2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sağlık ocağı ya da eczaneye gidip kendi aletinle karsilaştir. Yine 13 çıkarsa doktoruna haber ver, hamilelikte 13 yüksek kabul ediliyor

Sen bu gidişle doğurursunn kız birkaç güne. 1 hafta sonra zaten ocak.

Çok da güvenmemek lazım diye düşünüyorum. Ben de benimkini goturmüstüm geçen kontrolde. 10 a 6 cıkan tansiyon benim aletle 12 ye 8 çıkti. Daha da ölcesim gelmiyor o gunden beri. Sana neden guveneyim ki diyorum

Kızlar selam 35+5deyim. Haftalardır gündüz hiç olmuyorken gece inanılmaz bir boğaz kuruluğu yaşıyorum. Neden oluyor acaba? Grip falan da değilim. Benimle aynı çileyi yaşayan var mıdır
Ben de gundüz su içmek için kendimi zorluyorum. Yatma vakti gelince bir susuzluk geliyor. Sürekli su içiyorum. Tuvalete kalkıyorum yine su içesim geliyor. Agzım kuruyor geceleri.

Vallahi canım benim de bir tarafım öyle diyor bir tarafında tedirgin huzursuz bilmiyorum ya vallahi Allah yardım etsin ama doktora gözükeceğim bu konu için daha doğrusu önce sağlık ocağında bir hafta ölçüm yaptıracağım içim rahat etsin

İlk hamileliğimde 2 kez, bu hamileliğimde üç kez (her trimesterda) dış enfeksiyonu geçirdim. Largopen antibiyotik hamilelikte güvenilir, diş hekimleri onu veriyor, kadın dogumcular da kullanabilirsin diyor. Diş iltihabı kana karışırsa bebeğe ulaşabilir bu da hiç iyi olmaz, benim doktorum diş iltihabinda hemen müdahale olması gerektigini söyler. Antibiyotik zarar vermez ama kullanmamak zarar verebilir. Zaten dış apsem varken bebeğimin hareketleri bile etkileniyordu. İlk hamileliğimde iki kez diş iltihabinda antibiyotik kullandım, oğlum 6 yaşında, çok şükür bı sorun olmadi

Önlemen gerekiyor karbonatla gargara yap geçmezse mutlaka doktorundan antibiyotik al brnde yaşadım çok büyük sıkıntı

arkadaşlar birşey merak ediyorum epidural devlet hastanelerinde normal doğumda yapılıyor mu birde benim ilk doğum olacak tecrübesizim biraz normal yada sezeryan olacağı ne zaman belli oluyor tam olarak
Normal devlet hastanelerinde epidural duymadim. Şehir hastanelerinde yapiliyo ama gündüz dogurman lazim gece yapilmiyor. Normal veya sezeryan olacagina genelde cati muayenesinde karar verir doktor.

Canim benimde sancim oldugu gece once kabiz sonra ishal sonra tekrar kabiza dondu sabah gittigimizde acilmam vardi ama ever dogumun habercisi olabiliyor sanci yada agri eslik etmiyorsa icini rahat tut ama bi kontrole gidebilirsin bencede icin rahat olur

Ay çok sevindim çok güzel uzamış Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Sen bu gidişle doğurursunn kız birkaç güne. 1 hafta sonra zaten ocak.
Sağol ya moral oldu
İşte 2024 e girelim sonra doğsun benim derdim o. Bende Ocak doğumluyum diğer oğlumda Ocak doğumlu Buda Ocak doğumlu olursa tamamım ben. 2 Ocak için çok yükseldim hadi bakalım

maşallah size saglıkla büyütün yavrularınızı inşallah.

Sağol ya moral oldu
İşte 2024 e girelim sonra doğsun benim derdim o. Bende Ocak doğumluyum diğer oğlumda Ocak doğumlu Buda Ocak doğumlu olursa tamamım ben. 2 Ocak için çok yükseldim hadi bakalım
ay ne güzel oglaklar:)
herkes diyor bebek nasıl ve ne zaman gelmek isterse öyle oluyor diye böylesi hayırlıymıs benim planım normal ama bebişin saglıgı ıcın nası olursa öyle olsun. hiç aklınıza takmauın maşallah ne güzel Allah size bagıslasın

Canım bence hiç belli olmuyor ben kontrole gittim periontolojiye herşey normaldi sancım falan da yok ertesi gün suyum geldi doktor da şok oldu dün herşey normaldi diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…