2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızçeler yok mu bugün doğuran sancısı olan? Pek sessizsiniz bugün? zeynepsii sen ne yaptın nasılsın? Yok mu gelen?
Benim sancılarım gitti dün yerleri silmiştim çömelerek o sancılar onun yorgunluğuna mı bağlıydı anlayamadım vallahi, ben saldım artık ya gelmeye niyeti yok bu bebenin

Merhaba güzel anneler, maşallah birer birer geliyor meleklerimiz o kadar sevindim ki kolay, pozitif doğumları okudukça. Doğumları gibi büyümeleri de kolayca rahat olur inşallah benim de bugün doktor ve anestezi görüşmem vardı, 3250 gr olmuş oğluşum, çatı muayenesi yapıldı bir sorun yok ama henüz kanalda değil dedi doktorum ilk gebelikte genelde 39 40 haftaları görürüz dedi. Anlayacağınız oğlumun henüz doğma niyeti yok gibi
Anestezi ise skolyoz ameliyatı olduğum için epidural yapamayacağını, spinalin de belli bir oranda yapılabilir olduğunu söyledi. En muhtemeli genel anestezi dedi normal doğum istediğim için ise acısız bir doğum mümkün görünmüyor dedi inşallah bu süreçte yaşayacağım tek sorun bu olur. Allah bana da tüm bekleyen annişlere de pozitif bir hikaye bahşeder inşallah..

Tamamdır hemen başlıyorum pozitif cümlelere. En geç haftaya geliyor kızım. Sıkı durun

39+2 yiz ama son bir haftada bebek neredeyse hiç kilo almamış ve karın çevresi baya geri . Doktor artık senden beslenme ve oksijen anlamında fayda görmüyor dedi normalde 12ocak sezaryen günüydü makat geliş olduğu için ama pazartesiye aldık en son 2900 olarak ölçtü ultrasonda umarım pazartesi günü sağlıkla dünyaya gelir bebeğim

Allah anali babali büyütsün maşallah cnm

Aptamil prematil al biraz gaz yapıyor ama güzel kilo aldırıyor kaşık biberon yada şırıngayla verebilirsin ama şırıngayla zor oluyor hem daha çok gaz yapıyor hemde genzine kaçıyor sürekli eğer emzik vereceksen kolik biberonda kullanabilirsin kendi çekmedikçe gelmediği için meme reddi yapmıyor çok fazla
Kilo konusunda bende çok çektim 2500 doğdu normalde ilk iki gün 80-100 gr kaybetmesi normalmiş benimki 250 gr kaybetti doktor vuracaktı beni her 2 günde 1 5 ml arttır mama miktarını itse bile 5 dk sonra yine tut mamayı çenesi yoruluyor bırakıyor doydu diyip çekme göbek bağı düştü mü toparlıyorlar içini ferah tut benimki 3800 oldu bile biraz zor ama geçiyor bu günler bozma morelini ben bozdum sütüm kesilmek üzere kendine sütüne bebeğine güven canım

Çok teşekkür ederim canım, yarın ki duruma göre dediğin mamaya bakayım insallah çok fazla vermez kiloyu sıpa, insan üzülüyor işte elde değil.Anne memesine uygun bir biberon almıştım birde kaşık biberon artık birini deneyeceğim.Yavrum çok cekemiyor ya hemen yoruluyor

Kızçeler yok mu bugün doğuran sancısı olan? Pek sessizsiniz bugün? zeynepsii sen ne yaptın nasılsın? Yok mu gelen?
Benim gece karnımın alt kısmı biraz ağrıdı ama düzenli değildi. Gündüz de aynı şekilde oldu. Şimdi hiçbir şey yok. Sancı değil diye düşünüyorum. En kısa zamanda sancı olsa da ben de doğursam

Canim mesaji yeni okudum yazmak istedim sutum kalmdi gibi dusunme emzirme sonrasi sag geldigi kadar meme komple bosaldjginda bebek emiyor diye vucut daha cogunu uretmeye basliyor iki uc gunde farkini anlarsin bebek emdikten sonra 30 ml sut cikitordu 2-3 gun gecti 50-60 ml cikmaya basladi suan hala sagiyorum bebek emiyor ama sut artsin diye bence sende mama yerine sutunu sagarak arttiravilirsin sutum yok gibi dusunme hic vucut o sutu ihtiyac varsa uretiyor bir iki gun denesen farki hemen gorursun

Anne sütün yeterli ise eoprotein de kullanabilirsin o da kilo aldırıyor sağıp içine katıyorsun bende kolik biberon alsam mı diye düşünüyorum hala daha emme sıkıntısı yaşıyoruz

Anne sütün yeterli ise eoprotein de kullanabilirsin o da kilo aldırıyor sağıp içine katıyorsun bende kolik biberon alsam mı diye düşünüyorum hala daha emme sıkıntısı yaşıyoruz
Anne sütü yeterli mi onu da anlamadım daha , bebise yetiyor mu bilmiyorum ya Memeyi emmeyi çok zor kabul ediyor kerata

En rahatı o oluyor bence eğer mamayla devam edeceksen şırıngayla bizde çok boğazına kaçtı bide gaz yaptı tam besleyemedik de sürekli dura dura kaşıkta da rahat edemedi en iyisi kolik biberon oldu bu arada 3.200 olunca son kontrolünde 1 numaralı mamaya geçtik evolviaya sen naptın canım kaç kilo oldu bebiş ne dedi doktor

1 gün daha geçti çok şükür. Resmen gün sayıyorum ah ne kadar zor karışık duygular. İlk doğumla 2. Doğum arası az olunca ve ilk doğum zor geçince, ne kadar zor oluyormuş beklemesi. İnşallah iyi olacak her şey, olumlama yapıyoruuz hem zor kısımlar bitti, şimdi doğsa bile “geç prematüre” diye geçecek yani o sınırı geçtik. Asıl olan ilk kızım 36+6da doğduğu için ve şuan ben 36+1de olduğum için baya panik durumdayım galiba. Şu 37yi bi görsem rahatlayacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…