2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sakın yanlış anlamayın kızlar. Sezeryan doğum da hiç kolay değil. Sonuçta hep dediğim gibi vajinal da olsa sezeryanla da olsa sonuç olarak sağlıkla kucağımıza aldık mı normal doğumdur benim için. Ben de ilk önce vajinal doğum deneyeceğim o an ne olur bilemem dr sezeryan derse de hayır diyemem yani. Vajinal doğumun dezavantajı bebek ne zaman gelecek belirsiz sezeryan siegenelde az çok önceden belirlenmiş bir tarihte oluyor
Yanlış anlayacak bişey yok canım benim. Benim önceki sezaryen olduğu için buna da sezaryen dedi doktor. Ben normal denesekmmi dedim ama risk almam ben ama alan birine yönlendirebilirim demişti. Ben de almayayım o zaman dedim. Kaldı. Ama benim de gönlümden normal geçiyor. Bazen diyorum. Gece sancı geliyormuş hissetmiyormuşum. Sabah doktora gider gitmez doguveriyormus sezaryene gerek kalmadan. Normal için de ugraşmadan. Hayaller hayatlar. En son 34 te acile gitmiştim. Ordaki doktor dedi ki eğer sancı gelirse vakit kaybetmeden gel. Dikişleri zorlamadan hemen alalım. O da korkuttu tabi beni. Herkes kısmetini yaşr. Ama emilyinpariss emilyinpariss ve NurrBanuu NurrBanuu çok heveslendirdi bizi grupça😊

Son düzenleme:
Evet oynama dediler ben neden diye sormadım valla o panikle bide kimse yoktu ya yanımda aşırı heyecanla ne deseler yaptım 😂😂 her yerde farklı demek ki mesela bana kağıdı vermediler ama Tatlizarafet Tatlizarafet ona vermişler 🙈
Oy kıyamam deplasmanda yalnız kalmış gibi😊 kendi hastanen miydi? İyi ki gel doğurtalım dememişler😊😊.

Ben gittiğimde önce tüm muayeneleri yapıp en son nst ye aldılar. Ultrason ve açıklık baktılar önce.
Takipli olduğun hastanede mi, ben acile gidiyorum şuan devletin. Kadın doğum doktorunun olduğundan bile şüpheliyim. Bı nst için 2 saat yol cekmeyelim dedim yakındaki bı hastaneye gidiyorum

Takipli olduğun hastanede mi, ben acile gidiyorum şuan devletin. Kadın doğum doktorunun olduğundan bile şüpheliyim. Bı nst için 2 saat yol cekmeyelim dedim yakındaki bı hastaneye gidiyorum
Hayır acilde. 3 farklı hastanenin kadın doğum aciline gittim şimdiye kadar. Devlet hastanesi ve eğitim araştirma. Hepsinde aynı sırayı izlediler.

Nst de oynama mi dediler telefonla? Ben Ümraniye eğitim araştırmanın acilimde girdim iki defa nst ye. İkisinde de bişey demediler. Mesaj yazdım, telefonda konuştum. Etkiliyo muymuş sonucu?
Bana da izin vermiyorlar telefon almama. Acilde gittiğimde kimse görmedi telefonu kullandım. Ama normal nstye girdiğimde telefonu uzak bir yere bıraktırdılar etkiliyor dediler🤷🏼‍♀️

Kızlar yeniyıla çok kötü girdim büyük oğlum dün gece ateşlendi ateş düşürücüyle düşüremedik inatçıydı ılık duş vs derken bir gram uyumadık öksürmekten kaç kere kustu mental ve fiziki çok yorulduk , bebeği resmen kenara bıraktık büyükle uğraşıyoruz bana da bulaştırdı boğazım acıyor öksürmek istiyorum kendimi tutuyorum çünkü biliyorsunuz öksürünce hapşırınca gülünce falan dikişler aşırı acıyor 😣 başım çatlıyor.. en büyük korkum da bebeğe bulaşması, maske takıyorum emzirirken. Emmesi iyi korur onu ama bulaşır mı yine de tecrübeli anneler siz bilirsiniz😔 büyük oğlumu kayınvalideme bıraktım 2 gece hastanede kaldığım için. çocuk ne hale geldi. Viral enfeksiyona inanmıyordu küçükken hasta olunca üşüttünüz diye bize psikolojik baskı uyguluyordu. Ben de ona üşüttün çocuğu dedim. Sinir oldum.Lohusalığımda birbirimize girmesek iyi. Aşırı batıyor bana.

Kızlar yeniyıla çok kötü girdim büyük oğlum dün gece ateşlendi ateş düşürücüyle düşüremedik inatçıydı ılık duş vs derken bir gram uyumadık öksürmekten kaç kere kustu mental ve fiziki çok yorulduk , bebeği resmen kenara bıraktık büyükle uğraşıyoruz bana da bulaştırdı boğazım acıyor öksürmek istiyorum kendimi tutuyorum çünkü biliyorsunuz öksürünce hapşırınca gülünce falan dikişler aşırı acıyor 😣 başım çatlıyor.. en büyük korkum da bebeğe bulaşması, maske takıyorum emzirirken. Emmesi iyi korur onu ama bulaşır mı yine de tecrübeli anneler siz bilirsiniz😔 büyük oğlumu kayınvalideme bıraktım 2 gece hastanede kaldığım için. çocuk ne hale geldi. Viral enfeksiyona inanmıyordu küçükken hasta olunca üşüttünüz diye bize psikolojik baskı uyguluyordu. Ben de ona üşüttün çocuğu dedim. Sinir oldum.Lohusalığımda birbirimize girmesek iyi. Aşırı batıyor bana.
Çok geçmiş olsun cnm inşallah bebeğine geçmez, Allah yardımcın olsun

Tetikleme ihtimali var diye biliyorum ama illa da tetikleyecek diye bişey yok. Daha önce yaptırmış mıydın
Hamilelikte ağda yaptırmadım ya. Lazere gidiyordum gebelikten önce ama tamamen bitmemişti alt kısımda vardı şuan sanki hiç gitmemişim gibi oldu maalesef. Hormonlardan herhalde.

Ah canım kıyamam çok zor durumda kalmışsın gerçekten, Allah acil şifalar versin oğluna, umarım sen de ayaktan kolaylıkla atlatırsın. Bebeğe geçer diye endişe etme senin sütündeki antikorlar onu koruyacak için rahat olsun. Önemli olan sen iyi ol ki ikisiyle de güzel ilgilenebil. Lohusayken gerginlik had safhada oluyor haklısın. Çok ciddi bı salgın var, ben de şimdi hastanedeyim, nst için geldim ama oğlumu da gösterelim dedik, ona benden de önce sıra verdiler dün gece ateşlendi benim oğlum da. Bana bulasirsa ve doğum da yakınsa nolur bilmiyorum. Kış doğumlarının böyle bı zorluğu var işte. Kayınvalidem bundan sonra asla laf sokamaz sana da. Bir musibet bin nasihatten iyidir demişler. Acil şifalar diliyorum

X