2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar tek tek cevap yazamıyorum tahmin edersiniz ki. Doğumumu anlatmak istiyorum şu an çünkü hala rüyada gibiyim 😍 Tamamen suniyle doğum yaptım kendi sancım yoktu. 2 Nst boyunca sancım çıkmadı. 4 saat güle oynaya geçti. 3. Nstde artık vurmaya başlamıştı belime. Ama yine kayda değer bi sancı çıkmadı. Açıklık da sadece 4 cm olmuştu. Orada biraz yapamayacak gibi hissettim. Sonra 1 saat pilates topunda durdum. Nst için ebe geldi. 4. Nst korkunçtu. Çıkarın artık şunu diye yalvardım. Daha sancım olacak diye düşünüyorum tek istediğim pilates topuna çıkmak. Sonra ebe elini bi soktu 8 cm olmuş bile. Bebek de aşağıda yerleşmiş. Saçlarına dokundum dedi. Suyumu patlattı. Orada bana bi rahatlama geldi. Bi 10 dk kadar yürüdüm. Kakam var gibi oldu. Sancı çok hissetmedim o an. Sadece ıkınma hissiyle doğurdum ☺️ 4-5 kere ıkındım bebek geldi ama dediğim gibi ıkınma anı acılı değildi. Ben daha ıkınacağım sanırken bebeği görünce neye uğradığımı şaşırdım😀 ne sancı anında ne ıkınırken bağırmadım kızlar. Hep kızımla konuştum. Başaracağız dedim güçlüyüz dedim. Onunla konuşmak nasıl iyi hissettiriyor anlatamam. Bebeğinizle işbirliği yapıp doğuruyorsunuz. Bu çok güzel motive ediyor. Hep pozitif cümleler kurun. Gücünüze inanın. Kadın olmak inanılmaz bişey. Bugün kadın olmanın ne kadar müthiş bi güç olduğunu gördüm💕💕💕
Gerçekten azimle beklemene değen bir doğumun olmuş.Dikiş dediğin ne ki hemen iyileşen bir şey. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Lavman yaptırdın mı ve pilates topu üzerinde ne gibi bir hareket ettin?

Evet inek 🐮 😂 çünkü inek gibi kullanılıyorum evde bir bebiş tarafından. Kızım ağladığı zaman eşim bize biraz süt lazım diye çağırıyor bana 😂 bende alıştım artık her ağladığında veriyorum ağzına memeyi
off ben de çok hissetmiştim onu, ağzıma dere otu tıkılırken özellikle :KK70: tek amacım süt vermek. ama güzel hisler ya, çok özledim ve sabırsızım gerçekten :)

Güzel kızlar,güzel anneler. Grubumuzdaki doğumlar çok güzel çok pozitif oldu. Çoğunuz çok şükür sağlıkla kavuştunuz bebişlere. Her doğuma girene hep beraber bol bol dua ettik. Ben duanın gücüne çok inanıyorum. Normal doğum yapanlar da su gibi doğurdular. Hepinize kocaman aferin ve Maşallah 🧿 bazılarınız ilk defa annelik duygusunu tattınız bazılarınız 2.3.4. defa anne oldunuz.Hatta bazılarınız normal doğumdan o kadar korkuyordunuz ki ama doğumdan sonra ben bile yaptıysam herkes doğum yapabilir cümlesini kurdunuz. Sizinle bir ablanız, bir gruptaşınız, bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak gurur duyuyorum.Başardınız🏆🏆 Güldük eğlendik,dertleştik ve sonlara geldik.
Şimdi ocağın sonuna kalan üç beş kişi için bu arada benim için de Dualarınıza talibim. Hamilelerin ve lohusa olan kadınların duaları kabul olur. İnşallah bizim de su gibi çok kolay doğumumuz olur. Hepinize çok teşekkür ederim. Kendimi ne zaman yalnız hsisedersem veya bilgi eksikliği yaşadıysam hemen gruba yazdım ve sizlerden çok destek gördüm. Umarım doğum yapanlar grubu bırakmazsınız.😍Hepinizi seviyorum ❤️
esas şimdi başlayacak bence hele bi kırkları çıksın, ek gıdası bilmem nesi, hepimizin doktoru başka şey diyecek. Çareyi burada bulacağız yine :)
Ağustos 2020 grubundaki arkadaşlarla bu yıl gündemimiz okuldu mesela, hala ne olsa birbirimİze danışıyoruz, birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz. İnşallah burada da öyle devam edeceğiz sağlıkla, mutlulukla 😍 ❤️

Oy maşallah. Aynı sayılirlar. Ben de daha geç diye biliyordum. Şaşırdım düstüğünu gorünce. Fısfıs sıkıyorduk o kuruttu sanırım erkenden. Sonra kan geldi gobeğinden düstükten sonra. Batikon sürün dedi doktor. Devam ederse k vitamini takviyesi yapacaklarmış.
Spreyi direk vücuduna mı sıkıyorsun mendile mi sıkıyorsun bana doktor yeni söyledi daha 3 gündür sıkıyorum günde bir defa

Merhaba kızlar doğum yapanları tebrik ederim Allahım sağlıkla büyütmenizi nasip etsin inşallah 🥰 benim sezaryen yerinde sol dikişlerin birleştiği kısımda beş dakika ayakta kalsam ağrım oluyor içten içe batıyor baya.16 gün oldu doğum yapalı ama bu sızı geçmeyecek gibi hissediyorum. Doktor da baktı normal diyor. Deneyimli annelere sorum bu sızı normal mi ve geçecek mi 😣
Normalmiş canım, hastaneden çıkmadan önce doktorum kendi uyardı bu konuda. Ağrı bı tarafta toplanacak gibi hissedebilirsin normal dedi. Ben de bebeğin kafası sol taraftaydi ondan mı acaba dedim. Yok nerden kesmeye başlarsak orada toplanır ağrı dedi. Bu herkeste olan biseymis, dediği gibi de oldu, şimdi benim dikişin sağ tarafında pek bişey yok sol tarafta sanki toplanmış gibi ağrı. Ne zaman geçer diye sormak aklıma gelmedi çünkü ilk dogumumda benim ağrım sızım iki üç gün içinde geçmişti, bunda da öyle olur sanmıştım ama bu biraz daha uzun sürecek gibi. Neyseki azala azala bitecegini biliyoruz biraz daha sabır. 1. Aydan sonra hiç doğum yapmamış gibi olucaz, egzersizlere sporlara bile baslicaz.

Güzel kızlar,güzel anneler. Grubumuzdaki doğumlar çok güzel çok pozitif oldu. Çoğunuz çok şükür sağlıkla kavuştunuz bebişlere. Her doğuma girene hep beraber bol bol dua ettik. Ben duanın gücüne çok inanıyorum. Normal doğum yapanlar da su gibi doğurdular. Hepinize kocaman aferin ve Maşallah 🧿 bazılarınız ilk defa annelik duygusunu tattınız bazılarınız 2.3.4. defa anne oldunuz.Hatta bazılarınız normal doğumdan o kadar korkuyordunuz ki ama doğumdan sonra ben bile yaptıysam herkes doğum yapabilir cümlesini kurdunuz. Sizinle bir ablanız, bir gruptaşınız, bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak gurur duyuyorum.Başardınız🏆🏆 Güldük eğlendik,dertleştik ve sonlara geldik.
Şimdi ocağın sonuna kalan üç beş kişi için bu arada benim için de Dualarınıza talibim. Hamilelerin ve lohusa olan kadınların duaları kabul olur. İnşallah bizim de su gibi çok kolay doğumumuz olur. Hepinize çok teşekkür ederim. Kendimi ne zaman yalnız hsisedersem veya bilgi eksikliği yaşadıysam hemen gruba yazdım ve sizlerden çok destek gördüm. Umarım doğum yapanlar grubu bırakmazsınız.😍Hepinizi seviyorum ❤️
Seni seviyoreeee

Güzel hanımlarrr selamlarrr,
Yine bi reklamla geldim 😅 bişi öğrenince hemen size de atayım istiyorum 🥰
Yotube Osmam GÖNÜLAL videolarından faydalandım bakmak isterseniz bakınız 🙃🫶🏻

🥰🥰 Bir de Betül bağçeci bebek hemşiresinin videoları var ben de onu beğendim bebek bakımı konusunda

Kizlarrr benim bebek 8 günlük şu an sarilik olmasın diye deli gibi yedirdim ana sutu ve mama takviye. Şimdi her iki saatte bir 70 cc filan ortalama içiyor çok mu bu miktar ya? Çocuğun midesini gereginden çok mu genislettm acil plizzzzz
Bende başta öyle gittim ama fazlasını almıyor zaten merak etme biz 45 günlüğüz 125 ml içiyoruz 90 ml içmesi lazımmış şuan duraklamaya girdik mesela ben her hafta 5 ml arttırıyorum 1 haftadır o 5 ml içmiyor ama bebekten bebeğede değişiyor doktoruna bş danış yinede

Normalmiş canım, hastaneden çıkmadan önce doktorum kendi uyardı bu konuda. Ağrı bı tarafta toplanacak gibi hissedebilirsin normal dedi. Ben de bebeğin kafası sol taraftaydi ondan mı acaba dedim. Yok nerden kesmeye başlarsak orada toplanır ağrı dedi. Bu herkeste olan biseymis, dediği gibi de oldu, şimdi benim dikişin sağ tarafında pek bişey yok sol tarafta sanki toplanmış gibi ağrı. Ne zaman geçer diye sormak aklıma gelmedi çünkü ilk dogumumda benim ağrım sızım iki üç gün içinde geçmişti, bunda da öyle olur sanmıştım ama bu biraz daha uzun sürecek gibi. Neyseki azala azala bitecegini biliyoruz biraz daha sabır. 1. Aydan sonra hiç doğum yapmamış gibi olucaz, egzersizlere sporlara bile baslicaz.
Teşekkürler canım benim bilgilendirme için 🙏🏻Yatarken bir şey yok ama ayakta kalınca gerçekten sıkıntı veriyor. Kestiği yer değil de dikişleri topladıkları yer ağrı yapıyormuş doktor dokun hatta anlarsın dedi hakikaten dikişler top gibi elime geldi. İnşallah azala azala biter sizin de altı ay sürebilir dediler umarım bir an önce biter

Kizlarrr benim bebek 8 günlük şu an sarilik olmasın diye deli gibi yedirdim ana sutu ve mama takviye. Şimdi her iki saatte bir 70 cc filan ortalama içiyor çok mu bu miktar ya? Çocuğun midesini gereginden çok mu genislettm acil plizzzzz
ben sadece emziriyorum kaç cc içiyor hiç fikrim yok ama her bebeğin farklı olduğunu düşünüyorum doyana kadar çekip bırakır hareketlenince en baştaki gibi güzel kilo alamıyorlar içsin doya doya🥰 anne sütünde zaten limit yok ebe bana istediği her an emzir dedi mamayı belki kademeli azaltabilirsin en başta ben de verdim mama sarılık olmasın diye ama sonra kestim 24 günlük olduk

W winner123 Ay emin miyiz ya yoksa cocogum obeziteye doğru mu gidiyor acaba sjshshh🤣🤣🤣 sarilik değeri 15 e kadar çıkınca çok panikledm sürekli besledim şükür düştü değer ama bu kez de acaba normal mi bu kadar icmesi diye panik aldı 🤣

Bn de bırakıcam mamayi bir hafta on gün daha kritik donemi atlatmayi bekliyorum. Ben ilk günler sürekli emzirmeme rağmen değer sürekli yukseldi o yüzden sagarak verdim sutu de belki iyi cekemiyor diye. Şimdi şükür toparladi ama midesi sürekli böyle genislerse o da problem olur galiba diye korkuyorum:KK43:
ben sadece emziriyorum kaç cc içiyor hiç fikrim yok ama her bebeğin farklı olduğunu düşünüyorum doyana kadar çekip bırakır hareketlenince en baştaki gibi güzel kilo alamıyorlar içsin doya doya🥰 anne sütünde zaten limit yok ebe bana istediği her an emzir dedi mamayı belki kademeli azaltabilirsin en başta ben de verdim mama sarılık olmasın diye ama sonra kestim 24 günlük olduk

Ay emin miyiz ya yoksa cocogum obeziteye doğru mu gidiyor acaba sjshshh🤣🤣🤣 sarilik değeri 15 e kadar çıkınca çok panikledm sürekli besledim şükür düştü değer ama bu kez de acaba normal mi bu kadar icmesi diye panik aldı 🤣
Biraz daha zaman geçsin uyanıklık süreleri arttıkça yakıyorlarmış merak etme

Teşekkürler canım benim bilgilendirme için 🙏🏻Yatarken bir şey yok ama ayakta kalınca gerçekten sıkıntı veriyor. Kestiği yer değil de dikişleri topladıkları yer ağrı yapıyormuş doktor dokun hatta anlarsın dedi hakikaten dikişler top gibi elime geldi. İnşallah azala azala biter sizin de altı ay sürebilir dediler umarım bir an önce biter
Dikişleri topladıkları yer derken nasıl almadım, dikişleri nasıl topluyorlarmis. Benim bugün daha 5. Gün oldugu için henüz taze ya o yüzden yatarken ya da otururken de o ağrının toplandigi yeri hissedebiliyorum. Ama demekki bı kaç güne geçmese de normal bı durum. Ben de ilerleyen günlerde geçmezse endişe etmiyim. Öğrendiğim iyi oldu benim de.

X