2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Vajinal olcumleriniz nasıl çıktı acaba? Haftasına göre bilgi verebilir misiniz?
25.haftaydi sanırım 25mm çıkmıştı rahim ağzı .Öncesinde hiç bir sorun yoktu. 1 hafta dinlen gel dedi .5 gün sonra koştur koştur gittik o 5 gün yattım ben . Yatmaya aliskin olmayan tüm vücudum ağrıdan öldürdü beni çünkü . Gittiğimizde 28mm çıktı açılma yoktu . İyi görünüyor dedi . 28.haftaya yakın yine olctu 25 mm di . Kisalmiyordu yerinde duruyordu açılma yoktu . 4 hafta sonra gittiğimde 39 gbi bir rakam çıktı. Zaten doktorum 32 haftaya kadar gelince rahatladı. Progesteron fitili kesti. 20 aralikta kontrolüm vardi olcmedi artık. Bugün itibariyle 34+2 günlük oldu bebegim.

Günaydın kizlar ben de Ocak annesi olacağım inşallah 36 hafta oldum bu zamana kadar her şey çok güzel gidiyor diyordum ta ki dün gece başlayan dis ağrısına kadar az önce baktım disim apse olmuş ne yapacağım ağrısı da geçmiyor bebeğime zarar verir diye çok korkuyorum
Çok geçmiş olsun bende 35+2 bu zamana kadar iyi geldim ama şu an fena grip oldum ilaçta kullanamıyorum malum zar zor nefes alıyorum

Çok geçmiş olsun bende 35+2 bu zamana kadar iyi geldim ama şu an fena grip oldum ilaçta kullanamıyorum malum zar zor nefes alıyorum
Size de çok geçmiş olsun doktora görünün siz de hamileler için de ilaçlar oluyormuş sanırım inşallah şu son haftaları da atlatırız aşırı moralim bozuldu son ayda böyle bir şey olması

Günaydın kızlar. Afesersiniz ama su gibi ishalim üç gündür. Netten baktım dogumun yaklaştığınada isaretmis. Dogrumudur acaba yasayaniniz var mi? Yada endişelenmelimiyim gitsemmi doktora bi sıkıntı mı var normal mi 😣😣
Git bence. Ya da sor. Su gibi ishal kontrol altına alınmalı. Dün ben de okumuştum bi uygulamada. Doğum sancisıyla birlikte ishal de olabiliyormuş.

cok soru soruyorum kusuruma bakma nolur valla bu son sorum, suyun geldıkten sonra kaç saat sürdü pekı. ❤️
İlk doğum evde suyum geldiğinde saat gece yarısını geçmişti 01 e geliyordu. Hastaneye gidene kadar saat 02 ye yaklaştı. 05.37 de doğum yapmıştım. İkincide suyum geldikten sonra yarım saatim bile olmadı diye hatırlıyorum çok kısaydı arası

Günaydın kızlar. Afesersiniz ama su gibi ishalim üç gündür. Netten baktım dogumun yaklaştığınada isaretmis. Dogrumudur acaba yasayaniniz var mi? Yada endişelenmelimiyim gitsemmi doktora bi sıkıntı mı var normal mi 😣😣
Gecmis olsun. Endişe yapmayın bence, aklınızda kalacağına Dr a gidin tabiki. Kaçıncı haftadasiniz

Ben de haftalardır yumuşak dışkılama var. Eğer başka bir belirti yoksa tek başına doğum habercisi olmak için yeterli değil. Yinede doktorunuza sormakta tabiki yarar var.

Ay ben dün gece doğuruyorum sandım. Kasık ağrısı beraberinde karnımın sol tarafı öyle sertleşip kabardı ki kaç kere tuvalete kalktım gece yumuşamadı. Sabaha karşı kalktığımda anca yumuşamıştı. Kasık ağrımda sanki bebek rahmi geren bağların üstüne oturmuş bi aşağı bi yukarı zıplıyor gibiydi 😂 Neyse sabahı gördük çok şükür 🙏 skalamı genişletiyorum niyet ettim Allah rızası için Aralık ayında doğurmamaya 🫶🏻😅

Kızlar birkaç gündür başım ağrıyordu ben de akşamüstü tansiyonumu ölçtüm 13.7çıktı bu tehlikeli mi sizce sabahtan beri tekrar tekrar ölçüyorum akşam 12.4 olmuştu sabah da ölçtüğüm zaman 13'tü acaba gerçekten yüksek bir tansiyonmu çok korkuyorum gerçekten bir de evdeki tansiyon aleti 4-5 yıla ait bir dijital tansiyon aleti acaba buna güvenmeli miyim yoksa sağlık ocağında bir hafta ölçüm yapmalı mıyım

nasılsınız guzel anneler, epiduralli normal dogum yapan var mi aramizda? 💜🙏🏽 benım 9 ayım doldu 2/3 haftaya bebişi beklıyoruz kısmetse normal istiyorum🙏🏽 yapan varsa deneyımlerını paylasabılır mı
Epidural normal başladı benim sonra sezaryenle aldı 12 saat sürmüştü sancı gelmeyince gecenin bir yarısı sezaryene alındım epiduralden sonra yaptıkları açıklık muayenesini bile doğru düzgün hissetmiyorsun 5 cm açıklıkla hastaneye gitmiştim 7 cm’de epidural takıldı 8.5 cm ile bebek kanala girdi taşikardi ve bebek rotasyon yapamıyor deyip ameliyata alındım hala aklımdadır acaba epiduralden sonra mı sancı mı hissedemedim ve bebek neden gelmedi şimdi ikinci doğumu bekliyorum mecburi sezaryen olacak ilki böyle olduğu için

Kızlar selam 35+5deyim. Haftalardır gündüz hiç olmuyorken gece inanılmaz bir boğaz kuruluğu yaşıyorum. Neden oluyor acaba? Grip falan da değilim. Benimle aynı çileyi yaşayan var mıdır🥴

Merhaba cnm inşallah son haftalarimiz güzel sağlıcakla geçsin bnm 4 yaşında kızım var hasta kıyamam hem onun peşinde ilgileniyorum uyku uyuyamadik 2 gündür,hemde işlerimi hallediyorum normalde 34 haftaligim bebeğim 35 hafta ileri birz Rabbim yardımcınız olsun benim aile uyem yok malesef annem 1 öte sokagmda ama işin varmı diyenim olmadı cunki ben herşeyimi halledebilen tip olunca kimse zahmete girmiyo ,valizimi hazırladım şükr utum camasirim evimin işleri herşey bibasima ful devam birde salonu temizledim koltuklarım kaldı silinecek cam perde işi hallettim perdelerimi yeniledim int magazasndan sade tüller aldım eskisi çok desenliydi böyle işte dertlendim ksr bakma ins vaktinden evel gelmez oğluşum da 🤲
Güle güle kullan tüllerini canım baya emek etmişsin evine de ☺️ ama önemli olan artık dinlenmen gerektiği. Büyüklerin yardımı bir yere kadar zaten umarım eşin en azından kızınla akşamları ilgileniyordur yorgunluğunu alıyordur bir nebzede olsa. Allah yardımcın olsun oğluşun en güzel zamanda gelsin 😇

Kızlar sağ kasığıma felaket bi acı ve ağrı girdi doğurmuyorumdur heralde dimi 🥹🥹 çok keskin ve acı verici oldu hala da acıyor mu desem ağrıyor mu desem bilemedim..
Bende de ara sıra oluyor bu, fena bir acı kesilmiş gibi, biraz bekleyince geçiyor. Sonrasında bi farklılık olmadı bebek hareketleri falan her zamanki gibi, ben de acile gitme gereği duymadım salı günü kontrolüm var gidince söyleyeceğim.

Ay ben dün gece doğuruyorum sandım. Kasık ağrısı beraberinde karnımın sol tarafı öyle sertleşip kabardı ki kaç kere tuvalete kalktım gece yumuşamadı. Sabaha karşı kalktığımda anca yumuşamıştı. Kasık ağrımda sanki bebek rahmi geren bağların üstüne oturmuş bi aşağı bi yukarı zıplıyor gibiydi 😂 Neyse sabahı gördük çok şükür 🙏 skalamı genişletiyorum niyet ettim Allah rızası için Aralık ayında doğurmamaya 🫶🏻😅
Dün çok ayakta kaldığın için olabilir mi acaba ? Bilmediğim için soruyorum .
Evet Aralık olmaz 😂

X