2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Maşallah canım hayırlı olsun.Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

canım elle sağım için videolar var onlardan yararlanabilirsin elle sağımda da çok güzel çıkış oluyor çünkü. Sütü göğsünde çok biriktirme mastit falan olabilirsin yoksa

Kızlarım size bir şey soracağım.
Benim bebiş 27 aralıkta doğdu . İlk üç gün hiç sütüm yoktu ve doğum plansız olduğu için kaşık falan da koymayı unutmuşum biberonla verdik mamayı. Şu an yavaş yavaş mamayı azalttım ama bebek doymuyor gibi geliyor. Yani sütüm var ama emdiğinde böyle mamanınki kadar doymuş gelmiyor. Mama aldıktan sonra rahatlıyor bir saat falan gözü açık ağlamadan duruyor ama meme aldıktan sonra hiç öyle değil yani rahatlamış ya da uysal olmuyor . Böyle lıkır lıkır içme sesi de gelmiyor emerken . Ve mamadan sonra meme aramıyor hemen ama emzirdiğim zaman sürekli ağzı aranıyor, hep memede kalmak istiyor. Acaba doymuyor mu anne sütüyle bilemiyorum

Allah anali babali büyütsün cnm gözünüz aydın

Yani ben kullanmadigim için rahat etmiştim ama sonra muhakkak al sute etki ediyor çünkü başladığımda sütumdr artış oldu farkettim. Evet evet emdiği halde bile etki ediyor çünkü diğeri kadar verimli emmiyor orayı sağım yaptım bende ama yara olunca iyice bıraktım artık ne halan soyleyeyim

Sıcak düşün altına gir canim hamur yoğurun gibi uogur memeni

Aynı şeyleri yaşıyoruz, memeden sonra uyumuyor uyusa da hemen uyanıyor, mama versem uzun süre uyuyor. Emerken de yutkunma sesini çok nadir duyuyorum ama anne sütü ile mama bir olamaz diye düşünüyorum. Yani mama çok daha yoğun ve hamlik yapıyor, anne sütü daha seyreltilmiş gibi geliyor bana ama enerji miktarı daha yüksek. O yüzden olabilir

Kızlar ben kaşık biberon kullanıyorum ara ara mama vermek için ama kızım zor alıyor beni emdiği için istemiyor ama bir kere biberon denedim onu içiyor bana beni reddetmeyecek yavaş akışlı hangi biberonu önerirsiniz

canım elle sağım için videolar var onlardan yararlanabilirsin elle sağımda da çok güzel çıkış oluyor çünkü. Sütü göğsünde çok biriktirme mastit falan olabilirsin yoksa
Mastitten korkuyorum canım dediğin gibi elle sağıma bakayım ben. Makine de alacağım anlaşılan arkadaşımın verdiği iyi gelmedi bana
Sıcak düşün altına gir canim hamur yoğurun gibi uogur memeni
Duş iyi geldi gerçekten canım ama bikaç saat sonra tekrar oldu

Mastitten korkuyorum canım dediğin gibi elle sağıma bakayım ben. Makine de alacağım anlaşılan arkadaşımın verdiği iyi gelmedi bana

Manuel pompa alabilme şansın var mı canim onunla yap bari de yumuşasin başta maalesef tam ememedikleri için boşalmiyor göğüs sütünü de etkilemesin bu durum

Allahimmm sağlıkla büyutmenizi nasip etsin darısı başımıza

Cuma günü doktor kontrolü var doktorw bir soracağım bakalım ne diyecek. Off analık ne zormuş ya doymuyor mu acaba diye düşünmek bile üzüyor insanı. Mama vermek istemiyorum ama doymuyorsa düşüncesinden çıkamadığım için veriyorum yine de
Doğum sonrası 6. Gün bebekte 120 gram kayıp nasıl sizce
internette yazıyordu canım ya bir yüzdelik aralığı vardı ordan bir bak istersen
ben tomme tippie kullanıyorum yavaş akışlı diye aldım ama bence biberona geçme canım ya benim bebekte meme reddi yaptı silikon uçla emzirmek zorunda kaldım yeni yeni bıraktı silikon ucu onu da bıraktırana kadar canım çıktı

İlk süt inmeye başlayınca benim de öyle oldu ateş gibi yandı bı de, hemen emzirip kalanı da sagmaya çalıştım. İlk iki gün sertlik devam etti ama şimdi normale dönmeye başladı. Sen de en kısa sürede pompaya eriş, ilk bı kaç günü atlatirsan sonra mastit olma ihtimalin biraz daha azalır

Bana dün doktor mamayı azalt 1 hafta sonra ASM de tartilmaya götür dedi. Azalttigim halde kilo alımı devam ediyorsa sorun yok dedi

Yaa sıcak duş ilginç bir şey iyi de gelir ama sütü de arttıran bir şey aynı zamanda. Fayda zarar oranını bilemiyorum ama elinle masaj da iyi gelir kesinlikle, özellikle sertlik hissettiğin yerlere. Ben bunu yaşamıştım özellikle bi akşam, mastit oluyorum sanmıştım. Zaten pompam bi o zaman işe yaramıştı. Aslında bulabilsen birinden başka ne iyi olur.
Baktın daha da ileri gidiyor lahana filan sarıyorlardı çok iyi geliyormuş yanlış hatırlamıyorsam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…