2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Gazlı bebek gazını çıkarıyorum yine de gazı var arka arkaya gaz çıkarıyor yine de karnı şiş doktor küvözde yatarken de çok gazlıydı dedi
Ah kıyamam.. Gaz masajları yapıyor musunuz sık sık? Bize doktor çok güzel tarif etmişti, elimi yumuşatıp bol bol masaj yaptığımı hatırlıyorum, çok da işe yarardı.
Önce göbek çevresinde dört parmağımızla saat yönünde daireler çiziyorduk, sonra böyle soldan sağa yine dört parmakla pıt pıt yaparak gitmece, sanki piyano çalar gibi, en sonda da iki elimizi de parmaklar bitişik yan tutarak peş peşe yukarıdan aşağıya süpürme hareketi. sonra klasik bacak hareketli ama onda da kalça çıkığı konusu için dikkatli olmak lazım.

Kızlar bugün kontrolüm vardı ☺️ me bebeğimin yüzünü gördüm ne kilosunu ölçebildik 3 kilo bebek 2,5 kilo çıktı boyu öncekinden kısa çıktı 🙈 çok katlanmış bugün bu içerde ölçüm yapamıyorum dedi 😂 aşağı düşen bebeğim yukarı çıkmış😂 nst de sancım çıkmadı alttan muayenede 2 cm açıklığım varmış ama erken doğum beklemiyorum dedi 😂 ben ocakta doğurursam şükredicem inşallah şubata sarkmaz 😂😂

Ah kıyamam.. Gaz masajları yapıyor musunuz sık sık? Bize doktor çok güzel tarif etmişti, elimi yumuşatıp bol bol masaj yaptığımı hatırlıyorum, çok da işe yarardı.
Önce göbek çevresinde dört parmağımızla saat yönünde daireler çiziyorduk, sonra böyle soldan sağa yine dört parmakla pıt pıt yaparak gitmece, sanki piyano çalar gibi, en sonda da iki elimizi de parmaklar bitişik yan tutarak peş peşe yukarıdan aşağıya süpürme hareketi. sonra klasik bacak hareketli ama onda da kalça çıkığı konusu için dikkatli olmak lazım.
Masaj yapmıyoruz göbek deliğinde akıntı var doktor dokunmayın dedi sıcak bez koydum ütüleyip dün onun faydasını gördüm sırtına pıt pıt yapıyoruz

Kızlar hastane için mama alan varmı? Hangi markayı neden tercih ettiniz? Ben yeni göğüs ameliyatı olmuştum, sütümün gelip, gelmeyeceği belli değil o yüzden yanımda muhakkak mama götüreceğim
Golden goat aldım, mama konusunda çok takintili biriyimdir, hastanede herhangi bi mama verme ihtimaline karşı ben alıp çantama koydum. İlk bebeğimde de çok arastirarak bu mamayi kullanmıştım, tabi ki hic bir mama anne sütünün yanından bile geçemez ama en azından en temiz içerikli, şekersiz ve anne sütüne daha yakın taklit olduğu için bu bebeğimde de aynı markayi aldım.

sezaryen öncesi doktorumun istediği kan tetkiklerinde iki değeri biraz yüksek gördüm bilgisi olan var mı demir bağlama kapasitesi en fazla 373 olması gerekirken benim 407 diğeri d dimer kantitatif en yüksek referans 500 olması gerekirken 890
Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

D diner pek çok şeyden etkileniyor. Pıhtılaşma ya yatkınlığınız vs var mıydı, kan sulandırıcı kullanıyor muydunuz bunları doktorunuzla konuşursunuz ama referansım çok az üzerinde normal şartlarda sağlıklıysanız genelde sorun olmuyor.

Demir bağlama kapasitesi de tek başına değerlendirilmez. Demir/Total Demir bağlama kapasitesine ve ferritine bakmak lazım depolar boş demek için ki genelde gebelikte depolar boş oluyor takviyeye devam 👍🏻👍🏻

Masaj yapmıyoruz göbek deliğinde akıntı var doktor dokunmayın dedi sıcak bez koydum ütüleyip dün onun faydasını gördüm sırtına pıt pıt yapıyoruz
hmm öyle bir durumu bilemiyorum yaşamadık, ama gönbek deliğinie asla dokunmadan yapıyorduk bunları yine de. Acaba oraya mı dokunmayın dedi yoksa karnına hiç mi dokunmuyorsunuz? İnşallah iyileşir de bir an önce karın masajına geçersiniz.

Son ayda topuklu ayakkabı vay canina yürek yemişsin kız sen 😂 ben postallarimi giyiyorum asker gibi, ama fermuarlarini çekemiyorum bileklerim soba borusu gibi oldu, geçen kışlık düz taban botlarla düz yolda yere yapıştım. Ağırlık merkezim değişti haliyle karnım ağır çekti, dengem bozuldu pat yerde. Çok yumuşak düştüm de debelendim debelendim kalkamadım bı sure. Bacaklarım da vücudumu kaldırmıyormuş anladım ki, malum 30 u aşkın kilo aldim. Allah'tan sokak bomboştu, baktım apartmanların balkonunda da kimse yoktu. Rezil olurdum yoksa ters gelmiş kaplumbağa gibi yerde dakikalarca kalkmaya debelenirken. Topuklu ile dışarı çıksam demekki iki kişinin koluma girmesi lazım 😂
Ya kıyamam 😍🫠 benimde göbeğim enteresan bi şekilde öne doğru gidiyor topu topu 6 kilo aldım ama hepsi göbeğimde bende yürürken öne doğru ağdırıyorum resmen 🙄 hatta yanlarımda birşey yok ama göbek deliğimin altı çatladı göbeğimi gören ikiz zannediyor 🙈 eşim bazen arkadan tutup göbeğimi kaldırıyor o kadar güzel oluyor ki resmen rahatlıyorum 🙈🙈 internette görürdüm daha neler falan diyordum gerçekten doğruymuş 🙈🙈

Bende uzun zaman sonra ilk kez dün çıktım, birde haddimi aşıp ilk kez topuklu bot giydim. Of aman yarabbim, uçan kuşa yürüyen böceğe sövdüm resmen kendime sinirimden. Zaten ayaklar olmuş dolmalık biber neyine senin topuklu bot. Ben bi dha çıkmam karşim, çıkana saygım sonsuz 😂
Ben de 1 ocakta çıkmayı düşünüyorum😊. Dogurana kadar girmem daha içeri🤭 hastane saatleri hep erken oluyor bizim. 10 dan önce coktan evde oluyoruz. Vitrinler bana bakıyor ben vitrinlere bakıyorum. Yeni yıl yeni umutlar😊 Allah hayırlara güzelliklere cıkarsın inşallah 🤲

Ya kıyamam 😍🫠 benimde göbeğim enteresan bi şekilde öne doğru gidiyor topu topu 6 kilo aldım ama hepsi göbeğimde bende yürürken öne doğru ağdırıyorum resmen 🙄 hatta yanlarımda birşey yok ama göbek deliğimin altı çatladı göbeğimi gören ikiz zannediyor 🙈 eşim bazen arkadan tutup göbeğimi kaldırıyor o kadar güzel oluyor ki resmen rahatlıyorum 🙈🙈 internette görürdüm daha neler falan diyordum gerçekten doğruymuş 🙈🙈
Bugün arkadas göbeğini masanın üstüne kaldırıp koysan biraz dinlendirmez mi seni acaba dedi, gül gül öldük bunu ciddi söyledi çünkü 😂

hmm öyle bir durumu bilemiyorum yaşamadık, ama gönbek deliğinie asla dokunmadan yapıyorduk bunları yine de. Acaba oraya mı dokunmayın dedi yoksa karnına hiç mi dokunmuyorsunuz? İnşallah iyileşir de bir an önce karın masajına geçersiniz.
Yok deliğine dokunmayın dedi akıntısı vardı yaktı dün aslında deliğine dokunmadan yapabilirim 👍

merhabalar. 23. haftamdayım bırsey danısmak ıstedım. doktorum tetanoz asısını 1 doz olman yeterlı dedı. 2. yı olmana gerek yok dedı. o sekılde yaptıran oldu mu acaba ? bır zarrarı olur mu bılemedım.
Merhaba. İkinci gebelik mi? Bana da tek doz yaptırdı ikinci olduğu için. Bu öncekileri aktive edecek dedi.

Son ayda topuklu ayakkabı vay canina yürek yemişsin kız sen 😂 ben postallarimi giyiyorum asker gibi, ama fermuarlarini çekemiyorum bileklerim soba borusu gibi oldu, geçen kışlık düz taban botlarla düz yolda yere yapıştım. Ağırlık merkezim değişti haliyle karnım ağır çekti, dengem bozuldu pat yerde. Çok yumuşak düştüm de debelendim debelendim kalkamadım bı sure. Bacaklarım da vücudumu kaldırmıyormuş anladım ki, malum 30 u aşkın kilo aldim. Allah'tan sokak bomboştu, baktım apartmanların balkonunda da kimse yoktu. Rezil olurdum yoksa ters gelmiş kaplumbağa gibi yerde dakikalarca kalkmaya debelenirken. Topuklu ile dışarı çıksam demekki iki kişinin koluma girmesi lazım 😂
ayyy geçmiş olsun gülsem mi ağlasam mı bilemedim bak 😂 Aman dikkat ya son düzlükteyiz düşmek kalkmak olmasın öylee :) Hem niye reil olasın keşke biri görse gelip yardım ederdi yaa.
Ama denge merkezlerimiz acayip şaştı gerçekten. Bizim de bir yemek vardı geçen hafta sonu, şık şıkıdım giyindim ne giysem olmuyor altına, korktum vala bi de topuklulardan. Arkadaşımdan az topuklu bir bot aldım, .çok rahat oldu ama onunla bile çok az yürüdüğüm, hep oturduğum halde ertesi gün pert olmuştu ayaklarım.

X