Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Toplanma olayı bende de oluyor karnım yamuluyor, dün plajdaydık babam bile fark etti oha kızım karnına noldu diyo anfmsjsm artık küçük değiller pozisyon değiştiriyorlar bence. Kasılma vs çıkarmayın yine başımıza bak daha yeni kapandı o konu ajfkdkkd
Bugün çok arttı sayısı da ondan geldi aklıma ya. O konuşmanın gece ben yine kabuslar gördüm biliyo musun nskgkg kendimi kötü etkiliyorum direkt. Ama ağrı sızı yok yani napim 11 gün daha beklesin sorulmak için

Genelik dönemin de ağdaya gittiniz mi? Ağda sancısı doğumu tetikliyor deniyor inanmadım da kafa karışıklığı var bende karnım çok büyümediği için kendim bi şekil de idare ettim bu ay a kadar ama artık zor özellikle iki üç haftaya artık kendim yapamam gibi ağdaya gitmeyi düşünüyorum korkuyorum ama
Geçen gün gebelik uygulamasına ağda, lazer ve jiletin güvenli olduğunu okudum. Genel olarak bir sıkıntı olmuyor sanırım, ağdayla doğumun bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Doktorlar genel olarak sevmiyor ağdayı ama yaptıracaksan öncesinde sormanda fayda var tabi

Bugün çok arttı sayısı da ondan geldi aklıma ya. O konuşmanın gece ben yine kabuslar gördüm biliyo musun nskgkg kendimi kötü etkiliyorum direkt. Ama ağrı sızı yok yani napim 11 gün daha beklesin sorulmak için
O kadar uzun konuşuldu ki öyle miydi böyle miyd diye ben de tırsmaya başlamıştım normal ajfksks yani o zamandan beri kasılma yaşayıp hala bir semptomunun olmaması imkansız yavrum daha çok yamulur bu karınlar 🥲

Geçen gün gebelik uygulamasına ağda, lazer ve jiletin güvenli olduğunu okudum. Genel olarak bir sıkıntı olmuyor sanırım, ağdayla doğumun bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Doktorlar genel olarak sevmiyor ağdayı ama yaptıracaksan öncesinde sormanda fayda var tabi
Aa doktorların böyle düşündüğünü bilmiyordum yani öyle mi kalalım jiletle de olmuyor ne yapacağız 😅 mecbur en azından alttan muayene zamanı gideyim madem

O kadar uzun konuşuldu ki öyle miydi böyle miyd diye ben de tırsmaya başlamıştım normal ajfksks yani o zamandan beri kasılma yaşayıp hala bir semptomunun olmaması imkansız yavrum daha çok yamulur bu karınlar 🥲
Aynen ya aklıma da hep şey geliyor, şu braxton hicks mi ne o zımbırtıda filmlerde dizilerde insanlar soluğu hastanede alıyodu, doğum başladı sanıyodu. Demek ki öyle ay karnım kasıldı falan hissiyatından farklı bi şey gerçekten acıtıyor ağrı yapıyor insan doğuruyor sanıyor. Hiçbirimizde yok buu

Genelik dönemin de ağdaya gittiniz mi? Ağda sancısı doğumu tetikliyor deniyor inanmadım da kafa karışıklığı var bende karnım çok büyümediği için kendim bi şekil de idare ettim bu ay a kadar ama artık zor özellikle iki üç haftaya artık kendim yapamam gibi ağdaya gitmeyi düşünüyorum korkuyorum ama
Gitmedim ama doğuma yakın giderim herhalde ya. Jiletle zaten görebildiğim kadarına ulaşabiliyorum kim bilir ne halde dngkg ağdada güvenli bi yer lazım, ben önce bi gidip bakmayı düşünüyorum hatta gerekirse malzemelerini de ben alayım en azından tenime değecek olanları diyorum nolur nolmaz

Aa doktorların böyle düşündüğünü bilmiyordum yani öyle mi kalalım jiletle de olmuyor ne yapacağız 😅 mecbur en azından alttan muayene zamanı gideyim madem
Ya gebe değilken de tahriş ve mikrop kapma ihtimaline karşı önermiyorlar ağdayı genelde. Kesin ya da jilet yapın kalıcı olarak da lazer diyorlar ama lazerle bitmedi benim 🥲

Aynen ya aklıma da hep şey geliyor, şu braxton hicks mi ne o zımbırtıda filmlerde dizilerde insanlar soluğu hastanede alıyodu, doğum başladı sanıyodu. Demek ki öyle ay karnım kasıldı falan hissiyatından farklı bi şey gerçekten acıtıyor ağrı yapıyor insan doğuruyor sanıyor. Hiçbirimizde yok buu
Daha dün okudum ben de kasılma zımbırtılarını o dönemlerimizi merak ediyorum 🥲 dinlenince geçiyormuş. Benim gaz ve şişkinlik problemim çok ciddi olduğu için akşamları belimden göğsüme, kasıklarıma vuran sertleşme ve ağrılarım oluyor mesela hemen hemen her akşam tırsıyorum. Dün dedim en son sabaha kadar geçmezse sıkıntı vardır, sabahları geçiyor 😂

Bu neden oluyor bilmiyorum bende çok sık yaşamaya başladım

Dünden beri bende yaşıyorum bi anda bıçak saplanıyor sanki hemen geçiyor ama değişik birşey
Evet aynısı takip edicem bakalım yine tekrarlarsa doktora giderim bebekte çok hareket ediyor bilmiyorum belkide birşeye baskı yapıyor o an onu mu hissediyoruz anlayamadım

Daha dün okudum ben de kasılma zımbırtılarını o dönemlerimizi merak ediyorum 🥲 dinlenince geçiyormuş. Benim gaz ve şişkinlik problemim çok ciddi olduğu için akşamları belimden göğsüme, kasıklarıma vuran sertleşme ve ağrılarım oluyor mesela hemen hemen her akşam tırsıyorum. Dün dedim en son sabaha kadar geçmezse sıkıntı vardır, sabahları geçiyor 😂
Hareket etmek de çok önemli, ben geçen hiç kıpırdamamışım kasık ağrısından tutuştum o gün. Şimdi saatte 1 kalkıp birkaç kere ev turluyorum 🥹

Agustosta aldigim incianin bazi urunleri 2 kati olmus yuhhh. 133 olan 311 olmus, 229 olan 660 fln olmus pof bu ne ya.

Bence bir şey yoktur canım, sen çoğumuzdan öndesin doğum yaklaştığı için ekstra zorlanma ağrı vs yaşaman normal ama için rahat etmezse git mutlaka doktora.
Ağrı da olsa sıkıntı etmemde ani acı olduğu için korktum ama bebek hareket edince oluyır bu acı belkide bir yere bastırıyor ondan onu hissediyorum umarım öyledir takip edicem bakalım bir daha olursa giderim

Gitmedim ama doğuma yakın giderim herhalde ya. Jiletle zaten görebildiğim kadarına ulaşabiliyorum kim bilir ne halde dngkg ağdada güvenli bi yer lazım, ben önce bi gidip bakmayı düşünüyorum hatta gerekirse malzemelerini de ben alayım en azından tenime değecek olanları diyorum nolur nolmaz
Evet hijyen olması önemli bende kendimle götürebilirim çok mantıklı

Ay benim de yok hiçbir sosyal medya uygulamasını kullanmıyoree giderlerse başbaşa kalırız artık 😂
Bi kitap grubu vardı burada, o grup aktifken ayda 10 kitap okuyodum neredeyse. Grup kapandı giden gitti ben kaldım tek başıma 6 ayda 1 kitap bitirmişim ndmfmfm herkes giderse çocuğu unutmam inşallah

Evet aynısı takip edicem bakalım yine tekrarlarsa doktora giderim bebekte çok hareket ediyor bilmiyorum belkide birşeye baskı yapıyor o an onu mu hissediyoruz anlayamadım
Bence doktor normal karşılar bi aydır neredeyse çok şiddetli sancı yaşıyorum doğum sancısı gibi birşey doktorum normal diyor sancı da kasılma da yaşarsın diyor dört beş günde bir olan sancı bi anlam ifade etmiyor diyor o yüzden buna da normal diyebilir

Ya gebe değilken de tahriş ve mikrop kapma ihtimaline karşı önermiyorlar ağdayı genelde. Kesin ya da jilet yapın kalıcı olarak da lazer diyorlar ama lazerle bitmedi benim 🥲
Jilet ilerleyen aylar da tehlikeli ancak başkası yapması lazım. Ablam çatı muayenesine gidecekti kendini jilet yaparken alttan siğili varmış haberi yok kesmiş oluk oluk kan akmış hastaneye gitmişler doktor bakmış kan geliyor ama doğuma dair birşey yok baya da ellerini içeriye koymuşlar anlamak için ee öyle olunca da orayı sarstı lar muhtemelen ablam bi hafta sonra doğum yaptı prematüre doğdu yeğenim, yani kimseyi korkutmak gibi olmasın da jilet tehlikeli, ablam da korkudan aklına gelmemiş jilet yaptım demeyi doktor belki düşünürdü bi yerimi kesti bu ellemezdi o kadar detaylı muayene yapmazdı o yüzden ağda tercihim enfeksiyonu göze alarak, bide jilet daha çok kıl dönmesi tahrişlik yapıyor ağda nın aksine tuhaf şasırdım yani

Bi kitap grubu vardı burada, o grup aktifken ayda 10 kitap okuyodum neredeyse. Grup kapandı giden gitti ben kaldım tek başıma 6 ayda 1 kitap bitirmişim ndmfmfm herkes giderse çocuğu unutmam inşallah
yeni bir grup kurarız o zaman. neşeli analar grubu falan 😁

Arkadaşlar dogum sancısı adet sancısı gibi başlıyor kesin bilgi yayalım 😂 hafif hafif adet sancısı gibi sızlama seklinde başlıyor cok sonra araları artıyor siddeti artıyor felan. Dogum başladıgı zaman, şimdi gebeyken gibi karnımın orasının burasının kasıldıgını toplandıgını falan hissettiğimi hatırlamıyorum hiç. Bende öyle olmuştu yani

X