2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
kızlar bende 38 oldum yaramaz bebişim boynuna iki tur kordon dolamış bugün kontrolüm var kordon bi sıkıntı yaratmaz dedi doktorum normal doğuma devam diyor normalde çok ısrarcı ama ben her an beni kesiiiiin sezeryana alııın dicem gibi hadi bakalım her an bende ocak annesi olabilirim ilkim normal oldu bu arada siz olsanız neyaprdınız😵‍💫

Kızlar selaam kaç gündür yazamıyorum sizi de merak ediyorum fırsat buldukça girip okumaya çalışıyorum. Bugün doğuma girecekler varmış inşallah kolay geçer sağ Salim kucağınıza alırsınız 🙏🥰
Bana gelirsek kaç gündür çok kötüyüm hem doğum yorgunluğu hem bebekle alışma süreci falan çok yordu memeyi tutamıyordu dün akşama kadar ağladı emzirme danışmanı ile falan görüştüm en son silikon uç denedik çok şükür ki o andan itibaren rahatladı rahatça emdi sonra da bir güzel uyudu. Silikon uç sağlıklı mı değil mi iyi mi kötü mü hiç bir bilgim yok şuanlık ama en azından çocuğumun karnı doyuyor bu yüzden mutluyum

Kızlar selaam kaç gündür yazamıyorum sizi de merak ediyorum fırsat buldukça girip okumaya çalışıyorum. Bugün doğuma girecekler varmış inşallah kolay geçer sağ Salim kucağınıza alırsınız 🙏🥰
Bana gelirsek kaç gündür çok kötüyüm hem doğum yorgunluğu hem bebekle alışma süreci falan çok yordu memeyi tutamıyordu dün akşama kadar ağladı emzirme danışmanı ile falan görüştüm en son silikon uç denedik çok şükür ki o andan itibaren rahatladı rahatça emdi sonra da bir güzel uyudu. Silikon uç sağlıklı mı değil mi iyi mi kötü mü hiç bir bilgim yok şuanlık ama en azından çocuğumun karnı doyuyor bu yüzden mutluyum
Selam canım. Silikon uçla emiyorsa ne kadar güzel işte. Karnı doyuyor en azından öyle düşün. Zararlı olsaydı binlerce kadın kullanmazdı piyasadan da kaldırırlardı. Biraz güçlenene kadar uçla ver sonra da direkt memeyi verirsin. Kız kardeşimden biliyorum ucu yoktu 2 ay falan uçla verdi sonra kendi ucunu aldı bebek.

Henüz doktor gelmedi birazdan geleceğini söylediler, ameliyathanenin musaitlik durumuna göre alacaklarmis. 5.30 da yine nst çekildi, yine sancılarım çıktı ve yine açıklık bakıldı 🤦 ben sezaryen olucam zırt pırt neden bunu yapıyorsunuz diye sordum acil sezaryene alinman gerekli mi ona bakıyoruz dediler. İyi de hoca gelmeden ben zaten kabul etmem ki ameliyata girmeyi. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim son 1 saat kala doktor mu degistircem. 2.5 cm açıklık ölçtü
Bana da aynısını yaptılar zaten sezaryen olucam demiştim çok gıcık bişey inşallah kolayca atlatırsın

Benim bebişte emmedi silikon uçla emiyor başka türlü almıyor olsun emiyorlar en azından

Selam canım. Silikon uçla emiyorsa ne kadar güzel işte. Karnı doyuyor en azından öyle düşün. Zararlı olsaydı binlerce kadın kullanmazdı piyasadan da kaldırırlardı. Biraz güçlenene kadar uçla ver sonra da direkt memeyi verirsin. Kız kardeşimden biliyorum ucu yoktu 2 ay falan uçla verdi sonra kendi ucunu aldı bebek.
Emzirme danışmanı da öyle dedi bi süre sonra kendisi bırakır zaten diye inşallah öyle olur çok zorlanıyorduk günlerdir 10 dakika emmesi için 2 saat uğraşıyorduk nerdeyse . Sen nasılsın enfeksiyonun ne durumda geçmedi mi hala

Emzirme danışmanı da öyle dedi bi süre sonra kendisi bırakır zaten diye inşallah öyle olur çok zorlanıyorduk günlerdir 10 dakika emmesi için 2 saat uğraşıyorduk nerdeyse . Sen nasılsın enfeksiyonun ne durumda geçmedi mi hala
Aynen burakır güçlenince bebek. Benim işte antibiyotik kullanıyorum iki farklı günde 6 tane gecem gündüzüm yok 2-3 saat uyuyorum günlük 🙁 dün yine kültür verdim bakalım. Genelde yüzde gebe kadınların %90 son trimestrde idrar yolu enfeksiyonu geçiriyormuş. Yüzde 90 a girmesem şaşardım zaten. Derler ya neyden korkarsan başına gelir. Dizim ağrıyor inşallah dizime kadar gitmemiştir bakteri🥲 sen nasılsın bebişle hayat nasıl gidiyor? Benim için öp kuzucuğunu.

Bebekten bebeğe de değişir, kaka olayı her bebekte farklı oluyor ilk zamanlar 3-4 güne bir normal çoğu bebekte. Önemli olan gaz sıkıntısı olup olmadığı. Biz Golden goat ile gaz sorunu yaşamamıştık, ilk zamanlar her gün kaka yapmasa da zaman ilerledikçe günde bir sonra günde bı kaç kez yapmaya başlıyorlar. Oğlum 4 kez filan yapıyordu 😅 ama dediğim gibi bebekten bebeğe değişiyor illaki mamadan dolayı gaz sorunu yaşamadı diyemem, gazlı kolik bı bebek değildi zaten.
Bana kalırsa gaz sorunu yoktu, bir kere yapıyor olması yeterli idi, ağlama krizi sonucu soluğu hastanede alınca problemimizin kaka olduğunu fark ettik 🥲

Hıpp in 1 numara organik combiyotik mamasını kullanıyoruz Acıbadem de doğum yapmıştım oradaki doktorlar içinde şeker ve gluten bulunmayan anne sütüne en yakın mama bu demişlerdi gerçekten de tadına baktım biraz benziyor çok vermiyorum gerçi ama verince hiç gaz sıkıntımız olmadı bizim biraz zor bulunuyor sadece
Deneyeceğim tek tek onerilen mamaları ekran görüntüsü alıyorum, anne sütüne en yakın olması favorim oldu:)

Aynen burakır güçlenince bebek. Benim işte antibiyotik kullanıyorum iki farklı günde 6 tane gecem gündüzüm yok 2-3 saat uyuyorum günlük 🙁 dün yine kültür verdim bakalım. Genelde yüzde gebe kadınların %90 son trimestrde idrar yolu enfeksiyonu geçiriyormuş. Yüzde 90 a girmesem şaşardım zaten. Derler ya neyden korkarsan başına gelir. Dizim ağrıyor inşallah dizime kadar gitmemiştir bakteri🥲 sen nasılsın bebişle hayat nasıl gidiyor? Benim için öp kuzucuğunu.
Enfeksiyon bende de hep vardı ama seninki kadar değildi sadece yanma batma oluyordu o bile mahvediyordu Allah yardımcın olsun inşallah normal doğuma engel falan olmaz . Bebek çok güzel çok tatlı minicik bi görsen teyzesi 😘🥰 biraz yorucu ama yavaş yavaş rutine oturtuyoruz hayatımızı şuan annem yanımda o yüzden yüküm biraz daha az annem gidince başlayacak gerçek hayat sanırım 😂

Kızlar ben de ara ara sancılarla uyandım bugün. Yani uykudan uyandıran sancılardı. Gece boyunca 1 den 5 e kadar 4-5 kere sancım oldu. 12 de ve sabah 6 da antibiyotik alıyorum o yüzden zaten uyuyamıyorum bu gece nerdeyse hiç uyumadım 😟 bebek hareketleri güzel.
Sizlerde durumlar nasıl?
Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam özellikle seni merak ediyorum çünkü daha yakınsın doğuma😀
Hiç bi sancım yok ağlıycam artık ya sıkılmaya başladım 😔 Sağlık ocağı da aradı doğurdun mu diye. Herkes de sorup duruyor. Kafam atıp sezaryene girivericem artık ama tutuyorum kendimi 🤦‍♀️

Koltukaltı düşük çıkıyor hala vücudu sıcak yine ama hangi ölçüm doğru emin olamadım huysuzluğu gitti şuan uyudu baya güzel geçmiş olsun sizede ne için gittiniz ateşten dolayı mı
Bence açıkta olan kısmı yani alnı doğru sonucu verir ama arkadaşım sırtı çok sıcak diye götürmüştü alnı ile arası 1 derece fark ediyordu o şekilde tedavi uygulamislardi

Enfeksiyon bende de hep vardı ama seninki kadar değildi sadece yanma batma oluyordu o bile mahvediyordu Allah yardımcın olsun inşallah normal doğuma engel falan olmaz . Bebek çok güzel çok tatlı minicik bi görsen teyzesi 😘🥰 biraz yorucu ama yavaş yavaş rutine oturtuyoruz hayatımızı şuan annem yanımda o yüzden yüküm biraz daha az annem gidince başlayacak gerçek hayat sanırım 😂
Allah razı olsun canım.
Teyzesi kurban olsun ona.😍 Alışıyorsun ya yavaştan. Sürekli nefes alıyor mu diye kontrol edersin.Allah uzun ömürler versin.

Hiç bi sancım yok ağlıycam artık ya sıkılmaya başladım 😔 Sağlık ocağı da aradı doğurdun mu diye. Herkes de sorup duruyor. Kafam atıp sezaryene girivericem artık ama tutuyorum kendimi 🤦‍♀️
Çok merak ediyorum senin doğumun nasıl olacak.. İnşallah bugün yarın haber verirsin doğdu çok güzel oldu diye. 🥰

X