2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bencede hafta hafta bile değişiyor biz 16 günlük olduk önceden hiç uyanmazdı mesela memede uyur yatağa koyareum ben uyandırırdım belki yarım saat emişirdik 8 gün böyle devam etti sonra sarılık muhabbeti geçince uyandırmayı bıraktım kendisinin uyanmasını bekledim uyanınca gene emişirdik uyurdu yarım saat falan sürerdi tek meme bu arada uyurdu 10 dakika kucağımda tutardım uyanırdı bi yarım saatte diğer memeyi verirdim ama 2-3 gündür 10 dakika emiyor uyumuyor memeyide almıyor bakınıyor sonra açlık ağlaması bi daha 10 dakika emiyor gene bırakıyor bir saat etraf izleme sonra gene meme derken deliksiz uyuyor 3 saat falan aynı rutini tekrar devam ettiriyor Randımanlı emme olayı bitti bizde inşallah geri döner gerçekten 3 gündür memem açık geziyorum 🙈🙈
Ya benimki de sağ memeyi almak istemiyor. Kavga gürültü zorla veriyorum. Ağlıyor ağlıyor.sonra bı şekilde tutuyor. Aklı biraz ermeye baslayınca hiç almayacak diye düşünüyorum.

Tatlizarafet Tatlizarafet ayy bence sen doğuracaksın bugünn, zaten benden 2 gün öndesin öncelik almak olmazdı 😁 zira benim kontrol gayey normal geçti :)

1:5-2 cm kadar açılmam varmış, sancı yine max 20 gördü. Bekliyoruz dedi doktorum. Ben de bunun üstüne sağlam bi yürüyüş yaptım merdiven çıktım, bugünü biraz egzersizle geçireceğim bakalım ☺️

Banyo yaptırmaya korkuyorum göbeğinden dolayı düşse ilk banyosunu yaptırsam rahatlardı düşmedikçe stres oluyorum
Biz düşmeden yaptırmıştık ya, göbeğini kapatıp kuru tutarak, tabi şırıl şırıl banyo olmuyor ama olsun kafası filan temizleniyor rahatlıyor hiç değilse ☺️
Bu arada göbeği de 1 hafta-10 gün civarı düşmüştü yanlış hatırlamıyorsam.

Tatlizarafet Tatlizarafet ayy bence sen doğuracaksın bugünn, zaten benden 2 gün çndesin öncelik almak olmazdı 😁 zira benim kontrol gayey normal geçti :)

1:5-2 cm kadar açılmam varmış, sancı yine max 20 gördü. Bekliyoruz dedi doktorum. Ben de bunun üstüne sağlam bi yürüyüş yaptım merdiven çıktım, bugünü biraz egzersizle geçireceğim bakalım ☺️
Doğumdan önceki gece düzensiz sancılarla acile gidince benimde 1 2 cm açılmam vardı sancım da çok az çıkıyordu nst de doktor eve gönderdi ama sabaha kadar duramadım sancılar sık sık gelmeye başlamıştı tekrar gittik sabaha karşı açılmam da sancılar da biraz daha artmıştı saat 6 buçuktu doktor 8 de bi daha gel dedi uğraşmak istemedi sanırım 🙄 nöbet değişiminde diğer doktor baktı sancılar arttı ama açıklık aynıydı yine eve gönderdi 12 de gel dedi tam 12 ye 10 kala suyum geldi evden çıkarken ve doğumum artık başlamıştı 😍 umarım sende böyle bir günde hızla ilerlersin doktor günler sürebilir yatış veremem demişti ilk 1 2 cm açılmayla

Tatlizarafet Tatlizarafet ayy bence sen doğuracaksın bugünn, zaten benden 2 gün öndesin öncelik almak olmazdı 😁 zira benim kontrol gayey normal geçti :)

Egzersiz diyince toz almak eğilip ,kalkmak egzersize giriyor mu acaba ? Geçen haftadan beri yardımcı sıkıntısı yasiyorum . İki kişi gelicekti fakat ikisi de söz verdiği halde gelemediler bir türlü . Bugün kayınvalide yatak odasını bari ben yapayım dedi . Bende toz aldım ,yardım ettim . Çok ince bel ve kasık ağrım var . Yorgunluktan mi oldu yoksa açılma mi oluyor acaba 🤷

Biz düşmeden yaptırmıştık ya, göbeğini kapatıp kuru tutarak, tabi şırıl şırıl banyo olmuyor ama olsun kafası filan temizleniyor rahatlıyor hiç değilse ☺️
Bu arada göbeği de 1 hafta-10 gün civarı düşmüştü yanlış hatırlamıyorsam.
Riske atmamak için yaptırmak istemedim ama artık çok zorlanıyor bebek rahatsız oluyor sanırım düşmese de 1 2 güne yaptırırız

Riske atmamak için yaptırmak istemedim ama artık çok zorlanıyor bebek rahatsız oluyor sanırım düşmese de 1 2 güne yaptırırız
Bence yalnız değilsen ve yanındakine güveniyorsan yaptırın ya. Benim annem baya çocuk doktorlarının evirip çevirdiği gibi hakim bir şekilde tutup yönlendirmişti biraz da ona güvenerek belki hemen yaptırmıştık banyo. Bebeğin siması bile değişiyor sanki banyodan sonra :)

Doğumdan önceki gece düzensiz sancılarla acile gidince benimde 1 2 cm açılmam vardı sancım da çok az çıkıyordu nst de doktor eve gönderdi ama sabaha kadar duramadım sancılar sık sık gelmeye başlamıştı tekrar gittik sabaha karşı açılmam da sancılar da biraz daha artmıştı saat 6 buçuktu doktor 8 de bi daha gel dedi uğraşmak istemedi sanırım 🙄 nöbet değişiminde diğer doktor baktı sancılar arttı ama açıklık aynıydı yine eve gönderdi 12 de gel dedi tam 12 ye 10 kala suyum geldi evden çıkarken ve doğumum artık başlamıştı 😍 umarım sende böyle bir günde hızla ilerlersin doktor günler sürebilir yatış veremem demişti ilk 1 2 cm açılmayla

Bence bu açıklık kontrolü de doğumu hızlandıran bir şey. Ara ara belden ağrım oluyor ama hiç rahatsız edici değil. Geçen gece kasığımda bi sancıyla uyanıp sevinidim, baktım ki gaz sancısıymış 😂
İlk doğumda da suyum geldi sanmıştım ama tam olarak su değilmiş meğer, açılmam ve sancım olunca suniyle pıt diye doğmuştu. Bundan da aynı performansı bekliyorum 😁 sizlerin de maşallah çok güzel geçti hepinizin, hiç epidural bile alan olmadı sanki? Darısı hepimizin başına 🥰🙏🏼
Egzersiz diyince toz almak eğilip ,kalkmak egzersize giriyor mu acaba ? Geçen haftadan beri yardımcı sıkıntısı yasiyorum . İki kişi gelicekti fakat ikisi de söz verdiği halde gelemediler bir türlü . Bugün kayınvalide yatak odasını bari ben yapayım dedi . Bende toz aldım ,yardım ettim . Çok ince bel ve kasık ağrım var . Yorgunluktan mi oldu yoksa açılma mi oluyor acaba 🤷
Bence sayılır ya az iş mi eğil kalk :) ama yürüyüş ve merdiven de olayı hızlandırıyor hep gördüğüm kadarıyla :) neyse daha 39 dolmamış zaten, hem ilk doğumun azcık daha beklese de olur minnoş 🤗

Kızlar sonunda doğurdum 🤪🤪🤪 bebişin dişleri çıkmamış 🤪🤪 normal doğum oldu biraz uzun sürdü ve 10dan fazla dikişim oldu ama her şeye değer❤️❤️❤️
Ayy hayırlı uğurlu olsuun, sağlıkla kucağına aldın ya hepsine değer 😍 dikişler de toparlanıyor zamanla hiç dert etme. Sağlıkla büyütün inşallah 🥰🙏🏼

Bence yalnız değilsen ve yanındakine güveniyorsan yaptırın ya. Benim annem baya çocuk doktorlarının evirip çevirdiği gibi hakim bir şekilde tutup yönlendirmişti biraz da ona güvenerek belki hemen yaptırmıştık banyo. Bebeğin siması bile değişiyor sanki banyodan sonra :)
Annem yanımda o ısrarla yaptıralım dedi en başından beri ama ben biraz inat ettim sanırım 🫠 ama artık inadımı kırmam lazım ben doğumdan sonra 10 kere duş aldım bebiş daha karnımdaki haliyle duruyor 😂😂 vücudunu sildik 2 3 defa o kadar

Annem yanımda o ısrarla yaptıralım dedi en başından beri ama ben biraz inat ettim sanırım 🫠 ama artık inadımı kırmam lazım ben doğumdan sonra 10 kere duş aldım bebiş daha karnımdaki haliyle duruyor 😂😂 vücudunu sildik 2 3 defa o kadar
Zavallı çocuğa bunu mu reva gördün bak yaa 😂 neyse anne duşu da çok önemli, bana acayip iyi hssettiriyordu her sabah duş :)
Annen de yanındaymış mis gibi, kır şeytanın bacağını 😁

X