2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Öncelikle hayırlı olsun umarım sağlıcakla kucağınıza almışsınızdır bebeğinizi🙏🏼 bende bugün sancı ile 35+1 acil doğuma girdim suan bebeğim küvezde solunumda sıkıntsı olduğu için sizin bebeğiniz nasıl ?
Çok geçmiş olsun, gözünüz aydın olsun. 🥰 İnşallah hemen toparlanır beraber evinize geçersiniz. 🙏

Merhaba taze anneler 🥰 4 ocakta Merkür retrosu bitimi 😅 planlı sezaryen olacağım Allah kısmet ederse. Artık iyice uyuyamaz iş yapamaz olduk umarım herkesin yanında işlerini kolaylaştıran bir aile üyesi vardır. 36. Haftada çalışır raporunu da iptal ettim evdeyim artık. İlk gebeliğim ve son ayın bu kadar zor geçeceğini hiç tahmin etmemiştim. Bir de herkesin en rahat günlerin bugün demelerine hiç tahammül edemiyorum üstüne bir de grip oldum fenalardayım 🤦‍♀️ umarım herkes iyidir Allah en başta bebişlerimize sonra bizlere sağlık versin 🙏🏻

Öncelikle hayırlı olsun umarım sağlıcakla kucağınıza almışsınızdır bebeğinizi🙏🏼 bende bugün sancı ile 35+1 acil doğuma girdim suan bebeğim küvezde solunumda sıkıntsı olduğu için sizin bebeğiniz nasıl ?
Canım benim bu bahsettiğim bebeğim diğer oğlumdu, 8 gün küvezde kaldı. Başta yanıma vermişlerdi ama sonradan aldılar inlediği için. Merak etme birkaç gün kalır sonra kavuşursunuz. Sağlıkla huzurla büyüsün inşallah 🙏

3 cm açıklıkla cumadan pazartesiye kadar dayandım ama sancım çok oluyordu nst de 70 şerde çıkıyordu
Demek ki yapıyla alakalı ben de 1 saat beklemedi, sende 3 gün dayanmış, arkadaşta haftalardır duruyor ilginç ☺️ sen nasılsın bu arada, kızımız nasıl 🥰

Hayırlı olsun canım. İnşallah bir an önce sağlıkla gelir yanına bebeğin. Sen de toparlanmıs olursun biraz.🌸

Kızlarrrrrr iyiki varsınız canımsınız 🙏🙏 sakinledim hormonlarım düzeldi sanırım ☺️🫶 doktora gittim kendime zorla çatı muayenesi yaptırdım 😂😂 miniğim 3 kilo olmuş 52 cm boyu olmuş 💃💃 bebek daha aşağı düşmemeli ama 1 cm açılman var yumuşacık rahmin çok güzel doğurursun dedi 🫠🫠 Ocak 15 falan değil Ocak başı doğurursun dedi belki de bu motive etti beni 😂😂🙈 ebem kendine hastalık falan çıkartıp durma diyo tansiyonun falan yok herşey harika sancın bile yok bu hafta diyo 😂😂 eğer bu kadar hevesli olup doğum zamanı doğuramam ben dersen bak neler yaparım sana diyo 😂😂
Senin doğum hikayeni çok merak ediyorum 🧿😊😊

Merhaba taze anneler 🥰 4 ocakta Merkür retrosu bitimi 😅 planlı sezaryen olacağım Allah kısmet ederse. Artık iyice uyuyamaz iş yapamaz olduk umarım herkesin yanında işlerini kolaylaştıran bir aile üyesi vardır. 36. Haftada çalışır raporunu da iptal ettim evdeyim artık. İlk gebeliğim ve son ayın bu kadar zor geçeceğini hiç tahmin etmemiştim. Bir de herkesin en rahat günlerin bugün demelerine hiç tahammül edemiyorum üstüne bir de grip oldum fenalardayım 🤦‍♀️ umarım herkes iyidir Allah en başta bebişlerimize sonra bizlere sağlık versin 🙏🏻
Son aylarin bu kadar zor geçtiğini ben de unutmuşum ya da ilk gebeligimde bu kadar zorlanmadım mi bilmiyorum, doktor bugün alalım dese hiç itiraz etmicem o derece yoruldum, her yerim balon gibi, eklemlerim kaskatı, yürümek bile zorlaştı. Ben de grip oldum geçen hafta ve hala etkisi devam ediyor, hem hamilelikte bağışıklığın düşmesi, hem ilaç alamama bir türlü toparlayamadim tam anlamıyla. İnatla da son haftaya kadar calisicam diyorum ama bu haftayı da tamamlayabilirim umarım.

Son aylarin bu kadar zor geçtiğini ben de unutmuşum ya da ilk gebeligimde bu kadar zorlanmadım mi bilmiyorum, doktor bugün alalım dese hiç itiraz etmicem o derece yoruldum, her yerim balon gibi, eklemlerim kaskatı, yürümek bile zorlaştı. Ben de grip oldum geçen hafta ve hala etkisi devam ediyor, hem hamilelikte bağışıklığın düşmesi, hem ilaç alamama bir türlü toparlayamadim tam anlamıyla. İnatla da son haftaya kadar calisicam diyorum ama bu haftayı da tamamlayabilirim umarım.
Çok iyi anlıyorum sizi 🤧 Bana da ne zaman alalım dedi 36. Haftanın başında gitmiştim gelişimi iyiyse hemen alalım dedim yok artık iki hafta daha sabret suyu yeri iyi niye erken gelsin büyüsün biraz daha dedi ama benim yerim daraldı valla dayanamaz oldum 😓 son haftaya kadar çalıştıysanız bravo valla okulda herkes tuhaf bakar oldu bana karnım çok büyüdü merdiven de çıkamıyordum o nedenle son dört gün kala iptal ettim raporu 🤰

Çok iyi anlıyorum sizi 🤧 Bana da ne zaman alalım dedi 36. Haftanın başında gitmiştim gelişimi iyiyse hemen alalım dedim yok artık iki hafta daha sabret suyu yeri iyi niye erken gelsin büyüsün biraz daha dedi ama benim yerim daraldı valla dayanamaz oldum 😓 son haftaya kadar çalıştıysanız bravo valla okulda herkes tuhaf bakar oldu bana karnım çok büyüdü merdiven de çıkamıyordum o nedenle son dört gün kala iptal ettim raporu 🤰
Haftaya son benim, yılbaşından sonra da 2 gün kalıyor gerçi ama onu düşünmüyorum yerime öğretmen görevlendirilecek ben sadece iki gün okula gider gelirim. Haftaya çocukların önünde suyum filan gelmeden kapatirsam rahatlicam. Doktorum erken almak istemiyor 40. Haftaya girince alacak yine ama izne ayrılınca alsa hiç fena olmaz aslinda.

Haftaya son benim, yılbaşından sonra da 2 gün kalıyor gerçi ama onu düşünmüyorum yerime öğretmen görevlendirilecek ben sadece iki gün okula gider gelirim. Haftaya çocukların önünde suyum filan gelmeden kapatirsam rahatlicam. Doktorum erken almak istemiyor 40. Haftaya girince alacak yine ama izne ayrılınca alsa hiç fena olmaz aslinda.
Ya aklıma birşey takıldı yine 😄
37de çatı muayenesi yapicam diyor ya birkaç gün içinde gelirse çatı muayenesini 38de mi istesem acaba ? Ne kadar buyuse o kadar iyi sonuçta. Hoş benim durumumda 37 38 i gormemiz çok iyi bir durum olur o da ayrı . Tecrübesiz oldugum için de karar veremiyorum bu işlere 🤷

Ya aklıma birşey takıldı yine 😄
37de çatı muayenesi yapicam diyor ya birkaç gün içinde gelirse çatı muayenesini 38de mi istesem acaba ? Ne kadar buyuse o kadar iyi sonuçta. Hoş benim durumumda 37 38 i gormemiz çok iyi bir durum olur o da ayrı . Tecrübesiz oldugum için de karar veremiyorum bu işlere 🤷
Durumunda bişey yok ki, ilk doğumun olacak bence 40 i bile görebilirsin. 10 cm rahim agzi ile haftalarca bekleyenler var, kaldı ki sende yetmezlik yok artık diye hatırlıyorum. Yani eğer bir hafta senin için çok önemli değilse, hamilelikten yılgınlık gelmediyse bekleyebilirsin. Erken doğum korkusu yaşayanlar en ileri haftalara ulaşır genelde 😁 Bı de ben çatı muayenesi yaptırmadım doğumu tetikleyip tetiklemedigini bilmiyorum ama kendini kasanlarin belki tetikliyor olabilir ya da tesadüfte olmuş olabilir. Çünkü normal doğum olacaklara genelde çatı muayenesi yapılıyor hepsi dogurmuyor.

Dün ilk gunumuzdu cokk şükür cabucak uyum sağladık birbirimize🫠 sadece emmek icin 2 saate bir uyanmak yordu onun haricinde çok iyiyizz
🥰🥰🥰 Maşallah size. Allah uyumunuzu arttırsın. Alışırsın vbir süre sonra. Zaten şu sarılık tehlikesi falan geçsin o da güçlensin açarsın arayı. Uyursun o zaman 🤲

Kızlar size ne sorcm eşimin beli ağrıyordu dikloron krem sürdüm beline 1 dakika falan sonrasında hemen yıkadım kolonyaladım hatta araştırdım son 3 ay sıkıntı yazıyor dikloron için bir şey olur mu içm içimi kemiriyor 😔 sonuçta kendime sürmedim

X