2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende geçen hafta temizlettim öyle ama çocuklar hastalanınca düzen falan kalmadı hepsi gitti. Bugün 2 saat mutfak dolaplarını vs temizledim. Halılarını tekrar yıkamaya verdim. Yarında çocukları anneme gönderip cam perde girmeden derin temizlik yapmayı planlıyorum hadi bakalım 😇
Geri dondüm diyorsun🏋️

Ben kullanıyorum canım, şimdi KBB den geldim bırak artık dedi, hamilelikten değil ama 5 günden sonra fayda sağlamazmiş o yüzden bırak dedi. Öyle oldu zaten. İlk zamanki kadar açmıyor artik. Bana da @torro önermişti sağolsun, onun kadın doğum doktoru yazmış, kadın dogumcu yazınca ben de netten baktım b grubu yazıyor. Hamilelikte kullanılır yani. Bugün KBB de iliadin kullanılır dedi. Ama benim burun içindeki kemikte büyümüş o yüzden bir türlü açılmıyor burnum. Ha bı de kulağım ağrıyor demiştim ya çenem çıkmış 🤦
Çok geçmiş olsun. Çenem çıkmış mı dedin?😯 Kıyamam sana. Doktor ne dedi ne yapılabilir dedi?
Kullandım ben bugün illadini nefes alamıyorum o yüzden bir de parol aldım limonlu ballı çay. Baya açıldı rahatladım.

Kızlar okuyamadım yazılanları dogum yapan vs olduysa tebrik ederim ❤️
Son dakika doktor değişikliği oldu, doktorum bıraktı takipli olduğum hastaneyi ve bunu bana bugün akıntım var vs bilgisi vermek için aradığımda söyledi. Son dakika doktor değişikliğine gittim, bugün çatı muaynesi oldum ilk defa ve sancısına dayanamadım 🥲 suyum geldi, ve çocuğun bacak boyunu 1 hafta geride ölçtü doktor kesin konuşmamakla beraber. 48 cm 3 kilo ölçtü ölçü olarak. Bugün için sezeryan olma kararı aldım. Beraber karar verdik doktorla aşırı stresliyim

Son dakika doktor değişikliği oldu, doktorum bıraktı takipli olduğum hastaneyi ve bunu bana bugün akıntım var vs bilgisi vermek için aradığımda söyledi. Son dakika doktor değişikliğine gittim, bugün çatı muaynesi oldum ilk defa ve sancısına dayanamadım 🥲 suyum geldi, ve çocuğun bacak boyunu 1 hafta geride ölçtü doktor kesin konuşmamakla beraber. 48 cm 3 kilo ölçtü ölçü olarak. Bugün için sezeryan olma kararı aldım. Beraber karar verdik doktorla aşırı stresliyim
Kaçıncı haftadasin, normalde yenidoğan boyu 49 cm olur zaten, bence çok kısa değil. Sağlıkla gelsin kilosu da çok iyi maşallah, ne zaman giriyorsun sezaryene

Ben kullanıyorum canım, şimdi KBB den geldim bırak artık dedi, hamilelikten değil ama 5 günden sonra fayda sağlamazmiş o yüzden bırak dedi. Öyle oldu zaten. İlk zamanki kadar açmıyor artik. Bana da @torro önermişti sağolsun, onun kadın doğum doktoru yazmış, kadın dogumcu yazınca ben de netten baktım b grubu yazıyor. Hamilelikte kullanılır yani. Bugün KBB de iliadin kullanılır dedi. Ama benim burun içindeki kemikte büyümüş o yüzden bir türlü açılmıyor burnum. Ha bı de kulağım ağrıyor demiştim ya çenem çıkmış 🤦
Çok geçmiş olsun.

Sezaryen olmuştu senin dimi, belden uyuşturma mi olmuştu, bı de ne kadar sürdü aşağı yukarı biliyor musun. Benim ilk doğumum 3.5 saat sürdüğü için normal sezaryen tam ne kadar suruyor hep merak etmisimdir. 20-25 dakka civarı diye aklımda kalmış ama masada geçen süre mi acaba bu.
Evet sezaryen. Tam uyuttular beni. Rahim geride spinal yapamayız dedi doktor.
08:10 gibi ameliyata alındım. 08:37de bebek doğmuş. Ben 10u geçe odadaydım.

Kardeşiniz dikloron mu kullanmış kendisi için gebelikte
Kardeşim doğuma kadar kullanmış krem bişey olmaz diye. Hemen yıkamışsın zaten. Merak etme.
Bacak boyuyla ilgili bir şey dedi mi benim de bir hafta geriydi geçen hafta diğer her şeyi normaldi 33 haftada 32+2 çıkmıştı ama hiiiç yorumda bulunmadı ölçüler gayet güzel demişti hatta ama benim aklıma takılmıştı

Selam kızlarrrr
Ara ara okudum yazamadım. Doğum sonrası tahmin edildiğinden farklı geçiyor aşırı yoğun bazen krizli, ama kesinlikle çok şekerli. 🎈💓
Okuduklarımı etiket yapıp cevap veremeyeceğim Ama genel olarak bir şeyler söylemek istiyorum benim doğumum Normal doğum olacaktı 18'inde çatı muayenem vardı tam 37 hafta bitmiş olacaktı ama 16'sında doğum gerçekleşti. Dolayısıyla çatı muayenesi yapmamıştım ve yaklaşık 5 saat normal doğum sancısı çektim. Açılma var mı muayenelerinde rahim ağzının çok geride olduğu fark edildi ve genel anestezi ile sezeryana alındım. Ve aslında boşu boşuna yaklaşık 5,5-6 saat normal doğum sancısı çektim. O yüzden bence benim kendi tecrübelerime dayanarak çatı muayenenizi zamanında yaptırın ne olur ne olmaz diyorum.

Bir de sizinle şu detayı paylaşmak istiyorum ben doğumdan sonra Normal bebek emzirme konusunda sıkıntı yaşamadım fakat eve geldim herkesin ısrarla şunu iç şunu iç dediği şeyler vardır ya hiç kimse kırmadım günde 3 4 bardak bitki çayı içiyordum neredeyse. bebek bir anda çıldırmaya başladı geceleri özellikle meme tutmuyor aç kalıyor aç kaldığı için morarana kadar ağlıyor ve o şekilde uyuya dalıyor tekrar aç kalıyor gibi değişik bir kısır döngüyle sarılık olmasına sebep olabilirdim maalesef.
İlk doktor kontrolünde kesinlikle bu dönemde günde 2 fincandan başka bitki çayı içilmemesi gerektiğini içilen bitki çaylarının bebeğin bağırsak ve midesi ile alakalı problem yarattığını ve bebek bununla bildiğimiz ağrı sancı yaşadığını söyledi ve artık bitki çaylarını bırak dedi. Bitki çayını günde bir fincana indirdim ve tekrar eski huzurumuza döndük. 💓
Genel anestezi sonrası ne kadar süre de uyandınız

Merhaba
Ağustos annesiyim öyle merak edip girdim doğum hikayesi okumak için.
Son zamanlarda yapılan ölçümler doğru çıkmıyor bilginize benimkisi hep aynı çıkıyordu son haftalar hatta büyüme yok herhalde diyordum ama doktorum sorun etmiyordu ki doğumdan bir gün önce 3200 ölçülen çocuk 3700 doğdu büyüdükleri için boy ölçümü de doğru sonuç vermiyor pozisyona göre sonuçlar farklı çıkabliyor ki suyunuz gelmiş zaten o yüzden fazla bekletmeden almak istemiş olabilir

Çatı muayenesini 8 Aralıkta olmuştum bende doğumu tetiklemedi. Kişiye göre mi doktora göre mi değişiyor bilemedim 🤔

sağlıkla kucağına al inşallah dualarımız seninle 🙏

Kardeşiniz dikloron mu kullanmış kendisi için gebelikte

Bacak boyuyla ilgili bir şey dedi mi benim de bir hafta geriydi geçen hafta diğer her şeyi normaldi 33 haftada 32+2 çıkmıştı ama hiiiç yorumda bulunmadı ölçüler gayet güzel demişti hatta ama benim aklıma takılmıştı
Diklofenak içeren jellerden işte. Bilmeden 9 ay kullanmış. Tesadüfen öğrendim ben. Geçen dedim dizimde ağrı var diyor ki krem sür ilaç içemiyorsun ya diyo. Ben yasak olduğunu söyledim. Bilmeden doğuma kadar sürmüş. Doğumdan sonra da bel fıtığı ameliyatı oldu. Kızı 3.5 yaşında şuan. O yüzden eline sürüp 1 dakika sonra yıkamışsın kana karışmaya bile forsat olmamıştır içini ferah tut bence.

Diklofenak içeren jellerden işte. Bilmeden 9 ay kullanmış. Tesadüfen öğrendim ben. Geçen dedim dizimde ağrı var diyor ki krem sür ilaç içemiyorsun ya diyo. Ben yasak olduğunu söyledim. Bilmeden doğuma kadar sürmüş. Doğumdan sonra da bel fıtığı ameliyatı oldu. Kızı 3.5 yaşında şuan. O yüzden eline sürüp 1 dakika sonra yıkamışsın kana karışmaya bile forsat olmamıştır içini ferah tut bence.
Şükür hiçbir şey olmamış🙏

Çatı muayenesini 8 Aralıkta olmuştum bende doğumu tetiklemedi. Kişiye göre mi doktora göre mi değişiyor bilemedim 🤔
Bende de tetiklemedi uzerine iki kerede açılma vaemi diye bakti ama cati muayenesiyle ayni zaten ayni sekilde bakiyorlar ayni yere sanirim doktorun yapis sekliyle de alakali yada haftaya gorede olabilir

Canim haftan kactı stres yapma saglicakla alirsin kucagina umarim kilosuda cok guzel boyuda guzel 🙏🙏

Doktor değişikliğine gitmek zorunda kalman kötü olmuş ama olsun siz iyi olun önemli değil. Yani 1 hafta geride gibi düşünme her çocuk uzun olmak zorunda değil. 48-52 cam arası gayet normal. Benim kızım 47 cm doğdu 38+2 de, şuan sınıfının ve yaşıtlarının en uzun çocuğu. 6 yaşında boyu 120 küsürlerdeydi en son ölçtüğümüzde arkadaşlarıyla arasında 1 kafa boyu fark var 😂

Evet sezaryen. Tam uyuttular beni. Rahim geride spinal yapamayız dedi doktor.
08:10 gibi ameliyata alındım. 08:37de bebek doğmuş. Ben 10u geçe odadaydım.
Daha dün aklımdan geçtin. Şükür iyisiniz. Benim de servikal uzunluk 54 mm dedi 14 Aralık'ta. Acaba sorun olur mu ki ben de düşündüm şimdi. Benim ilk doğumum çok yukarıda olduğu için zorlanmıştım. Sürekli saçını görüyorlar yukarı gidiyor en son kesi ile almışlardı. Seni sezeryana almışlar bana ne diyecek dr acaba bakalım hayırlısı.

X