2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de doktorum erkek, ama bu doktoru bulasiya kadar kistlerimle alakalı, sonrasında da hamile kalamamakla alakalı sadece İstanbul içinde 20yi aşkın doktora gitmişimdir, başka şehirlerde de duyduğum doktorlara gittim, ne acıbadem kaldi ne Memorial ne de başka üst segment hastaneler. Kadın doktora da gittim erkek doktora da. Kimi anlayışlı canım bebeğim dedi ama para odaklı yaklaştı, kimi dediğin gibi yüzüme bakmadı, bı kadın doktor hamile kalmak başarı hikayesi değildir saplantiya çevirme diyerek azarlamisti feminist edasıyla. Ben hayatta hiç bişey başaramamış biri değilim ki ben anne olmak istiyorum demiştim. Bunu söyleyen bı kadındı, orta yaslarinda ve büyük olasılıkla çocukları da vardı. Benim şimdiki doktorum demişti, öğrencilerime en çok ogretmeye çalıştığım şey kadınların ruh hallerini onemsemeleri diye, özellikle kadın hastalıklarında ruh hali çok önemli demişti. Gerçekten de öyle stresli bı ay gecirdiysem regl dongum bile etkileniyor bu durumdan.
Ben de ilk tüp bebek denememizde embriyolarımız 5. güne gelemeyince sormuştum neden olabilir, bir sonraki deneme için bir öneriniz olur mu yapılabilecek diye, süreç boyunca rahat anlayışlı olan doktorum ne bilelim sizin yumurtalarınız demişti o içime çok oturmuştu. 😔 Sonrasında gittiğim bir başka doktorsa vajinal ultrason sırasında hafifçe dizime dokunmuştu, bacaklarımı açmaya yeltendim ben de az daha, adam probu çeviremiyor herhalde diye, yok kızım rahat ol titriyorsun kasma kendini herşey yolında demişti, o özen ne kadar güven vermişti yakınım biri elini omzuma koyup üzülme demiş gibi.. 🥹

Son ayda topuklu ayakkabı vay canina yürek yemişsin kız sen 😂 ben postallarimi giyiyorum asker gibi, ama fermuarlarini çekemiyorum bileklerim soba borusu gibi oldu, geçen kışlık düz taban botlarla düz yolda yere yapıştım. Ağırlık merkezim değişti haliyle karnım ağır çekti, dengem bozuldu pat yerde. Çok yumuşak düştüm de debelendim debelendim kalkamadım bı sure. Bacaklarım da vücudumu kaldırmıyormuş anladım ki, malum 30 u aşkın kilo aldim. Allah'tan sokak bomboştu, baktım apartmanların balkonunda da kimse yoktu. Rezil olurdum yoksa ters gelmiş kaplumbağa gibi yerde dakikalarca kalkmaya debelenirken. Topuklu ile dışarı çıksam demekki iki kişinin koluma girmesi lazım 😂
Ayy alemsiniz. 🤗 Ben de bugün bir dersimde çocukları bahçeye çıkardım voleybol oynadılar. Bi cesaret girdim oyuna 4 - 5 kez topa vurdum vay be dedim hala dengede durabiliyorum aniden bi adım atabiliyorum düşmüyorum.. 😎 Bunun için kendimi kutlayacağım hiç aklıma gelmezdi. 😄

Kızlar bugün kontrolüm vardı ☺️ me bebeğimin yüzünü gördüm ne kilosunu ölçebildik 3 kilo bebek 2,5 kilo çıktı boyu öncekinden kısa çıktı 🙈 çok katlanmış bugün bu içerde ölçüm yapamıyorum dedi 😂 aşağı düşen bebeğim yukarı çıkmış😂 nst de sancım çıkmadı alttan muayenede 2 cm açıklığım varmış ama erken doğum beklemiyorum dedi 😂 ben ocakta doğurursam şükredicem inşallah şubata sarkmaz 😂😂
Senin çocuğun şubata sarkması için artık dişlenmesi lazım anne karnında 😂😂 2 cm açıklığın varmış 4 cm den sonrası durmuyor kalmış 2 cm. Geçen hafta 1 cm idi. Haftada 1 cm açılıyorsun diye düşünsek 2 haftan var. Ama bence sen bu süreci hızlandırırsın 😅

Kızlarrrrrrr benim iç çamaşırıma az bi kahverengi lekelenme olmuş ayyyy doğuruyor muyumdur
Yaa hahaha öz önce sana cevap vermiştim 😂 hadi gözün aydın eli kulağında geldi geliyor seninki 😂 alttan muayene olmuştun demi? Oda yapabilir biraz daha takip et bakalım sen 😅

Yaa hahaha öz önce sana cevap vermiştim 😂 hadi gözün aydın eli kulağında geldi geliyor seninki 😂 alttan muayene olmuştun demi? Oda yapabilir biraz daha takip et bakalım sen 😅
Ahahahaha ay vallahi başarıyorum galibaaaaa 🙈🙈 suyum falan yok sancımda yok gibi ama aşırı heyecan yaptım yaaaaaaaa 💃💃💃💃 doktor doğurmazsın dedikten sonra doğurmaya gidersem ay ne gülerim ne gülerim 😂😂😂😂

Çok kötü deneyimler yaşamışsın. Bazı doktorlar okumuşlar ama insan olamamışlar ya. Benim de ilk doğumuma giren kadın doktorumla alakalı kötü anım var. Burda başkalarını etkilememek adına yazmadım. Doğum sırasında ıkınmayı beceremedim bana yatarken sefa sürerken iyiydi şimdi ne diye bağırıyorsun bağırıp durma başımı şişirdin dedi. Bana ıkınmayı anlatmadı bile. Ortopedi drum erkek doç ve hocasııyla yaptı prof her ameliyatımı. Allah var ya ben profesörüm demiyor adam. İnsanlara nasıl nezaketle yaklaşıyor. Senin dr gibi o da.
İnsanlık ve vicdan hem yapı ile alakalı hem de ailenin kazandırdiklari ile alakalı canım.

Neggggg kaç haftalık senin canım? Sancı şu gelmesi filan var mı?
37+5 benim ay bilemiyorum aşırı heyecanlıyım şu anda başladım ördek yürüyüşlerine 💃💃 ama sancım yok suyum falanda yok bu sancı filmlerde hemen çığlık attırıyor öyle mi olacak yavaş yavaş mı geliyor ayyyy çookkk heyecanlıyımmmmmm

Eklentiler

• 1703778349035.png
    1703778349035.png
    215,6 KB · Görüntüleme: 18
Ahahahaha ay vallahi başarıyorum galibaaaaa 🙈🙈 suyum falan yok sancımda yok gibi ama aşırı heyecan yaptım yaaaaaaaa 💃💃💃💃 doktor doğurmazsın dedikten sonra doğurmaya gidersem ay ne gülerim ne gülerim 😂😂😂😂
Bende hikaye bitmediği için 😂 27 yaşıma dede korkut hikayeleri kadar hikaye sığdırdım diyebilirim 😂😂
İlk doğumumda 38+1 de çatı muayenesi yaptı doktor açılma, yumuşama yok nst de sancı da yok bi 10 gün daha durur gibi dedi. Eve geldim nişanım geldi gecesine suyum geldi. 38+2 de doğum oldu 😂

Bende hikaye bitmediği için 😂 27 yaşıma dede korkut hikayeleri kadar hikaye sığdırdım diyebilirim 😂😂
İlk doğumumda 38+1 de çatı muayenesi yaptı doktor açılma, yumuşama yok nst de sancı da yok bi 10 gün daha durur gibi dedi. Eve geldim nişanım geldi gecesine suyum geldi. 38+2 de doğum oldu 😂
Ahahahaa bi hevesleniyorum sen böyle anlatınca sonra bakıyorum ne gelen var ne giden 😂😂

Boğaz kulak ağrısı, öksürük, burun akıntısı da başladı bakalım geçer inşallah kısa sürede. Bugün işten dönerken vajina da bir baskı hissettim sanki koyu kıvamlı birşey geliyor gibi. Kendimce kurdum bu nişan mı şimdi, doğum başlarsa ne yaparım çantaya bebeğin eşyalarını yerleştirememiştim henüz, yatılı misafir, adamın hastalığı ev ile de ilgilenemedim heryer heryerde nasıl bir telaşla kendimi eve attım ama az bi normal beyazımsı akıntıymış her zamanki gibi..
Dün benim de siradışı baskı olmaya başlayınca ilk aklıma gelen ev oldu😊. Haftasonu ablam gelcek bakalım. dip koşe yapar sağolsun. Haliları yıkamaya verdik. Koltukları ve camları falan silcek. Biraz rahatlar içim o zaman.

Ben de ilk tüp bebek denememizde embriyolarımız 5. güne gelemeyince sormuştum neden olabilir, bir sonraki deneme için bir öneriniz olur mu yapılabilecek diye, süreç boyunca rahat anlayışlı olan doktorum ne bilelim sizin yumurtalarınız demişti o içime çok oturmuştu. 😔 Sonrasında gittiğim bir başka doktorsa vajinal ultrason sırasında hafifçe dizime dokunmuştu, bacaklarımı açmaya yeltendim ben de az daha, adam probu çeviremiyor herhalde diye, yok kızım rahat ol titriyorsun kasma kendini herşey yolında demişti, o özen ne kadar güven vermişti yakınım biri elini omzuma koyup üzülme demiş gibi.. 🥹
Allah oylelerınin eline düşürmesin. Halbuki yaptikları küçük bir incelikte ne kadar dua alacaklarını bilseler. Ama sen onlar için öğle yemeğinden önce halledilmesi gereken bir işsin sadece malesef. istisnalardan Allah razı olsun🤲

Kadın doğum etik işi gerçekten. Etik yoksunu insanlara denk gelince böyle şeyler yaşanıyor malesef.
zaten bu konuda kültürel olarak tabulara sahipken bir de böyle insanlara denk gelince daha da travmatik oluyor.

Keşke yargılar cümleler kurmasalar kimseye. Bu işin içinden biri olarak kendim için jinekoloji polikliniğine gideceğim zaman bin kere düşünüyorum

X