2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Adım atarken can yakan türden bı ağrım var ama ben bunun cati ağrısı oldugunu düşünüyorum, ilk hamileliğimde de de 32. Haftadan sonra başlamıştı. Benim bebisler biraz erken yöneliyor kanala doğru. Bugün hissettiğim bu çatı ağrısından farklı direk rahim ağzına saplanan bı ağrı gibiydi. Vajinaya doğru bı açılma gibi hissettim hatta, yolda durdum bı sure adım atmadım ama anlık bişeydi. Uzun sürmedi ama korkuttu. Ayın 4 üne kadar idare etse 37+0 olunca rahatlıcam. Cuma doktora gidince soylicem rahim agzinda açıklık var mı baksın diye. USG ile belli olur mu acaba yoksa illa alttan mi muayene gerekiyor açıklık için. Serviks boyunu USG ile bakıp soyliyordu ama açıklık konusunu hiç soylemedi bugüne kadar karından USG de.
Açıklığı karından göremez maalesef vajinal bakmak zorunda eliyle çatı muayenesi yapmalı. Zaten usg de hunileşme oluyor doğum zamanı, hunileşmeyi görürse hemen çatı muayenesi yapmak ister. Serviks boyu da artık 35-36 dan itibaren karından hatalı çıkıyor en doğru ölçüyü yine vajinal bakarsa söyleyebilir. Sen vajinal muayene için hazırlıklı git eğer açıklığına bakılsın istiyorsan, ama hunileşme görmezse bence gerek yok herkesi olmasa da tetikleme ihtimali de var.

Açıklığı karından göremez maalesef vajinal bakmak zorunda eliyle çatı muayenesi yapmalı. Zaten usg de hunileşme oluyor doğum zamanı, hunileşmeyi görürse hemen çatı muayenesi yapmak ister. Serviks boyu da artık 35-36 dan itibaren karından hatalı çıkıyor en doğru ölçüyü yine vajinal bakarsa söyleyebilir. Sen vajinal muayene için hazırlıklı git eğer açıklığına bakılsın istiyorsan, ama hunileşme görmezse bence gerek yok herkesi olmasa da tetikleme ihtimali de var.
Alttan muayene olmak istemiyorum, en son 20. Haftada vajinal sonografi yapmıştı ondan beridir alttan muayene olmadım ama dediğin gibi hunilesme filan yoksa gerekte yok zaten.

Kizlar bende acilma basladigini dusunuyorum onceki tecrubelerime dayanarak lakin 2024 de dogsun istedigim icin gitmiyorum kontrole. Bebek hareketleri de fena degil. Yanlış mi yapiyorum sizce?
Canım git bence. Sen evde durduramazsın ama doktorlar fitil ile öteleyebiliyor. Bu arada benim hiç açılma yok normal mi acaba🤔

Alttan muayene olmak istemiyorum, en son 20. Haftada vajinal sonografi yapmıştı ondan beridir alttan muayene olmadım ama dediğin gibi hunilesme filan yoksa gerekte yok zaten.
Artık serviks bu haftadan itibaren pek birşey ifade etmiyormuş. İlk doğumun değil bence sana çatı muayenesi yapmaz ama açıklığa mecburu bakıyor. 20 haftada ki ile şu an çok Farklı olur. Bebek yaklaştığı için alta çok kendini kasmazsan çok rahat geçirebilirsin alttan muayeneyi. Hiç ön yargılı olma bence.

Kızlaaar 38+5im perşembe sabah sezeryan şaka gibi sanki bir yıldır hamileyim 😂erken öğrendim herkese erken söyledim sürekli doğdu mu diye yazıyorlar, çarşamba neler yemeliyim sizce gece 12den sonra yemek ve su yokmuş bol dua hepimize 🙏🌸
Sezeryandan Önce yediğin değil de sonradan yediklerin daha önemli ☺️ sağlıkla al inşallah kucağına bizi de haberdar et 🥰🥰

Herhalde diyorum kendi hamileliklerinde normal temizlik iş güc devam ettikleri için bizim yaptığımız işler gözlerine çok gorünmüyor. Ama zaman o zaman değil. Şimdiki hamilelikler de eskisi gibi değil malesef. Şurda kaç ay sanki. Gönül almak, hoş tutmak varken.
Kimse istifini bozmuo cnm bugün daha iyi anladım ve umarak bekleyerek kendime bebegime eziyet ediyorum hastaneye yatarım koşa koşa damlarlar bişi demiyorum artık. evimin kapisini calmalari ölüm gibi bunlara kızım antibiyotik kullanıyor normalde gece asla kaçırmaz 4 yaşında yatak döşek batırdı kış günü, kızımın odasını temizledim mecbur kaldım yatağı kaldırınca silince flnda heryerin tozu çıktı duramadım yapım dedim belim ağrıyor ki nasıl ağrı vicdanim yüzünden ağladım durdum arıyorlar guya hergun yalandan bı çıkın gelin yahu vah vah iş çıktı demek yerine bı gonulleyin acimak yok kimsede.. yok ya ben yapamam bu denli keyfe keder koltuğunda otururken gidip bı yoklarim ucundan tutacak bişe ararım kimseye yıkılmadım bugüne kdr her işimi gören tipim ya acınacak halde bile kimse acımıyor anan dahi.koca karnında eğil bukul doğrul perişan mi olmuşum umrunda olan yok. Anca tüh tüh . dogurim bende kal derken ama asla da kalmicam evime cikicam 4 katta olsa merdiveni asindirip cikicam yani ozmnda yazarım yine gelen yok diye eminim buna cunki

Ben ona çocuk bakma görevi verdim hastaneye giderken vs oğlumu bırakıp gidiyorum bazen mırın kırın yapıyor surat yapıyor ama hiç aldırış etmiyorum o kadar da yapacak artık kusura bakmasın. Ağlamayan bebeğe meme vermezler, sende en azından arada çocuğunu gönderebilirsin zor zamanlarda kaç yaşındaydı bu arada?
Kızım huysuz değil cnm sakin ztn 3 4 saat okuluna gidiyor ama bu hafta evdeyiz boğaz enfeksiyonu geçirdi öksürük vs antibiyotik alıyor ben evde işte yapsam yormaz beni beni en çok iş güç yordu yaş 37 ağırlaştı 35 haftaligim ama oğlum önden gidiş Perşembe kontrol bakalm ins herşey yolundadır valla herşeye sürat yapacaklarsa işimiz var en yakın annesi degilmidir insanın ozmn keşke gurbette yasayaydim beklenezdm diye düşünüyorum 1 sokak otedeler kız kardeşim var 26 yaş bekar keyflerince uyurlar kahvaltı ederler düşünce lazım aynı şeyi ben yapmazdm

Adım atarken can yakan türden bı ağrım var ama ben bunun cati ağrısı oldugunu düşünüyorum, ilk hamileliğimde de de 32. Haftadan sonra başlamıştı. Benim bebisler biraz erken yöneliyor kanala doğru. Bugün hissettiğim bu çatı ağrısından farklı direk rahim ağzına saplanan bı ağrı gibiydi. Vajinaya doğru bı açılma gibi hissettim hatta, yolda durdum bı sure adım atmadım ama anlık bişeydi. Uzun sürmedi ama korkuttu. Ayın 4 üne kadar idare etse 37+0 olunca rahatlıcam. Cuma doktora gidince soylicem rahim agzinda açıklık var mı baksın diye. USG ile belli olur mu acaba yoksa illa alttan mi muayene gerekiyor açıklık için. Serviks boyunu USG ile bakıp soyliyordu ama açıklık konusunu hiç soylemedi bugüne kadar karından USG de.
Bu ağrıdan bende de 35. Haftadan beri oluyordu özellikle işten eve geldiğimde yemek falan yaparken ayaktayken yada gece uyumadan önce sıklaşıyordu. Pazartesi günü 37 kontrolünde Benim bebiş biraz yavaş kilo alıyor diye muayene edip manipüle etmeyelim doğumu suyun gelirse gelirsin hastaneye sancı olursa da çok daha farklı oluyor anlarsın demiştiler. 40. Haftadan sonra çatı vs bakarız dediler ben de tamam dedim hiç sorgulamadım. Ama bu ara o kadar rahat uyuyorum ki heralde aşağıya doğru iniyor bebek , yakın gibi doğum

Geçen gün Duygu hoca USG den bakıp açılman yok dedi canım bende şaşırdım belli oluyor mu USG den diye ama oluyormuş sanırım öyle dediğine göre🤷🏼‍♀️

Canım git bence. Sen evde durduramazsın ama doktorlar fitil ile öteleyebiliyor. Bu arada benim hiç açılma yok normal mi acaba🤔
Kaçıncı haftanızdasınız? Açılma doğum anına kadar olmayabilir. Gayet normal, 40 haftalık hiç açılması olmayan gebenin bir anda suyu gelip doğumu başlıyor 5-6 cm açılmayla. Tamamen kişinin anatomisine bağlı bu doğum süreci. Herkeste çok farklı anlayacağınız, sizinkide çok normal, nurbanununki de ☺️☺️

Geçen gün Duygu hoca USG den bakıp açılman yok dedi canım bende şaşırdım belli oluyor mu USG den diye ama oluyormuş sanırım öyle dediğine göre🤷🏼‍♀️
Çok ilginç yeni bişey öğrendim şuan, 3. Hamileliğimde 😂 ben karından görmüyorlar diye biliyordum. Acaba serviks boyu uzun ve hunileşme vs yoksa açılma olmadığına dair kanaat mı getiriyorlar 🙄 Yoksa her doktorun kendine ait bir metodu olabilir mi 😬 daha geçen hafta doktoruma usgden yapsak muayeneyi olmaz mı dedim diye tamam hazır değilsen erteleyelim karından bakamayız artık demişti 🙄

Çok ilginç yeni bişey öğrendim şuan, 3. Hamileliğimde 😂 ben karından görmüyorlar diye biliyordum. Acaba serviks boyu uzun ve hunileşme vs yoksa açılma olmadığına dair kanaat mı getiriyorlar 🙄 Yoksa her doktorun kendine ait bir metodu olabilir mi 😬 daha geçen hafta doktoruma usgden yapsak muayeneyi olmaz mı dedim diye tamam hazır değilsen erteleyelim karından bakamayız artık demişti 🙄

Ay hiç bilmiyorum ki😂 hiç de sormak gelmedi o an aklıma USG den belli oluyor mu ki diye 🤷🏼‍♀️ S Sariucurtma benim doktorumu tanıyor, ona muayene oluyor bazen o yüzden söylemek istedim. Ben kafa bulandırmayayım yine de😂

Ay hiç bilmiyorum ki😂 hiç de sormak gelmedi o an aklıma USG den belli oluyor mu ki diye 🤷🏼‍♀️ S Sariucurtma benim doktorumu tanıyor, ona muayene oluyor bazen o yüzden söylemek istedim. Ben kafa bulandırmayayım yine de😂
Yok ya bulandırmak olur mu demek ki her doktorun metodu farklı bunu anladım ben senin yorumundan 😊 bazı doktorlar alttan muayeneye gerek görmüyor sanırım bence bu çok hoş 😍 hastayı kasmaya ne gerek var eğer karından bakma yöntemi varsa değil mi 🙃🙃

X