2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bugün kimlerin kontrolü var herkes kendinden haberdar etsin lütfen benim 15.30da
Kontrol yok ama nst var. Bağlıyım şu an. Geçen hareketleri az diye gelirken muz ye dediler. Kahvaltı yaptım üztüne muz yedim. Yine aç mısın diye soruyorlar. Yarım muz daha yedim. Süt içtim. Bakalım napacak bizim kız.

Ben de son haftaları merak ediyorum. Hani ayağı falan belli oluyor ya karından beri. Öyle olur mu diye hevesleniyorum. Ben rekorumu çoktan kırdım. Direk odaya gelip hemen eve götürmek istiyorum saglıkla güzellikle.
Öncekinde 15 gun hastanede kaldilar. Sonra 2 gün odada kaldık biriyle. Taburcu ettiler. Kağıtları eşim halletti. Hastaneden cıkıyoruz kucağımda bebekle. Kendimi bebek hırsızı gibi hissediyordum . Yanımdan hemşireler falan geçerken bebeğin üstune doğru egiliyordum. Her an dur gotüremezsiniz diyecekler diye çok korkmuştum. Çok garip bir histi. Kuvözde izin alıp 5 dk sadece sırtına dokunabildiğin bebek kucagında eve gotürüyorsun

Bir kere açtım fön makinesi sesi sarmadı huysuzlandı yine bir daha da denemedim
Ben telefona uygulama indirmiştim bebek uyutucu diye, bir sürü ses seçeneği var. Benim oğlanın en sevdiği elektrik süpürgesi ve pış pış sesi olan. Tabi desteksiz uyuması daha iyi olur ama belkş geçici bi süreçtir adapte olunca düzelir biraz daha sabret bakalım. İnşallah sakin bi bebek olur

Valla çokda öyle ayağı eli belli değil, yani belli de canı isteyip sana göstermesi lazım benim ki çok nadir çıkarıyor bacağını kolunu. Genel olarak sessizliğe çekilmiş durumda.
Ay evet küvezden almak gerçekten çok etkileyici bi olay, 8 gün de benimki kalmıştı bebeği bana verdikleri gün heyecandan kalbim yerinden çıkacaktı. Allah 1 dakika bile ayırmasın kimsenin çocuğunu yanından

Kızlar selam hatırlayanlar olursa 8 aralıkta hastaneye yatmıştım 33. Haftaya yeni girdiğimde erken doğum riski ile. Ciğer geliştirici iğne yapılmıştı ve ndlt la doğum durdurulmuştu. Bugün 35+2 yim şükür bu günleri görmekte çok iyi benim için bebeğim 2 3 hafta ilerden gidiyor çünkü. Dün yine hastanedeydim gece 2 de yatış red ile çıktım açıklığım bir parmak. Çarşamba günü doktor kontrolünde herşey yolundaydı açıklığım yoktu hatta 11 Ocak a sezeryan günümü vermişti doktorum. Ama sonra düne kadar olan sürede şiddetli kasık ağrısı yaşadım meğer o bebeğin inmesiymiş aşağı. Dün gece de acısız ama çok güçlü kasılmalarım oldu. Nst de düzenli sancım var ama ben hissetmiyorum açılmam da başlamış ağrım dayanılmayacak hale geldiğinde gelirim diyerek çıktım sancımı evde çekmek istiyorum dedim şu an orta halliyim acı çekiyorum ama dayanılmayacak hiç acı çekmedim henüz çok güçlü kaka hissi doğum demek dedi doktorum öyle birşey de yok bende. Yarın da doğabilir daha uzun da sürebilir dediler. Yani ben öyle evde doğurcam diye bekliyorum . Bebek 3 kg 300 gram sağlıklı ama yine de en az 36 yı görmek istiyorum 4 gün kaldı

2 akşam önce benimde çok şiddetli kaşık ağrım oldu, kasıklarımı geren bağlar kopacak herhalde dedim. Sanırım bebeğin kafası yerleşti midem bi rahatladı çünkü. Bugün kontrolüm var korkuyorum aslında, hafta olarak 37+2 yiz ama sanırım ben burda herkese doğumla alakalı güzel şeyler anlatırken bir yandan da içimden korkuyorum. Sanki 1 hafta 10 gün daha dursa ancak hazır olurum gibi düşünüyorum ama bakalım artık bugün anlarız az çok gidişatı

Ben ona çocuk bakma görevi verdim hastaneye giderken vs oğlumu bırakıp gidiyorum bazen mırın kırın yapıyor surat yapıyor ama hiç aldırış etmiyorum o kadar da yapacak artık kusura bakmasın. Ağlamayan bebeğe meme vermezler, sende en azından arada çocuğunu gönderebilirsin zor zamanlarda kaç yaşındaydı bu arada?

Hoşgeldin canım. Mesajın arada kaynamasın diye cevap yazdım bilen birileri görür belki. Ben hiç bilmiyorum normal doğum yapacak olmama rağmen. İnşallah her şey yolunda gider güzelce doğurursun

Geçen benim de öyle oldu açmış veya uyuyormuş öyle dediler nescafe supangle dedi doktor işe yaradı

Bugün kimlerin kontrolü var herkes kendinden haberdar etsin lütfen benim 15.30da
Ben de dün gece kasılmaların var gibi geldiği için erken geldim.nst iyi çıktı ağrılarım azaldı, doğurmuyormuşum bi hafta geriden geliyoruz ölçümlerde sata göre 37 ancak 36 gibi. Mide içerisinde bir şey gördüler muhtemelen kendi verniksini yalamıştır , 2 saat sonra yeniden hocayla bakalım dediler onu bekliyorum

Selam güzel kızlar
Cumadan beri girip de düzgünce okuyamadım ama son sayfalardan gördüğüm kadarıyla doğuran olmamış

Bugün kontrolüm vardı, 35+0 her şey yolunda şu an için :) 2.500 kg 44 cm yaklaşık, kızım da 39 da 3 kilo doğmuştu o yüzden fazla beklentim yok zaten idrar kültürü verdim biraz yanma oldu bu ara çünkü, enfeksiyon varsa ve tedavi etmezsek bebeğe geçer dedi doktor.
Nst de doğumhane sorumlusu ebeyle tanıştım sohbet ettik baya, mama emzik biberon pompa istemiyoruz hastaneye dedi, gerekirse burada halledilcek dedi. İlk doğumum da bu hastanedeydi ama hiç bu bilgilerim yoktu. Siz de arada kalıyosanız sorabilirsiniz hastanenize :)
Ben dependden çok memnundum ilk gebeliğimde ama tavsiye etmedi, büyük mesane pedi lohusa pedi al pamuklu iç çamaşırınla kullan dedi, normal doğumda iyi kötü dikiş olacağı için, daha çabuk iyileşir dedi.

Bu arada ben de ishal oldum geçen hafta ilk defa,1-2 gün. Tüm vitaminleri demiri yani tüm takviyeleri kes dedi doktor ishal olduğunda. Haşlanmış patates yağsız pilav makarnadan devam et dedi tekrarlarsa.

Gözünüzaydın ve geçmişolsun canım. Hiç gaz çıkaramadın mı? Sıcak su torbası kesi olmayan yan taraflarına tut, hoşaf iç ılık, rezene ve papatya çayı iç. Hareket etmeye yürümeye çalış. Umarım yardımcın vardır sana bunları hazırlayacak. Sütün gerginlikten ve gaz sancından geçici olarak kesilmiştir. Eve gidip duş aldığında çok rahatlayacaksın sütün de gelir o zaman benim öyle olmuştu

Aç mı bıraktın çocuğu girmiş verniksini yemiş kıyamam hemen çocuğum için bi kebap bişey göm üstüne tatlı çek yarasın çocuma

Bebek kanala girdiginde artik dogum surecin basliyor kanala girmeden once açilman oluyor evet benim suan acilmam var ama bebis kanalda degil kasilma ve sancilarla rahmin bebegi asagi dogru dogum kanalina itiyor bu surectede acilman oluyor herkesin de degisiyor bazilari belli bir cm ye kadar hissetmiyormus bile sancilari bazilari bir cm den itibaren hissediyor direk sanciyla yada suyun gelerek gittiginde daha acilman hic olmamista olabilir 10 cm ye ulasmis bebis dogum kanalina giriyorda olabilir herkesin farklilik gosteren bir durum yani cok dusunme nasil olur diye bir anda oluyor zaten canim dogumu teorik olarak anlatan kasilmalari sancilari cocugun girdigi kanali falan gercek olmayan gorsellerle gosteren videolar var doktorlarin anlattigi oyle bisey izleyebilirsin istersen daha iyi anlamak istersen

İshal salgını da var sanırım annem de dün gece acildeydi, geçmiş olsun. Hastane pompayı kendi sağlıyorsa güzel bisey ama biberon ve mama konusunda ben biraz katiyim sanırım, bunu bize bırakın derdim biberonun sterilizasyonundan mamanın da kalitesinden ve şekersiz olmasından emin olmak gibi bı takıntım var sanırım onun haricinde depend bana da yaramamisti ama benim cilt yapımla alakalı. Ona rağmen yine de bı paket depend aldım, nolur nolmaz yanımda bulunsun diye, mermersah bezlerinden hasta pedi koyuyorlar hastanede zaten, bi de pamuklu iç çamaşırı koydum 5 adet. Kendim de yapabilirsem hastane tipi ped yapicam, en rahat onlar geliyor bana da.

Aaa doğum olmuş ya nasıl okumuşum ben

X xbsrax gözünüz aydınn sağlıkla büyüsün güzel bebiş sezaryen sonrası bi fark var mı bilmiyorum ama ben de normal doğum sonrası 3 ya da 4. Gün büyük tuvaletimi yapabilmiştim. Kafanı rahatlatmak çok önemli ama beni bir korku almıştı anlatamam, annem çok rahatlatmıştı. Bir de bolca kayısı hoşafı su vs hep süte yarar hem bağırsağı rahatlatır.
İnşallah hemen biter bu süreç

Yaa size de geçmiş olsun, çok gıcık bir şey hakkaten hiçbirimiz olmayalım
Ben sonradan yine hatırladım ilk doğumumda böyle mememdeyken şırıngayla bi kaç damla mama vermişlerdi memeye yaklaşsın iyice diye, ama mama neydi hiç bilmiyorum yine olsa yine takılmam herhalde çünkü devamı güzel gitmişti. Sürekli bir mama ihtiyacı olsa muhtemelen durum değişir ama. O zaman ben de takılırım kesin :)

Evet sen depend yaramadı demiştin, ben memnundum ama dikiş olayı düşündürdü hakkaten o zaman soran olmamıştı. Kaç günde iyileştim onu da hatırlamıyorum. Ama hastanede verilenler güzeldi hakkaten doğum sonrası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…