2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yok ya bulandırmak olur mu demek ki her doktorun metodu farklı bunu anladım ben senin yorumundan 😊 bazı doktorlar alttan muayeneye gerek görmüyor sanırım bence bu çok hoş 😍 hastayı kasmaya ne gerek var eğer karından bakma yöntemi varsa değil mi 🙃🙃
Benim doktorum o konuda biraz rahat sanırım ya, sürekli NST de istemiyor mesela kontrolde bir sıkıntı görmediği için. Şimdiye kadar 1 kere girdim sadece. Benim işime geliyor ne yalan söyleyeyim😂

Artık serviks bu haftadan itibaren pek birşey ifade etmiyormuş. İlk doğumun değil bence sana çatı muayenesi yapmaz ama açıklığa mecburu bakıyor. 20 haftada ki ile şu an çok Farklı olur. Bebek yaklaştığı için alta çok kendini kasmazsan çok rahat geçirebilirsin alttan muayeneyi. Hiç ön yargılı olma bence.
Benim bu doğumum da sezaryen olacağı için bende çatı muayenesi ya da şikayet olmadan açıklık bakmıyor doktor. Alttan bakacagi zaman önceki kontrolde söylüyor çünkü sonrakinde vajinal muayene olacak diye
20. Haftada bakmasinin nedeni de bende rahim ağzı yetmezliği vardı, serklaja ve pessara gerek var mı yok mu anlamak içindi. Normalde sezaryen olacağı zaman alttan hiç bakmiyor.

Bu ağrıdan bende de 35. Haftadan beri oluyordu özellikle işten eve geldiğimde yemek falan yaparken ayaktayken yada gece uyumadan önce sıklaşıyordu. Pazartesi günü 37 kontrolünde Benim bebiş biraz yavaş kilo alıyor diye muayene edip manipüle etmeyelim doğumu suyun gelirse gelirsin hastaneye sancı olursa da çok daha farklı oluyor anlarsın demiştiler. 40. Haftadan sonra çatı vs bakarız dediler ben de tamam dedim hiç sorgulamadım. Ama bu ara o kadar rahat uyuyorum ki heralde aşağıya doğru iniyor bebek , yakın gibi doğum
Benim bebeğim gezinip duruyor, bı aşağı iniyor bı yukarı çıkıyor, midem hiç rahatlamadi, akciğer kapasitem hala çok dar, konuşurken nefes nefese kalıyorum, ama aynı zamanda aşağıda da ciddi baskı hissediyorum, benimki cenin pozisyonunda değil de baya kendini germiş pozisyonda tüm karnimi kaplıyor galiba diyorum
.

Kesinlikle katılıyorum sana. Bazen başka gruplara girip bişeyler öğrenebilir miyim artı diye bakıyorum okuyamadan geri çıkıyorum çok Farklı konular konuşuluyor . Diyorum hemen ben kendi anne grubuma gideyim her yaştan her tecrübeden insan var sorulan hiçbir soru paylaşılan hiçbirşey havada kalmıyor. Mis gibi herkes nazik argo yok sokak ağzı yok. İyiki varsınız özellikle bazı demirbaşlar tek tek isim vermek istemedim 😅
Bir gerçekten temiz türkçeyle yazıyor grubumuz en çok o hoşuma gidiyor.

Karnim asagi indi alt tarafimda cok yogun baski var tuvalete cok sik cikiyorum ve kalkip otururken vajinada bir bosluk hissediyorum vakum gibi hava doluyor gibi degisik bir his😳
O vakum gibi hissi çokerak ettim😊. Bende de bugün alt tarafta büyük büyük hareketler hissediyorum. Kanala mı yerleşiyor acaba? Şu 5 gün biraz daha yatayım bari.

Benim doktorum o konuda biraz rahat sanırım ya, sürekli NST de istemiyor mesela kontrolde bir sıkıntı görmediği için. Şimdiye kadar 1 kere girdim sadece. Benim işime geliyor ne yalan söyleyeyim😂
Çok şaşırdım. Ben haftada 2 defa giriyorum. Kontrol için 2 hafta koydu araya ama nst haftada 2 defa. Ne zaman canın isterse gel gir diyor. ( Canın isterse demiyor tabi😊. Bı sıkınti hissedersen gece yarısı bile olsa gel gir diyor)

Çok şaşırdım. Ben haftada 2 defa giriyorum. Kontrol için 2 hafta koydu araya ama nst haftada 2 defa. Ne zaman canın isterse gel gir diyor. ( Canın isterse demiyor tabi😊. Bı sıkınti hissedersen gece yarısı bile olsa gel gir diyor)
Haftalık kontroller oluyor ya artık benim de şikayetim olmayınca, usg de de bir sorun görmeyince girmemi istemiyor sanırım, çünkü her sancıyı nst ye denk getirebilmek zor☺️

Ben her hafta giriyorum ama 32 de yüksek sancılarım çıktığı için giriyorum sanırım. Yoksa normalde rahat bi doktor. Bacak boyunun kısa olduğunu bile söylemedi bana haftalardır ben kendim fark edip en sonunda sormak zorunda kaldım. Sorunca da kızdı gerekli görsek söylerdim her çocuk uzun olmak zorunda değil kafana takacak bişeyler bulma dedi 🥹🥹

Ben hep 2 haftada bir gittim kontrole 2 kezde nstye girdim 36 ve 38 de zaten önümüzdeki haftada doğumum olacak

Kaçıncı haftanızdasınız? Açılma doğum anına kadar olmayabilir. Gayet normal, 40 haftalık hiç açılması olmayan gebenin bir anda suyu gelip doğumu başlıyor 5-6 cm açılmayla. Tamamen kişinin anatomisine bağlı bu doğum süreci. Herkeste çok farklı anlayacağınız, sizinkide çok normal, nurbanununki de ☺️☺️
37+4 deyim. Yılbaşından sonra doğsun istiyorum tabi ama az da olsa bir açılma oluyormuş genelde ona gerildim. Ben de hiç yok. 40 hafta sonrası doğum korkutuyor beni. Bebek kakasını falan yapıyor ya. Büyük sıkıntı.

Ben her hafta giriyorum ama 32 de yüksek sancılarım çıktığı için giriyorum sanırım. Yoksa normalde rahat bi doktor. Bacak boyunun kısa olduğunu bile söylemedi bana haftalardır ben kendim fark edip en sonunda sormak zorunda kaldım. Sorunca da kızdı gerekli görsek söylerdim her çocuk uzun olmak zorunda değil kafana takacak bişeyler bulma dedi 🥹🥹
Zaten hamilelik eşittir kafaya takıcak şeyler bulmak demek😂😂 ee bizde de fazlasıyla var😂 neyse hadi bakalım niyet ettik Aralıkta doğurmamayaa🤣

Kızlar idrar testimle ilgili bir sorum olacak size lökosit negatif yazıyor ama idrar wbc 24 çıkmış biraz enfeksiyon var demek galiba

Yani ikinci doğumda eşimle doktor arasında bi muhabbet geçmiş doğumhane önünde. Eşim hemen çıkmamızdan korkup hocam eşim iyi mi noldu? Diye sormuş. Doktor hanımda iyi iyi doğdu bebeğiniz dikiş falan da yok zaten bitti hemen merak etme demiş. Eşimde çok teşekkür ederiz hocam sağolun var olun diyince, ben birşey yapmadım ki eşin kendi kendine doğurdu zaten demiş 😂 bunu eşim bana anlattıkça ben kendimi köpek yavrulamış gibi hissediyorum 🙈😂 İşin kötüsü 3. Hepsinden zor olursa bende kendimi keserim o kadar yok şöyle kolay oldu böyle kolay oldu diyip doğuramazsam günlerce ağlarım sinirimden 😅
Sen mi sen valla çatır çatır doğurursun sana itimadım tam 😎😎

X