2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bide size değişik gelicek ama beni ayaklarımı hissedememek kötü yaptı, sanki felç olmuşum gibi, korktum çok, sonra sakinleştirici vurdular ama etkisi olana kadar sıkıntı yaşadım

Genel anestezide daha çok ağrın olur diyorlar ya ondan sordum hani hemen hissediyorsun ya herseui, sevindim senin çok ağrının olmamasına

Bir an evvel sadece memeden emdiği döneme geçersiniz umarım çok şükür mamaya ihtiyaç duymadın, darısı bizlerin başına yorgunluk için de bir cogumuzdan daha yorgun olduğunu anlayabiliyorum, ama sen çok tecrubelisin hepsinin geçeceğini biliyorsun, sadece yardım istemekten çekinme, hatta yardım değil sorumluluk olduğunu ifade et yakınlarına.

Oğlumda yapmıştım ben bebek mevlidi, cantik ayran dagitmistik, pilav ayrandan daha iyi bence pilavın dökülme olasılığı daha çok, hediyelik olarak da havlu almıştık, hocaya da 200 lira vermiştik 2022 mayısta

Genel anestezide daha çok ağrın olur diyorlar ya ondan sordum hani hemen hissediyorsun ya herseui, sevindim senin çok ağrının olmamasına
Yani ağrıdan sarsılmadım. Gaz aşırı problemliydi bende. Kişilere göre değişir, sizin hiç olmaz inş ağrı sızı

Bide size değişik gelicek ama beni ayaklarımı hissedememek kötü yaptı, sanki felç olmuşum gibi, korktum çok, sonra sakinleştirici vurdular ama etkisi olana kadar sıkıntı yaşadım
Doğrudur, herkesin hassasiyeti farklı. Benim için spinal anestezi türü bakımından en konforlusuydu, ben bı kaç kez genel anestezi ile ameliyatta oldum çünkü ama ikisinin de eksi yönleri var tabi. Spinalde mesela kollarını bagliyorlar ya kendini çaresiz hissediyorsun, kontrol artık sende değilmiş gibi, bı de önüne perde geriyorlar o da beni çok darlamisti, o zamana kadar kapalı alan fobim yoktu ondan sonra başladı, mesela eskiden mr çok rahat cektirebilirken sezaryenden sonra ben asla mr a giremedim. Ama yine de bunlar benim genel anestezi fobimin yanında çok hafif kalıyor. Genel olduğum zaman uyutulana kadar ya beynim bidaha uyanmazsa gibi saçma bı korku ile ameliyata giriyorum. Bu da kaygı bozukluğunu tetikliyor. Eskiden bu kadar kaygılı biri değildim ama geçirdiğim ameliyatlardan sonra evhamlı oldum

O zaman benim tansiyonda sıkıntı olmadı müdahale etmediler oğlumda, sadece sakinleştirici istedim tamam dedi bi kere, sonra ilgilenmedi hiç, inşallah bu kez iyi birine denk gelirim,
14-15 ameliyatlarda normalmiş, kan basıncı çok artıyor malum. Ama daha da yükselirse endişeden olabilir diye direk uyutuyoruz demişti bana başımdaki anestezi uzmanı. Kaça kadar yükselmesi normal diye de sormuştum ama onu unuttum, sânirim 16-18 civarı risk başlıyordu. Ben de sürekli kafam yukarda ekrani kontrol ediyordum. Arada da 18 bile olsa benle konuş sakinlerim tansiyonum düşer, ama sakın uyutma haa diyordum

Ahahahahaha vallaha sesli güldüm al işte ni don vakası da bende oldu sinirlerimiz bozuldu iyice ya kayış koptu galiba bizde seninki ne iyiymiş rahatlatıyor en azından benimki her şeyi okuyor herşeyi beni strese sokuyor daha dün gece 4te doktora yaz diyo bu çok hareketli bişey mi oldu diye açıyor hemen Google amcaya yazıyor bide orda Kötü bişey okuduysa yandık Allah Allahım inşallah lohusa tribi olmaz benimkinde ya çok korkuyorum hamilelik tribinden çok çektim çünkü

Bana kalsa tatlıyla şerbet vericem de annemler yemeksiz olmaz diyorlar pide bana da kolay geliyor ama annemlerde kızlarda pilav dedi bilemedim
yani dinimizde böyle bişey yok tabi ama en azından evde bi Kur’an okusun bebeğin bereketi gelsin dige düşündüm bide ilk bebiş

Daha alışma süresi birbirinize olacak böyle şeyler komşum doğum yaptı bebek sadece sağ memesini emiyordu sol memeti almıyordu sonrasında farketmişlerdir ki sadece sol kolunda tutunca emiyormuş biri tutuyormuş sol emmeyi emerken sağ memeyi emiyo gibi tutuyorlarmış (umarım anlatabilmişimdir ) sonrasında kendiliğinden alışmış sizinkide geçici bi dönem alışacaksınız annesi birbirinize

Rahatlatma değil kız dalga geçiyor tipe bak sana ne oldu böyle diyor. Bizim bir tane oğlumuz var ya ondan hani bilgili biraz hem sakin. Şakaya vurarak beni de sakinleştiriyor. Tabi ki bir yere tek göndermiyor artık yolda bir şey olmasın diye. Evde de yardımcı oluyor. Çocuk tamamen onda okuludur dershanesidir yemeğidir. Seninki de boşver olsun o kadar pimpirikli. Heyecanlı ve onun hissettiği de bambaşka bir duygudur şimdi. İlk kez baba olacak. İlk kez yaşıyor herşeyi.Çok özel anlarınız bunlar. Lohusa tribini de sen yaşat ona ona fırsat verme.

Yani ağrıdan sarsılmadım. Gaz aşırı problemliydi bende. Kişilere göre değişir, sizin hiç olmaz inş ağrı sızı
Ben sezeryan olmadım ama dizden ameliyat olduğumda her seferinde hasta bezi takıyordum ameliyat sonrası sondayı çıkarttıktan sonra. Karnım davul gibi ve çişim çok oluyordu çiş yapaamıyordum. Gaz da çıkmıyor çiş te çıkmıyor çok zorlanıyordum. Sende olmadı mı çiş olayı?

Ah ya okurken çok duygulandım. Benim de kızım 19 aylık olacak kardeşi doğduğunda. Babasını bile onun yanında öpsem sarılsam ağlar, çok hassas bi bebek. Bakalım bizi neler bekliyor. Sizin kaç aylık büyük olan? Nasıl baş ediyorsunuz?

Hayır sonda çıktı yapabildim sıkıntı olmadı. Amaliyat sonrası 'karna bastırma' diyorlar ya onu çok farklı yaptı kızlar. Bastırmadılar, Biri göbeğime tek parmakla dokunuyordu, öteki alttan kontrol ediyordu. 3 kez aynı hareketi yaptılar. Az ağrıdı ama anlık.
Sadece gaz problemi oldu. Hem de öyle bir oldu ki travma oldu resmen. İçimde bi bebek daha var tekme atıyo diyordum iki kez lavman yapıldı. Yok efenim gelmiyor. katı yemek yasak ya Halam da için çok boş katı bişi ye anca öle çıkar dedi ve haklı çıktı. 3. gün Az ekmekli köfte yedim bastırdı sanırım çıktı.
Etkilenmeyin diye yazmak istememiştim ama herkeste böle olmuyor hemen gaz çıkaran daha çok var.
Ben stresliydim, korkuyordum ondan oldu, asla kitlemeyin kendinizi hemencecik çıkacak gazınız

Ben genel istiyordum çok korkuyordum ablam yapmadı yok olmaz dedi yanında ben olucam dedi ısrarla yapmadı bildiği vardır diye düşünüyorum

Bana da doktorum ısrarla genel anestezi bebeğe zarar verir, bebeği alınca gerekirse uyuturuz seni diyor, bende anestezi uzmanıyla gorusucem, nasıldı ilk uyanma anesteziden
Spinalde bebeği çıkarınca sakinleştirici veriyorlar hatırlamıyorsun bile sonrasını anestezi gibi oluyor bende bebeği gördükten sonrası yok hatırlamıyorum yatağa geçirdiklerini hatırlıyorum sadece

Doğru diyorsun ikisinin de olumlu olumsuz taraflari var, 15 ocakta kısmetse doğum tarihi oğlumun, bi gün önce anestezi uzmanıyla görüşürüm bakalım ne dicek

Gun menüsü değil de bütçene göre tavuk pilav ya da pide ikisi de olur . Ama evde kendin uğraşma . Ya yakınlarından biri yapsın ya da dışarıdan biriyle anlaş . Şu an yapilabilir gbi geliyor ama o an bir terslik olur gerek yok . Bunu 100 kişilik pilavı tek başına çıkaran biri olarak söylüyorum. Böyle gunlerde risk almamak gerek .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…