2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ben doğurdum bugün🥳🥳 sezeryanla 3200 gram 48 cm minnoş kızımı kucağıma aldım. Önce suni sancıyla normal denedik. Baktık bebek hiç aşağı inmiyor, hatta yukarı doğru iyice kaçıyordu dolayısıyla aşağı baskı yapmayınca açıklıkta artmadı ama ağrılarım arttıkça rahatsız oldu nabzı düşmeye başladı bizde sezeryana geçtik. Çok heyecanlandım, ağlamamı bi görmeniz lazımdı nasıl duygulandım🥲 Dogum anı müthişti, eşimde yanımdaydı helak oldum ağla ağla🤣Spinal anestezi yapıldı, gayet rahattı, 15.56 da kızım doğdu🥰🥰 sütümde geldi en azından o suni sancılar sütün gelmesine yardımcı oldu. Hepinize dua ettim kolaylıkla doğurun diye. Bizden şimdilik haberler bu kadar😊 ben kurtuldum inşallah sizde hemen kurtuluverirsiniz bir avazda🙏
Hayırlı uzun ömrü olsun, hoşgelmişşş🎈💐💓

Kızlar acil bakın lütfen bebeğimin göğsünden ve dırtından ateşini ölçtüğümde 37.9-38-38.02 şeklinde çıkıyor ama kulaktan ve koltuk altından ölçünce 36.6-36.7 falan çıkıyor elleri ayakları da normalde soğuk olurdu şimdi sıcacık üstünde battaniye örtüyordum normalde onu açtım biraz kucağımda zıbınıyla durdu ama yine de her tarafı sıcacıktı sizce ateşi var mı yok mu anlamadım ben napıcağımı da bilemedim çocuğu soysam bide ateşi yoksa da çıkar diye korkuyorum napayım
Ne yaptın ne durumdasınız? Şimdi hastaneden geliyoruz ateşi 37.3 çıktı, yüksek değil mi dedim 25 günlük bebek ateş sınırı 37.7 olduğunu soyledi. Sanırım kaç günlük olduğuna göre değişiyor ama 38 yüksek olabilir dusmediyse bı hastaneye gitmeye çalışsan mı acaba

Kızlar bişi sorcam mamalar ile bilginiz var mı? Aptamil ile başladık, 2-3 gün kaka yapamadı gazdan helak olduk Bebelac Gold a geçtik, günde 1 kere yapmaya başladı ancak 1 kere de yeterli olmuyor geceleri kıyamet kopartiyo anne sütü yok sadece mama, gaz konusuna etki eden onerdiginiz bildiğiniz mama var mı

Kızlar bişi sorcam mamalar ile bilginiz var mı? Aptamil ile başladık, 2-3 gün kaka yapamadı gazdan helak olduk Bebelac Gold a geçtik, günde 1 kere yapmaya başladı ancak 1 kere de yeterli olmuyor geceleri kıyamet kopartiyo anne sütü yok sadece mama, gaz konusuna etki eden onerdiginiz bildiğiniz mama var mı
Bi arkadaş Evolvia yazmıştı, gaz sorunu olmuyor, kabızlık olmuyor diye. Bir de Hipp organik combiotic iyi diye duydum.

Evolviayi hiç duymadım hip deneyeceğim sanırım bende
ben yazmıştım evolviayı çok şyi gerçekten hem içimi rahat hemde gazne unuttuk resmen aptamil kabız ve gaz yapıyor bizde çok çektik smada aptamille aynı fotmüllere sahipmiş doktorum öyle demişti golden goat sindirimi çok hafif ama bu sefer çocuk çok çabuk acıkıyormuş bir arkadaşım da söylemişti 1 saatte bir beslemek zorunda kalıyorum diye bebelac içerik olarak çok masum gelmedi bana hipp le ilgili hiç bir bilgim yok ama evolviayı öneririm mutlaka

Ne yaptın ne durumdasınız? Şimdi hastaneden geliyoruz ateşi 37.3 çıktı, yüksek değil mi dedim 25 günlük bebek ateş sınırı 37.7 olduğunu soyledi. Sanırım kaç günlük olduğuna göre değişiyor ama 38 yüksek olabilir dusmediyse bı hastaneye gitmeye çalışsan mı acaba
Koltukaltı düşük çıkıyor hala vücudu sıcak yine ama hangi ölçüm doğru emin olamadım huysuzluğu gitti şuan uyudu baya güzel geçmiş olsun sizede ne için gittiniz ateşten dolayı mı

Hıpp in 1 numara organik combiyotik mamasını kullanıyoruz Acıbadem de doğum yapmıştım oradaki doktorlar içinde şeker ve gluten bulunmayan anne sütüne en yakın mama bu demişlerdi gerçekten de tadına baktım biraz benziyor çok vermiyorum gerçi ama verince hiç gaz sıkıntımız olmadı bizim biraz zor bulunuyor sadece

Bebekten bebeğe de değişir, kaka olayı her bebekte farklı oluyor ilk zamanlar 3-4 güne bir normal çoğu bebekte. Önemli olan gaz sıkıntısı olup olmadığı. Biz Golden goat ile gaz sorunu yaşamamıştık, ilk zamanlar her gün kaka yapmasa da zaman ilerledikçe günde bir sonra günde bı kaç kez yapmaya başlıyorlar. Oğlum 4 kez filan yapıyordu 😅 ama dediğim gibi bebekten bebeğe değişiyor illaki mamadan dolayı gaz sorunu yaşamadı diyemem, gazlı kolik bı bebek değildi zaten.

ben yazmıştım evolviayı çok şyi gerçekten hem içimi rahat hemde gazne unuttuk resmen aptamil kabız ve gaz yapıyor bizde çok çektik smada aptamille aynı fotmüllere sahipmiş doktorum öyle demişti golden goat sindirimi çok hafif ama bu sefer çocuk çok çabuk acıkıyormuş bir arkadaşım da söylemişti 1 saatte bir beslemek zorunda kalıyorum diye bebelac içerik olarak çok masum gelmedi bana hipp le ilgili hiç bir bilgim yok ama evolviayı öneririm mutlaka
Evet golden goat kolay sindiriliyor kakasindan da anlaşılıyor, ama dediğin gibi çabuk acikiyor ve ml olarak daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Bebek aşırı kilolu değilse çok sorun değil tabi bu. Daha sık ve ml olarak daha fazla tuketebildikleri için sarılık olayini da engelliyor bu şekilde, sarılık hiç yukselmemisti bizde. Tek sorun mama diğerlerinden daha pahalı ve daha hızlı tükeniyor 😁 diğer mamalar daha ekonomik o bakıma

Mesela ne aldın cnm
Silikon uçlarımı yanıma aldım, gümüş uç aldim, anneme ayva cekirdeginden jel yaptırdım, soğan sürdüm. Bir tek lansinoh merhem almadım, onu ilk hamileliğimde kullanmistim cok bı etkisini gorememistim. Hatta etki etmeyince annem ayva çekirdeği jeli hazirlamisti o daha rahatlamıştı yaralarımı

Silikon uçlarımı yanıma aldım, gümüş uç aldim, anneme ayva cekirdeginden jel yaptırdım, soğan sürdüm. Bir tek lansinoh merhem almadım, onu ilk hamileliğimde kullanmistim cok bı etkisini gorememistim. Hatta etki etmeyince annem ayva çekirdeği jeli hazirlamisti o daha rahatlamıştı yaralarımı
Ne zaman giriyorsun doğuma🫠

Ne zaman giriyorsun doğuma🫠
Henüz doktor gelmedi birazdan geleceğini söylediler, ameliyathanenin musaitlik durumuna göre alacaklarmis. 5.30 da yine nst çekildi, yine sancılarım çıktı ve yine açıklık bakıldı 🤦 ben sezaryen olucam zırt pırt neden bunu yapıyorsunuz diye sordum acil sezaryene alinman gerekli mi ona bakıyoruz dediler. İyi de hoca gelmeden ben zaten kabul etmem ki ameliyata girmeyi. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim son 1 saat kala doktor mu degistircem. 2.5 cm açıklık ölçtü

Henüz doktor gelmedi birazdan geleceğini söylediler, ameliyathanenin musaitlik durumuna göre alacaklarmis. 5.30 da yine nst çekildi, yine sancılarım çıktı ve yine açıklık bakıldı 🤦 ben sezaryen olucam zırt pırt neden bunu yapıyorsunuz diye sordum acil sezaryene alinman gerekli mi ona bakıyoruz dediler. İyi de hoca gelmeden ben zaten kabul etmem ki ameliyata girmeyi. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim son 1 saat kala doktor mu degistircem. 2.5 cm açıklık ölçtü
2.5 mu sancılar belliydi sancılarla beraber açılma olmuş. Hadi hayırlı haberlerini bekliyoruz canım. Sağlıkla kucağına al bebişi.

Kızlar ben de ara ara sancılarla uyandım bugün. Yani uykudan uyandıran sancılardı. Gece boyunca 1 den 5 e kadar 4-5 kere sancım oldu. 12 de ve sabah 6 da antibiyotik alıyorum o yüzden zaten uyuyamıyorum bu gece nerdeyse hiç uyumadım 😟 bebek hareketleri güzel.
Sizlerde durumlar nasıl?
Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam özellikle seni merak ediyorum çünkü daha yakınsın doğuma😀

Güzel haberlerini bekliyoruz canım.Sağlıkla kucağına alırsın inşallah.🙏

Yoğun geçiyor canım, geceleri bazen uyumuyor yorucu oluyor ama yine de çok güzel 🤗 göğüs ucum olmadığı için silikon uç kullanıyorum maalesef onu bir bıraksaydık bir an önce zor oluyor sürekli tak çıkar 😑
Çok yorgunluk oluyordur anlıyorum. İyi tarafından bakarsak sütün var ve emiyor öyle düşünelim 🙏🙏
İyi düşünmeye çalış ,herşey yoluna girecektir 😍

X