2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende başlarda hep normal doğum istiyordum ama kendim de hemşire olarak kadın doğum katında çok bulundum. Çok korkuyorum. Sezeryandan da çok korkuyorum aslında. Genel olarak doğumdan korkuyorum, yavruma kavuşacak olduğumu bilmek beni güçlü kılıyor sadece.
herkesin vücut yapısı farklı olduğu için normal doğum sancısı da farklı oluyor.kendim için şunu söyleyeyim normal doğum sancısı çektim erken doğum olduğu için ciğer geliştirici iğnenin süresini bekledik. Bu süre de normal doğum sancılarım başladı 24 saat çektim ara ara gelen sancıları sezaryen olacaktım başından beri ama çok korkuyordum beni alın sezaryene diyorum belime iğne yapsalarda hissetmesem diyordum sezaryenden sonra evet ağrım oldu sıkıntı yaşadım ama o doğum sancısı hepsinden kötü geldi bana tabi herkesin aynı olmaz

herkesin vücut yapısı farklı olduğu için normal doğum sancısı da farklı oluyor.kendim için şunu söyleyeyim normal doğum sancısı çektim erken doğum olduğu için ciğer geliştirici iğnenin süresini bekledik. Bu süre de normal doğum sancılarım başladı 24 saat çektim ara ara gelen sancıları sezaryen olacaktım başından beri ama çok korkuyordum beni alın sezaryene diyorum belime iğne yapsalarda hissetmesem diyordum sezaryenden sonra evet ağrım oldu sıkıntı yaşadım ama o doğum sancısı hepsinden kötü geldi bana tabi herkesin aynı olmaz
Evet kesinlikle her şekilde zor 😞 Bende sancıdan korktuğum için, planlı sezeryana döndüm. Hakkımızda hayırlısı olsun, sen ne güzel bebeğine kavuşmuşsun. Allah sağlıklı uzun ömürler versin canım 🙏🏻

Sancım var diyim, yine başladı sancılarım. Hareket yok desem yalanım ortaya çıkar, sancı aralarinda hareket ediyor çünkü. Bı gideyim bakalım, çok elzem değil ama bu yalancı sancılar kaça kadar çıkıyor merak ettim, ona göre doktora bilgi vericem
Benim sancılar yalancıysa en fazla 40 gördü sende bak bakalım bende kıyaslayayım ama devlette nst kağıdını vermiyorlar haberin olsun yanına tlf almaya çalış belki fotosunu çekersin ben çekemedim çünkü tlf yoktu yanımda 😂😂

Canım kızlar yeni yılınız kutlu olsuuun 🍀💜
Hala doğurmayanlar da yavrularımıza sağlıkla kavuşalım, sağlıkla huzurla büyütelim, çok öok güzel bir yıl olsun 🙏🏼
Sizleri seviyorum 🫶🏼
2 Ocak ta doğuracağı belli olan tüüm arkadaşlara da şimdiden yarışmada başarılar diliyorum 😍 inşallah güzel güzel kavuşun bebişlerinize🥰

Kızlar sizde küçük tuvaletinizi yaparken kasıklara batma oluyor mu benim artık iyice arttı önceden önemsenmiyordu ama şimdi baya ağrılı oluyor 🙄🙈

Benim sancılar yalancıysa en fazla 40 gördü sende bak bakalım bende kıyaslayayım ama devlette nst kağıdını vermiyorlar haberin olsun yanına tlf almaya çalış belki fotosunu çekersin ben çekemedim çünkü tlf yoktu yanımda 😂😂
Haa bunu söylediğin iyi oldu, bilmiyordum kağıdı vermediklerini, ben de kağıdın ekran görüntüsünü doktoruma atarım diyordum. Fotoğrafını makineden çekeyim bari

Kızlar ben devlet acile gitsem sancılarım var desem beni direk nst ye alırlar mı yoksa alttan da muayene eder mi ebeler. Sezaryen doğum yapicam ona rağmen bakmak isterler mi. Alttan muayene olmak istemiyorum, normal dogursam tamam da açıklık olup olmamasi benim için bişey ifade etmiyor. Sadece sancılarının boyutunu öğrenip doktoruma haber vermek istiyorum. Beni sadece nst ye alın desem kabul ederler mi acaba
Tedavi seçme hakkın var istemiyorum dersen bakmazlar bence nstye alırlar kı hemen onu bilemiyorum ama

Ben sürekli baktım kaç çıkıyor diye. Görüyorsun zaten ama kağıdı da hep veriyorlar bana.

Canımcım acile gitttim dünden beri yazamadım 🙈 beni baya uzun nst ye bağladılar sancılarım çıktı ama doğurmadım 😂😂 açıklığım 2cm geçmiş ama bebek kanalda değil dediler 🙈 ama artık hareketleri yok denecek kadar az bugünde çok rahat uyudum ama bebeğin kalp atışında falan sıkıntı yok sanırım ben yakında doğururum gibi görünüyor 😂😂
Hadi bakalım. Çokk kolay bir doğum olsun inşallah 🤲🤲

Evet ebe bakıyor sancılarım çıktığı için 2 kere çatı muayenesi yapıldı ama bi ilermeleme görülmedi 🙈 çok tatlıydı gerçekten ama devlete gittim yanıma kimseyi almıyorlar o beni biraz heyecanlandırdı yaklaşık iki saat kaldım bide pazar malum kimse yok annemle eşimi almadılar 😞 nst de tlf da oynayamadım baya sıkıldım devlette tek sıkıntı bu sanırım 🙈 sürekli tansiyon ve kalp ölçüsüne bakıldım bi ara gerçekten doğuruyorum galiba dedim
Nst de oynama mi dediler telefonla? Ben Ümraniye eğitim araştırmanın acilimde girdim iki defa nst ye. İkisinde de bişey demediler. Mesaj yazdım, telefonda konuştum. Etkiliyo muymuş sonucu?

Tedavi seçme hakkın var istemiyorum dersen bakmazlar bence nstye alırlar kı hemen onu bilemiyorum ama
Şansımı denicem bı, alttan muayene için de hazırlandım, nst de yüksek sancı çıkarsa o zaman kabul ederim açıklığa bakmalarını, ama nst ye hiç bakmadan direk muayene istemiyorum, daha sancılarım gerçek mi yalancı mi olduğunu bilmeden gerek yok derim. Onlar da sen bilirsin derler tabi 🤣

Nst de oynama mi dediler telefonla? Ben Ümraniye eğitim araştırmanın acilimde girdim iki defa nst ye. İkisinde de bişey demediler. Mesaj yazdım, telefonda konuştum. Etkiliyo muymuş sonucu?
İlk hamileliğimde telefona izin verilmiyordu etkiliyor diyorlardı, bunda bişey demediler. Elimdeydi iki defasında da. Hemsireden hemşireye değişiyor olabilir. Bazıları çok mukemmelliyetci oluyor.

Kızlar ben devlet acile gitsem sancılarım var desem beni direk nst ye alırlar mı yoksa alttan da muayene eder mi ebeler. Sezaryen doğum yapicam ona rağmen bakmak isterler mi. Alttan muayene olmak istemiyorum, normal dogursam tamam da açıklık olup olmamasi benim için bişey ifade etmiyor. Sadece sancılarının boyutunu öğrenip doktoruma haber vermek istiyorum. Beni sadece nst ye alın desem kabul ederler mi acaba
Ben gittiğimde önce tüm muayeneleri yapıp en son nst ye aldılar. Ultrason ve açıklık baktılar önce.

Amin canım. Ben de kendimi NurrBanuu NurrBanuu ve @emilyinpariss gibi hazırlıyorum onalırınki gibi kolay geçecek diye. Evde suyum gelmezse son ana kadar bekleyeceğim sancı 5 dakikaya inince gideceğim. Hastaneye erken gidersem suni verirler diye düşünüyorum. İnşallah normal yapacaklar hepimiz için hayal ettiğimizden daha kolay doğum yaparız.
Ay bişi diyim mi bir gece kaldım ya hastanede kadınlar nasıl bağırıyorlar. Çok enerji sarfediyorlar ve o yüzden doğum çok uzuyor. Bir kadın ben gittiğimde bağırıyordu çıkarken halâ doğum yapmamıştı. Drlar daha çok bağırır bu gidişle demişti.
Ben de bı vlogda gormüstüm. Enerjinizi bağırarak harcamayın. Ikının diyordu sancı geldikçe. Çünkü sancı gelince ıkınmazsan acıklık cok artmayacağı için daha fazla sancı gelmek zorunda kalacak diyordu.

Kızlar ağda işini ne yaptınız? Ben yarın gitmeyi düşünüyorum. Acaba kasılmayı tetikler mi? Dr bana ilişkiyi yasakladı nedense 33 haftalıktan sonra anlamadım. Dr a da gitmeme baya var haftaya pazartesi. Şuan 36+2 yiz
Tetikleme ihtimali var diye biliyorum ama illa da tetikleyecek diye bişey yok. Daha önce yaptırmış mıydın

Evet oynama dediler ben neden diye sormadım valla o panikle bide kimse yoktu ya yanımda aşırı heyecanla ne deseler yaptım 😂😂 her yerde farklı demek ki mesela bana kağıdı vermediler ama Tatlizarafet Tatlizarafet ona vermişler 🙈

X