2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sabahları 9 da yoklama almaya başlayalım bence artık 😁 neyse senin de yakındır gibi geliyor banaa iyice 💃

Hadi hayırlısı bakalım, sen de 22 ocağa gün ayırt benim gibi haftamız da aynı hem :) bana da hafta başı gibi geliyor hep 😊
Benim de gelmezse pazartesi bi açılma kontrolü yapacak, muhtemelen açıklığım çıkar. Sancım yoksa da suniyle devam eder, beklemez diye düşünüyorum. İlkinde de öyle olmuştu.
Ben aylar önce kızıma 22 ocak'ı rezerve ettim, içimden hep pazartesi ya da salı gelecek gibi geçiyor. Zaten o yüzden doktora sordum bir hafta daha bekleyemez miyiz diye, 9 gün süre verdi sağolsun. 😍

Ben aylar önce kızıma 22 ocak'ı rezerve ettim, içimden hep pazartesi ya da salı gelecek gibi geçiyor. Zaten o yüzden doktora sordum bir hafta daha bekleyemez miyiz diye, 9 gün süre verdi sağolsun. 😍
Ben de 38+5 i düşündüm hep çünkü oğlum da aynı 38+5 gibi doğmuştu. Bakalım kim tutturacak yarihi😀

Kızlar acil bakın lütfen bebeğimin göğsünden ve dırtından ateşini ölçtüğümde 37.9-38-38.02 şeklinde çıkıyor ama kulaktan ve koltuk altından ölçünce 36.6-36.7 falan çıkıyor elleri ayakları da normalde soğuk olurdu şimdi sıcacık üstünde battaniye örtüyordum normalde onu açtım biraz kucağımda zıbınıyla durdu ama yine de her tarafı sıcacıktı sizce ateşi var mı yok mu anlamadım ben napıcağımı da bilemedim çocuğu soysam bide ateşi yoksa da çıkar diye korkuyorum napayım

Kızlar acil bakın lütfen bebeğimin göğsünden ve dırtından ateşini ölçtüğümde 37.9-38-38.02 şeklinde çıkıyor ama kulaktan ve koltuk altından ölçünce 36.6-36.7 falan çıkıyor elleri ayakları da normalde soğuk olurdu şimdi sıcacık üstünde battaniye örtüyordum normalde onu açtım biraz kucağımda zıbınıyla durdu ama yine de her tarafı sıcacıktı sizce ateşi var mı yok mu anlamadım ben napıcağımı da bilemedim çocuğu soysam bide ateşi yoksa da çıkar diye korkuyorum napayım
Ilık bi banyo yaptırıp normal kalınlıkta giydirin, beslenmesi iyiyse sıkıntı yoktur ateşi olsa koltuk altından da çıkar. Yine de şüphede kalırsanız götürürsünüz mutlaka

Ilık bi banyo yaptırıp normal kalınlıkta giydirin, beslenmesi iyiyse sıkıntı yoktur ateşi olsa koltuk altından da çıkar. Yine de şüphede kalırsanız götürürsünüz mutlaka
Banyo yaptırdık evin içi sıcak hep bi uzun kollu zıbın bide patkli alt giydirdim bu zamana kadar yine öyle yaptım beslenmesi de şöyle normalde 100-110 ml içiyordu 2 seferdir 85-90 arası içiyor

senin o paylaşımından ekran görüntüsü aldım. 😊 vardır bi hayır istediği zaman gelsin hepsi. Çok çok geçmiş olsun. Bi an evvel geçsin gitsin enfeksiyon. Yakın olmasına senin adına sevindim. Kolaylıkla gelsin. 😍🧿

Sancıları nerende hissediyorsun?

Benim 2 haftayı geçti açılmam. ☺️Perşembe günü kontrole gidicez. Belki suniden bahseder. Yapılsa mı daha iyi yapılmasa mı bilmiyorum ama.
Aynen hayırlısı neyse o olsun. Teşekkür ederim 🙏
Arada belimden karnımın altına vuran bir sancı var. Bazen regl ağrısı gibi ağrım oluyor 2-3 kat daha fazla ağrı. Bana da iki dr 2 cm açıklık var dedi hatırlarsan ama sonra tekrar baktılar yok açıklık dendi.
Suni sancı almış biri olarak şunu söyleyebilirim sana aynı sancının biraz hızlandırılmış hali doğuma daha da yaklaştırıyor. Bence normal sancıdan farkı yok ya. Normalde de o sancıyı çekiyorsun. Önemli olan sancı aralarında dinlenmeye çalışmak. Ben sancı arasında uyumuştum bile.

Calpol vermişti doktor ama önlem amaçlı içireyim mi yoksa ateşi çıkınca mı içirmek lazım

Bnım de oyleydi eve geldim bi saat sonra sancı başladı ve gittim ki 5 cm aciklik çıktı🤣ne olacağı hiç belli olmuyor sanırım ya bu işte 🤣
İnşallah yakın zamanda en şanslı günde su gibi gelir senin minnoş da. Benim de NST dümdüz, hiç kasılmam yok henüz.

Bende ilk kızımda fototerapi aldık 3 4 saat düzeldi cnm sıkıntı etme yeterki ,geçer bizimki bide tekrarlayan sarilikmis mama destekle gittiğim halde anca kurtulmustuk ama erken dogumdu 2300 doğdu kızım yine iyi atlattık şükr sizinde geçer inşallah
Ay inşallah ya:KK43:öyle 3-4 saate düzeliyor mu ya benim gözümün önünde gunlerce hastane odalaro geliyor ondan çok korkuyorum 😭

Temassız Ateş ölçmek yanıltabilir, en doğrusu kulak ölçümü ondan da doğrusu koltukları dijital termometre.

Ben hastanede bekliyorum, ara ara sancı kontrolu yapıyorlar, tansiyon nabız oksijen olcuyorlar, sabah 6 da hazır ol dediler
Canım dogurdjn mu sabaha mi doguricaksin? Ben sarilik değeri ile mücadele ediyorum çok az üstün kötu okuyaniliyorum inşallah iyisinizdir hepiniz 😘😘😘

Canım dogurdjn mu sabaha mi doguricaksin? Ben sarilik değeri ile mücadele ediyorum çok az üstün kötu okuyaniliyorum inşallah iyisinizdir hepiniz 😘😘😘
Yok dogurmadim, sabahı bekleyeceğim her türlü, bu saatte işim olmaz birazdan yatıp uyuyacağım🙃 zaten dün sabaha kadar girip girip çıkan sancılarım oldu sabah 5.30 a kadar uyuyamadım, sonra da hazırlanıp hastaneye geldim. Şuan çok sancım yok uyumam lazım, hemşireyi de kafaladim biseyim yok çok rahatım 12 den sonra söz su bile icmicem dedim 😁 sabah 6 da yataktan kalkmadan ameliyat coraplarimi giyer doktorun cagirmasini beklerim 😎 ay biraz tedirginlik var ama uyku tutar mı bilemiyorum gerçi.

Soğanı ikiye böldüm, goguslerime koydum, bı 10 dk bekledim aman Allahım koku odadan taşıyor 🙈 benim canım annem gitmiş en acı yemeklik soğan dan koymuş sağolsun 😬 şuan buram buram soğan kokuyorum, az önce hemşire tansiyon ölçmeye geldi farketti mi bilemem ama yarın başımda bekleyecek anestezi doktoruna Allah şimdiden kolaylıklar versin 🤣

Soğanı ikiye böldüm, goguslerime koydum, bı 10 dk bekledim aman Allahım koku odadan taşıyor 🙈 benim canım annem gitmiş en acı yemeklik soğan dan koymuş sağolsun 😬 şuan buram buram soğan kokuyorum, az önce hemşire tansiyon ölçmeye geldi farketti mi bilemem ama yarın başımda bekleyecek anestezi doktoruna Allah şimdiden kolaylıklar versin 🤣
Bebek memeden soğumaz inşallah 😂 Soğan ne icindi süt gelmesi için miydi?

Bir yerden duymuştum sallama çayı ıslatıp onu sürüyorlardı ama ne kadar doğru hiç bir fikrim yok bizde biraz vardı çapak doktor kafasını sıcak tut kafası üşürse çapak yapar demişti

Benim kendi annem yaptı aynısını eşim var orada odada sadece 1 kişi kalabiliyor ilk girdiğim oda normal doğum odasıydı enfeksiyon muhabbetinden bir tek eşimi alıyorlardı annem tribe girmişti ben geleyim doğururken anne diye bağıracaksın sankş kocanı mı sayıklayacaksın bende normal doğurdum ben gösteririm sana vs vs sonra sezeryan odasına aldılar oradada yine aynı doğumun olduğu sabah aradım beni sezeryana alacaklar birazdan diye iyi geçmiş olsun dedi kapattı o günü hiç unutmicam ameliyata giderken hüngür hüngür ağlamıştım fotoğrafçı geldi her fotoğrafta gözlerim şiş kıpkırmızı herkes korkudan ağlıyorum diye beni avutuyordu psikolojimi bozmuştu sonradan geldi hastaneye eve çıkacağım günde ben hastanede can derdindeyim bebek sarılık geçirdi aşırı kilo kaybı oldu doktorlar bırakmıyor küveze alıcaz diyorlar zaten sinirlerim bozulmuş bez kalmadı eşim apar topar bez almaya gitti tek başımayım bi doktor giriyor bi doktor çıkıyor ben ağlıyorum stresten eve gittik sözde eve gelecekti 1 hafta kalacaktı eve gittim aradım gelmiyor mudun diye neymiş ben onun telefonunu açmamışım kendi başıma bakabilirmişim anlatıyorum benim canım burnumda zaten diye tamam kızım kendin halledersin sen kaynanan gelsin dedi yüzüme kapattı o an kucağımda ağlayan çocuk karşımda ne yapacağını bilmeyen kocam önümde açılmayı bekleyen valiz evi temizlemişler herşeyin yeri değişmiş ev karman çorman sinir krizi geçirmiştim son nefesime kasar unutmayacağım bi 3 gün yaşamıştım şimdi barıştık sözde ama ben unutmadım geliyor 2-3 saat çocuğu görüp gidiyor kimseyi kırmaktan çekinme kocana da yanında olduğunu onu anladığını ama onun da seni anlaması gerektiğini söyle en güzel anların kimsenin bunu mahvetmesine izin verme isteklerini söyle çekil kenara alınıyor mu küsüyor mu kavga mı ediyor umrunda olmasın ben en güzel anımı mahvettim sen yapma heyecanla sevinçle odada bebeğimi beklerken saçma sapan bir şekilde ağlayarak girdim ne girdiğimden ne çıktığımdan bişey anladım kendine yapma bunu çocuk olunca istesen de istemesende toparlanıyor herşey merak etme ama sen yeterki ne istediğini bil yalnız kalıcam diye de korma senin ikizler biraz zor benimkide prematüreydi küçük tutamıyordum bile Allah o an öyle bir güç öyle bir his veriyor ki tek başına yapıyorsun herşeyi korkma
Ah kıyamam ya umarım şuan evladınla çok mutlu sımcacık bir yuvanız vardır. İnsanlar neden birbirlerine böyle şeyler yaşatır hele ki en özel günlerinde en stressiz geçirmeleri gereken zamanlarda.. benimki de beni böyle protesto edecek bence gelmeyecek yardım etmeyecek ve 2 bebekle yardıma muhtaç kalıp onu mutlaka arayıp rica minnetle bulunucaz diye düşünüyor. Evladı veren Allah gücünü de verir ama inşallah böyle şeylere gerek kalmaz. Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için allah insanlara sadece kendi istekleri uğruna en özel günlerinde bunları yaşatanlara da daha fazla vicdan nasip etsin ne diyeyim

X