2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bebiş ikisinide emdikten sonra sağdığınızda ortalama ne kadar süt geliyor? Ben bugün sağdığımda 30 ml süt geldi ikisinden de toplam. Az gibi geldi bana
Sagmaya devam et artar o. Ben 2 gün düzenli sağdim emzirme sonrası. İlk benim de 30 civarı çıkıyordu. Sonra 40, 50 derken baya arttı sonra sagmayı biraktım.

Sağdıktan sonra neyle verdin canım sütü bide tek memeden mi çıkıyor o kadar
İkisinden toplam o şekilde cıkti. Sonra 120 leri gordüm tabi. Biraktım sagmayı amaç hasıl olmustur diye. Uyurken biberonla verdim lansinoh. Ama içim rahat değil hiç biberon konusunda. S Sariucurtma medela çalma biberon onermişti. Calışmaya başlamadan ondan almayı düşünüyorum. Ya da eşim kaşık biberonla vermeyi kabul ederse daha iyi olur. Ama işte bogazına kaçırmaktan korkuyor o da. Aklım evde kalsın da istemiyorum. Çok bilinmeyenli bir denklem. Çöz çozebilirsen.

Kızlar 2. Aydaki aşılar ağırmış kızım çatladı bugün ağrıdan ağlayınca ateşi de çıkıyordu doktoru aradık bebekler için parol şurup varmış ondan verdik öyle rahatladı aklınızda bulunsun bacağına değdirtmiyor ağrıyor diye
Bizimde 6 gün sonra bana da doktor 1. Ay kontolünde calpol vermişti aşılarında içirirsin diye çok tedirginim ya
Gaz icin bana arkadasim bunu tavsiye etti kullanan var mi aranizda?
Ben kullanıyorum ama tek tek 20 damla saymıyorum 1 aylık olana kadar günde 10 damla veriyordum pompasını bir kere sıkıp yarısını veriyordum 1. Aydan sonra bi sıkımlık vermeye başladım yine 20 damlaya denk geliyor mama verirken biraz yiyor sonra biberonu çekip ağzına damlatıyorum hemen arkadan yine biberonu veriyorum ağzına öyle yutuyor ama gazı yoksa sakın verme yada kakası var ona ıkınıyordur gaz zannedip verme birax etkili bir damla çünkü bişeyi yoktur çocuğun tüm gece bağırsaklarını dinlersiniz gurul gurul daha çok acı çeker ben bi kere o hatayı yaptım çünkü bilmeden birde aç karna verme doymaya yakın yada doyduktan sonra ver
Kızlar benimki kaka yapana kadar akla karayi seviyoruz ne yapsak ya varmı damla vs onerisi olan
Ikınmayı bilmiyorlar o yüzden oluyor doktor bana biraz ıkınsın sonra altını aç ıslak mendille poposunu sil uyar songa bacaklarını karnına çek bi 20 sn tut sonra bisiklet sürdür sonra tekrar 20 sn tut sen bacaklarını tutarken yapacaktır dedi kakasını desteksiz yapamıyor benimki hala her ıkınmasında biraz bekliyorum sonra altını açıp bu şekilde destekliyorum hemen yapıyor bitince zaten eli kolu durmuyor orfan anlarsın bittiğini damla bağırsaklarını çalıştırıyor sadece kakasına yada ıkınmasına yardımcı olmuyor canım kabızsa sadece zeytinyağı olmazsa damla ver ama kabızlığı yoksa verme kakasını yapınca daha çok sancı çekiyor çünkü

W winner123 henuz cok gaz sorunu yasamadik bir iki yasayinca korktum ki kakasini yapmada vs sorun yok.o zaman suan acele etmiyim bu damlaya baslamak icin cok erken.bitkisel rolon tarzi seyler gordum onlari arastirayim belki daha iyi olur

Takman çok normal daha çok taze her şey, ilk bebekte ben de boyleydim, bunda da tabi ki endişelerim oluyor ama ilklerde daha çok evham yapıyor insan. 1-2 saat ayrı kalmanız çok sıkıntı olmaz hiç dert etme. Bana gittiğimiz çocuk doktoru çok endişe edersen sağlık ocağında bir hafta sonra tarttir bebeği demişti mamayı kestigimiz zaman. Ben onun yerine burada busranin önerdiği tartıyı aldım, içim biraz daha rahat şuan, kilo alımı günden güne değişse de endişe edecek kadar az alım ya da kilosunda düşme yok en azından. Total haftalık alımı onemli tabi, onda da turuncu alarm değil çok şükür. Çok stres yapıyorum devamlı kilosunu düşünüyorum dersen bı tartı alabilirsin uygunlarindan. Gidişat iyiyse için rahatlar, seni tatmin etmiyorsa doktoruyla iletişim kurarsın en azından. Keşke gün aşırı çocuk doktorlarına gidip kontrol ettirebilsek ne güzel olurdu 😁
Sütüm de tam inmedi maalesef hala koyu renkli geliyordu . Uçları da yara oldu . Bugun de 4.gun oysa ki :KK43: Meme + mama şeklinde gidiyoruz .
Agrimin şiddeti engelliyor gbi hissediyorum . Önerilerini bir kenara yazıyorum ve muhtemelen bende tartı alacağım bakmak adına . Pazartesi de kontrolü var zaten . Çok tşk ederim bir nebze de olsa içim rahatladı .

İlaçtan dolayı mi emzirme dedi. Benim bildiğim mastite emzirme kadar iyi gelen bir şey yok. Boşaltıyor göğüsleri. Ucu aciyorsa silikonla deneyin
Yok uçları aciyor yara dedim diye emzirme sagarak ver dedi ama halen koyu süt geldigi için sagmam çok işe yaramaz gbi duruyor. Şimdilik acısını geçtim zaten . Benim şu baş boyun ağrım bir gecseydi daha iyi hissedeceğim .

Aynı durumdayız, geceleri daha sık emzirmeye çalışıyorum, bir de her emzirmede atlet üst baş değişiyorum. O yapışkanlı pedler bir de hava almıyor, yaralarım daha da kötü oluyor onları takınca, o yüzden vazgeçtim o pedlerden. Tecrübeli annelerden bilen bir çözüm önerir umarım.
Benimde aynıydı şu an yaralarımin mantar olduğunu anladım. Kesinlikle ıslak bırakmayın benimki emzirme anında aşırı akıyordu islaniyordu cikartamiyordum. Memeleri kesinlikle havalandırın. Arada bir de karbonatlı suyla silin. Kesinlikle kuru kalmalı. Geçen bir arkadaş göğüs kalkanı demişti. Hava aldirandan . Mantar olduğum için krem kullanıyorum. O bitince mutlaka alicam

Cook tşk ediyorum . Sanırım biraz da fazla stresliyim. Odada eşim yoksa uyuyamıyorum. Bebeği annelere bıraktık bı saat gidip gelene kadar ağladım . 4 günlük bebeği bıraktım diye 😔 Pazartesi muayenesi var bı olculseydi kilosu falan herşeyi çok takıyorum .
Stres şu an bizlerin baş düşmanı, eğer bir durumun farkındaysan ki öylesin, mümkün olduğunca yönetmeye çalışsan 🙏🏼 gazı da sütü de hepsini en çok etkileyen şey bu meret.
Göreceksin her şey çok daha güzel ve çok daha kolay görünmeye başlayacak gözüne 💙

Ben nurse harvey’s şurup kullanıyorum, ayrıca Fit Alive ın anne çayını kullanıyorum. Kızlar size de önerim olsun, hem bebişi sakinleştiriyor içinde anason, rezene vs olduğu için hem de süt arttırmada etkili bence, şans verebilirsiniz☺️ reklam yapmış gibi oldum😂
Nurse harveysin damlasini aldım dün ama kabizliga değil de gazi için o sanki gibi:KK43: surubu kabizliga da iyi heliormu?

Tamam canım oyle yapayım ben de o zaman 1 hafta sonra 1 aylık oluyor Allah'ın izniyle götüreyim:)
Ekstra bı durum olmadığı sürece ilk 6 ay ayda bir goturcez sonra 1 yaşına kadar 2 ayda bir rutin kontrolleri oluyor. 5. Gün kontrolünden sonra çoğu doktor 1. Ayında çağırıyor kontrole

Stres şu an bizlerin baş düşmanı, eğer bir durumun farkındaysan ki öylesin, mümkün olduğunca yönetmeye çalışsan 🙏🏼 gazı da sütü de hepsini en çok etkileyen şey bu meret.
Göreceksin her şey çok daha güzel ve çok daha kolay görünmeye başlayacak gözüne 💙
Stresimi yonetebilsem rahatlayacagim zaten kesinlikle bende farkındayım 🙏
Ve birazcık da uyuyabilsem deli gbi kahve içince uyku da olmuyor . Şu an herkes yattı ben ayaktayım .

Aynı durumdayız, geceleri daha sık emzirmeye çalışıyorum, bir de her emzirmede atlet üst baş değişiyorum. O yapışkanlı pedler bir de hava almıyor, yaralarım daha da kötü oluyor onları takınca, o yüzden vazgeçtim o pedlerden. Tecrübeli annelerden bilen bir çözüm önerir umarım.
Aventin göğüs kalkanlarını kullanabilirsiniz. Sütü toplayan haznesi de var. ve göğüsler hava alıyor

Stresimi yonetebilsem rahatlayacagim zaten kesinlikle bende farkındayım 🙏
Ve birazcık da uyuyabilsem deli gbi kahve içince uyku da olmuyor . Şu an herkes yattı ben ayaktayım .
Onu da soracaktım, bu kadar kahve tüketimi uyku kalitesini etkiliyor mu diye, bebişlerinkini de. Ben bi türk kahvesini çekimerek içiyorum da.
İnşallah ağrıların çabucak geçecek o zaman her şey daha da yoluna girecektir, daha çok yeni her şey 🙏🏼

Onu da soracaktım, bu kadar kahve tüketimi uyku kalitesini etkiliyor mu diye, bebişlerinkini de. Ben bi türk kahvesini çekimerek içiyorum da.
İnşallah ağrıların çabucak geçecek o zaman her şey daha da yoluna girecektir, daha çok yeni her şey 🙏🏼
Bebegin uykusu güzel aslında 🙏
Benimki berbat 😀
Çok tşk ederim umarim geçer ve rahatlamış olurum.

Bizimde 6 gün sonra bana da doktor 1. Ay kontolünde calpol vermişti aşılarında içirirsin diye çok tedirginim ya

Ben kullanıyorum ama tek tek 20 damla saymıyorum 1 aylık olana kadar günde 10 damla veriyordum pompasını bir kere sıkıp yarısını veriyordum 1. Aydan sonra bi sıkımlık vermeye başladım yine 20 damlaya denk geliyor mama verirken biraz yiyor sonra biberonu çekip ağzına damlatıyorum hemen arkadan yine biberonu veriyorum ağzına öyle yutuyor ama gazı yoksa sakın verme yada kakası var ona ıkınıyordur gaz zannedip verme birax etkili bir damla çünkü bişeyi yoktur çocuğun tüm gece bağırsaklarını dinlersiniz gurul gurul daha çok acı çeker ben bi kere o hatayı yaptım çünkü bilmeden birde aç karna verme doymaya yakın yada doyduktan sonra ver

Ikınmayı bilmiyorlar o yüzden oluyor doktor bana biraz ıkınsın sonra altını aç ıslak mendille poposunu sil uyar songa bacaklarını karnına çek bi 20 sn tut sonra bisiklet sürdür sonra tekrar 20 sn tut sen bacaklarını tutarken yapacaktır dedi kakasını desteksiz yapamıyor benimki hala her ıkınmasında biraz bekliyorum sonra altını açıp bu şekilde destekliyorum hemen yapıyor bitince zaten eli kolu durmuyor orfan anlarsın bittiğini damla bağırsaklarını çalıştırıyor sadece kakasına yada ıkınmasına yardımcı olmuyor canım kabızsa sadece zeytinyağı olmazsa damla ver ama kabızlığı yoksa verme kakasını yapınca daha çok sancı çekiyor çünkü
Tamam bunu deniycem canım inşallah ise yarar bizde de

Kızlar merhaba nasipse bende yakında anne olacağım bebişleriniz ultrasonda kaç kg dendi kaç kg doğdu birde gebelik şekeri olanlar bir sıkıntı yaşadınız mı yakın zamanda yaşayan görüşleri almaya ihtiyacım var

X