2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba hanımlar, ovülasyon testi yapmadım ama o dönemlerde kasık ağrım çok oluyor. Pazar , Pazartesi yoğun bir şekilde ağrım vardı Salı günü hafifdi. Pazar Pazartesi çatladığını düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum acaba? Pazartesi günü birlikte oldum. 1 senelik evliyim yeni başladık hemen olsun istiyorum panik haldeyim adım adım takip etmek istiyorum vücut nasıl tepki verir ne olur falan gibi heyecanla :)
Merhaba canım öncelikle panik yapma olmaz bende oğlum da ovuslasyon testi kullanmıştım yumurta catlarken sıvı akıntı yoğun bi şekilde akıyor bunun için siyah bir ic çamaşırı giysen daha net anlarsın bide kasik ağrısı olur ilişkiden sonra ayaklarını yatak başlığına uzat öyle bekle ben bide sabahları aç karna böğürtlen kökü kaynatip içmiştim

merhaba kızlar, bende 8 haftalık hamileyim. 2 haftadır kanamam olduğu için progestan iğne ve fitil kullanıyorum. kalçam apse dolu😭 dün yine kanamam oldu. acildeki hemşire iğneyi vuracak yer kalmamış diyerek bana üzerinde KURŞUN SUYU yazan bir kap verdi. günde iki kez uygulamamamı söyledi…. bende cahil gibi hiç araştırmadan uyguladım. internetten baktım ve hamilelerin kesinlikle temas etmemesi gerektiği yazıyor. nolur yardım edin ne yapmalıyım😭😭 bunu kullanan oldu mu?
Canim bende ayni sekilde 10 gundur igne vuruluyorum uc gunde bir farkli bir igne daha hemsire artik yer kalmadigi icin vurulan yere vuruyor asiri aciyor ama kolonyayi pamuk yada beze dok onunla orayi ov masaj yap dagilsinlar dedi elinlede surekli oval sekilde masaj yapahilirsin dagiliyorlar ne olur ne olmaz bundan sonrasinda kullanma bencede kullandigin kadarinida kafana takma bisey olmamistir doktor olmaz diyorsa cok keskin bir zarari yoktur demekki

Ya ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ama oğlumda sabah ilk idrar şu içmeden tabi rengi açıksa gogus uçların koyulasmaya başladıysa ve bebek usg de doktor bakınca göbek deliginin altındaysa erkek oluyor genelde bide erkek çocuğu balık gibidir sürekli küçük dahi olsa usg de hareket halindedir en azından ben böyleydim yengelerim de böyle belirtileri vardı

Canim bende ayni sekilde 10 gundur igne vuruluyorum uc gunde bir farkli bir igne daha hemsire artik yer kalmadigi icin vurulan yere vuruyor asiri aciyor ama kolonyayi pamuk yada beze dok onunla orayi ov masaj yap dagilsinlar dedi elinlede surekli oval sekilde masaj yapahilirsin dagiliyorlar ne olur ne olmaz bundan sonrasinda kullanma bencede kullandigin kadarinida kafana takma bisey olmamistir doktor olmaz diyorsa cok keskin bir zarari yoktur demekki
inşalllah olmamıştır bişey 😭 bende aynı durumdayım daha on tane iğnem var ve kanamam ara ara oluyor. kanamadan kastım su gibi kırmızı kanama.. sizinde öyle mi

Merhaba canım öncelikle panik yapma olmaz bende oğlum da ovuslasyon testi kullanmıştım yumurta catlarken sıvı akıntı yoğun bi şekilde akıyor bunun için siyah bir ic çamaşırı giysen daha net anlarsın bide kasik ağrısı olur ilişkiden sonra ayaklarını yatak başlığına uzat öyle bekle ben bide sabahları aç karna böğürtlen kökü kaynatip içmiştim
Teşekkür ederim. İlişkiden sonra ağrım oldu mu hiç hatırlamıyorum :olamaz:

Ya ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ama oğlumda sabah ilk idrar şu içmeden tabi rengi açıksa gogus uçların koyulasmaya başladıysa ve bebek usg de doktor bakınca göbek deliginin altındaysa erkek oluyor genelde bide erkek çocuğu balık gibidir sürekli küçük dahi olsa usg de hareket halindedir en azından ben böyleydim yengelerim de böyle belirtileri vardı
Kesenin sekline gore yorum yapiyorlar ya ondan :)
Muhabbet olsun iste yoksa kiz erkek farketmez saglikli olsunlar da 😇
Henuz 6li haftalardayim su an bi hareketini gormedim daha 😁

inşalllah olmamıştır bişey 😭 bende aynı durumdayım daha on tane iğnem var ve kanamam ara ara oluyor. kanamadan kastım su gibi kırmızı kanama.. sizinde öyle mi
Benimde 5+3 ken bir anda oldu canli kirmisi boyle baya siviydi igneler vurulunca kesildi suan 6+4 um kanama durdu ama agrim oluyor ara ara sanci oluyor bazen siz bebegi gordunuz mu 5+3 te biz sadece keseyi gorebildik iki gun sonra bebek icin gidecegiz

Benimde 5+3 ken bir anda oldu canli kirmisi boyle baya siviydi igneler vurulunca kesildi suan 6+4 um kanama durdu ama agrim oluyor ara ara sanci oluyor bazen siz bebegi gordunuz mu 5+3 te biz sadece keseyi gorebildik iki gun sonra bebek icin gidecegiz
benimde 5+3 de bi anda kanamam oldu hatta çok afedersiniz altıma yaptım sandım. gittiğimde keseyi gördük. 6+2 de tekrar aynı sekilde kanamam oldu o zaman bebek düştü heralde dedim ama kalp atışını duyduk çok şükür😭😭😭🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻 sizde görürsünüz bebeği merak etmeyin. ama vajinal bakılmıştı bana. karından gözükür mü bilmiyorum

6+6 da kontrolumuz var insallah gorururz. Bana birde prolutan diye bir igne vardi daha etkiliymis uc gunde bir de onu oluyorum progestanla birde sabah aksam 200 mg fitil progestan yine belki kanama olabiliyormus insallah biter sizinkide bir an once

Ben de erkek diyorum canım kese şeklinden dolayı, öyle çok bir şey bildiğimden değil de benim oğlanın kesesi de böyle fasülyemsiydi oradan çıkarım yaptım. Sen ne hissediyorsun ve ne istiyorsun 💃
Ay ilk çocuk sağlıklı olsunda farketmez benim için 🙈 çok midem bulandığı için herkes kız diyor etrafımda ama ilk önce bi abi olsa daha güzel olur 🙏 😂😂

Prilam kullanıyordum doktor zofran mı zofer mi öyle bir hapla değiştirdi benimde bulanıyor ev üstüme üstüme geliyor sürekli dışarı atıyorum kendimi başkasının yaptığı tatlı geliyor evdeki kokuyo yapamıyorum 🤮
Haftaya gideceö kontrole o zaman isteyecem doktordan işe yarıyor muydu peki bi de aile hekimi yazar mı sizce

Haftaya gideceö kontrole o zaman isteyecem doktordan işe yarıyor muydu peki bi de aile hekimi yazar mı sizce
Cnm doktorum bana da prilam yazdı çok şükür o kadar iyi geldi ki artık yemek yiyebiliyorum iştahım yerine geldi bulantılarım benimde çok ama çok kötüydü resmen 7/24 bulanıyordum şu bile içemiyordum

Cnm doktorum bana da prilam yazdı çok şükür o kadar iyi geldi ki artık yemek yiyebiliyorum iştahım yerine geldi bulantılarım benimde çok ama çok kötüydü resmen 7/24 bulanıyordum şu bile içemiyordum
Selamlar canım ay mesajın umut oldu bana 🌸Yarın bende doktora gidip bulantı hapı isteyeceğim anı iple çekiyorum yarın 7 haftaya giriyorum, kaç kere kullanıyorsun hapı artık su içebiliyormusun 😍 kaçıncı haftadazın birde ay bir sürü soru sorudm 🙈

Gördük bugün bebişi (dolu dolu 8+5) 🤤 büyümüşşş çok şükür herşey yolunda 🙏🏻buarada prilamla ilgili drum, bulantın yoğun olduğu zamanlar yutabilirsin herhangi bir düzene gerek yok aç tok fark etmez dedi, zaten zencefilli birşeymiş 😅 bana boyunu vs söylemedi ya, kendisi ölçtü sadece, kameraya çektik ama tam okunmuyor sanırım 15mm olmuş😅

Eklentiler

• IMG_20230531_090729.jpg
    IMG_20230531_090729.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 92
Dualarım seninle canım 🙏 içini ferah tut yıpratma kendini 😢🙏🙏
Kızlar çok şükür değerim düştü 20 ye kadar bu haftalara kadar kimyasal gebelik olurmu dememek gerekiyormuş çevrenizde bu durumu yaşayan olur Allah yaşatmasın ama ne olcağı belli olmuyor normalde 5+2 olcaktık ama kimyasal döndü. Kanamam da başladı hafiften . Rabbim kimseye yaşatmasın dış gebelik korkusu bile yetti 🙏🏻

Ben de erkek diyorum canım kese şeklinden dolayı, öyle çok bir şey bildiğimden değil de benim oğlanın kesesi de böyle fasülyemsiydi oradan çıkarım yaptım. Sen ne hissediyorsun ve ne istiyorsun 💃
Fasulye benzeri bir kese ile yuvarlak kese arasında cinsiyetler mi değişir bilemedim şimdi ama o da bir yaklaşım tabi ki sağlıklı olsunlar daha cinsiyetlere kadar epey vakit var keseden tahminler yanıltıcı olabilir diye düşünüyorum sonuçta daha kaç gramlar kii 😍
Merhaba hanımlar, ovülasyon testi yapmadım ama o dönemlerde kasık ağrım çok oluyor. Pazar , Pazartesi yoğun bir şekilde ağrım vardı Salı günü hafifdi. Pazar Pazartesi çatladığını düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum acaba? Pazartesi günü birlikte oldum. 1 senelik evliyim yeni başladık hemen olsun istiyorum panik haldeyim adım adım takip etmek istiyorum vücut nasıl tepki verir ne olur falan gibi heyecanla :)
İlk evlendikten sonra 1. yılında ancak düzeni oturtmuştum bebeğim de 1.5 yıl sonunda gelmişti benim bildiğim kadarıyla yumurtanın salindigi gün sabah uyanınca yataktan çıkmadan vücudun ateşini ölçtügün de yarım derece yüksek oluyordu ben öyle hatırlıyorum hergun düzenli ateş takibi olmasi lazım ⭐

X