2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kız muhabbeti olmuştu ilk kim doğurur dlye bende hiç atlamadım o konuya dedim benim 20 ocakta ilk doğuracak halim yok ya diye düşündüm hepiniz hayırlısı ile kucağınıza alın bebeklerinizi iyi haberlerinizi bekliyoruz

Hayırlı olsun canım benim. Coook mutlu oldum. Hem de bi rahatladım şöyle. Seni tebrik ediyorum. Benim de Çarşamba kısmetse. 3 gün var aramızda. Doğduğunda seninki kadar olacak yani. Kaç kilo demişlerdi son kontrolde?

Çok geçmiş olsun . Büyüdükçe toparlar Allah'ın izniyle.

Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı büyütsün.

Kolaylıklar diliyorum. İnşallah sular seller gibi dogursun . Epidural sezaryene mi karşıymış doktor yoksa normal doğumda epidurale mi?

Normal doğumda epidural olduğu zaman anne ne zaman ıkınmasi gerektiğini anlamiyormuş. Doktorların takip edip ağrı gelince şimdi ıkın falan demeleri gerekiyormuş. O da heralde epiduralsiz kadar verimli olmuyordur. Bu bilgiyle ben de normal yapacak olsam cesaret edemezdim bebek daha fazla içerde kalabilir diye. Ancak kendi ebesi anlamsız olmuş. Son anda doktor degiştirmek zorlamış olabilir sizi ama böylesi belki daha hayırlıdır. Ve inşallah çok kolay geçer dogumumuz

Çok şükür sağ Salim atlattın sütün geldi mi ?bebek nasıl ?nasıl bir duygu içindesin ?çok heyecanlı
Ya abartmiyim ama çok güzel bi kız doğurdum yaaaaa kargaya yavrusu kuğu mu görünürmüş bilmiyorum ama valla çok güzel sütüm şu anda damla damla ilk öyle olur dediler ama yavaş yavaş tazyikli gelmesi gerekiyormuş inşallah gelir ama enme refleksi çok iyi şükür sarılık olmaması için mama verelim muhabbeti oluyor ama gerek olmayacak gibi

Kız maşallah size ya nasıl enerjim yükseldi doğuruvercem şimdi gidip Göbeğimle yeni bi konuşma yapmaya başladım. Bak elalemin kızı kolayca doğuyor uğraştırma beni diye

Bi arkadaşım ilk çocuğunu epiduralle doğurdu ikincide istememiş. Çok zorlanmış ilkinde. Ikınamamış çünkü bebek de baya oyalanmış doğum kanalında. Şehir hastanesinde gebe okulunda da konusu geçmişti. Bi dönem epidural uygulamışlar ama sonra hastane bırakmış bu uygulamayı. Bikaç istenmeyen durum yaşandı dediler. Düşünmek bile istemiyorum Allah korusun. O yüzden epiduralsiz olacak benim de. O sancı otomatik olarak zaten ıkınmaya itiyormuş. Yani en sağlıklısı o sancıyı yaşamak

Çok teşekkür ederim maşallah sana panik olmadan iyi idare ettin süreci. Eşin ne yaptı o panik yapmıştır ama. Bir de hastaneye gidince lavman yaptılar mı sana o aklıma takılıyor bu aralar.

Aa ne güzel. Ben de izmirliyim aslen bu arada, 6 sene üni için Ankara’da yaşadım, 10 seneden fazladır İstanbuldayım. Siz doğma büyüme mi İzmirlisiniz? Lise dersane falan tanışıyor olabiliriz.

Doğum sonrası rapor parası gibi bir şey alıyormuşuz. 2023te 35 bin gibi bişeymiş. 2024te arttı o da ama kaç oldu bilmiyorum. Sırf bi rapor almadık diye ödememezlik etmesin SGK diye uğraşıyorum. Bugün netleştirip yazarım buraya da.
Bende olmadı ama ışık çakması olursa gelin demişlerdi. Zaten yüksek tansiyon olduğu bilindiği için bana öyle demiş olabilirler. Dediğiniz gibi tekrarı olursa gidin bence de. Sorun olmadığını duyun kafanızda soru işareti olmasın.
Kolaylıklar diliyorum. İnşallah sular seller gibi dogursun . Epidural sezaryene mi karşıymış doktor yoksa normal doğumda epidurale mi?
Umarım teşekkürler. hepimiz için çok kolay olur umarım.
Dediğiniz gibi doğru bir karar vermişimdir umarım. Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler.
Maşallah size de kızınıza da. sayenizde kendi doğumum için de umutla doldum. Doğurasım geldi benim de. Kızda bi hareket yok ama.
Kız maşallah size ya nasıl enerjim yükseldi doğuruvercem şimdi gidip Göbeğimle yeni bi konuşma yapmaya başladım. Bak elalemin kızı kolayca doğuyor uğraştırma beni diye
Ben de sizin gibiyim. Gördün mü annecim biz de güzel bir takım olabiliriz seninle diye motivasyon çalışmalarına başladım.
Hadi ya, o kadar etkilediğini bilmiyordum. Cesaretiniz için sizi tebrik ederim. Umarım benim de gerek kalmaz epidurale. Elimden geleni yapacağım epiduralsiz olması için.

Benim geçenlerde yaşadığım şey buydu işte, sabaha kadar sıklasıp beni uyutmayan hatta uykudan uyandıran sancılarım vardı, öyle bı kaç kez de değil 12 saatten fazla artarak devam etti hastaneye gitim 60 ve 80 iki sancım çıktı, sonra sancilarim iyice kesildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…