Kanala inmeyip de sancılarla doğum öncesinde ya da sırasında bebeği kanala inen oldu mu birkaç gün içinde?

Acile gittim baş ve boyun ağrısı için . Geralgine k vermiş . Hep yatmami önerdi . Memelerim yara olmuştu onu da gösterdim . 3 gün emzirme dendi. Ama nasıl kıyarım bilmiyorum😔
Ah kıyamam geçmiş olsun bnmde yaraydi kabuk bağladı burdan bı arkadaş karbonat yazmış denedim iyi geldi emzirme sonrası bardaktaki sulu karbonat karışımına temizleme pamugunu batırıp sıkıyorum memeye koyuyorum ıslak ıslak hem soğuk tutuyor hemde yaralara iyi geldi acitmio ilk günler gibi agliodum resmen 🙈

Selam kızlar, geceleri ter içinde memelerimden süt akmış üstüm başım ıslanmış şekilde uyanıyorum. Çok rahatsız edici. Ne yapmamı önerirsiniz göğüs pedi de yapışkanlardan çıkıyor gece emzirirken filan sinir ediyor. Sütyen konusunu da daha tam çözemedim giysem mi giymesem mi.. meme uçlarım da yara vallahi zormuş bu emzirme işi
Oh masallah sütun bol bol olsun hep ben o ped işini sevmedim yapisiyo hep uçlar rahatsz ediyor yaratsa batiyor mesela temizleme pamugunu karbonatla ıslatıp koyuyorum nemlice kalio hemde yaraları iilestirdi azda olsa şimdide lansinoh aldım onu denicem ,ben yarım atlet kullanıyorum direk alttan çekiyorum

Kızlar sarilikla nasıl baş ettiniz bizim hala aynı cilt tonu kızarık hafif turuncu fln doktor perşembe baktı 14.7ydi haftaici tekrar gel dedi mama veriyorum 4 öğün ne kdr içerse az evel hazirladim içmedi uykudan uyandırabilene aşk olsun sonra uğraştım meme aldı bari uyudu geri uykusu tatli hurma veriyorum fln başka tavsiyesi olan varmi

Bana göz doktoru sütle silme sakin demişti. Göz pınarına günde 5-6 defa masaj yaptık bı kaç güne geçmişti büyük oğlumda. Gözü yapışıyordu acamiyordu çocuk, sade ılık su ve pamukla silip kurumuş capagi yumusatiyorduk. Sütle silmek ilerletebiliyormus

Hayırlı olsun. Allah'ım sağlikla kucağına alıp buyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲. Bizimki tam dedikleri gibi çıktı. En son doğumdan bir hafta önce ölçmüştü. 2600 cıkmıştı. 2.850 doğdu. Gebelik şekeri vardı bende de. Dogduğunda kan şekeri düşük olabilir demişlerdi. O da olmadı elhamdülillah. Hasılı bir sıkıntı yok Allah'ın izniyle 😊. Sende de olmasın inşallah 🌸.
Maşallah canım sağol 🙏🏻

Emiyor ama ben memeden almasam asla memeyi bırakmıyor saatlerce emer yani
Benim bebeğim de öyle :) biz de doymuyor sanıyorduk o kadar mama veriyordum hala aranıyordu o zaman anladım açlıktan olmadığını. Mecburen emziriyorum boyuna, ihtiyacı var demekki diyerek. 3 aya kadar böyle sürecek sanırım. Kaç günlük sizin?

Ah kıyamam geçmiş olsun bnmde yaraydi kabuk bağladı burdan bı arkadaş karbonat yazmış denedim iyi geldi emzirme sonrası bardaktaki sulu karbonat karışımına temizleme pamugunu batırıp sıkıyorum memeye koyuyorum ıslak ıslak hem soğuk tutuyor hemde yaralara iyi geldi acitmio ilk günler gibi agliodum resmen 🙈
Bu akşam ve gece bebeğim hiçbir şekilde memeyi almıyor zaten süt gelmediği için . Muhtemelen gelen de stresten geri gitti baş ve boyun ağrılarım yüzünden . Şimdi de uyutmaya çalışıyorum benim gerginligim ona geçiyor. Bir baş ve boyun ağrısı hayatımızı çok fazla etkiledi maalesef :KK43:

Bu akşam ve gece bebeğim hiçbir şekilde memeyi almıyor zaten süt gelmediği için . Muhtemelen gelen de stresten geri gitti baş ve boyun ağrılarım yüzünden . Şimdi de uyutmaya çalışıyorum benim gerginligim ona geçiyor. Bir baş ve boyun ağrısı hayatımızı çok fazla etkiledi maalesef :KK43:
Canım çok geçmiş olsun ben lansinoh kremle alıştım emzirmeye ağlıyordum ilk günler
Geri gitti diye düşünme nolursa olsun emzir bolca ceviz kuru üzğm ye sütte yağlansın

X