2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İlk çocuk olunca ben Mevlüde çok ozenmistim. İkram olarak kavurmalı pilav tulumba tatlısı ve ayran getirmiştik bı yemek şirketinden. Onlar çok masraf değil de ben hediye işini abartmistim. 100 kişilik bı organizasyon yapmıştım, kar küresi, lavanta kesesi, kokulu taş, mini kolonya ve isme Özel pleksili çikolata yaptırmıştım. Tabi şuan bunlar ama inanılmaz fuzuli geliyor. Bu bebeğime bu kadar zahmetli bı organizasyon yapmicam, ekonomik koşullar da buna izin vermiyor zaten. Yine 100 kişilik bı organizasyon olur pilav ayran tatlı şeklinde. Okuyana biz para vermiştik şimdi de 500 TL civarı para veririm. Bir de havlu takımı hediye ederim. Hediyelik olarakta sadece bir tane tukenebilen bişey dagiticam. Dünya para harcamıştım oğlumda ama şuan kimsenin ( çok yakınlar hariç) o kar kurelerini lavanta keselerini sakladigini sanmıyorum. Bu sefer sokak hayvanları için küçük paketlerde mama dağıtmayı planlıyorum

Bence tavuk pilav ayran en kolayı ve çok da masraflı olmaz diye düşünüyorum çok olsa 300 lira falan tutar ayranı da bimden al okuyan kadına da oyalı yazma patik ve lif koyabilirsin hediye paketine bence gayet güzel olur ben yapsam bu şekilde yapardım ya da gün menüsü gibi bir menü hazırlardım

Dün doktor bana 2-3 gün yapmayabilir normal dedi kakanın rengi katılığı önemli dedi

Ben hediye kısmını hiç düşünmedim valla ama sen baya bişey hazırlamışsın insan özeniyor tabiki ama dediğin gibi kullanılacak bişey almak daha mantıklı bana hep eşimin akeabaları gelecek benim 3-5 arkadaşım var o kadar ben mama dağıtsam sen bize ne demek istiyorsun diye laf yaparlar o kadar art niyetliler belki yazma alabilirim toptan veya patik falan
Gün menüsü benimde aklıma geldi ama çok uğraştırır diye düşündüm tek başıma hazırlayacağım çünkü o kadar insana altından kalkamam galiba

Bu konuda çok şanslıyım dikişlerimi ablam attı ameliyatta estetik dikiş yaptı bana

Kız gülmekten altıma işedim ya belgesellere konu olacak türde. Eşim sürekli çok nazlanıyorsun çok abartıyorsun falan diyordu bugün bir video izledi instadan hamile kadın belim ağrıyor diyorsa doğru söylüyordur midem bulanıyor diyorsa doğru söylüyordur ne diorsa haklıdır siz de eşi olarak inanmak ve hak vermek zorundasınız gibi. Ondan sonra da ay belim ağrıyor falan dediğimde evet çok doğru söylüyorsun karıcığım ağrıyordur inanıyorum ya bulantım var dediysem evet inanıyorum haklısın anlıyorum diyor. Biraz da komik adam Ona gülmekten heryerim kasıldı. Kaç kere çamaşır değiştirdim duşa girdim. Şimdi seni okudum ya yine kaçırdım altıma 6.donumu değişeyim

Ay bir saat girmedim neler konuşulmuş

Benim doktorum genelde beyin tamamen devre dışı kaldığı için spinl önerdiğini söylemişti. Beyin tamamen devre dışı kalıyor nasıl geri döneceğini ya da ne kadarının doneceğini bilemiyorsunuz demişti. Beni ilkinde direk genel yapmışlardı. Hiç sormadılar. Kar zarar hesabı yapiyorlar sanirım.

Gece ben bebeği beslerken uyanıp anne diye ağlaması çok üzüyor beni. Huyu suyu çok değişti zaten bambaşka bi çocuk oldu. Anne baba derken bile çok sinirli sesleniyor. Hiç kıyamıyorum ne yapacağım bu duyguyla bilmiyorum da bakalım artık elbet bi şekilde atlatacağız bu günleri de.
Silikon uçlara gelince, onlarsız da emzirmeyi deniyorum kısa kısa emiyor 2-3 dk kadar. Sonra sinirleniyor ve uçlarla devam ediyoruz. Birde hızlı toparlansın diye her emzirme sonrası değil ama gündüz 2-3 defa gece 2 defa emzirme sonrası sütümü sağıp uyku arasında biberonla içiriyorum. Onu içirdiğimde uzun uyuyor. Uyanmasını beklemeden 2 saat sonra tekrar kalkıyorum falan öyle ilerliyoruz. Haliyle çok yoruldum. 5 gün oldu doğum yapalı daha doğru düzgün ne uyudum ne dinlendim. Eğer biberon ve süt sağma işini geride bırakıp uçsuz emzirmeye başlarsak bi oh çekerim o zaman. O zamana kadar biraz yoğun tempo ilerliyoruz

Allah sğalıkla ve kolaylıkla kavuştursun inşallah neden yatışı bir gün önceden yapıyorlar, beni aynı gün 2 saat önceden çağırdılar sezeryan için
Amin canım bende bilmiyorum bir gün önceden yatış yapıldı 12 den sonra yeme içme yok sabah erken alabilirler miş şimdilik boş boş yatıyorum ve son karnım şiş yatıcam vedalaşayım en iyisi

Çok ağrın oldu mu çıkınca hemen

Amin canım bende bilmiyorum bir gün önceden yatış yapıldı 12 den sonra yeme içme yok sabah erken alabilirler miş şimdilik boş boş yatıyorum ve son karnım şiş yatıcam vedalaşayım en iyisi
Devlette misin genelde devlette bir gün önceden yatırıyorlar. Sağlıkla al kucağına inş.

O zaman benim tansiyonda sıkıntı olmadı müdahale etmediler oğlumda, sadece sakinleştirici istedim tamam dedi bi kere, sonra ilgilenmedi hiç, inşallah bu kez iyi birine denk gelirim,

Bana da doktorum ısrarla genel anestezi bebeğe zarar verir, bebeği alınca gerekirse uyuturuz seni diyor, bende anestezi uzmanıyla gorusucem, nasıldı ilk uyanma anesteziden
Genel anestezi bünyeye göre çok degişiyor bence. Zeynep Kamilde yatarken onceki hamileliğimde bir kargaşa gormüştüm tuvaletten dönerken. Bir sürü saglik personeli sedyede yatan bir kadının ustüne atlıyorlardı. Kadın bağırıyordu. Kadinı dövüyorlar sanmıştım. Meğer kadın anesteziden uyanırken fenalık gecirmiş kalkmaya çalışıyormuş. Onlar da kalkmasın diye sabit tutmaya calişiyorlarmış. Ama goruntü çok farkliydı. Ben de öyle olur muyum demiştim ama çok nadir oluyor heralde. Ben çok aklı selim uyanmıştım. Hemen bebekleri sormuştum. İyi dediklerini hatırlıyorum. Çok şükür deyip geri uyumaya calısmıştım izin vermemişlerdi.

Herşey yoluna girecek canım. Belli zaten yorgun olduğun zamanın olmadığı yoksa hergün girersin buraya. Kendini nasıl hissediyorsun? Rahminde ağrı var mı? Nurbanu demişti biraz ağrı var şuan diye.

Eğer sokak hayvanlarına dağıtılacak mamayı bile art niyetli düşünüyorlarsa o insanlara başka bı hediye bile vermem ben canım. Bence bı şirketle anlaş pilav üstü tavuk bir de ayran+tulumba, evde yaptığından daha ekonomik olur emin ol. Tamam evdeki gibi en kaliteli baldo pirinci, en iyi yağı kullanmayacaklar, tatlıyı da evdeki gibi 5 kilo şekerden yapmayacaklar glikoz şurubu ile yapacaklar ama en azından hem zahmet etmemiş hem de dünya masraf etmemiş olursun. Gün menüsüne ise asla yeltenme derim 40 günlük bebek ile.

Ay ben de böyle bir şeye şahit oldum Zeynep Kamilde. Sen ne zaman yatmıştın? 2022 de bi gece kalmıştım o zaman bir kadın ama odasındaydı o herkes koşmuştu falan. Zeynep kamilde çok değişik bir atmosfer var ya.

2 kere aldım ben anestezi, birinde rahim filmi çekildim çok kısaydı zaten, diğerinde kızımi kaybedince kürtaj oldum, ikisinde de uyanırken sıkıntı yaşamadım, sadece çeneme vuruyor çok konuşuyorum

Çok ağrın oldu mu çıkınca hemen
Hayır uzun süre olmadı. Sonra ağrı ilk kalkışta oldu. Ama dayanılmayacak gibi değil. Ve benim ağrı kesicilere alerjim var sadece parol alıyordum ona rağmen hastane iyi geçti. Evde de dikkat etmek gerekir fazla eğil kalk yaparsan ağrır. Dinlendikçe geçiyor. Her gün önceki güne göre daha iyi oluyor.
Ben gaz çıkaramadım o kötüydü. Gaz için sakız çiğne ve yürüyüş yap dedi doktorum yaparsın geçer inş

Her şeyi sen yapacaksan pide ayran çok daha mantıklı geldi bana. Servisi kolay, bulaşığı az çıkar. Diğer tur8gunubkendine zehir edersin hazırlayacağım edicem diye. Yanına da tulumba. Belki tulumbayla lohusa şerbeti verilebilir adettendir diyorsan. Ben hiç yapmadım benimkilere. Ama şimdi siz yazınca acaba dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…