2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
2 Gündür gece gündüz çılgın gibi hareket ediyordu bugün nstye bağlanınca instagramda çıkan videolar gibi durdu, asla hareket etmek istemedi, zorla hareket ettirdik şarkı filan açarak
Benim de dün gece biraz hareketlendi bugün yine tık yok. Gece hayatını sevecek anladığım kadarıyla

Benimkinde yoktu ama ben aldım o minderi koyuyorum ona rağmen çöküyor kucakta götürürüm diyordum ama sen öyle diyince de bi korktum

Kizlar sütünüz hemen geldi mi benim bugün sadece damla seklinde oldu kaşık mama veriyoruz süt için neler yaptınız
İlk gün damla damla geliyordu benim doktor normal dedi midesi küçücükmüş yeter dedi sık sık emzir kanalları en iyi bebek açar dedi öyle de ölü 5. Günden sonra sütlerim akıyordu iri damlalar halinde hala o fışkırır moda gelemedim ama çok şükür yetiyor seninde gelir

Benimkinde yoktu ama ben aldım o minderi koyuyorum ona rağmen çöküyor kucakta götürürüm diyordum ama sen öyle diyince de bi korktum
Ay hayır lütfen kucakta taşıma, şehir içi deyip rahat davranabiliyoruz ama eşimin geçen karşısına köpek çıktı, 40 km hızla gidiyorduk. Kemer karnımı ezdigi için takmamistim ve o an öne doğru öyle bı savruldum ki az daha hızlı olsa torpidoya vuracaktim. O an düşündüm arkada kucağımda bebek olsa o bebek garanti vurmustu ya arka koltuğa ya da başka yere. Malesef köpeğe de vurduk çok şükür ölmedi yavaş oldugumuz için, hemen kaçtı ağlayarak arabanın önünde hafif hasar oluştu. İçe göçtü kaporta ve plaka düştü. Bu şehir içinde hiz limitinin altında giderken oldu. Buna şükür, oğlum oto koltuğunda oturuyordu ama orada olmasa öne doğru savrulup dişi bile kirilsaydi vicdan azabından mahvolurdum, zaten köpeğe yeterince üzüldük.

Benim de dün gece biraz hareketlendi bugün yine tık yok. Gece hayatını sevecek anladığım kadarıyla
Böyle konuşuyorum bazen yavrum amacın ne tam olarak açıklar mısın filan diyorum, gece uykularım bitti saat 4 gibi uyanıp daha da uyuyamıyorum resmen, gece kuşları uykuya hasret bırakacak gibii

Yaaaa çok çok geçmiş olsun doğru söylüyorsun

Kızlar bu arada benim bebiş daha bugün anne karnında 40 haftasını doldurdu
Bende aynı durumdayım az önce kontrolden geldim sancım 17-18 çıkıyor açılmam yok bebişin gelmeye hiç niyeti yok. Doktorumla pazarlık yaptım bi hafta daha bekleyelim sezeryan olmak istemiyorum diye. İnşallah bizde biran önce doğuranlar kervanına katılabiliriz

Kızlar merhabalar, biz eve geldikten sonra kontrol için gittiğimizde bebekte sarılık oluşmuştu, anne sütüm gelmediği için mama ile destekliyorduk. Değeri 12 çıktı doktor iki gün sonra gelin dedi. O iki günde güzel besledik doktora gittiğimizde 11 e düşmüştü. Önerisi olan varmı neler yapabilirim. Anne sütüm gelmeye başladı onu veriyorum. Ama sonrasında yine aranıyor ağlıyor napsam bilemedim. Bugün sağıp vereyim dedim 80 ml kadar sağdım iki göğüsten toplam. Sarılık için önerisi olan varmı ?

Bugün 15 günlük olduk göbek bağımız yeni düştü ne yaptınız kızlar evde mi saklıyorsunuz gömdünüz mü ?
7 günlükken doktora götürmüştük doktor enfeksiyon oldugunu söyledi.Damla verdi.Eve geldik baktım göbeği ucunda düşmek üzereydi.Doktor ugraşmıstı biraz ondan mı nedir aksama da düştü. Evde duruyor.Kızimınki de 10 senedir evde duruyor.
Kizlar doğumdan sonra ayakları şişen var mı benim aşırı şişti normal mi acaba
Benimki şişti. 3 gece hiç uyumadım oturarak emzirmeye mamayla beslemeye ugrastim ondan oldu sanırım. Ayağımın altına yastık koyup uzandım yavaş yavaş geçti.

Hayırlı olsun canım sağlıkla büyüsün inşallah.

Kaç ml veriyorsun her öğünde mama ya da süt. Bazı bebekler standarda uymuyor. İçtiği kadar verebilirsin. Metabolizması ne kadar ihtiyaç duyuyorsa o kadar ver. 10 günlük bebek illa 60 ml içmeli diye bı şart yok misal, onlar ortalama standartlar. Sonuçta sadece memeden emdiginde kaç ml içtiğini bilemiyoruz belki iki memeden 150 içiyorlar

Maşallah canım çok sevindim. Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…