2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aa ne güzel. Ben de izmirliyim aslen bu arada, 6 sene üni için Ankara’da yaşadım, 10 seneden fazladır İstanbuldayım. Siz doğma büyüme mi İzmirlisiniz? Lise dersane falan tanışıyor olabiliriz. 😊

Doğum sonrası rapor parası gibi bir şey alıyormuşuz. 2023te 35 bin gibi bişeymiş. 2024te arttı o da ama kaç oldu bilmiyorum. Sırf bi rapor almadık diye ödememezlik etmesin SGK diye uğraşıyorum. Bugün netleştirip yazarım buraya da.

Bende olmadı ama ışık çakması olursa gelin demişlerdi. Zaten yüksek tansiyon olduğu bilindiği için bana öyle demiş olabilirler. Dediğiniz gibi tekrarı olursa gidin bence de. Sorun olmadığını duyun kafanızda soru işareti olmasın. 😊

Umarım teşekkürler. hepimiz için çok kolay olur umarım. ♥️🌸

Dediğiniz gibi doğru bir karar vermişimdir umarım. Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. 🌸

Maşallah size de kızınıza da. 😍🧿 sayenizde kendi doğumum için de umutla doldum. Doğurasım geldi benim de. Kızda bi hareket yok ama. 😄

Ben de sizin gibiyim. Gördün mü annecim biz de güzel bir takım olabiliriz seninle diye motivasyon çalışmalarına başladım. ☺️

Hadi ya, o kadar etkilediğini bilmiyordum. Cesaretiniz için sizi tebrik ederim. Umarım benim de gerek kalmaz epidurale. Elimden geleni yapacağım epiduralsiz olması için.
Ben balıkesirliyim canım hatta Balıkesir’e taşındık ailem burada diye. İzmirde pek kimsem yok bebeğe bakarken yalnız yapamayacağımı düşündüm açıkçası. Listede İzmir kalmış. Kalbim de izmirde zaten hala 🤣Ben de Ankara 2013 mezunuyum. Yolumuz bi yerde kesişmiş midir acaba 🥰 Epiduralle pozitif doğum yapan da çok var. Kötü bişey getirme aklına. Her doğumun riski var. Ama bunları düşünüp içini karartma. Her türlü zorluk çekeceğiz zaten. Güvendiğin bi doktorla görüşüp kararını ver buradan çok etkilenme. Kadın olarak gücümüze inanmamız gerekiyor 🙏🏻❤️

Ay inşallah inanıyorum zaten pozitif bi doğum yapıcam da yeter ki vakitli gelsin😍 Benim kaygım o biliyorsun suni olmadan şöyle evimde sancımı çekip hastaneye gitmek. O da hayırlısı artık ya salmaya karar verdim 🤣
Ben de öyle umuyorum evde sancımı çekip gitmek. Benim daha var da 37+0 oldum bugün. Eşim başladı artık doğur diyor nerdeyse 1 yaşına girecek çocuk dişle doğacak diyor😀

Benim geçenlerde yaşadığım şey buydu işte, sabaha kadar sıklasıp beni uyutmayan hatta uykudan uyandıran sancılarım vardı, öyle bı kaç kez de değil 12 saatten fazla artarak devam etti hastaneye gitim 60 ve 80 iki sancım çıktı, sonra sancilarim iyice kesildi
Yorgunluktan olduğuna bağlıyorum ben artık, çok tuhaf ama gerçekten doğuruyorum sanmıştım😞

Yavaş yavaş inecektir artık. Doktorunuz ne diyor? Eviniize gelince tencerede kaynamış suya lahana yaprağı batırıp 2 dk sonra çıkarın ve az soğuduktan sonra ayağınıza sarın yaprakları yarım saat falan iyice sarılmış şekilde bekleyin ciddi anlamda alıyor ödemi. Üzerine de bişeylerle güzelce sarın kumaş vs. Ama öncelikle doktorunuzu dinleyin.
Bu arada çok geçmiş olsun. Gözünüz aydın. Hayırlı olsun
Kız sen bunu daha önce niye demedin ben burada odemden patliyorum diye ağladıkça 😬 ayaklarım bacaklarım derileri gerildi parladı resmen gerim gerim gerilmekten, dertlerim yirtilacak diye korkuyorum. Mayalı hamur gibi ellerim ayaklarım. Ben de yapayım lahanayı biraz inse kardır. Doğumdan sonra da şişiyor zaten anesteziden dolayı.

Ahahah gerçekten sabırla beni sakinleştirdiniz Allah razı olsun valla 😍😍 baya baya adet olacakmış gibi 50- 70 dakika arası 1,5-2 dakika sürün sancılarla başladı sonra ben 2 saat gibi uyumuşum sancıyla uyandım tekrar takip ettiğimde 5-6 dakika da bir gene 1,5-2 dakika düren sancılarım oldu sonrası da sancılar 1 dakikaya düştü sıcak bi duş alınca sancıların arası 15 dakikaya çıktı ama bi rahatladım. 🤩 sonrasında hastaneye gelince muayene nst açıklık derken pırt doğurdum 😂😂 kesinlikle 7-8 cm açıklıktan sonra sık sık sıcak suyla duş almanızı tavsiye ederim o kadar rahatlıyor ve sancıların ağrısı azalıyor ki anlatamam benim doğurmamdaki en büyük etken o sanırım 🫶🫶
Ay maşallah ya , bu enerjiyle biz de doğuralım artık 🙏🏻🙏🏻 ben de bebemi kucaklamak istiyorum 🥰🥰🥰 heyecanlandım

Annemin beş doğumu oldu sonuncu sezeryan hepinizde sancılar başlayınca sıcak su da oturdum artık sıklaşmaya başlayınca babanı arayıp hastaneye giderdim diye anlatıyor.
İnşallah biz de böyle tatlı anıları olan doğumlar geçiririz 🥰🥰

Kız sen bunu daha önce niye demedin ben burada odemden patliyorum diye ağladıkça 😬 ayaklarım bacaklarım derileri gerildi parladı resmen gerim gerim gerilmekten, dertlerim yirtilacak diye korkuyorum. Mayalı hamur gibi ellerim ayaklarım. Ben de yapayım lahanayı biraz inse kardır. Doğumdan sonra da şişiyor zaten anesteziden dolayı.
İnan hatırlayamadım ben çocukken babannem öyle lahana yaprağını sardığını dün halam söyledi öyle aklıma geldi. Çünkü babamın ayağı çok şişmişti. Ben 7-8 yaşlarındaydım. Aklımda olsa niye söylemeyeyim aşk olsun. Bir de lahana çorbası da iyi ödem attırıyor ama 3 litre su içmen lazım. Ve sürekli tuvalette oturacaksın 😂bu riskli bence bunu uygulama direkt yaprağı ayağına uygula ılık olsun yakmayacak şekilde ve üzerinden de bişey sar

Ben balıkesirliyim canım hatta Balıkesir’e taşındık ailem burada diye. İzmirde pek kimsem yok bebeğe bakarken yalnız yapamayacağımı düşündüm açıkçası. Listede İzmir kalmış. Kalbim de izmirde zaten hala 🤣Ben de Ankara 2013 mezunuyum. Yolumuz bi yerde kesişmiş midir acaba 🥰 Epiduralle pozitif doğum yapan da çok var. Kötü bişey getirme aklına. Her doğumun riski var. Ama bunları düşünüp içini karartma. Her türlü zorluk çekeceğiz zaten. Güvendiğin bi doktorla görüşüp kararını ver buradan çok etkilenme. Kadın olarak gücümüze inanmamız gerekiyor 🙏🏻❤️
kesişmiş ☺️ ben de Ankara 2011 mezunuyum. özelden de yazıcam sana. ♥️😊

Doğru söylüyorsun. Sürece teslim ediyorum kendimi. Başka bi doktorla anlaştık. Doktorum, kızım ve vücudum ne derse onu dinleyip her seçeneğe açık olacağım. Hepimiz için güzel şeyler olsun. 🩷

Ay inşallah inanıyorum zaten pozitif bi doğum yapıcam da yeter ki vakitli gelsin😍 Benim kaygım o biliyorsun suni olmadan şöyle evimde sancımı çekip hastaneye gitmek. O da hayırlısı artık ya salmaya karar verdim 🤣
Çok kolay olacağına inanıyorum, sen de bilinçaltı çalışmalarına basla, bak ezomanya ezomanya en başından beri hevesle pozitif şekilde doğuma odaklanmisti, ne kadar kolaylıkla oldu. Şu dakikadan sonra zorlanirsam, suni sancı ağır gelirse, vaktinden çok sonraya kalırsa gibi düşünceleri yasakliyoruz grupça sana ☺️

İnan hatırlayamadım ben çocukken babannem öyle lahana yaprağını sardığını dün halam söyledi öyle aklıma geldi. Çünkü babamın ayağı çok şişmişti. Ben 7-8 yaşlarındaydım. Aklımda olsa niye söylemeyeyim aşk olsun. Bir de lahana çorbası da iyi ödem attırıyor ama 3 litre su içmen lazım. Ve sürekli tuvalette oturacaksın 😂bu riskli bence bunu uygulama direkt yaprağı ayağına uygula ılık olsun yakmayacak şekilde ve üzerinden de bişey sar
Ben direk sarayım diğeri riskli geldi bana, doğum iznimi tuvalette geçirmek istemiyorum 😅

Kızlar bebeğim ilk güne göre biraz fazla kilo vermiş, sütüm var ama sanırım tam kavrayamıyor biraz alt çenede gerilik var dedi o yüzden memeyi tam kavrayamıyor bugünde fazla kilo vermesi olursa eğer mama takviyesine başlayabilirmisız ,Hemsire de dün ilk gün olduğu için sütun tam yeterli olmamış olabilir önemli olan bugün dedi, birde bizde Rh uyuşmazlığı olduğu için sarılığa yakalanma riski fazla o yüzden beslenmesi ve kilosu çok önemli zaten 2800 küsur doğdu minnoşum , biraz moralim bozuldu 😑

Ya abartmiyim ama çok güzel bi kız doğurdum yaaaaa 😍😍 kargaya yavrusu kuğu mu görünürmüş bilmiyorum ama valla çok güzel 😂😂 sütüm şu anda damla damla ilk öyle olur dediler ama yavaş yavaş tazyikli gelmesi gerekiyormuş inşallah gelir ama enme refleksi çok iyi şükür 🙏sarılık olmaması için mama verelim muhabbeti oluyor ama gerek olmayacak gibi
Kız tabiki de çok güzel bir bebek doğuracaktın melek onlar daha melek ❤️ ne kadar güzel bir duygudur şimdi demi hakkınızda hayırlısı olsun bebeğinle bol bol vakit geçir acısını çıkar içerde durduklarının😂

Hastanedesin değil mi? Doktorun gördü mü ?
Önemli olabilir sezeryan sonrası bacaklarda yeni gelişen şişlik nefes darlığı idrarda azalma böyle durumlara alert olmak lazım . Nöbetçi bir hekim varsa en azından haber verse hemşireler
Doktor gördü normal dedi ama bi an önce insin istiyorum çok rahatsız edici oldu

Kızlar herkese iyi geceler, anca fırsat bulabildim. Bu sabah kahvaltı sırasında sancılarım tuttu. Önümüzde hafta çarşamba sezeryanda sözleşmiştik. Ama oğlum bugün gelmek istedi. Hastaneye geldiğimde ağrılarım çok yüksekti. Açıklığıma baktı ebe ama daha 1 cm dedi. Kendi doktorumda acil sezeryana aldı. Saat 15:15 de 3245 gram doğdu oğlum. Şuanlık meme tutturmakta aşırı zorlanıyorum.Sütüm yok ama yine de vermeye çalışıyorum. Mama verdik, hemşirelerle iş birliği içinde. Benim de ağrım oldu, bir kere ağrı kesici aldım. Spinal anestezi aldım, aşırı rahattım. Herkese öneririm. Şimdilik bizde durumlar böyle 🤭
Hayırlı olsun 🌸. Maşallah teker teker dökülûyor grup😊. Allah analı babalı buyütsün inşallah sağlıkla 🤲

6 ayından sonra et benini yaktırabilirsiniz dediler, narkoz alacak mecburi. Sünneti de o esnada yaptırırız diye sormadık hiç, tek narkozla iki iş hallolsun çocuk 2 kere narkoz almasın diye. Hiç demediler sünnet ettirin vs diye öyle olsa söylerlerdi ama 1 aylık kontrolünde sorayım doktoruna belki de doğrudur söylediğin. Annemin var olması zaten şükür sebebim bu arifelerde cidden, depresyona girmediysem annem sayesinde🥲
Benim ogullarım 4 aylıkken sünnet oldu. Narkoz vermediler. Lokal de uyuşturmadılar. Biz de çok şaşırmıştık. İlla bişey sürmüşlerdir ama sormak hiç gelmedi aklıma. Çabucak iyilesiyorlar zaten küçük olunca.

X