2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaa bende günde 2 bardak rezene ile içiyorum
Rezeneyi nerden aliyorsunuz poşet çay mi aktardan mi, bı de rezene ile ne içiyorsunuz. Gaz için iyi gelebilecek tüm tavsiyelere açığım. Bebek şuan için etkilenmedi ama ben gazdan perişan oldum, haliyle sutumden bı sure sonra bebeğe de geçecek. Acil gaza cozum bulmam lazım. Yatarken kalkarken dikişler bu kadar zorlamıyor barsaklarimin bı tarafına yumru yapıyor gaz içimi desiyor.

Kiwinin pompası elimde patladı pazar ve dün kullandim şuan çalışmıyor. Hoş çalışırken de çok bı randiman alamamistim damla damla omur torpusu gibiydi ama siparişim elime ulaşana kadar idare etseydi bari, oğlum sol gogsumu çok emmek istemiyor ben de biraz da olsa pompa ile boşaltmaya çalışıyordum süt geri gitmesin diye. Şimdi ne yapsam bilemedim. Philips avent tekli sipariş ettim ama o da bir iki güne elime ulaşır anca. Memeyi tam boşaltması için tavsiyesi olan var mı. Mochi var onu kullansam diğerini emerken ise yarar mı acaba. Sanki mochinin süt toplayacagi kadar aşırı sütüm yok gibi geldi ama açsam mi kutusunu. Sutlerim geri giderse diye aklım çıkıyor.

Benim kızımda sağ göğsümü emmiyordu annem zorla turturdu. Zaten ebede sakın tutmuyor diye bırakmayın tutmak zorunda demişti. Pompa gelene kadar bence emzirmeye çalış emmezse mecburen pompayı beklemeden diğeri ile sağarsın

İyi kötü bence dene canım mochiyi, azıcık vakum etkisi bile bebek diğerini emerken işe yarayabilir.

Bende az önce yine bir akıntı oldu ama adet olmak gibi, baya avuç içini dolduracak beyaz, içinde hafif pembeler olan sümüksü bişey, ve sızıntı şeklinde yine bişeyler geliyor. Dün akşam bunun üçte biri kadar falan olmuştu.. Sanırım nişan geldi diyebilirim.. Hiç sancı kasılma hissetmiyorum ama..

Canım aktardqn aldim ben rezene anason kimyon karışımlı olan bir çay küp şeklinde hergun tüketmeye calisiyorum. Eğer doktorun verdiği demir hapını kullanıyorsa devlet bir kaç gün kullanma kabız ve gaz yaptığı için ben 2 hafta sonra kullanmaya başladım ne yalan soyleyeyim süreci rahat atlatabulmek için.

Silikon uclarla emiyor suan, solu da tutuyor ama böyle canı isteye isteye değil de zoraki emiyor, iki çekiyor duruyor tekrar çekiyor, yutkunma sesi de gelmiyor, tam istekli emmeyince de bosaltamiyor, sağ ile sol arasında sertlik farkı var oradan anlıyorum solu çok çekmediğini. Onda daha kısa süre kalıyor zaten. Az az da olsa emiyor süt belki geri gitmez ama pompa ile saginca daha çok üretiyor. Umarım pompa çabuk gelir. Elimle sagdigimda çıkmıyor çünkü.

Canım benimde sağ göğsümü emmek istemiyordu zorla ver dedi hemşireler zorla ağzına tikiyorum 43 günlük olduk ama hala o memeyi zor alıyor ama vır şekilde veriyorum ona rağmen o gogsumden süt daha az geliyor emdirmeye calis sonrasinda da sağım yap mutlaka

Demir ilacı hiç aklıma gelmemişti, evet ferrosanol kullanıyorum ama hamileliktekinden değil pembe draje bı hap. O yapmış olabilir mi acaba. Kabızlık yok ama gaz çok fena. Aktardan dediğin karışımı aldirayim ben de

Aynen onu sagarak bı şekilde süt uretimine devam ettirmem lazım çünkü çok verimli emmiyor onu, hiç tutmuyor değil ama çekiyor mu süt geliyor mu anlamiyorum bile yutkunmuyor çünkü. Birini verimli emsin diğerini de keyfe keder emsin sagimla devam edeyim ona bile razıyım. Yeter ki ihtiyaç yok deyip sol memeden geri cekilmesin süt

Hadi hayırlısı, bizi de haberdar et, kolaylıkla olsun

S Sariucurtma ya ben de şu an doğurmadn gazdan mahvoldum niye bilmem, sana kolaylıklar dikiyorum ayağını ve sırtını da sıcacık tutmaya çalış
Ben direkt rezene ve kimyon tohumumu ayrı almıştım aktardan, birer tarlı kaşığı alıp biraz öğütüp ( daha etkili oluyormuş) kaynar suya atıp 2 dk kaynatıp 5-10 dk da demlieyip içiyordum. İnşallah şifa olsun
Pompayı da bi medikalden kiralansan mı ya acaba?

Acaba nişanla birlikte suyun da ufak ufak geliyor mu? Herkesin suyu öyle tek seferde floş diye gelmiyormuş. Hadi hayırlısı

Aktardan bugün aldiricam rezene ve kimyonu, önceki lohusaligimda ne ben ne bebek hiç gaz sorunu yasamadigimiz için gaza ne iyi gelir ne yapmak lazım hiç bilmiyorum. Pompa kiralamak aklıma geldi iki günlüğüne ama şu gereksiz hijyen hassaiyeti yüzünden onu yapamıyorum. Annem temizlik hastası olmasına rağmen ona bile saçma geliyor bu hassasiyetim ama ben lohusaliklarimda nedense böyle oluyorum. Sonra sonra azalıyor bu hassasiyet ama ilk günler manyak gibi bebeğimi mikroplardan uzak tutmaya çalışıyorum. Halbuki mikrop bulaşacak bişey değil ama takıntı işte

Hay maşallah yaaaaa Allahım grubumuz maşallah su gibi doğuruyor gerçekten hoşgelmiş sağlıkla büyüsün inşallah

Kızlar göğüslerim çok kötü şişti taş gibi. Kızım emiyor aslında. Kilosu da artmış. Ama süt çok geldi. Sağım yapamıyorum. Arkadaşımdan lansinoh pompa aldım ama süt çıkmadı cihazda sorun var sanki. Ne yapabilirim elle sağım yapmayı da beceremedim. Zorlanıyorum biraz

Hastane tipi makina varsa kiralayıp onunla toplamaya çalışın. Bilmiyorum devlet hastanelerinde o makinalardan oluyor kullanima izin veriyorlar mı benimde bilgim yok. Bilgisi olan biri yazabilir.

Yaa geçmiş olsun umarım çözüm bulunur en kısa zamanda... Tecrübeli anneler yardım eder şimdi fikir verirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…