2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bn de bırakıcam mamayi bir hafta on gün daha kritik donemi atlatmayi bekliyorum. Ben ilk günler sürekli emzirmeme rağmen değer sürekli yukseldi o yüzden sagarak verdim sutu de belki iyi cekemiyor diye. Şimdi şükür toparladi ama midesi sürekli böyle genislerse o da problem olur galiba diye korkuyorum:KK43:
Hiçbişey olmaz, 4 aylık olunca etrafa bakmaktan emmiyorlar doğru düzgün hareketlenince kilo alımları da ilk aylardaki gibi olmuyor ,obez falan olmaz korkma, tombik bebek çok tatlı olur ayrıca🙈😅

Kızlar normal doğum yapanlar özellikle sadece suni sancıyla başlayanlar epidural kullandınız mı? Benim ilk doğumumda sancım gelmemişti 40.haftada suni sancıyla başlamıştı epidural istemiştim rahat geçmişti. Bunda hala sancım yok cuma 40.hafta olacak bebek başı aşağıda ama çokta aşağıda değil dedi suni sancı tutar mı bu durumda acaba?🤷🏻‍♀️

Gerçekten azimle beklemene değen bir doğumun olmuş.Dikiş dediğin ne ki hemen iyileşen bir şey. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Lavman yaptırdın mı ve pilates topu üzerinde ne gibi bir hareket ettin?
Lavman yapmadı doktorum istemiyormuş nedenini bilmiyorum açıkçası. Doğum anında neler oldu Allah bilir 🤣 Pilates topuna oturup kalçanı ileri geri ve sağa sola hareket ettiriyorsun. Sancıları çok rahat hale getiriyor. Beli rahatlatıyor. Mutlaka tavsiye ediyorum

Kızlar normal doğum yapanlar özellikle sadece suni sancıyla başlayanlar epidural kullandınız mı? Benim ilk doğumumda sancım gelmemişti 40.haftada suni sancıyla başlamıştı epidural istemiştim rahat geçmişti. Bunda hala sancım yok cuma 40.hafta olacak bebek başı aşağıda ama çokta aşağıda değil dedi suni sancı tutar mı bu durumda acaba?🤷🏻‍♀️
Benim suni ile devam edildi başı aşağı inmedi, sezeryana döndü ama herkesin aynı olacak diye bir şey yok. çok geç makattan başa dönmüştü bebek ondan dolayı kanala girememiş.

Dikişleri topladıkları yer derken nasıl almadım, dikişleri nasıl topluyorlarmis. Benim bugün daha 5. Gün oldugu için henüz taze ya o yüzden yatarken ya da otururken de o ağrının toplandigi yeri hissedebiliyorum. Ama demekki bı kaç güne geçmese de normal bı durum. Ben de ilerleyen günlerde geçmezse endişe etmiyim. Öğrendiğim iyi oldu benim de.
Kesilen yerin sonunda dikişlerin bitiş kısmında düğüm atıyorlar ya orasıymış. Benim 17 gün oldu başka ağrım kalmadı ama orası çok sızlıyor 🥺

Kizlarrr benim bebek 8 günlük şu an sarilik olmasın diye deli gibi yedirdim ana sutu ve mama takviye. Şimdi her iki saatte bir 70 cc filan ortalama içiyor çok mu bu miktar ya? Çocuğun midesini gereginden çok mu genislettm acil plizzzzz
Şöyle bi hesaplama görmüştüm ⤵️

Eklentiler

• images (6).jpeg
    images (6).jpeg
    57,4 KB · Görüntüleme: 48
Yarın sabah kontrolüm vaar, içime yarın doğuracakmışım gibi geliyor ama bakalım 🤗
Artık gelsin yani sıra bizee Tatlizarafet Tatlizarafet 🤓 alıntı yapamadım bi türlü :)

B blimundacbn seninle de haftamız aynı gündü tam, durumlar nasıl? Kontrol günü geldi mii ☺️
Benim de yarın kontrolüm var heyecanlıyım bakalım ne diyecek. 🫣

Bende ağlamak istiyorum Allahım ne kadar masum hiç bişeyden haberi yok her şeyi bize bağlı diye duygusala bağlıyorum her gün 🥹🥰 onun o masumluğu yüreğime dokunuyor.
Göbeği kaç gün sonra düştü bizimki hala düşmedi banyosu için düşmesini bekliyorum iyice kokacak bizim minnoş 😂 bana hep mis gibi kokuyor orası ayrı ama kendi de banyo yapsa rahatlardı bi 🤦🏻‍♀️
Bizim 5. Gün düştü ama biz 3. Gün banyo yaptırmıştık 🙄 🫣 kız nasıl masum nasıl masum 🫠🫠 Allahım evlatlarımızı bağışlasın sağlıkları sıhhatleri eksik olmasın inşallah 🙏

Kızlar bebeğimin cildinde vücudunda kızarıklıklar olmuş akşam farkettim yeni olmuş, bugün 16 günlük olduk.Süt alerjisi olmuş olabilir mi başka birşey aklıma gelmiyor

Kendimi inek gibi hissediyorum artık evinizin ineği geldi diyorum eşime 🤣🤣 10 günlük oldu bugün ama hala düşmedi
Ahahahha benim memelerde sürekli açık 🙈 artık saldım çekinmiyorum da 🙈 bide hayattımda sahip olduğum en büyük şekilleriyle duruyorlar baya yadırgıyorum 😂 herhalde emme işlemi bitikten sonra benimde köpek memesi gibi puruş puruş olacaklar 🙈🙈 feda olsun kızıma 💃💃💃

Güzel kızlar,güzel anneler. Grubumuzdaki doğumlar çok güzel çok pozitif oldu. Çoğunuz çok şükür sağlıkla kavuştunuz bebişlere. Her doğuma girene hep beraber bol bol dua ettik. Ben duanın gücüne çok inanıyorum. Normal doğum yapanlar da su gibi doğurdular. Hepinize kocaman aferin ve Maşallah 🧿 bazılarınız ilk defa annelik duygusunu tattınız bazılarınız 2.3.4. defa anne oldunuz.Hatta bazılarınız normal doğumdan o kadar korkuyordunuz ki ama doğumdan sonra ben bile yaptıysam herkes doğum yapabilir cümlesini kurdunuz. Sizinle bir ablanız, bir gruptaşınız, bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak gurur duyuyorum.Başardınız🏆🏆 Güldük eğlendik,dertleştik ve sonlara geldik.
Şimdi ocağın sonuna kalan üç beş kişi için bu arada benim için de Dualarınıza talibim. Hamilelerin ve lohusa olan kadınların duaları kabul olur. İnşallah bizim de su gibi çok kolay doğumumuz olur. Hepinize çok teşekkür ederim. Kendimi ne zaman yalnız hsisedersem veya bilgi eksikliği yaşadıysam hemen gruba yazdım ve sizlerden çok destek gördüm. Umarım doğum yapanlar grubu bırakmazsınız.😍Hepinizi seviyorum ❤️
Kız ağlıycam zaten sürekli ağlayasım var dünden beri. Kaybolmuyoruz hiç birimiz öyle bişey yok. Ama benim kız sürekli memede. Telefonu elime alamıyorum bile. Daha ilk günden uykusuz kalmaya başladık ☺️ biraz rutinimiz oturursa yine yazarım sürekli. Ay doğurdum resmen inanamıyorum. Hadi siz de gelin artık. Hep dua ediyorum zaten 😍😍

Güzel kızlar,güzel anneler. Grubumuzdaki doğumlar çok güzel çok pozitif oldu. Çoğunuz çok şükür sağlıkla kavuştunuz bebişlere. Her doğuma girene hep beraber bol bol dua ettik. Ben duanın gücüne çok inanıyorum. Normal doğum yapanlar da su gibi doğurdular. Hepinize kocaman aferin ve Maşallah 🧿 bazılarınız ilk defa annelik duygusunu tattınız bazılarınız 2.3.4. defa anne oldunuz.Hatta bazılarınız normal doğumdan o kadar korkuyordunuz ki ama doğumdan sonra ben bile yaptıysam herkes doğum yapabilir cümlesini kurdunuz. Sizinle bir ablanız, bir gruptaşınız, bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak gurur duyuyorum.Başardınız🏆🏆 Güldük eğlendik,dertleştik ve sonlara geldik.
Şimdi ocağın sonuna kalan üç beş kişi için bu arada benim için de Dualarınıza talibim. Hamilelerin ve lohusa olan kadınların duaları kabul olur. İnşallah bizim de su gibi çok kolay doğumumuz olur. Hepinize çok teşekkür ederim. Kendimi ne zaman yalnız hsisedersem veya bilgi eksikliği yaşadıysam hemen gruba yazdım ve sizlerden çok destek gördüm. Umarım doğum yapanlar grubu bırakmazsınız.😍Hepinizi seviyorum ❤️
Aynı duygular içerisindeyim 🙏 herşey için minnettarım kızlar 🙏 kimseye giyemediğimidiyemediğimi buraya yazıyorum ve en iyi şekilde geri dönüşlerle mis gibi oluyorum 🙏🙏 dizinle yanılma fırsatım olursa birgün kocaman kocaman kucaklamak isterim bir kardeş bir abla gibi 🙏🙏 her anımızda birbirimizin yanındaydık 🫶 Kocaman kocaman öpüyorum iyiki varsınız 🙏🙏 bu bir veda değil başlangıç bu arada 💃💃💃💃

X