2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar kuzenleri gelinleri topladım eve bi giriştik her yerden çamaşır suyu kokusu geliyor mis gibi koltuk yıkama denk geldi oda yolda geliyor bugün ev mislenecek uzun zaman sonra 😂😂 şimdiden içim huzur doldu 🙏😂
Bende geçen hafta temizlettim öyle ama çocuklar hastalanınca düzen falan kalmadı hepsi gitti. Bugün 2 saat mutfak dolaplarını vs temizledim. Halılarını tekrar yıkamaya verdim. Yarında çocukları anneme gönderip cam perde girmeden derin temizlik yapmayı planlıyorum hadi bakalım 😇

Selam kızlarrrr
Ara ara okudum yazamadım. Doğum sonrası tahmin edildiğinden farklı geçiyor aşırı yoğun bazen krizli, ama kesinlikle çok şekerli. 🎈💓
Okuduklarımı etiket yapıp cevap veremeyeceğim Ama genel olarak bir şeyler söylemek istiyorum benim doğumum Normal doğum olacaktı 18'inde çatı muayenem vardı tam 37 hafta bitmiş olacaktı ama 16'sında doğum gerçekleşti. Dolayısıyla çatı muayenesi yapmamıştım ve yaklaşık 5 saat normal doğum sancısı çektim. Açılma var mı muayenelerinde rahim ağzının çok geride olduğu fark edildi ve genel anestezi ile sezeryana alındım. Ve aslında boşu boşuna yaklaşık 5,5-6 saat normal doğum sancısı çektim. O yüzden bence benim kendi tecrübelerime dayanarak çatı muayenenizi zamanında yaptırın ne olur ne olmaz diyorum.

Bir de sizinle şu detayı paylaşmak istiyorum ben doğumdan sonra Normal bebek emzirme konusunda sıkıntı yaşamadım fakat eve geldim herkesin ısrarla şunu iç şunu iç dediği şeyler vardır ya hiç kimse kırmadım günde 3 4 bardak bitki çayı içiyordum neredeyse. bebek bir anda çıldırmaya başladı geceleri özellikle meme tutmuyor aç kalıyor aç kaldığı için morarana kadar ağlıyor ve o şekilde uyuya dalıyor tekrar aç kalıyor gibi değişik bir kısır döngüyle sarılık olmasına sebep olabilirdim maalesef.
İlk doktor kontrolünde kesinlikle bu dönemde günde 2 fincandan başka bitki çayı içilmemesi gerektiğini içilen bitki çaylarının bebeğin bağırsak ve midesi ile alakalı problem yarattığını ve bebek bununla bildiğimiz ağrı sancı yaşadığını söyledi ve artık bitki çaylarını bırak dedi. Bitki çayını günde bir fincana indirdim ve tekrar eski huzurumuza döndük. 💓

Kızlar duygu durumum berbattı dün. Sürekli ağladım niyeyse. Bugün de hastayım burnum tıkalı başımı kaldıramıyorum gece 2 saat göbeğimin sağ altında sancı oldu ayaktaydım. İliadin kullanan var mı burun spreyi aranızda? Galiba grupta bahsi geçti S Sariucurtma sen kullanacaktın galiba nefes alamıyorum valla. Mesajları okuyorum ama yazamıyorum gözümden durmadan gözyaşı akıyor.🥲
Ben kullanıyorum canım, şimdi KBB den geldim bırak artık dedi, hamilelikten değil ama 5 günden sonra fayda sağlamazmiş o yüzden bırak dedi. Öyle oldu zaten. İlk zamanki kadar açmıyor artik. Bana da torro torro önermişti sağolsun, onun kadın doğum doktoru yazmış, kadın dogumcu yazınca ben de netten baktım b grubu yazıyor. Hamilelikte kullanılır yani. Bugün KBB de iliadin kullanılır dedi. Ama benim burun içindeki kemikte büyümüş o yüzden bir türlü açılmıyor burnum. Ha bı de kulağım ağrıyor demiştim ya çenem çıkmış 🤦

Bende geçen hafta temizlettim öyle ama çocuklar hastalanınca düzen falan kalmadı hepsi gitti. Bugün 2 saat mutfak dolaplarını vs temizledim. Halılarını tekrar yıkamaya verdim. Yarında çocukları anneme gönderip cam perde girmeden derin temizlik yapmayı planlıyorum hadi bakalım 😇
Sen biraz dursan mi acaba 😂
Tamam bende ayakta çok kalıyorum ama derin temizlik falan çok değil mi 🤷

Ben kullanıyorum canım, şimdi KBB den geldim bırak artık dedi, hamilelikten değil ama 5 günden sonra fayda sağlamazmiş o yüzden bırak dedi. Öyle oldu zaten. İlk zamanki kadar açmıyor artik. Bana da torro torro önermişti sağolsun, onun kadın doğum doktoru yazmış, kadın dogumcu yazınca ben de netten baktım b grubu yazıyor. Hamilelikte kullanılır yani. Bugün KBB de iliadin kullanılır dedi. Ama benim burun içindeki kemikte büyümüş o yüzden bir türlü açılmıyor burnum. Ha bı de kulağım ağrıyor demiştim ya çenem çıkmış 🤦
Yaa çok geçmiş olsun . Çenenin çözümü neymiş acaba ?

Selam kızlarrrr
Ara ara okudum yazamadım. Doğum sonrası tahmin edildiğinden farklı geçiyor aşırı yoğun bazen krizli, ama kesinlikle çok şekerli. 🎈💓
Okuduklarımı etiket yapıp cevap veremeyeceğim Ama genel olarak bir şeyler söylemek istiyorum benim doğumum Normal doğum olacaktı 18'inde çatı muayenem vardı tam 37 hafta bitmiş olacaktı ama 16'sında doğum gerçekleşti. Dolayısıyla çatı muayenesi yapmamıştım ve yaklaşık 5 saat normal doğum sancısı çektim. Açılma var mı muayenelerinde rahim ağzının çok geride olduğu fark edildi ve genel anestezi ile sezeryana alındım. Ve aslında boşu boşuna yaklaşık 5,5-6 saat normal doğum sancısı çektim. O yüzden bence benim kendi tecrübelerime dayanarak çatı muayenenizi zamanında yaptırın ne olur ne olmaz diyorum.

Bir de sizinle şu detayı paylaşmak istiyorum ben doğumdan sonra Normal bebek emzirme konusunda sıkıntı yaşamadım fakat eve geldim herkesin ısrarla şunu iç şunu iç dediği şeyler vardır ya hiç kimse kırmadım günde 3 4 bardak bitki çayı içiyordum neredeyse. bebek bir anda çıldırmaya başladı geceleri özellikle meme tutmuyor aç kalıyor aç kaldığı için morarana kadar ağlıyor ve o şekilde uyuya dalıyor tekrar aç kalıyor gibi değişik bir kısır döngüyle sarılık olmasına sebep olabilirdim maalesef.
İlk doktor kontrolünde kesinlikle bu dönemde günde 2 fincandan başka bitki çayı içilmemesi gerektiğini içilen bitki çaylarının bebeğin bağırsak ve midesi ile alakalı problem yarattığını ve bebek bununla bildiğimiz ağrı sancı yaşadığını söyledi ve artık bitki çaylarını bırak dedi. Bitki çayını günde bir fincana indirdim ve tekrar eski huzurumuza döndük. 💓
Su yazının ekran görüntüsünü alıp kayinvalideme atmak istiyorum. Bitki çayları otlar evi aktara çevirecek yine geldiğinde. Ben hiç bir koşulda bitki çayı içmem ne hamilelikte ne lohusalıkta zaten, bir kez kanamadan gidiyordum ciddi ciddi (ameliyat sonrası) hiç bı güç bana bitki çayı iciremez kanamalı durumum varken ama sürekli hayır demekte lohusayken yorucu oluyor. En fazla bebekten hem süt yapan hem de gaza iyi gelen anason çayı alırım, benim çayım var otlara gerek yok derim.

Su yazının ekran görüntüsünü alıp kayinvalideme atmak istiyorum. Bitki çayları otlar evi aktara çevirecek yine geldiğinde. Ben hiç bir koşulda bitki çayı içmem ne hamilelikte ne lohusalıkta zaten, bir kez kanamadan gidiyordum ciddi ciddi (ameliyat sonrası) hiç bı güç bana bitki çayı iciremez kanamalı durumum varken ama sürekli hayır demekte lohusayken yorucu oluyor. En fazla bebekten hem süt yapan hem de gaza iyi gelen anason çayı alırım, benim çayım var otlara gerek yok derim.

Bende bunu almayı düşünüyorum sadece acaba bu da zararlı olur mu ki ?

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-23-15-35-45-748_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2023-12-23-15-35-45-748_com.solidict.ebebek.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 43
Yaa çok geçmiş olsun . Çenenin çözümü neymiş acaba ?
Yumuşak beslen doğuma kadar dedi, doğumdan sonra çene cerrahına gitmeliymisim. Ceviz badem gibi sert yiyecekler yerken olurmuş hamilelikte bazen. Ben hamile kalmadan once implant tedavisine başlamıştım, arkada bazı dişlerim çekilmişti, sonra hamile olduğumu öğrenince yarım kaldı. Arkada dişlerim yok, bı tarafa yük bindirince de çenem çıkmış. Hamilelikte çene kemiklerinin yapısı bile değişirmis zaten, gevsermis, benim doktorum öyle demişti, implantların takilsaydi tam oturmadan düşebilirdi hamilelikte demisti. Eşim çıkmış olarak kabul etmiyor gerçi çenen düşmüş diyor doktordan çıktığımızdam beridir 😬

Bende bunu almayı düşünüyorum sadece acaba bu da zararlı olur mu ki ?
Bu markayı bilmiyordum ben hipp ve humana kullanıyordum, mucizevi değil bu çaylar ama kışın sıcak bişey içeyim dediğinde iş görüyor. Yoksa voovvv sutlerim akıyor dedirtecek kadar süt artirmiyor. İcilse de olur icilmese de. İcerigine bakmak lazım. Anason gaz a da iyi geliyor mesela. Bunlar dediğim gibi bi kupa sıcak bişey içeyim dersen iyi, ben galactago damladan daha fazla fayda görmüştüm. O da şarıl şarıl süt yapmasa da çaylara göre daha verimli. Oğlumun doktoru sayesinde süt miktarimi baya attırıp mamayı azaltmistik hafta hafta, o galactago önermişti

Aaa Allah korumuş.
Ama gerçekten o iki gün bizim için kıyamet gibiydi.
Herkes muhakkak bişi sölüyo. Olmaz diyorum iyi değilmiş diyorum hemen diyorlar ki doktora mı sordun. Ya hu sen mi sordun acaba diyesim oluyordu demiyordum, artık diyorum ✌🏻 kimseyi dinlemiyorum ben. 🎈

Aaa Allah korumuş.
Ama gerçekten o iki gün bizim için kıyamet gibiydi.
Herkes muhakkak bişi sölüyo. Olmaz diyorum iyi değilmiş diyorum hemen diyorlar ki doktora mı sordun. Ya hu sen mi sordun acaba diyesim oluyordu demiyordum, artık diyorum ✌🏻 kimseyi dinlemiyorum ben. 🎈
Sezaryen olmuştu senin dimi, belden uyuşturma mi olmuştu, bı de ne kadar sürdü aşağı yukarı biliyor musun. Benim ilk doğumum 3.5 saat sürdüğü için normal sezaryen tam ne kadar suruyor hep merak etmisimdir. 20-25 dakka civarı diye aklımda kalmış ama masada geçen süre mi acaba bu.

Amin canım.Geçmiş olsun şifalar diliyorum.Ben de eğilip kalkamıyorum ev perişan halde.Eşim yardım etmeye çalışıyor o da bir yere kadar.Temizliğe kadın çağıracağım ama hep günleri dolu haftaya attılar.Annem il dışında doğuma gelecek.Eşimin akrabaları var burada onlar da izne ayrıldığımı duyan çaya kahveye gelmek istiyor
Çok teşekkürler canım 🙏🏻 artık evin durumunu düşünme önemli olan senin bebişin sağlığı zaten az zamanımız kaldı sonrasında her yeri eskisi gibi yapacağız inşallah. Şu akraba olaylarına aşırı gıcığım ne kadar anlayışsızlar kendileri yaşamadıysa bilemez ama düşünceli olsalar keşke. Ya da keklerini çöreklerini alıp gelseler hizmet beklemeseler iyi olacak 🤦‍♀️

Kızlar duygu durumum berbattı dün. Sürekli ağladım niyeyse. Bugün de hastayım burnum tıkalı başımı kaldıramıyorum gece 2 saat göbeğimin sağ altında sancı oldu ayaktaydım. İliadin kullanan var mı burun spreyi aranızda? Galiba grupta bahsi geçti S Sariucurtma sen kullanacaktın galiba nefes alamıyorum valla. Mesajları okuyorum ama yazamıyorum gözümden durmadan gözyaşı akıyor.🥲
ben kullanıyorum canım gebelik kategorisi B yani zararı bulunmuyor bilinen. Başka türlü grip için ilaç da alamıyorum mecbur günde bir iki defa sıkıyorum ama içini çok kurutuyor bepantol sürüyorum oralara da.

Kocamıza yaptırırsak bayram ederler 🤣🤣🤣 ben de baktım yok anam ben de yapamam.
Kız yaptıramam ya gülme tutar skandalll 🤣🤣🤣 ay doktorum dedi yakın arkadaşları filan doğum yapanlar mutlaka yapiyormus hindistan cevizi yagi ile ve kesi bile atilmamis yirtilma vs olmamış siddetle oneriyor ama deniycem bakalım 🤣🤣🤣

Selam kızlarrrr

Hangi bitki çaylarını içirdiler ki sana? Ben oğlumda süt konusunda en büyük desteği bozadan görmüştüm, tam mevsiminde olduğumuz için şanslıyız seversen hergün 1 bardak bozadan destek alabilirsin ☺️ onun dışında ben hep söylüyorum, her anne çocuğunun en iyi doktorudur. Elbette her kafadan farklı ses çıkacak ama önemli olan senin neye karar verip yapacağın. Size bol sütlü, bol dinlenmeli dileklerimi iletiyorum 🥰
Geçen de gaz sancısı için damla konuşulmuştu ama ben cevap verememiştim hem size yazarken onu da arayışta olanlar için belirtmek isterim. Gripe water night. Amerikan ürünü önceden satışı yoktu netten getirtirdik ama artık eczanelerin çoğuna gelmiş. Tamamen bitkisel ve içinde pasiflora olduğu için bebeği çok güzel sankinleştirip gaz çıkarttırıyor resmen zort zort 😅 ihtiyacı olanınız olursa bu bilgi benimle yaşlanmasın diye belirteyim dedim 😅

ben kullanıyorum canım gebelik kategorisi B yani zararı bulunmuyor bilinen. Başka türlü grip için ilaç da alamıyorum mecbur günde bir iki defa sıkıyorum ama içini çok kurutuyor bepantol sürüyorum oralara da.
Ben de okyanus suyu aldım o da kuruluğa iyi geliyor baya, çok kuruyup yanma olursa al sende. Diğer türlü artık nefes alırken bile yanma oluyor çünkü, ama burnu açmıyor. İzotonik verdi bugün gittiğim KBB şırınga ile burun içi yıkama yap dedi. Bı de kaynar suyun içine vicks koyup başını da havlu ile kapatıp buharını çek dedi. İliadin 5. Günün sonunda geniz etinde ödem yapıyormuş, açmaya çalıştıkça daha çok sıkmak zorunda kalırsın dedi. Gerçekten de şuan sıktığımda daha kısa süre açık kalıyor burnum. Önceden günde 2 kez yeterken şimdi 2-3 saate hemen tikaniveriyor. En azından gündüz idare etsem sadece geceleri iliadin sıkıp uyusam o bile yeter diyorum şimdi

Hangi bitki çaylarını içirdiler ki sana? Ben oğlumda süt konusunda en büyük desteği bozadan görmüştüm, tam mevsiminde olduğumuz için şanslıyız seversen hergün 1 bardak bozadan destek alabilirsin ☺️ onun dışında ben hep söylüyorum, her anne çocuğunun en iyi doktorudur. Elbette her kafadan farklı ses çıkacak ama önemli olan senin neye karar verip yapacağın. Size bol sütlü, bol dinlenmeli dileklerimi iletiyorum 🥰
Geçen de gaz sancısı için damla konuşulmuştu ama ben cevap verememiştim hem size yazarken onu da arayışta olanlar için belirtmek isterim. Gripe water night. Amerikan ürünü önceden satışı yoktu netten getirtirdik ama artık eczanelerin çoğuna gelmiş. Tamamen bitkisel ve içinde pasiflora olduğu için bebeği çok güzel sankinleştirip gaz çıkarttırıyor resmen zort zort 😅 ihtiyacı olanınız olursa bu bilgi benimle yaşlanmasın diye belirteyim dedim 😅
Hayır sütle alakalı problem olmadı bende. Rezene, boğazım için nane limon, ve anne çaylarından içmiştim günde toplam 4 fincan kadar. Günlük miktar maksimum 2 fincan olsun dedi doktor. Protein ağırlıklı beslenip bol su içersen ve sık emzirirsen sütle problem yaşamazsın dedi. Hayırla inş. 🎈💐

Kızlar size ne sorcm eşimin beli ağrıyordu dikloron krem sürdüm beline 1 dakika falan sonrasında hemen yıkadım kolonyaladım hatta araştırdım son 3 ay sıkıntı yazıyor dikloron için bir şey olur mu içm içimi kemiriyor 😔 sonuçta kendime sürmedim
Uzun süre kalmadı ya zannetmiyorum. Yıkamışsın bir de. Bir de o etkiler falan o kadar sık görülen seyler degi. Sen sureceksin beline. Sabaha kadar da uyuyacaksin o şekilde. Yine de çok düşük ihtimal zarar vermesi. Ama seninki öyle bir durum bile değil. Allah'a emanet et yavrunu. Hepimiz ona emanetiz.🤲

X