Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Bi kitap grubu vardı burada, o grup aktifken ayda 10 kitap okuyodum neredeyse. Grup kapandı giden gitti ben kaldım tek başıma 6 ayda 1 kitap bitirmişim ndmfmfm herkes giderse çocuğu unutmam inşallah
Hani burda işte şu doğal içerik bu doğal diye konuşuyoruz ya ilerde aman saldım çayıra durumu olabilir 😂

Ağrı da olsa sıkıntı etmemde ani acı olduğu için korktum ama bebek hareket edince oluyır bu acı belkide bir yere bastırıyor ondan onu hissediyorum umarım öyledir takip edicem bakalım bir daha olursa giderim
Benim de oturup kalkarken bazen acayip anlık bi acı giriyor kasıklarıma, geçmezse tırsarım 🥲

Doktorada sordum şimdi cevaplamış eğer tekrarlayan ağrılar oluyorsa ince sızılar oluyorsa ve rahimde baskı hissediyorsan rahim ağzı kısalmış olabilir dedi ve bunlar ritmik oluyorsa istediğimiz şeyler değil dedi😔 en yakın zamanda muayene gel dedi of korktum dünde çünkü aynısını yaşadım ani acı olmuştu ama geçmişti bugünde olunca dedim ne oluyor
Bendede var bikac gundur hafif agrilar bugun aradim doktoru asistani takip edin artarsa haber verin dedi. Carsamba kontrolum var sanki bu haftalarda herkeste var gibi rahimmi buyuyo acrba

Bendede var bikac gundur hafif agrilar bugun aradim doktoru asistani takip edin artarsa haber verin dedi. Carsamba kontrolum var sanki bu haftalarda herkeste var gibi rahimmi buyuyo acrba
Evet karnım gittikçe kocaman oluyor bedenim zayıf belkide onun tepkiside oluyordur bilmiyorum birde bebek hareketi iyice güçlendi çok sert oluyor bazen başka yerleride acıttığı oluyor umarım sağlıkla geçiririz şu zamanları

Jilet ilerleyen aylar da tehlikeli ancak başkası yapması lazım. Ablam çatı muayenesine gidecekti kendini jilet yaparken alttan siğili varmış haberi yok kesmiş oluk oluk kan akmış hastaneye gitmişler doktor bakmış kan geliyor ama doğuma dair birşey yok baya da ellerini içeriye koymuşlar anlamak için ee öyle olunca da orayı sarstı lar muhtemelen ablam bi hafta sonra doğum yaptı prematüre doğdu yeğenim, yani kimseyi korkutmak gibi olmasın da jilet tehlikeli, ablam da korkudan aklına gelmemiş jilet yaptım demeyi doktor belki düşünürdü bi yerimi kesti bu ellemezdi o kadar detaylı muayene yapmazdı o yüzden ağda tercihim enfeksiyonu göze alarak, bide jilet daha çok kıl dönmesi tahrişlik yapıyor ağda nın aksine tuhaf şasırdım yani
Zaten görmeden yapılacak bir şey değil jilet, ayna vs koyup görerek almak gerekiyor ilerleyen süreçlerde. Ben risk almam o şekilde hallederim diye düşünmüştüm. Çatı muayenesinin bilimsel olarak doğumu tetiklediğine dair bir veri yok, ben normal doğum istediğim için çok korkutucu hikayeler duydum o muayeneyle ilgili araştırmıştım. Muhtemelen denk gelmiş, çok geçmiş olsun.

Evet karnım gittikçe kocaman oluyor bedenim zayıf belkide onun tepkiside oluyordur bilmiyorum birde bebek hareketi iyice güçlendi çok sert oluyor bazen başka yerleride acıttığı oluyor umarım sağlıkla geçiririz şu zamanları
Benimde cok hareketli sanki dönuyo tamamen ve sirasa gibi bikac saniyrlik agrilar giriyo. Baska biyerlerimde agri yok sukur

Zaten görmeden yapılacak bir şey değil jilet, ayna vs koyup görerek almak gerekiyor ilerleyen süreçlerde. Ben risk almam o şekilde hallederim diye düşünmüştüm. Çatı muayenesinin bilimsel olarak doğumu tetiklediğine dair bir veri yok, ben normal doğum istediğim için çok korkutucu hikayeler duydum o muayeneyle ilgili araştırmıştım. Muhtemelen denk gelmiş, çok geçmiş olsun.
Çatı muayenesi değil. Çatı muayenesine gidecek diye öyle jilet yapmak istemiş kan gelince baya ileriye koymuş doktor elini açılma var mı yok mu bakmak için. Belki de denk geldi bilmiyorum, o muayene için de herles evet acıyor diyor ama otuz saniyelik birşeymiş kemik yapısına bakmak için

Agustosta aldigim incianin bazi urunleri 2 kati olmus yuhhh. 133 olan 311 olmus, 229 olan 660 fln olmus pof bu ne ya.
Ben çoğu şeyi kasımda alırım diyordum ama yazın başında 2500 olan gram altın şuan 3000’e dayandı. Buna bağlı her şeye zam geliyor. Takip ettiğim her ürün artıyor. Comotomo biberon 700 dü mesela şuan 1000 olmuş. O nedenle ucuz yakaladıkça alıyorum şuan 😩

Çatı muayenesi değil. Çatı muayenesine gidecek diye öyle jilet yapmak istemiş kan gelince baya ileriye koymuş doktor elini açılma var mı yok mu bakmak için. Belki de denk geldi bilmiyorum, o muayene için de herles evet acıyor diyor ama otuz saniyelik birşeymiş kemik yapısına bakmak için
Ben tüp bebekle gebe kaldım, yapılan işlemleri bu yoldan geçer anneler bilir canım da hiç tatlı değildir vız gelir tırıs gider gibi geliyor bana çatı muayenesi falan 😂 bir de o kadar abartmaya eğilimliyiz ki tüp bebek sürecine girerken de yok bir ton kilo alıyorsunuz, yok artık iğneler derinize girmiyor zart zurt çok şey okumuştum hiç de korktuğum gibi olmadığını gördüm. Bir de sezaryen çok kolaymış da normal doğum zormuş gibi bahsediliyor hep, kesi dikiş konusunda da öyle. Biri koca ameliyat biri dümdüz doğum, hem küçümseme var hem abartma var insanlarda 🥲 herkesin süreci farklı, ikisinin de avantajı/dezavantajı çok ama insanları kötü etkilememek lazım.

Ben prof ahmet erdem de takipliyim. Ona yaptırırım ayrıntılı ultrasonu. Ben şuan doğum ücretini bile bilmiyorum 😅 hiçbirşeyi konuşmadan başladık. Tüp bebek doktorum kendisi. Yaptırınca fiyat bilgisini de veririm.
Merhaba. Ben de Ahmet hoca ile tüp bebek tedavisi gördüm. Şu an çok küçük. 6 haftalık. Ahmet hoca devamında gebelik takibi yapıyor mu? Yapıyorsa nerede yapıyor? Hangi hastanede doğum yaptırıyor beni de bilgilendirir misiniz rica etsem 🌸

ben doktoruma tarif ettim bu sertleşmeyi . göğsüm de sıkışıyor ama kısa sürüyor dedim . kalp krizi geçirir gibi hissediyorsun dimi dedi evet dedim GAZ O GAZ dedi :KK70: hiç beklemiyordum bu zamanlarda kasılma olabilir normal demesini bekliyordum açıkçası ama GAZ olduğunu idda ediyor :KK70:

ben doktoruma tarif ettim bu sertleşmeyi . göğsüm de sıkışıyor ama kısa sürüyor dedim . kalp krizi geçirir gibi hissediyorsun dimi dedi evet dedim GAZ O GAZ dedi :KK70: hiç beklemiyordum bu zamanlarda kasılma olabilir normal demesini bekliyordum açıkçası ama GAZ olduğunu idda ediyor :KK70:
Doğru söylemiş bence, her gün farklı çeşidini yaşıyorum ben gaz sancısının hep diken üstündeyim o yüzden. Nefesini kesiyor insanın sırt bel hepsi aynı anda ağrıyor

Bugün kendimi o kadar yalnız hissettim ki anlatamam içimi dökebileceğim birileri de yok herkes işinde gücünde, arasam konuşurum ama bi boşluk hissi siz anlamışsınızdır. Bilmiyorum annem memlekete gitmek durumunda kaldı o burada değilken ne kadar da kimsesizmişim dedim kendimce, sonra ekledim Allahım ailesinden uzakta yaşayan, göremeyecek olan herkesin yardımcısı olsun, sonra buna bi posta ağladım 🫢
Hamile olunca bi kendimce beklentiye girdim sanırım. Nasılsın diyen birileri olmayınca bi kalbim acıdı gibi geldi ay normalde çok gamsız bi insanımdır ama havalardan mıdır nedir 😬

Yağmur yağdı yürüyüşe çıkamadım, Bugün öyle bunaltıcı bi hava var ki Ankara’da bunaldım diye de bi posta ağladım.
Ben anormal miyim ya 🫠

Doğru söylemiş bence, her gün farklı çeşidini yaşıyorum ben gaz sancısının hep diken üstündeyim o yüzden. Nefesini kesiyor insanın sırt bel hepsi aynı anda ağrıyor
evet aslında mantıklı ama bu şeyin o kadar kasılma olduğuna inanmışım ki GAZ giyince bi güldüm yani :KK70: karnın üst kısmında olurmuş yani göbek deliğinin civarının sertleşmesi diye yorumladım :KK70:

Ya bu ne iğrenç pazartesiymiş. Vpnde problem oldu ne güzel yöneticim boşver sen dinlen bugün demişti. Şuan öyle acil konular var ki apar topar benim vpn halledilmeye çalışılıyor. Büyük ihtimalle sabaha kadar çalışcam 😓😓

Bugün kendimi o kadar yalnız hissettim ki anlatamam içimi dökebileceğim birileri de yok herkes işinde gücünde, arasam konuşurum ama bi boşluk hissi siz anlamışsınızdır. Bilmiyorum annem memlekete gitmek durumunda kaldı o burada değilken ne kadar da kimsesizmişim dedim kendimce, sonra ekledim Allahım ailesinden uzakta yaşayan, göremeyecek olan herkesin yardımcısı olsun, sonra buna bi posta ağladım 🫢
Hamile olunca bi kendimce beklentiye girdim sanırım. Nasılsın diyen birileri olmayınca bi kalbim acıdı gibi geldi ay normalde çok gamsız bi insanımdır ama havalardan mıdır nedir 😬

Yağmur yağdı yürüyüşe çıkamadım, Bugün öyle bunaltıcı bi hava var ki Ankara’da bunaldım diye de bi posta ağladım.
Ben anormal miyim ya 🫠
Bugünlerde hepimizde var bir haller ya yüklenme kendine, bazen yalnızlık hissi bazen duygusallık bazen gerginlik bazen de hepsi bir arada oluyor. Anneden uzaklaşınca insan mahsunlaşıyor ama o doğru bence de 🥲 bu havalar bana iyi geliyor karanlığı soğuğu seviyorum aksine güneş sıkıyor beni de ama genelde mevsim geçişlerinde depresiflik oluyor, bir de üstüne hamilelik gelince normal. Ağlamak da iyi gelir 🖤

X