Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Ben tüp bebekle gebe kaldım, yapılan işlemleri bu yoldan geçer anneler bilir canım da hiç tatlı değildir vız gelir tırıs gider gibi geliyor bana çatı muayenesi falan 😂 bir de o kadar abartmaya eğilimliyiz ki tüp bebek sürecine girerken de yok bir ton kilo alıyorsunuz, yok artık iğneler derinize girmiyor zart zurt çok şey okumuştum hiç de korktuğum gibi olmadığını gördüm. Bir de sezaryen çok kolaymış da normal doğum zormuş gibi bahsediliyor hep, kesi dikiş konusunda da öyle. Biri koca ameliyat biri dümdüz doğum, hem küçümseme var hem abartma var insanlarda 🥲 herkesin süreci farklı, ikisinin de avantajı/dezavantajı çok ama insanları kötü etkilememek lazım.
İğne kullanırken büyüdü mü diye Yumurtaları kontrol ederken daha cok dürtüyor içerisini doktor çatı muayenesinde. Kısa süren anlık bir seydi benimki

Bugün kendimi o kadar yalnız hissettim ki anlatamam içimi dökebileceğim birileri de yok herkes işinde gücünde, arasam konuşurum ama bi boşluk hissi siz anlamışsınızdır. Bilmiyorum annem memlekete gitmek durumunda kaldı o burada değilken ne kadar da kimsesizmişim dedim kendimce, sonra ekledim Allahım ailesinden uzakta yaşayan, göremeyecek olan herkesin yardımcısı olsun, sonra buna bi posta ağladım 🫢
Hamile olunca bi kendimce beklentiye girdim sanırım. Nasılsın diyen birileri olmayınca bi kalbim acıdı gibi geldi ay normalde çok gamsız bi insanımdır ama havalardan mıdır nedir 😬

Yağmur yağdı yürüyüşe çıkamadım, Bugün öyle bunaltıcı bi hava var ki Ankara’da bunaldım diye de bi posta ağladım.
Ben anormal miyim ya 🫠
Bende dünden beri ağlıyorum bugün hastaneye gidip kan ve idrar vermem lazımdı hastane yakın ama ulaşım yok dağın başındayım. Annemlerde bana 20 dk uzaklıkta başka köydeler, istersen baban gelsin seni götürsün haber ver dedi yok yok ben giderim dedim ama gitme imkanım yok gitsem eve geri dönemem ulaşım yok iptal ettim randevuyu. Kimseden anne babamda dahil bir şey istemeye alışkın değilim. Annemden şunu demesini bekledim yarın gideriz birlikte biz geliriz seni alırız dese okeydim ama neden böyle demiyor ilerde başıma kakar vs diye diye oturdum ağladım.

İğne kullanırken büyüdü mü diye Yumurtaları kontrol ederken daha cok dürtüyor içerisini doktor çatı muayenesinde. Kısa süren anlık bir seydi benimki
Ay ne biçim yazmışım ya catı muayenesindekinden daha cok dürtüyor kurcalıyordu yani. Catı muayenesinin oyle abartılcak bir yanı yok kısacık süren birsey

Doktorada sordum şimdi cevaplamış eğer tekrarlayan ağrılar oluyorsa ince sızılar oluyorsa ve rahimde baskı hissediyorsan rahim ağzı kısalmış olabilir dedi ve bunlar ritmik oluyorsa istediğimiz şeyler değil dedi😔 en yakın zamanda muayene gel dedi of korktum dünde çünkü aynısını yaşadım ani acı olmuştu ama geçmişti bugünde olunca dedim ne oluyor
korkma iyiki doktoruna sormussun hemen sana alacagin onlemleri soyler belki yat dinlen der rahim agzi icin nts ye sokar bir fikir verir. artik 30. haftalara giris yaptik bundan sonra cogumuzda olabilir yavas yavas boyle seyler. sen git bir an once muayeneye yani dedigim gibi rahim sertlesmesi her gun oluyor bende ama agri eslik etmiyor etse de hafif bir agri. Agri asiri oldugunda bana da gel demisti doktor gecen hafta.

Bende dünden beri ağlıyorum bugün hastaneye gidip kan ve idrar vermem lazımdı hastane yakın ama ulaşım yok dağın başındayım. Annemlerde bana 20 dk uzaklıkta başka köydeler, istersen baban gelsin seni götürsün haber ver dedi yok yok ben giderim dedim ama gitme imkanım yok gitsem eve geri dönemem ulaşım yok iptal ettim randevuyu. Kimseden anne babamda dahil bir şey istemeye alışkın değilim. Annemden şunu demesini bekledim yarın gideriz birlikte biz geliriz seni alırız dese okeydim ama neden böyle demiyor ilerde başıma kakar vs diye diye oturdum ağladım.
Kıyamam sana hamileyiz evet extra hassas olabiliriz ama haklıyız da bence ya 😞

Bugünlerde hepimizde var bir haller ya yüklenme kendine, bazen yalnızlık hissi bazen duygusallık bazen gerginlik bazen de hepsi bir arada oluyor. Anneden uzaklaşınca insan mahsunlaşıyor ama o doğru bence de 🥲 bu havalar bana iyi geliyor karanlığı soğuğu seviyorum aksine güneş sıkıyor beni de ama genelde mevsim geçişlerinde depresiflik oluyor, bir de üstüne hamilelik gelince normal. Ağlamak da iyi gelir 🖤
Hamile değilken o kadar sakin her şeyi kabullenen bi insandım ki, yani ağlayamadığım için ağlamadığım için şaşırırdı çevremdekiler ☺️ şimdi ufacık şeylere ağlayınca da bi garip hissediyorum 😂 normalde bende çok severim yağmuru karanlık kasvetli Ankara günlerini 🩷

Ben tüp bebekle gebe kaldım, yapılan işlemleri bu yoldan geçer anneler bilir canım da hiç tatlı değildir vız gelir tırıs gider gibi geliyor bana çatı muayenesi falan 😂 bir de o kadar abartmaya eğilimliyiz ki tüp bebek sürecine girerken de yok bir ton kilo alıyorsunuz, yok artık iğneler derinize girmiyor zart zurt çok şey okumuştum hiç de korktuğum gibi olmadığını gördüm. Bir de sezaryen çok kolaymış da normal doğum zormuş gibi bahsediliyor hep, kesi dikiş konusunda da öyle. Biri koca ameliyat biri dümdüz doğum, hem küçümseme var hem abartma var insanlarda 🥲 herkesin süreci farklı, ikisinin de avantajı/dezavantajı çok ama insanları kötü etkilememek lazım.
Bence insanın acı eşiğine göre kimi dayanıyor dayanamayan abartıyor 😅 önemli olan o sürece girecek insanı korkutmamak kötü tecrüben sana kalsın yani, rahim filmi için beni çok korkuttular mesela bende bi zorluk yaşamadım onda

Kızlar geçen kim çikolata yaptıracaktı. Marka adı da vermişti. İnstagram hesabı da paylaşmıştı. Bana tekrar atabilir mi? Orangegreysky Orangegreysky sen hatırlıyor musun guzum?

Merhaba. Ben de Ahmet hoca ile tüp bebek tedavisi gördüm. Şu an çok küçük. 6 haftalık. Ahmet hoca devamında gebelik takibi yapıyor mu? Yapıyorsa nerede yapıyor? Hangi hastanede doğum yaptırıyor beni de bilgilendirir misiniz rica etsem 🌸
Hayırlı olsun canım. Sanırım 9-10. Hafta gibi takibi bırakıyordu. Devam etmek istersen özel muayenehanesi var orda devam ediyor. Gazi de doğum yaptırıyor. Kendisine sorarsan daha güzel yönlendirir.

Genel bir deniz konsepti yakalamaya çalışıyorum da şunları beğendim, İnci ismi için de çok tatlı şeyler var aklıma sen geldin L Lila2455 kurabiyeler 30 lira genelde, lolipoplar 30-40 tl arası. Düşünen varsa fikir olsun

Genel bir deniz konsepti yakalamaya çalışıyorum da şunları beğendim, İnci ismi için de çok tatlı şeyler var aklıma sen geldin L Lila2455 kurabiyeler 30 lira genelde, lolipoplar 30-40 tl arası. Düşünen varsa fikir olsun

Ay çok güzeller bayıldım istiridyeli şeyler çok hoşuma gidiyor mumuda o şekilde yaptırmayı düşündüm 😍

Genelik dönemin de ağdaya gittiniz mi? Ağda sancısı doğumu tetikliyor deniyor inanmadım da kafa karışıklığı var bende karnım çok büyümediği için kendim bi şekil de idare ettim bu ay a kadar ama artık zor özellikle iki üç haftaya artık kendim yapamam gibi ağdaya gitmeyi düşünüyorum korkuyorum ama
Ben en son 1 aya yakın oldu gideli birkaç güne tekrar gideceğim. Temiz çalıştıklarını bildiğin bir yere gidip hamile olduğunu da söylersen dikkat ediyorlar . Daha yavaş alıyorlar. Ben sıkıntı yaşamadım sıkıntı da olmaz gibi geliyor acıdan çok fazla kendini kasmıycaksan. Ben çok acı çekmiyorum ağda da hızlı hızlı bitiyor ve uzun süre temiz oluyor

Ben en son 1 aya yakın oldu gideli birkaç güne tekrar gideceğim. Temiz çalıştıklarını bildiğin bir yere gidip hamile olduğunu da söylersen dikkat ediyorlar . Daha yavaş alıyorlar. Ben sıkıntı yaşamadım sıkıntı da olmaz gibi geliyor acıdan çok fazla kendini kasmıycaksan. Ben çok acı çekmiyorum ağda da hızlı hızlı bitiyor ve uzun süre temiz oluyor
Bilmiyorum normal de dayanırım da gebelikte canım çok tatlı olmuş umarım kasmam kendimi 😅

Eklentiler

• 8E6F8EDA-820C-400D-8483-22908CF30F97.jpeg
    8E6F8EDA-820C-400D-8483-22908CF30F97.jpeg
    115,2 KB · Görüntüleme: 15
X